Kizlar evde yilbasi menüsü icin neler yapacaksiniz?

Bende tam internetten araştırıp liste yapıyordum. Sizi gördümm.. Süppersinizz güzellikler :KK49::KK49:

1-Çorba
2-Pilav / makarna(bolenez soslu) / lazanya
4- İslim Kebabı

Mezeler
1- Haydari
2- Paçanga Böreği
3- Tavuklu Wrap
4- Peynir Topları
5- Amerikan Salatası
6- Kurutulmuş Domates Mezesi
7- Barbunya (Yılmaz Seviyor Ama İlk kez Deneyeceğim)
8- Fırında mücver
9- Peynir Tabağı
10- Kornişon Turşu
11- Dondurma kabında meyva salatası

İçecekler
1- Ev Yapımı Limonata
2- Kola
3- Meyva Suyu
4- Viski
5- Rakı
6- Bira
7- Votka
8- Şarap

Oyunlarmız

1- Tombala
2- Monopoly
3- Tabu

Benden de bu kadar (Şimdilik) :KK58::KK70:

Walla bende yeni topik sandım yılbaşı arifesinde,çok faydalı bir paylaşım olmuş,ilaç gibi geldi.

merhaba,şuan mevsimi olduğu vede çok sağlıklı olduğu için sebzeli brokoli çorbası , fırında kaşarlı patates yanına tas kebabı veya et sote olabilir.zeytinyağlı olarak biber dolması,amerikan salatası,sarmısaklı havuç kızartması,barbunya,mercimek köftesi ve tatlı olarak ta güzel bir yaş pasta olabilir.bizim evimizde her sene yaş pasta alınır adetten oldu o gün benim doğum günüm olduğu için :))
sevgiyle...

bize de önce bir arkadaşımız ve kız arkadaşı gelicek yemeğimizi bizde yiycez sonra kutlamaya konsere gitcez :KK71:

menü olarak hiç kurmadığım kadar özel bi sofra kurmak istiyorum bu başlık süper olmuş. aklımdakiler:

hazır dönerek pişirilen tavuk sipariş edicez
benim yapacaklarımdan şimdilik kesinleştirdiklerim :)
çorba
pilav
yaprak sarma
yoğurtlu havuç
yoğurtlu kırmızı lahana
yufkalı sucuk halkaları
top patatesler
tuzlu kraker kanepeleri
elma topları
halley pasta
salata
meyve salatası

arkadaşlarımız da güzel bi şarap getiriyolar :KK50:

Bende bugün ayva jöleli tavuk denemesi yaptım,bence çok başarılı:KK45:birde kestaneli,bademli pilav,kuşkonmaz çorbası düşünüyorum ama zeytinyağlıları bulamadım henüz:KK43:

börülce salatası , şakşuka , arnavut ciğeri , kereviz salatası , barbunya pilaki , havuç kızartması , mamzana ( közlenmiş patlıcan salatası ) enginar kalbi , zeytinyağlı biber dolması ... varda var ... :)

börülce salatası , şakşuka , arnavut ciğeri , kereviz salatası , barbunya pilaki , havuç kızartması , mamzana ( közlenmiş patlıcan salatası ) enginar kalbi , zeytinyağlı biber dolması ... varda var ... :)
Evet canım teşekkürler,insanın aklına gelmiyor bazen:)

Bende bugün ayva jöleli tavuk denemesi yaptım,bence çok başarılı:KK45:birde kestaneli,bademli pilav,kuşkonmaz çorbası düşünüyorum ama zeytinyağlıları bulamadım henüz:KK43:
Eğer yılbaşına misafir varsa çorbayı değiştirin derim,bilindik herkesin içeceği bir çorbayı tercih edin klasik olacak ama en çok sevilen çorba süzme mercimek çorbası yada şehriyeli yayla çorbası yapın.

Eğer yılbaşına misafir varsa çorbayı değiştirin derim,bilindik herkesin içeceği bir çorbayı tercih edin klasik olacak ama en çok sevilen çorba süzme mercimek çorbası yada şehriyeli yayla çorbası yapın.
Bende hep değişikliğin iyi olduğunu düşünüyorum ama ayva jöleli tavukta mı risk acaba?

Bende hep değişikliğin iyi olduğunu düşünüyorum ama ayva jöleli tavukta mı risk acaba?
Bende tam tersi düşünüyorum tamam değişiklik iyi olabilir ama evimize gelen misafirleride düşünmek zorundayız o yüzden misafirlerimizin de damak zevkine uygun yapsak daha iyi olur eğer beğenilmezse yenmezse çöpe gider ve siz emek verdiğinizle kalırsınız bana göre verdiğiniz tavuk tarifide risk bana göre herkesin yiyebileceği tarzda olsa daha güzel olur.
Mercimek çorbası,şehriyeli yayla çorbası
Fırında tavuk- pilav daha uygun olur.

Bende tam tersi düşünüyorum tamam değişiklik iyi olabilir ama evimize gelen misafirleride düşünmek zorundayız o yüzden misafirlerimizin de damak zevkine uygun yapsak daha iyi olur eğer beğenilmezse yenmezse çöpe gider ve siz emek verdiğinizle kalırsınız bana göre verdiğiniz tavuk tarifide risk bana göre herkesin yiyebileceği tarzda olsa daha güzel olur.
Mercimek çorbası,şehriyeli yayla çorbası
Fırında tavuk- pilav daha uygun olur.
Çin yemeklerini seviyorlar bildiğim kadarıyla,çin mutfağında tatlı acı,tatlı ekşi lezzetler çok var,umarım ayva jöleli tavuğu da severler:/

seçenek o kadar çok ki doğal olarak insan karar vermekte zorlanıyor.birde genelde herkesin yiyebileceği türden bir şeyler bulup çıkartmaya çalışıyorsun o zaman işler dahada karmaşıklaşıyor :)

bu sene eşim çalışacağı için çocuklarımla beraber amcamlara misafiriz yılbaşında.evimde sofra kuramayacağım belki ama oradaki sofra için elimden geleni bebeğim müsaade ettiğince yapmaya çalışacağım.bu arada yılbaşı günü doğum günüm bu sebepten dolayıda yılbaşının benim için anlamı bi başka...

şimdiden mutlu yıllar dilerim...

seçenek o kadar çok ki doğal olarak insan karar vermekte zorlanıyor.birde genelde herkesin yiyebileceği türden bir şeyler bulup çıkartmaya çalışıyorsun o zaman işler dahada karmaşıklaşıyor :)

bu sene eşim çalışacağı için çocuklarımla beraber amcamlara misafiriz yılbaşında.evimde sofra kuramayacağım belki ama oradaki sofra için elimden geleni bebeğim müsaade ettiğince yapmaya çalışacağım.bu arada yılbaşı günü doğum günüm bu sebepten dolayıda yılbaşının benim için anlamı bi başka...

şimdiden mutlu yıllar dilerim...
Sana da mutlu yıllar canım,doğumgünün kutlu olsun:KK36:

amin cnm inşallah.yeni yıla nasıl girersen kocca bir sene öyle geçer kehanetinden dolayı yeni yılı sakin vede yalnız karşılamak istemiyorum.sevdiklerim ve beni sevenlerle olabildiğince kalabalık bir ortamda ve neşe ile karşılamak istiyorum.herkes,hepimiz mutlu olalım güzelliklerin fazlaca olacağı bir yıl yaşayalım ve yaşatalım inşallah :))

X