Kızlar çok kötü durumdayım..Konu 4 yıllık ilişkim, lütfen okuyun olur mu?:((

bence kesinlikle geri dönme sana şimdiden değer vermeyen bi insan evlendikten sonra hiç vermez.tabi bu senin hayatın son kararı sen vericeksin

merhaba canımnormalde bu kadar uzun dıe hayatta okumazdım ama cok merak ettım dogrusu
bencede yol yakınken wazgeç canım
yoksa ilerde de wzgecmek istediğinde iş işten gecmiş olucak canım inan ewlenince hersey daha iyi diil daha kotu olucak baksana hastayken yasadıklarına yok yok yok bence hiç gerek yok tamam uzulursun ağlarsın unutamazsın ama bı yerde alısırsın ewlenıp daha buyuk sorunlar açmaya hiç gerek yok canım hem bu senın ailenide etkiler canım cunku ewlendıkten sonra daha cok kafana takarsın ilgisizlik önemsizlik bi kere de olsa bazen cıkmıo insanın aklından unutulmuyo hep buyuyo o yara yinede sen bılırsın ama ilişkine dewam edersen kabuk tutumus yaranı tekrar tekrar yolacaksın ki bu ne kadar acı werir tahmin edebiliyorsundur canım .........

ha bu arada nasıl söylemene g elince eweleyıp geweleme bence bi kere de sööle yoksa hem sana hem ona daha zor gelır sööle gıtsın benımde aynı sey geldı basıma bıra z benzeri bi kerede söyledim bari içim rahatladı tatlım iyi şanslar sana canım

arkadaşlar saat 3 ten bu saate kadar konuştuk...

tam 6 saat.....

konuşma kötü değildi....tekrar tekrar bana destek olmaya düzeltmeye çalıştı....
biliyorumki onunda sinirleri çok yıprandı ama herşeye rağmen mücadele etti...
ama yemin ederim bende kendimle çok mücadele ettimsenağlama

ona dedimki ben iyi değilim...benim başka sorunlarımda var o da bunları biliyor...ve bana hak veriyor...seni anlıyorum dedi...ama artık bu konudada bir karar vermen gerek dedi....

dedimki ben psikolojik destek alıcam iyi değilim bu yüzden karar veremiyorum...sağlıklı düşünemiyorum dedim....zaten askere gitmene 4 ay var sonra askerllik 6 ay (kısa dönem olacak büyük ihtimal) bu sürede tamam dedim bitti diyip kapatalım...sende askerde hiçbişey düşünme dedim..bende bu sürede kendimi toplamaya çalışayım destek alayım sağlıklı düşünebilme adına herşeyi yapayım dedim...zaten bu sürede başkasıyla evlenecek değiliz dedim....tamam dedi kabul etti önce ..askerden döndüğümde beni ararsın evet yada hayır kararını söylersin dedi....tamam dedim bende...

ama sonra vazgeçti..o sürede biz iyice soğuruz dedi..biz birlikte beraber olarak aşmalıyız bunu dedi...ya şimdi evet de yada hayır de dedi....sonra ben haftaya oraya gelicem dedi...son noktayı koymaya dedi...şaşırdım önce...tamam dedim gelmek istiyorsan gel tabi dedim...2 senedir görüşmedik biz:çok üzgünüm: yüzyüze konuşuruz dedim...sonra ondanda vazgeçti....

bende karar mekanizmamın çalışmadığını söyledim..psikolojim çok bozuk ne yapacağımı bilmiyorum dedim...çok ağladımsenağlama tamam bitti diyip kesip atabilsem içimde sana karşı hiç sevgi olmasa bu kadar uğraşırmıyım dedim....beni anladığını söyledi...hiç yüksek sesle konuşmadık...ama sende beni anla dedi...onu o kadar iyi anlıyorumki..:çok üzgünüm:

en sonunda baktım o kesin bir cevap duymadan kafası rahat etmiycek...heleki askerde düşünüp duracak...ki bu benim en son isteyeceğim şeysenağlama
buna vicdanım asla el vermezdi...tamam dedim ben zaten bitmişim....hayatım düğümlenmiş durumda ama ona bunu artık daha fazla yapmaya hakkım yoktu....

bilerek isteyerek yapmadım zaten çaresizlik içinde kıvbrandım...sabahlara kadar agladım düşündümsenağlama

ama dedim kendimi bıraktım seni bu çıkmazdan kurtarmam lazım...ve tamam dedim bitsin.....

