Kardeşinizin cinsel yöneliminin farkli olduğunu farketseniz ne yapardınız?

Sizi çok taktir ettim çok iyi gözlemlenmiş sin kardeşini anlattığın kadarı ile de kardeşin bence eşcinsel değil ama özeniyor kaydı kayicak gibi arkadaş ortamı da bu şekilde ise işiniz zor. Bence destek alın, günümüzün acı ama gerçek yüzü ergenlerin özenmesi ve arkadaş kurbanı olması
Gozlemledim hatta şu aralar icten gelen bisey miydi hep mi vardi yoksa etkilenme ile mi bu durumda diye ekstra gozlemliyorum. Bi uzmandan da yardim almayi düşünüyorum olmadi bi bahane ile haberim yokmus gibi yaparak sinav senesini falan kullanip uzmana onu götürürüm bilmiyorum :KK43: dediginiz gibiyse uzman yardimci olacaktır ama zaten hep olan biseyse ve biz farketmediysek elimden sanirim pek bisey gelmez

Evet genclerde cok yaygin okuluna gittigimde farkettim ben de. Kiz öğrenci erkek gibi giyinmiş. Erkekler daha feminen. En yakin arkadaslari da öyle kardesimin. Ozenerek degisebilme durumlari olabiliyor gibi geliyor biraz. Daha farkli şeylerden de etkileniyor çünkü. Mesela yakin arkadaslari tarotla ilgileniyor bu da ilgilenmeye çalışıyor ya da otantik seylerle ilgileniyor bu da oyle seyler bakiyor tütsü dolduruyor evi falan. Halbuki ilgi alanlari bambaskaydi cevresine gore sekil aliyor sürekli.
Benim kardeşimin arkadaşı da yok sizin kardeşiniz varmis
Benim kardeşimin tek dunyasi var o da internet ordan da etkilendiğini düşünüyorum ben bazı uygulamalar gördüm telefonunda flört uygulaması tarzı

Tebrik ederim gerçekten, artık kendim gibi düşünen insan az olduğu için etrafım da böyle ben gibi düşünenleri görünce seviniyorum :)
İnsanlar her seyi sorgulamadan düşünmeden hemen kabul edelim istiyor. Her iliskinin riskleri varken bu tarz iliskilerin oluşturacagi riskleri sirf bu yönelime karsi görünmeyelim diye sorgulamayalim istiyorlar. Acikca konuşayım ergenlikte boyle seylerin yani etkilerin ozenmelerin olabileceğini düşünüyorum çünkü bunu o yaşlarda farklilik adi altinda ben bile hissetmistim. Suan gülüyorum ama bi kiz arkadasimla ailemin yaninda otobuste tanıştım normal muhabbet ettik hepimiz, kiz numarami aldi ardindan bana direkt mesaj atarak boyle bi iliski hic yasayip yasamadigimi hatta bacaklarimin cok guzel oldugunu falan yazdi. Kendisinin erkek sevgilisi vardi. Benim de kizlara karsi yonelimim yoktu. Fakat inanin o yaşlarda hormonlardan midir farklılık haz mi veriyor bilmiyorum bunlar oluyor. Ben boyleyse ve buna onlem almadan zarar göreceği bisey olursa diye endiseleniyorum. Ama gel de anlat bazilarina :)

Benim kardeşimin tek dunyasi var o da internet ordan da etkilendiğini düşünüyorum ben bazı uygulamalar gördüm telefonunda flört uygulaması tarzı
Of bu internet bizi bitirdi. Keske bu çağa denk gelmeseydik :KK43: baska bi dunyasi yoksa sosyallesmiyorsa kendini oraya adayip onu anlayanlara yonelmis bile olabilir.

