kızlar hangi yemek hangi yemekle iyi gider:)))

Ben kiyma soslu cubuk makarnanin yanina, bol marullu, domatesli, salatalikli ve beyaz peynirli salata yapiyorum sirkeli ve özel salata otlusundan. Zaten bunlar ikisi yetiyor. Eger sosu kiymasizsa yanina güzel sade bi et yemegi yapiyorum vede bol salata tabii.

benim yanına bir türlü uygun yemek bulamadıklarım
ıspanak
fırında kabak mücver
ekşili köfte..

bunlar sanki yemek değilde aperatif gibi oluyor yanına uygun yemek bulamıyorum kızlar..
siz bu yemeklerin yanına ne pişiriyorsunuz?

ıspanağın yanına fırın makarna k, kabak mücverin yanına yoğurt ve şehriyeli tavuk çorba, ekşili köfte başlı başına bi yemek bişey gerektirmez :)

Ben takıntılıyım bu konuda :KK53:özelikle davet sofralarında renkler beni cezbetmeli :KK56:davet sofralarını hazırlarken hem damak hemde görsel şölen olmalı diye düşünüyorum :KK34:

Patates - köfte kızartması, pilav, cacık

üst komşumla tanışmak için yemeğe çağırıyım diyorum.köfte - patates kızartması, cacık ok da pilav tencererem yok.Yeni taşımdım.alternatif şeyler önerebilecek var mı köftenin yanına?:26:

Son düzenleme:
üst komşumla tanışmak için yemeğe çağırıyım diyorum.köfte - patates kızartması, cacık ok da pilav tencererem yok.Yeni taşımdım.alternatif şeyler önerebilecek var mı köftenin yanına?:26:
Mercimek çorbası yapabilirsiniz,köfte-patatesin yanına,bir kaç çeşit salata ve yufkadan yapılmış bir börekte olabilir.

Mercimek çorbası yapabilirsiniz,köfte-patatesin yanına,bir kaç çeşit salata ve yufkadan yapılmış bir börekte olabilir.

Lahana sarma sarmıştım akşam, o var.Malesef blendırım da yok.:KK50: Yayla çorbası yaptım onun yerine.Soğan salatası ve karışık salata, cacık, köfte, patates, üzerine kabak ve patlıcan, onun da üstüne domates dilimleyip kızartıp yani pişirip koyarım diye düşündüm.Yeterli olur sanırım.:26:

misafir gelecekse makarnayı tercih etmiyorum ben biraz basit gibi ama tabi değişik makarna çeşitleri fırında beşamel soslu vs.basit değil ama yinede pek tercih etmiyorum. kendimize de Allah'tan bi çorba yanınada aperatif, garnitür, meze gibi şeyler yapıyorum :) annemin evinde böyle değildi tabi ben çalışıyorum kocamda çorba olsunda yanınna yapılana çok bakmıyor bende meze gibi şeyleri seviyorum çorbadan da sıvı ihtiyacımı alıyorum tabi...neyse misafir içinde şöyle menüler güzel olur ... 1.çorba 2.ana yemek (patatesli tavuk etli fırında çeşitler genellikle, patlıcanlı köfteli kürdan batırarak yaptığımız yemek gibi biraz daha gösteren yemekler) 3.pilav 4.meze (patates mantısı, kır.mer.köftesi vs. ama kısır değil) 5.börek (sigara böreği gibi kolay olanlar daha mantıklı gibi bana göre) 6.mevsimine göre salata 7.tatlı
Çeşit çok ama kolay şeyler yapınca çok zorlayacak birşey değil. bence tabi

kızlar fırında makarna yapmayı düşünüyorum. yalnız yanına ne yemek gider hiç bir fikrim yok. siz ne önerirsiniz:)

selam kızlar ben de yeni evliyim.öğrencilik yıllarımda ve çalıştığım zaman da mutfakta yemek yapardım.yemek yapmayı da severım.
ıspanak yemeğinin yumurtalı kavurmasını da yapsam normal yemeğini de yapsam yanına mantı çok güzel gidiyor bence.
ve bazen de pilav yapmak yerine patates püresini tercih ederim,değişiklik olsun diye.:KK8:

Pancar sarmasiyla veya pancar yemegiyle(macur pancari ) denir bizim karadenizde bu yemekle misir ekmegi cok hos oluyo :) firinda makarna yapip caciklada yiyebilirsiniZ. Piyaz yapip yaninda bi hafif bi corbaylada ogunu kapatabilirsiniz :)

X