bana dediki ben askerden döndüğümde artık evlenmek istiyorum...eğer sen bitsin dersen ben kapatıcam bu sayfayı...ve askerden dönünce düzgün namuslu biriyle evlenir geçerim dedi...mantık evliliği yaparım dedi...yani sen illa evlenmekmi istiyosun dedim..bu ben yada başkası farketmiyormu senin için dedim...ne yapıcam başka dedi...askerden gelince ben artık evlenirim dedi...

sonrada seni unutmak için dedi.....ama dedim o şekilde ne sen mutlu olabilirsin nede karşındaki dedim...

sonuç olarak kızlar kafam iyice dağıldı...sonuçta bitirdik kapatırken....askere gideceksin hakkım sonuna kadar helal olsun dedim...o da benimde bin kere helal olsun dedi....senağlama

ve kapatırken bile en son sözü bir gün bir karar verirsen ara oldu...

hala son dakkada bile kapıları kapatmadı....senağlama

bende eğer sen askerdeyken bu süre içinde kendimi toplayıp seni ne kadar sevdiğimi anlayıp dönmek istersem herşeyi göze alıp ararım dedim...ama bana hayır dersen ben başka bir hayat kurdum unuttum herşeyi dersen de saygı duyarım tamam derim kapatırım dedimsenağlama

sonuç olarak bitti...BİTTİ İŞTE....senağlama

Canım benım suan cok kotusun.İçin cız edıyor...Bır muddet cok zorlanacaksın..

İnsanlah dogru kararı vermışşsındır..

Sevdigin ınsanla evlenmek cok guzel ama evlılıklerde goruyorsun sevgı herseyı cozmuyor..

eVLILIK COK onemlı bır kurum ...sadece sevgıyle kurulmuyor...

Senın tansıyon sorunun var bu kısı sen acıle gıdınce senınle ılgılenmeye basladı..
Evlılık uzun bır surec..Insanın basına her an hersey gelebılıyor..

Ve eşının heran onun yanında ona destek olmasını beklıyor.
Kafanda bu kadar soru işaretlerıyle bu iş yurumez..
Aynı evı paylaşmak sureklı yuz yuze olmak cok farklı..

Sen onların evlerıne gıttın ve BIR GUNDE YASADIKLARINI YILLARCA UNUTAMADIN..
Aynı evde yasamaya başlayınca her tartışmanızda elını acaba kaldıracak mı kafanda supheler olacak....

Insan kımlerı unutmuyor..

En buyuk aşkımız anamız o bıle olunce yasamaya devam edıyoruz..

DILERIM RABBIM KARSINA HEM BEYIN OLARAK HEM RUH OLARAK ANLAŞABILCEGIN BIR INSANI KARSINA CIKAR..
kAFANDA HIC SORU İŞARETI OLMADAN BIR OMUR MUTLU OLURSUN

üzüldüm gerçekten asılmayacak seyler değil aslında bunlar temelinde güçlü bi sevgi varsa eger .insan sevdikleri için değişebilrler, hayatlarını değiştirebilirler ama bu tek tarflı olmaz karsılıklı anlayış ve destekle olur ve en önemli büyük bi sevgi olmalı arada. o bişeyleri düzeltmek istiyo caba harcıyo ama sen buna hazır değilsin yada SEVGİNDEN EMİN DEĞİLSİN ama kendini toplayıp çok ii düşünüp karar ver sevgi kolay kazanılmıyo öyle bi karar ver ki aklında acaba diye bişey kalmasın ama lüütfen hiçbişey için geç kalma bu hayat çok kısa onunla yada onsuz bu hayatı dolu dolu yasa

şu anda hiçbişey düşünemiyorum...

sanki herşey durdu...bu son konuşmamızdı biliyorum...

inanın hiç bişey yazamıyorum...

umarım doğru karar vermişimdir...umarım.....

umarım bu kararımın acısını ömrüm boyunca çekmem...çekmeyiz....:çok üzgünüm:

kendimi bıraktım seni bu çıkmazdan kurtarmam lazım...ve tamam dedim bitsin.....