Ergenlik 18 yaşında sona ermiyor bazı insanlar 18de artık değişmez demişte bence hiç öyle değil 20li yaşların başında bile insanın kafası daha tam oturmamış oluyor.kafası karışık olabilir hala ergen zaten saydığız şeyler hep tipik ergen davranışları.hiç bu olayı büyütmeyin zaten cinsel yönelimi farklıysa er yada geç öğrenirsiniz şimdi ne yaparsanız ters tepeceğini düşünüyorum zamanla zaten olgunlaşıp ne istediğini bulur.buarada ben lgbt bireyi değilim heteroseksüel bir kadınım çevremde lgbt bireyide yok ama o tarz yayıncıları izlediğim oluyor o yüzden bence pek birşey ifade etmiyor bu durum.heteroseksüel erkeklerde anal mastürbasyon yapabilirler meraktan çünkü erkeklere daha çok zevk verdiğine dair bir duyum var o yaşta herkes meraklı olur.kendi kendine o tarz şeyler yaptın diye gaysin anlamına gelmez partnerinden bu tarz şeyler bekleyen heteroseksüel erkeklerde var.

Çocuk Psikiyatristi bir hoca ile uzun bir sohbetimiz olmuştu. Sosyal medya üzerinden küçük yaşlardan itibaren eşcinsellik ve cinsiyetsiz birey oluşturma amacıyla bir sürü kişinin faaliyet yaptığı. Çocuk ve gençleri hedef aldıklarını söyledi. Yani Dmden özelden, discorttan ulaşıp dost olup, fikirlerini değiştiriyorlar. Amaçları kullanmak... Kız erkek fark etmiyor... İleride pişman olup geri dönülmez yola giren, intihar eden gençler var ne yazıkki... Bu tipler ile uzun süredir irtibatta olabilir. Malum İnternet iki günlük mesele değil.

Kardeşinizle dost olup, konuşun derim. Ve psikiyatrist yada psikolog ile görüşsün.

Kardeslerimin eşcinsel yönetimlerinin olduğunu bilsem yanlarında olmaktan onları hala sevmeye devam etmekten başka birşey yapamam. Evet hoşuma gitmez onaylamam ama bunun içinde onları dislamam yargilamam hayatı onlara zehir etmem . Şu aşama da onu uzaktan izleyip takip edip neler yaptığını gozlemleyebilirsiniz. Bakalım işin ucu nereye çıkacak . Belki de sadece bir gençlik özentisi. Şimdi ergen kizlar birbiri ile karım kocam diye konuşuyor bize göre tuhaf evet ama suanki ortam bu . Gelip geçici olma ihtimali yüksek diye düşünüyorum. Kızıp darlamayin uzaktan seyredin bakalım ne yapacak . Onu uzerek kontrol altında tutamazsiniz

Sizin kardesinizin durumu konu sahibinden farkli olabilir dediginiz gibi arkadasi yoksa. "Incel" dedigimiz bir kisilik yapisi var, arkadassizliktan kaynakli bir kadin dusmanligi ve feminen bir tavir ediniyorlar. Bu bayagi tehlikeli ustelik. Bi bakin isterseniz, cunku ciddi bir deepweb kaynagi var bu konuda ve saldirganlik pompalaniyor.

B Beybi05 konu sahibi birsey dikkatimi cekti aslinda herkes ayni seyi soylemis ozetle ama herkes birbirinin dedigini farkli anlayip begenmedim atmis, belli ki bu konuda kafalar karisik, cok normal, insanin basina gelmedkce yorumlamasi zor olaylar bunlar.

Sizin yapacaginiz tek mantikli sey, kardesinizin cevresinde gorunmez bir fanus oluşturup, bir guven halkasina dahil etmek kendisini. Yani onu kinamadan, yargilamadan guvenini kazanip, bu konuda egilimi var mi, ciddi mi, ozenti mi bunlari tartip ona gore bir plan cizmek. Eger ciddiyse "sozde destek" olan kotu insanlarla degil sizle konusacak kadar size guvenmesini saglamalisiniz ki yanlis yollara sapmasin, kullanilmasin.

Allah kolaylik versin.

