Kizlar evde yilbasi menüsü icin neler yapacaksiniz?

İnsanlar genelde Noel'le Yılbaşını aynı şey sanıyor canım sorun burda çıkıyor:KK61:
Oysa Noel evet Hristiyan bayramıdır ve Hz. İsa'nın doğumudur ve Müslümanların bunu kutladığını şahsen ben hiç görmedim:KK1:
Fakat Yılbaşı dinsel bir şey değildir. :KK19: Yeni bir yıl yeni başlangıçlar yeni umutlar eğlenceee:KK64::KK52:

Ek olarak Hristiyanlar 24 aralıkta kutlamaya başlarlar,24 aralık Hz.İsa'nın doğum günüdür.Bizse yılın songünü yeni yılı karşılamak için yılbaşı kutlaması yaparız.
Benim menümde hala ilk sırada çiğ köfte var,yemek yapmayı düşünmüyorum çünki doyasıya çiğ köfte yeriz :79:
ilave olarak bir iki çeşit daha meze,pasta ve börek çeşitleri yapmayı düşünüyorum.

İnsanlar genelde Noel'le Yılbaşını aynı şey sanıyor canım sorun burda çıkıyor:KK61:
Oysa Noel evet Hristiyan bayramıdır ve Hz. İsa'nın doğumudur ve Müslümanların bunu kutladığını şahsen ben hiç görmedim:KK1:
Fakat Yılbaşı dinsel bir şey değildir. :KK19: Yeni bir yıl yeni başlangıçlar yeni umutlar eğlenceee:KK64::KK52:

:KK9::KK34:
Ek olarak Hristiyanlar 24 aralıkta kutlamaya başlarlar,24 aralık Hz.İsa'nın doğum günüdür.Bizse yılın songünü yeni yılı karşılamak için yılbaşı kutlaması yaparız.
Benim menümde hala ilk sırada çiğ köfte var,yemek yapmayı düşünmüyorum çünki doyasıya çiğ köfte yeriz :79:
ilave olarak bir iki çeşit daha meze,pasta ve börek çeşitleri yapmayı düşünüyorum.

Çiğ köftenin yanına da künefe yapın bari:KK56:

ımm hanımlar benim yılbaşı menüm fırında nar gibi kızarmış garnitürlü tavuk midye pilavı yapıcam şöyle biraz acılı ekişili, çiğ köfte, haydari, meşhur cevizli kabak tatlısı ,tabiki pasta meyve salatası,bol yeşillilki renkli bir mevsim salatası,yaprak sarma ,eee kestane olmadan olmaz tabi,eeeee tabi bunların yanı sıra aşkınızda masada oldumu taamadırrrr

valla bunu ben de hep düşünürüm o yüzden de bıçakla misafirin önüne getirir koyarım :KK1: tabii sen farklı servis istiyorsun ama bilen biri olsa keşke, jöleli olarak şahsen ben sevmiyorum meyveyi tadını bozuyor gibi geliyor o da, seraplast falan kaplasan tabakları faydası olur mu acaba?:44:

bilmiyorum ki ... internette baktım biraz da üstlerine limon dilimleri koyabilirsiniz diyo, tadını da vermez....

eee, son durum nedir mönülerde kızlar??

-fırında tavuk but
-iç pilav (ciğersiz)

-kereviz salatası
-karışık salata

-puding vb bir tatlı

-cips-kuruyemiş
-alkollü/alkolsüz içecekler

benim öyle satırlarca menüm yok.yılbaşının ertesi günü uludağa tatile gideceğimiz için :KK1: yemeklerin ewde kalmaması gerekiyor bozulurlar o yüzdende çok fazla bişey yapmayı düşünmüyorum.yaptıklarımında miktarı az olcak
tarhana çorbası yada yayla çorbası
köfte
patates biber ve domates kızartması
pilav yapıcam eğer lahana sarması yaparsam makarna yaparım karar veremedim daha
kömbeç
havuç salatası (az önce yorumlarınızı okurken gördüm ilk kez yapıcam bende)
gece 24.00 pasta :KK66:
cips çerez mısır patlatması
meyve
cola
herkeze iyi ve şanslııııı yıllarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:KK66::KK71:

bende hazırlığımı tamamladım şöyleki;

fırında tavuk,iç pilav,tarhana çorbası,yeşil salata...
peynirli tepsi böreği,közlenmiş kırmızı biber salatası
havuç salatası (yoğrtlu mayonezli),rus salatası
kızarmış soğan halkaları,çiğköfte,patates kroket,yaş pasta(hazır)
barbunya,meyve ve içecekler....

Benim dün kü menüm şunlardan ibaretti.

