Kızlar bebeginizin boy kilosu nedir

Sefes01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2020
848
359
Merhaba kızlar bebeginizin çocuğunuzun boy kilosu nedir. Gelişim geriliği olan var mı.

Biz prematüre doğduk 33 haftalık . 2 kilo boy 45. Malesef yaşıtlarımizdan geri kaldık. Şuan 14 aylık 8 buçuk kilo boy 75. Sizlerde durum nedir. Önerileriniz var mi.

Biz prematüre doğduk 33 haftalık . 2 kilo boy 45. Malesef yaşıtlarımizdan geri kaldık. Şuan 14 aylık 8 buçuk kilo boy 75. Sizlerde durum nedir. Önerileriniz var mi.
Vitamin, balık yağı vs veriyor musunuz?
Yüzme kursuna başlatın
Biraz daha büyüyünce kas-iskelet sistemini destekleyici geliştirici sporlar yaptırın
Haftada 3 gün balığın siyah etini yedirin

Endokrinolojiye gidip tahlil yaptırmalısınız
Hormonlarına bakılıp ona göre büyüme hormonu verebiliyor doktorlar
Yaş ilerledikçe ara açılıyor ne kadar erken o kadar iyi. Belki de hormon sorunu yoktur sadece takviye gıdalar ile açık kapanır.

Ayda bir ayni konuyu aciyorsunuz. Sizce de cocugunuzu oldugu gibi kabullenme zamani gelmedi mi? Siz de biliyorsunuz premature dogmus bir bebek icin boyu kilosu normal. Premature olmasa bile normal sinirlar icinde. Tahlilleri de yaptirmistiniz diye hatirliyorun. Surekli bu konuya takik olmak sukursuzluk oluyor artik.

Vitamin, balık yağı vs veriyor musunuz?
Yüzme kursuna başlatın
Biraz daha büyüyünce kas-iskelet sistemini destekleyici geliştirici sporlar yaptırın
Haftada 3 gün balığın siyah etini yedirin
D vitamini veriyorum. Balık haftada mutlaka yediriyorum. Yüzme için yaşı tutmuyor ama spa merkezleri var ona götürüyorum

Endokrinolojiye gidip tahlil yaptırmalısınız
Hormonlarına bakılıp ona göre büyüme hormonu verebiliyor doktorlar
Yaş ilerledikçe ara açılıyor ne kadar erken o kadar iyi. Belki de hormon sorunu yoktur sadece takviye gıdalar ile açık kapanır.
Bu ay kontrolümüz var. Doktrorumuzla konuşup endokrini uygun görürse götüreceğim inşallah

Ayda bir ayni konuyu aciyorsunuz. Sizce de cocugunuzu oldugu gibi kabullenme zamani gelmedi mi? Siz de biliyorsunuz premature dogmus bir bebek icin boyu kilosu normal. Premature olmasa bile normal sinirlar icinde. Tahlilleri de yaptirmistiniz diye hatirliyorun. Surekli bu konuya takik olmak sukursuzluk oluyor artik.
Evet haklısınız. Ben kabullendim artık. Farkındaysanız öneriniz var mı diyerek soru sordum. Önerilerilere açığım. Arkadaşlarım sağolsun birçok bilgi veriyor buradan. Bizim gibi olan bir çok insan var. Belki bilmedigim birşey vardır ve bu sayede öğrenebilirim. Araştırıyorum. Bilgilenmeye çalışıyorum. Doktoruma sorup öneri alıyorum. Teskkur ederim demkki bir çok konuma denk gelip bana yardımcı olmuşsunuz sağolun

D vitamini veriyorum. Balık haftada mutlaka yediriyorum. Yüzme için yaşı tutmuyor ama spa merkezleri var ona götürüyorum
Balığın siyah etini yemesi lazım, hani palamut balığında siyah bir bölüm vardırya orayı mesela
Bir gün balığın siyah etini, bir-iki gün sonra somon yedirin
Prematüre olup gelişimi geride olan bebekler için takviyeler var doktorunuzdan öğrenin
Bu ayda alan yer yoksa siz bir havuza kaydolun, suda çırpınıp oynaması bile çok etkili

Evet haklısınız. Ben kabullendim artık. Farkındaysanız öneriniz var mı diyerek soru sordum. Önerilerilere açığım. Arkadaşlarım sağolsun birçok bilgi veriyor buradan. Bizim gibi olan bir çok insan var. Belki bilmedigim birşey vardır ve bu sayede öğrenebilirim. Araştırıyorum. Bilgilenmeye çalışıyorum. Doktoruma sorup öneri alıyorum. Teskkur ederim demkki bir çok konuma denk gelip bana yardımcı olmuşsunuz sağolun
Benim oglum da 2150 gram 43 cm dogdu, su an 13 aylik 75 cm 9 kilo. Buyume hormonuna 2 yasindan sonra bakiyorlar bildigim kadariyla ve bir eksiklik varsa da ilaca daha uzun sure baslanmiyor. Bunun disinda bir mucizesi yok bu isin. Dengeli saglikli beslendikten sonra boy %90 genetik bir olay. Kaldi ki kimi bebekken hizli uzar sonra yavaslar, kimi tam tersi olur. Oneriyle boy uzatma sansiniz yok. Bu olayi uzaklastirin bence artik kafanizdan.

X