Yakın sayılır mısınız bilmiyorum ama içinize dert olduysa oturup konuşmanız lazım. Bir kere o sebzeleri açıkça ortada bırakması ayıp ikincisi sebze vb ile zararlıdır yani inş en azından üstüne prezervatif takıyordur.

Ben kahve içmeye çıkarırdım. Eşcinsel misin diye sorardım direkt. Karşı değilim ama bunu anlayabiliyorum ve seni umursadığım için soruyorum diye başlardım.

Sonra bunun toplumda hoş karşılanmadığını bazı yerlerde bağıra bağıra belli etmemek gerektiğinden bahsederdim. Mesela aile ya da akrabaları sosyal medyasından çıkarabilir. Z kuşağı daha ılımlı onlar arasında da kime ne kadarını bahsedeceği konusunda dikkatli olmasını bazı insanların zorbalık yapabileceğinden bahsederdim.

Sosyal medyadan foto vb atmada nasıl her çocuğun ifşa olabilme riski varsa aynı riske sahip olduğundan dikkat etmesini. Böyle bir şey yapacaksa bile yüz ve belli eden fiziksel özelliklerini içermeyen anonim hesaplarla yapmasını söylerim. Bu tavsiyeler uç olacak ama sonuçta 18 yaşında birine yapma demek yapmamasını sağlamıyor bari bilgili olsun. Kullanılmaya müsait olduğunu yaşının genç olduğunu birileriyle cinsel ilişki için erken olduğundan, eşcinsel bir ilişki olacaksa korunmanın yine de gerekli olduğundan bahsederdimp

Şia mezhebinin şeriatı tartışılır o ayrı bir konu! Hoş oğlancılığın gelenek olduğu Afganistan’da yarın karşılayabilir şaşırmayalım değil mi?
Ben dikkat ederseniz konuyu dünyadan alıp TR’ye getirdim ve bu gayet tüm dünyada pompalanıyor dedim.
İstemediğin beden gibi konuyu dramatize etmeden uzak bir yorumdu.
Devletler normal şartlarda öncelikli hastalarına yer verir kişilerin ‘istemediği beden’ algısı gibi çıtkırıldım hassasiyetler öncelikli değildir. Bu son yıllarda bu kadar ilerlemeye başladı görüyoruz.

Ben son yorumum diye belirtmiştimlütfen alıntılamayın
Sivilce, çil, ben aldırma vs tedavilerini karşılamıyor mu devlet ? Onlara da karşı mısınız ? Hatta ağır olmayan depresyon, uyku bozukluğu vb. Bir çok “çıtkırıldım “ rahatsızlıkları da karşılıyor

Son düzenleme:
Tebrik ederim gerçekten, artık kendim gibi düşünen insan az olduğu için etrafım da böyle ben gibi düşünenleri görünce seviniyorum :)
Siz neden pay çıkardınız ki kendinize ? Siz dümdüz Yozgat, Kayseri , Urfa , Konya gibi yerlerde yaşayan başımıza taş yapacak zihniyetinde bir insanla aynı bakış açısıyla bakıyorsunuz bu konuya ve ne yazıkki toplumda çoğunluktasınız.
Konu sahibi sizlerin zihniyetinden korumaya çalışıyor işte kardeşini.
Çok enteresan fikirleriniz varmış gibi ben mi azınlığım diyip durmuşsunuz. Yoo benim 7 kuşak köylü akrabalarımın hepsi sizinle aynı fikirde merak etmeyin

Konu sahibi yapacağın bir şey yok. Konuyu şimdi açman da bence yersiz. Bir gün kendisi tamamen açıklamaya karar verirse her şartta ve koşulda yanında olduğunu söyleyeceksin bu kadar

Benimde böyle bir tanıdığım var ama bebekliğinden beri farklıydı. Yani diğer erkek çocuklarına göre çok daha sakin, uslu ve hareketleri naif, kibardı. Şuan 18 yaşında hiç değişmedi diyebilirim. Sadece kız arkadaşları var. Biraz tarzı Kerim Can Durmaz gibi. Bel çantasında el kremi, dudak nemlendiricisi, parlatıcı vardı. Parlatıcı acı oje tırnak yiyenlerin sürdüğü. Ama sanırım parlaklık verdiğinden alternatif olarak kullanıyor. Çünkü ailesi muhafazakar. 2 tane de abisi var. Attığı fotoğraflar makyaj filtrelidir.