Mercimek çorbası

Fırında nar gibi kızarmış tavuk but( bunun için yopurt, mayonez, az salça, biraz sıvıyğ ve baharatları karıştırdım tavupu önce tuz ve sonra limon suyuyla ovdum ve fırın tepsisine koydum üzerlerine fırça ile harcı sürdüm fırına verdim kıtır kıtır derisi olan çok güzel tavuklar çıktı ortaya..

peynirli börek

iç pilav

yoğurtlı mayonezli havuç salata

Közlenmiş biber salata

yeşil salata

zaten eşime ikimizdik yetti de arttı bile. Tabi ki çerez, kuruyemiş, içecekler ve pasta..

Sadece su böreği ve kısır yaptım.
Kuruyemiş,içecek vs..
Normal bir günde bile daha çok özenirdim :KK37:
İki kişiyiz doyduk da patladık bile

Yılbaşı menümüz şöyleydi:
Tarator ve borani (eşimin yoğun isteği üzerine :KK53:)
Tel şehriyeli pilav
Tavuk..
Patates çanakları (burda görmüştüm eşim bayıldı :KK53:)
Yayla çorbası...
Kısır...
Yaş pasta...
Cerez-meyve-içeçek...

Herkeze mutlu yıllar kızlar bu arada :nazar:

benim yılbaşı menüm:
etli pilav,amerikan salatası,yoğurtlu mayonezli havuç
zeytinyağlı barbunya,bide patlıcan ve biberi közleyip rondadan geçirdim içine maydonoz
ve sarmısak koydum(çok güzel oluyor tavsiye ederim.)
karışık salata,revani yanında kaymak,meyve ve kuruyemiş.

ben de yazayım:) arkadaşlarımız bizdeydi.

karışık kuru dolma ve sarma (bi gün önceden yapmıştık)
fırnda tavuk
kremalı-mantarlı antrikot et
çılgın patates (burda görmüştüm, denedim süper oldu :))
paçanga
z.yağlı barbunya
haydari
şakşuka
rus salatası
patlıcan salatası
bi arkadaşımız çiğ köfte yaptı mmm :)
ballı muz,çerez,cips vs.
yılbaşı pastası olarak da tiramisu :)

soframız güzeldi ama 23:45e kadar elektriklerimiz yoktu :KK43: biz yine de eğlendik tabii orası ayrı :)

bende yazayım eksik kalmayayım :)
kuru köfte, patates püresi , şehriyeli pilav ana menü. ben yaptım.
yanına zeytinyağlı sarma, amerikan salatası, kadınbudu köfte, çiğ köfte, peynir tabağı ( bunların hepsi hazır ben yapmadım )
ve bol bol içecek.
herkese mutlu yılllarr

merhaba arkadaşlar

2012 geldi çattı ben de işyerinde işe biraz ara verince aklıma geldi acaba menümüz nasıl olmalı bu yılbaşı diye.
sizlerin daha önceki menülerinizi inceledim ve gerçekten de çok yardımcı oldu bana şimdiden.
bu yılbaşı için değişik fikri olan arkadaşlar var mı acaba? henüz erken mi yoksa:KK1:

her yılbaşında olduğu gibi fırında iç pilavlı tavuk yada hindi ,diğerlerini kayınvalidem ve görümcelerim yapar ,eğer yine bizde toplanırsak,bu yıl bir değişiklik olur da ben çağrılırsam güzel bir yılbaşı pastası alıp giderim,

evet kızlar yeni yıla az kaldı..ve yeni evliyim ilk kez bu kadar kalabalık misafirim olacak..7 kişi olacağız gerçi ailem ama olsun..
ana yemek et sote olacak,,
yeğenim içinde tavuk kanat çok sever..
kırmızı mercimek çorba.
şehriyeli pirinç pilavı
z.yağlı yaprak sarma
salata
yoğurtlu kabak ve havuk salatası(ayrı ayrı)
gül böreği
yaş pasta
karışık kızartma.
közlenmiş patlıcan salatası.
közlenmiş kırmızı biber salatası.
turşu.
içecekler

bilmedim ki nasıl ??
değişik menü pylaşımlarınızı bekliyorummmm
...:KK56:

Son düzenleme:
kızlar bende yeni evliyim esimin arkadaslari olucak.ya 4 ya 6 kişi olcaz
planim
6 kişi olursak kucuk bi hindi bulabilirsem ama 4 kişi olursak sadece 1 tavuk.ama büyük tavuklar oluyordu eskiden bakalim onlardan bulabilirsem onlardan alirim.
fırında tavuk,iç pilavli ama iyi bi tarif ariyorum denenmiş.varsa bildiginiz link verin ltf örnek Fırında İç Pilavlı Tavuk | Oktay Usta Tarifleri - Yemek Tarifleri - Kolay-Resimli Yemek Tarifleri
önden paçanga böregi
tarhana çorbası (baska önerisi olan)
meze: amerikan salatası,yogurtlu havuc,haydari,patlıcan salatası,peynir
çerez ,içki,meyve
tatli :çeşit pastaneden alinicak :)

sofraya kırmızı peçete , kırmızı mumlar ve kırmızı çiçekler düşünüyorum.örtü ise beyaz olucak

Son düzenleme:
X