Saç Rengi ve Saç Boyama kızlar bakın bakalım küllü kumral olmuş mu?

ceylamm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2010
310
236
merhabalar kızlar ben saçlarıma röfle yaptırmıştım ama kendime yakıştıramadım üzerine küllü kumral, küllü sarı, küllü açık sarı bir çok ton boyadım kiminde yeşillendi kiminde kızıllandı. pe edip kuaföre gittim ama onlarda yapamadı yine bir kızıllık, dorelik fenalık geldi artık buradaki arkadaşların bilgilerinden faydalanarak loreal majirel 7.11( yoğun küllü kumral), 6.0 (koyu kumral), igora royal 0.22 (turuncu azaltıcı) birde benim eski boyalardan kalma nevacolor 9.01 ( gümüş) bu boyaları aldım ve şöyle bir karışım yaptım 7.11' in tamamı 6.0' ın yarısı 9.01 gümüşten çeyrek, 0.22 den de serçe parmağımın boyunda sıktım toplam da 100ml boya oldu majirelin kullanma klavuzunda 50ml boya için 75 ml 6 lık oksidan koymak gerekiyormuş onuda 150 ml olarak ayarladım 2 kaşık su az birşey de saç kremi karıştırıp önce diplere sürüp 20 dk bekledim benim dipler biraz açıktı uçlara göre kızıllık çoktu sonra boyuna ve uçlara sürüp 30 dk bekleyip yıkadım benim en son zemindeki renk de kuaförün boyadığı 7.5 altın kumral, 6.35 kestane altın ve 7.0 kumral boyalar karıştırılıp boyanmıştı yani zeminde 7 numara gibiydi altın mı dore mi öyle bir kumraldı. şimdi kendi aldığım boyalarla boyama sonrasında ki izlenimim turuncu azaltıcıyı biraz daha fazla koyabilirdim birde 6.0 ı biraz daha az koyabilirdim ya da onun yerine 7.0 olabilirdi. neyse şimdilik en azından diplerdeki dorelik gitti benim için önemli olan bu biraz dinlendirip tekrar bu şekilde bir karışım yapabilirim belki. öncesi ve sonrası resimler aşağıda belki size de fikir olur kızlar yorumlarınız bekliyorum. bunlar öncesi $2014-06-16-1655.jpg $2014-06-16-1642.jpg $2014-06-16-1646.jpg $2014-06-16-1644.jpg bunlar sonrası $2014-06-17-1690.jpg $2014-06-17-1683.jpg $2014-06-17-1699.jpg $2014-06-17-1684.jpg arka tarafları çekemedim yalnız olduğum için ama şöyle söyliyim eski röfleli kısımlar pek kapanmadı kapansın diye 6.0 kullandım ama yinede olmadı saçlarımın dinlenmeye ihtiyacı var bakalım bir dahaki sefere artık boyadan sonra çekildi bunlar herhangi bir fön işlem yok.

Eskisinden çok daha güzel olmuş bence

teşekkür ederim canım bu küllü kumral sevdası yüzünden saçlar pes etti artık röfleli kısımlar boyayı kabul etmiyor benimde derdim diplerdi onlarda gitti artık dinlendiricem saçları en azından bu karışım işe yarıyor bunu görmüş oldum beğenmene sevindim.

Evet saçlarına daha fazla zarar vermeden dinlendir bencede,gayet güzel görünüyor şu an güle güle kullan :)

Biraz koyu bir küllü kumral olmuş ama çok güzel olmuş. Renk tonuna bayıldım! Eminim sizede yakışmıştır.

Biraz koyu bir küllü kumral olmuş ama çok güzel olmuş. Renk tonuna bayıldım! Eminim sizede yakışmıştır.

teşekkür ederim canım evet koyu oldu 6.0 koyduğum için ama benim dipler açıktı uçlarda röfle vardı ancak kapatır diye düşündüm bir daha ki boyamada ya 7.0 kullanıcam yada 6.0 ı daha az koyarım şimdilik en azından dip rengi oturdu hem tekniği öğrenmiş oldum işin sırrı mavi boyaymış hiç yeşillenme ve kızıllık olmadı beğenmene sevindim canım.

X