bana dediki ben askerden döndüğümde artık evlenmek istiyorum...eğer sen bitsin dersen ben kapatıcam bu sayfayı...ve askerden dönünce düzgün namuslu biriyle evlenir geçerim dedi...mantık evliliği yaparım dedi...yani sen illa evlenmekmi istiyosun dedim..bu ben yada başkası farketmiyormu senin için dedim...ne yapıcam başka dedi...askerden gelince ben artık evlenirim dedi...

sonrada seni unutmak için dedi.....ama dedim o şekilde ne sen mutlu olabilirsin nede karşındaki dedim...

sonuç olarak kızlar kafam iyice dağıldı...sonuçta bitirdik kapatırken....askere gideceksin hakkım sonuna kadar helal olsun dedim...o da benimde bin kere helal olsun dedi....

bu cumleler bana o kadar tanıdık geldıkıanlatamam yani hayırlısı olsun canım belkı sadece bız ewlılıgı bu kadar buyutuyoruz erkekler için pekde önemli diil gibi gelıyo ınsana aama senı uzmek yada kıskandırmak ııcnde yapmış olabılır napalım kısmet inşallah hayatında hersey istediğin gibi olur mutlu olursun canım.......senağlamasenağlamasenağlama

bence ikinizin sevgisi de hastalık lı
el kaldırma olayına gelince, bence sen bunu yazamamış olsan dahi yaşamışsın

sevginiz var ama saygınız kaybolmuş
bişeylerin suyu çıkmış
hastalıklı bir sevgiye bürünmüş olay

bence bu durumdaki insanlara ayrıl yada barış demek (ilişkisi olan insanlara) çok aptalca..
benimde 6 yıllık bir ilişkim var
ve anlatttıklarında (sorunlarımız böyle değil) kendimi gördüm diyebilirim
kendine dürüst ol yanlızca

ne istiyorsun
böyle bir adam sana eş olur mu
yaslanabilir misin
bebeğiniz olsun istermisin

ilişki illa mutlu olunan anlardan ibaret değildir
tartışırsın,kavga edersin ama sonunda senin yaranı sarabilecek tek kişi oysa..çıkış yok demektir..(bana göre)

çok üzüldüm
ama beni bu kadar mutlu eden başka bir şey olmadı hayatımda

bizde bir ara sizinki kadar belirsiz bir ilişki yaşamıştık
hep bu sefer son deyip ben çizgiyi çekerdim,o bir şekilde hayatımdan çıkmamak için direnirdi,affederdim,ama yine beni çıldırtırdı...

umarım ve dilerim allahtan hepmizi için en güzel nasılsa öyle sonuç bulsun hikayelerimiz.

her ilişki yıllar boyu sürecek diye bir kaide yok
elbette kimse boşanmak istemez
ama boşanacağım korkusu ile de evlilik yapılmaz bence
akışına bırakmak en iyisi
o sinirinden vageçmiyorsa siz de sinirli bir insan olun
bakın deli deli görünce sopasını nasıl saklıyor

hep derler ya
annesi değil sevgiilisi olun
siz onu anlamak zorunda değilsiniz
yada o sizi anlamak zorunda
her sinirinde susmayın bence
çok büyük kavgalar kopsun
hatta bitsin ama böyle çekinerek bir evlilik yaşamayın

bence kesinlikle ayrılmalısın evlenirsen bu yaşadıkların ilerde yaşayacaklarının yanında hiç kalır cünkü evlenince hersey daha farklı oluyo bide ana kuzusuysa yandın degil yüksek tansiyon daha cok hastalıklar cıkar sende yol yakınken böyle bi insanla evlenme

Bugün öyle kötüyümki...sersem gibiyim...uyur gezer gibi dolanıyorum evde:çok üzgünüm:

evet bitti....iyi mi yaptım kötümü hala bilemiyorum...
sanırım bu kararın( kararda denmez buna aslında) doğrumu yanlışmı olduğunu zaman gösterecek bana....ama şuan dipsiz bir kuyudayım sanki....kolum kanadım kırılmış gibi...

her türlü yolu denedi....bende denedim...ama bir türlü içimden o kuşkuyu acabaları atamadım.....