Ne yapılır bilmiyorum? Sizinki belki özentilikten kaynaklıdır. Mesela benim bahsettiğim durumdan eminim benim gibi herkes farkında ama kimse konduramıyor gibi.

Merhabalar. O kadar çaresiz hissediyorum ki birilerinden yardım almazsam bu işin içinden çıkamayacağımı düşünüyorum. Öncelikle belirteyim çünkü bunu belirtmezsem bu tarz konulari, soruları "eyvah escinsellige karşı biri" olarak algilayip tepki verenler falan oluyor anlamsizca, o yüzden soyleyeyim ben homofobik biri değilim. Kimsenin cinsel yonelimiyle ilgilenmedim, ayıplamadım, dışlamadım. Herkesin kendi hayati, kendi tercihi dedim her zaman. Fakat iş kendi ailene gelince işler hiçte öyle kolay olmuyormuş. Bi erkek kardeşim var 18 yaşına yeni girdi. Aslında hiç böyle yönelimi olduğunu hissettirmedi o yüzden farkettigim andan beri şaşkınım. Ilkokul zamanlari hoşlandığı kiz arkadaşı vardi takılırdık hatta ona bu kız üzerinden. Bunlari falan düşününce aklıma gelmedi doğal olarak. Lisede çok değişti. Ergenlik sonuçta her şeyi normal kabul ettik. Normal bi erkek gibi zaten yani akliniza daha feminen biri gelmesin. Tarzi ilginc olan bi çocuk havalı biri yani. Şuan bütün gençler önem veriyor tarzlarina malum. Ama lise hayatinda bildiğimiz kadariyla gönül işleri ile alakasi olmadi flört falan yok. Kiz arkadaslari var tabi görüştüğü, dışarıda gezdigi falan baya da iyi anlaşıyorlar ama diğer türlü bişey duymadik kendisinden. Utangac bi çocuktu bu konularda o yüzden yansitmadigini düşündüm. Neyse odasını temizlerken (malesef hep ben temizlerim sagolsun hic o konularda yardımcı olmaz) iste temizlerken odasında cinsellik icin de kullanilabildigini gördüğüm bi kac sebze buldum diyeyim. Başta anlamadım hatta güldüm eve gelince takılırım odanda her seyi buldum bu da zirvedir herhalde diyecektim falan. Sonra bi dank etti. Hani ne alaka dedim. O an şüphe duymaya başladım tabi. Sosyal medyasini inceledim biraz instagramda takip ettiklerine baktım çoğunlugu erkekler. Boyle baska baska sehirde bi sürü erkek. Hepsinin fotograflarini beğenmiş. Hatta escinsellikle ilgili bi kac komik olan paylaşım da begenmis. Yabanci escinsel fenomen ciftleri takip etmis. Ben direkt ne yapacağım simdi diye kalakaldim. Sorun şu ki kardeşimin hesabinda akrabalarimiz da var. Ailem var. Hepsiyle takipleşiyor. Görmezden geleyim kendi hayati diyeyim desem bu şekilde davranırsa farkedilmemesi imkansiz. Farkedilirse ailemin, cevremizin bunu normal karsilamasi daha da imkansiz. Bu sefer psikolojik olarak daha da etkilenme ihtimalleri var hepsinin hem ailemin hem kardeşimin. Ne yapacağımı bilemiyorum. Bu ergenligin verdigi gecici bisey midir, hormonlarin suan oldukca tavan yapması etkili olur mu, merak duymak ya da fantezi hissetmek vs etkili midir bu konularda diye düşünüyorum. Şöyle ki lisedeki çevresi yakin arkadaşları kafa karıştırıcı. 