her ilişki yıllar boyu sürecek diye bir kaide yok
elbette kimse boşanmak istemez
ama boşanacağım korkusu ile de evlilik yapılmaz bence
akışına bırakmak en iyisi
o sinirinden vageçmiyorsa siz de sinirli bir insan olun
bakın deli deli görünce sopasını nasıl saklıyor

hep derler ya
annesi değil sevgiilisi olun
siz onu anlamak zorunda değilsiniz
yada o sizi anlamak zorunda
her sinirinde susmayın bence
çok büyük kavgalar kopsun
hatta bitsin ama böyle çekinerek bir evlilik yaşamayın

canım...zaten bende sinirli biriyim...ama ben karşımdakine zarar vermem...benim zararım kendimedir...o sinirlendiğinde ben zaten susmadım okadarda...tamam idare ettiğim zamanlar olmuştur belki ama genelde susmadım..ki bizim zaten çok büyük kavgalarımız olmadı hiç bizaman...bu son 1,5 yıldaki bu sorunu saymassak...biz hep saatlerce konuşan gülen insanlardık.....

bu ilişkide birbirimize hiç saygısızlık yapmadık...ne hakaret ne küfür....en büyük saygısızlığı el kaldırması oldu....vurmadı ama buna yeltenmiş olması bile bana yetti...

bana hep dediki sen sinirliyken ben alttan alıcam ben sinirliysem sen alttan alıcaksın dedi...bu şekilde birlikte başarabiliriz dedi...her evlilikte tartışmalar olur dedi ama biz sevgimizle herşeyi başarabiliriz dedi....

zaten bu saattten sonra ben sana vurmak istesemde vuramam dedi...bu yaşadıklarımdan sonra bunu yapamam dedi..bedelini ağır ödedim bu hatamın dedi...seninle bir daha bunları yaşamaktansa beni öldürsünler daha iyi dedi...güven bana inan dedi...

o böyle konuşurken ona inanabileceğimi hatta inandığımı hissettim kaç kere...kaç kere tama devam edelim demek geldi dilimin ucuna....ama hep bişey beni engelledi...yapamadımsenağlama

o bu konuda yalan söylüyor değil...evet pişman çok acı çekti bu hatasından dolayı...ve evet yapmam demeside doğru samimi....ama bunu ben bir hata olarak görmüyorum sorun burda....bu onun yapısal özelliği....huyu...yada kişiliği vs...ama hata değil...bu yüzdende o her ne kadar yapmıycam desede ve gerçektende yapmak istemesede elinde olmadan yapacaktır diye düşündüm hep....çünkü bazı özelliklerimiz değişmez....

neyse...sonuç olarak herşey bitti...ne desem boş artık...

yalnız şu an ben gerçekten iyi değilim....başka sorunlarımda varken bir de üstüne bu...ağır geliyor bana...kaldıramıyor ruhum bu kadarını:çok üzgünüm:

sanki üzerimde lanet var...sanki hayatım düğümlenmiş....hiç bişey ilerlemiyor..öylece duruyor...

ve ben umutlarımı,hayallerimi beklentilerimi,gücümü herşeyimi kaybettim....:çok üzgünüm:

sadece ilişkimizle ilgili değil...tüm hayatım için konuşuyorum...
herşeyi bıraktım...parmağımı bile oynatacak halim yok mücadele edecek gücüm yok....

bilmiyorum....Allaha teslim ettim kendimi...o benim için ne planlar yapıyorsa öyle olsun....:çok üzgünüm:

canım bence ayrılmakla iyi bi karar vermişsin çünkü benimde senin gibi hep şüpelerim vardı eşim hakkında ben gözümü kararttım ve evlendım ama şimdi mutlu diilim sevgiliyken çok ufak gibi görünen bazı sorunlar evlendıkten sora dag gibi karşına çıkıyo ve sen hiçbişey yapamıyosun.Tabiki senın için zor bi süreç başlıcak kolay geçmıcek bugünler ama ilerde hepsı unutulur neler unutulmuyo ki ben bu hatayı yaptım sen yapma canım.

Arkadaşım eğer gerçekten inançlıyım diyorsan bir evlilikte yaşanacak en güzel birliktelik, inanç birliğidir. Allah'tan hayırlısını ve sabretmeyi dile. Değil mi ki hepimizin O'na aidiz elimiz,kolumuz,kalbimiz,ruhumuz hepsi O'ndan bize emanet değil mi? O zaman biz ne için neye üzülüyoruz.
Eğer bizim nasibimizde varsa gelecek olan dünya karşı çıksa gelir, eğer bizim değil de başkasının nasibiyle onu istemek niye? Yaradanın bunca lütfu ve rahmeti yanında inşallah razı olmayı dileyip,öğrenelim.

Son düzenleme:
şiddete egilimli bir insansa sevgilin bu çok tehlikeli bir durum sende çok agır yaralar açabilir.alkol alması namaz kılmaması inançlarının çok kuvvetli olmaması karşılıklı tartışıp birbirinizi etkileyebileceginiz konular.aşırı kıskanç olmasıda tehlikeli(fakat insanlarda ona göre hareket etmelidir,eşlerin bir birine sadık olması,karşılıklı güven,birbirinize karşı görevleriniz evlilikte olmazsa olmazlardır)hiç bir insan mükemmel degildir,hepimiz aynı bilinmez yolda yürüyoruz,yürürken bişeyler ögreniyoruz..%80 %85 anlaşmak zevklerin aynı olması ciddi bir oran bence hemen karar verilecek bir durum degil.iyi düşün.bunu en iyi sen hissedersin.yaşamın getireceklerinden çok korkmamak lazım.

canım arkadaşim bunu uzun uzun anlatmakla olayı uzatmana gerek yoktu aslında agresif mübarek günde içiyo ailesının yanında rencıde oldu dıye bagırdı demen yetrliydi dicenkı düzelir zamanla hayır düzelmez sadece sen o insanla hayatını birleştırırsen sen rol duşucek gece gunduz dua edıcen duzelmesı ıcın cektigin cile senin yanında kalıcak bak canım evliyim eşimin ne sigara ne alkol hiç bi kötü alışkanlıgı yok aksine dersli işlerinden yaabildigi kadarıyla şiddetide yok eee derdm ne peki evlilkte aşk meşk hepsi btiyo banbaşka biri oluyalar dicegm oki evlendiginde aşk bitince sana nemi kalcak alkolik kocayla sadece ugraşmak

canım söylediklerin içinde aklıma takılan iki şey oldu önemsenmesi gereken bana göre..hastalandığında yeteri kadar ilgi göstermemesi evet bazı erkekler böyle duyarsız olabiliyo ama evlendikten sonra biraz daha artacaktır bu duyarsızlık emin ol..sevgiliyken böyleyse.:dilcikar: ve belki çok önemli bişe olmadığını sanıp ilgilenmemiş de olabilirama sen bilirsin genel olarak vicdanlı birisimidir? bunu iyice anla çünkü sen evlenince hamilelik doğum sonrası onun vicdanına ve yardımına çok ihtiyaç duyacağın durumlar ama ben biraz da birisine vicdanlı olmanın sevgiyle alakası olduğunu düşünüyorum seviosan onu gözünden sakınıyosun..sevmiyosan ölse umrunda olmaz yani..:bbo:

ikincisi de sana el kaldırması hele daha sevgiliken hiç hoş değil..el kaldırıosa vuracak da demektir kesin bilemeyiz ama..

ama tabi bunların içinde senin kriterlerin çok önemli senin taviz verip vermediklerin kabullenip kabullenemediklerin..bunları bi sıralamaya koy ben şunları şunları şu dereceye kadar çekerim ya da asla kabullenemem..bunları yaparken duyglar ikinci planda olursu senin için hayırlı olur ama şu sözü de unutma balık baştan kokar..evlenmeden önce aslında verilen sinyalleri iyi değerlendirmek lazım karar senin...:kahve:

anlattıklarına göre bencil birisine benziyor.seni ısrarla istemesi de bundan kendisi sevdiği için.sen duygusal birisine benziyorsun o da mantıkçı.bence uymaz sana.ayrıca senin inançlarına da saygılı görünmüyo.sadece eş olarak değil baba olarak da düşün.çoocuklarını da maneviyattan uzak yetiştirebilir.ayrıca kadir gecesi bile içmesi beni çok şaşırttı,aykırı biri demekki.nice inançsızlar bile ramazanda saygıdan bize uyum sağlarlar.çevrede o kadar iyi insan var ki emin ol pişman olmazsın .geri dönüşü olmayan bir yola girmeden iyi düşün

Son düzenleme:
Bence bu ilişki çoktan bitmiş alışkanlığa dönmüş....... :nazar:

ben böyle bir erkeğin yanından geçmezdim..hiç de dürüst gelmedi bana..zaten ben ilişkiyi bitiriyorsam biter ve bir daha dost bile olmam.tüm kapılarımı kaparım o kişi de beni aramaz.siz cok cok kararsızsınız önce siz kararlı olun..

X