3 yakin arkadasi var onlarla takıldığından beri hem tarzi hem düşünce yapısı hem hayata bakış tarzi degismis durumda. Dinen her seye uzak mesela en ufak sey de bu konulara alayci yaklasiyor, sürekli her seyi normal kabul eden, bazen açıkçası çocukça mantiksiz fikirleri olabiliyor. Arkadaslarindan biri kiz olmasina ragmen erkek gibi görüntüye sahip, diger erkek arkadaşı da maskülen giyinse de kardesim gibi kiz arkadaslara falan uzak biri. Onlardan fazla etkilendigini farkediyorum mesela biseyi beğeniyor kendi beğenip gösteriyor övüyor istiyor ama sonra arkadaslarindan etkilenip hic istememis gibi vazgeciyor hatta bu konuda bizlere kızıp tepki veriyor, giyim tarzını onlara göre degistirmeye yada beğendikleri tarzda degistirmeye çalışıyor. Kizlarin begenmesi hosuna gidiyor hatta. Mesela bi siyasi partinin kalemini almis arkadaşları, secim zamani dağıtıldı malum. halbuki hepsinin istedigi, düşündüğü hayatın tam tersini isteyen savunan bi parti diyeyim. Eve gelmis ben de istiyorum ya şu partinin kaleminden arkadaslarimin hepsinde var falan diyor. Sanki daha küçük, çocuk yaştakiler gibi davranıyor. Kardeşim biraz farklı olmaktan, farklı görünmekten hatta farklılıktan dolayi dikkat cekmekten zevk alan bi çocuktu. Boyle genele bakınca etkilenip onlar gibi davranıp düşünüyor olabilir mi diyorum ister istemez. Aslinda hep var olan bisey midir yoksa boyle yaşlarda cevrenin etkisi ile merak uyandiran seyler de olabiliyor mudur? Bu tarz olaylari yasayanlar var mi aranızda acaba? Ya da bilgisi olan. Çünkü aslında olmadığı hissetmediği bi yönelimi etki ile yaşamasını istemem. Kendisi bana açılmadı açılmadığı için onu huzursuz edecek biseyler yapmak istemiyorum. Biyandan da yardim edebileceğim bisey varsa ve gormezden gelerek onu yaşına göre agir hislerle başbaşa bırakıyorsam diye de düşünüyorum.
Ayyy zor konu.. düşünüyorum ne yapardım.. ben öncelikle aramızdaki sevgi ve güven bağının daha güçlü ve belirgin olmasını sağlardım ki bana açılsın (çünkü sanırım sağlığı ve mutluluğu, psikolojisi için endişelenirdim ister istemez). Yani heteroseksüel ilişkilerde de aynı olasılıklar var sanki ama diğer türlü olasılık artıyor sanki toplumsal ve kişisel etmenlerden ötürü. Belki bi uzmandan da destek alırdım. Ama onu çok sevdiğimi, her ne olursa olsun yanında olduğumu, anlamak için istekli ve gayretli olduğmu.. belki söyleyerek direk belki tavırlarımlq.. her türlü belli ederdim. Açıklama kısmı olursa da endişelerimi söylerdim açıkça, o da beni anlasın isterim tabi.

Sivilce, çil, ben aldırma vs tedavilerini karşılamıyor mu devlet ? Onlara da karşı mısınız ? Hatta ağır olmayan depresyon, uyku bozukluğu vb. Bir çok “çıtkırıldım “ rahatsızlıkları da karşılıyor
Çok güzel bir Ad Hominem örneği olmuş bravo tebrik ediyorum sizi 👏🏻
18 yaş altı çapraz hormon yüklenen çocuklarla sivilceyi kıyaslamak muhteşem bir bakış açısı…
Kaldı ki yasal olarak 18 yaş dahi böyle bir şey için erken
Gerçekten bu düşünce yapısıyla tartışmaya girmek istemiyorum. Doğrunuz neyse onu yaşayın

Son düzenleme:
Ben kardesinizin ozendigi icin boyle davrandigini dusunmuyorum. Belli ki icinden boyle geliyor. O kisilerle arkadas olmasinin sebebi de kendini onlara yakin hissetmesi. Tabi birbirlerinden etkileniyorlardir giyim kusam vb. ancak o yaslarda hangimizi etkilenmedik ki akranlarimizdan.
Daha once kiz arkadaslari olan gayler de taniyorum bu arada, kendileri tanima asamasinda gay oldugunu kabullenemeyip kizlarla sevgili olduklari bir donem yasiyor bir cogu. Yani bu da sonradan ozenip boyle oldu diyebilmeniz icin bir kanit degil.
Gen z sosyal medya etkisi ile ekstra ozenti bu bir gercek, ama bence kardesiniz ne istedigini, kendini cozumlemis. Zamanla da karakteri bu yonde oturacaktir. Biraz da umursamaz bu nesil, kim ogrenmis bilmis pek umursamiyor. Anladigim kadari ile kimseye acik acik ben boyleyim deme derdinde degil ancak, bilinirse de bilinsin modunda.
Avokado vb. diger ergen hareketleri de o yaslarda herkesin yaptigi ergen hareketlere benzer. Burdan bir mana cikarmayin.
Bence kardesinize bu konuyu acikca soylemeden her kosulda onun yaninda oldugunuzu belli eden seyler soyleyin. Homofobik olacak ifadelerden kacinin.
Bir de umarim korunmayi biliyordur, ozellikle gaylerde cok onemli bu konu. Bu yaslarda da gencler biraz pervasiz olabiliyor. Bunun mesajini bir sekilde verebilirseniz iyi olur. Iste gay bir arkadasiniz korunmadan bi seyler yasamis hastalik kapmis gibi bir sey anlatabilirsiniz. Ama bilmiyorum boyle seyleri konusuyor musunuz hic.

Ergenlik 18 yaşında sona ermiyor bazı insanlar 18de artık değişmez demişte bence hiç öyle değil 20li yaşların başında bile insanın kafası daha tam oturmamış oluyor.kafası karışık olabilir hala ergen zaten saydığız şeyler hep tipik ergen davranışları.hiç bu olayı büyütmeyin zaten cinsel yönelimi farklıysa er yada geç öğrenirsiniz şimdi ne yaparsanız ters tepeceğini düşünüyorum zamanla zaten olgunlaşıp ne istediğini bulur.buarada ben lgbt bireyi değilim heteroseksüel bir kadınım çevremde lgbt bireyide yok ama o tarz yayıncıları izlediğim oluyor o yüzden bence pek birşey ifade etmiyor bu durum.heteroseksüel erkeklerde anal mastürbasyon yapabilirler meraktan çünkü erkeklere daha çok zevk verdiğine dair bir duyum var o yaşta herkes meraklı olur.kendi kendine o tarz şeyler yaptın diye gaysin anlamına gelmez partnerinden bu tarz şeyler bekleyen heteroseksüel erkeklerde var.
Evet araştırdığımda bu bilgileri gördüm ben de. kadinlarin g noktasi gibi erkeklerinde varmis ve anal bolgesinde prostat bolgesindeymiş vs gibi yazilar var. Aslinda meraktan, fantezi olarak falan olabilir tabi her insanin beklentisi farklı. Ama daha çok sosyal medyada erkekleri takip edip erkeklerin fotograflarini beğenmesi kafami karıştırdı. Bi de takiplestiklerinin fotografi da yok hani olur ya bilerek açılmış bi hesaptir ve sıkıntılı şeylere sebep olabilir karsisindaki kişiler korkusu oldu. Dediginiz gibi 18de sona ermiyor her insanin gelisimi farkli. Benim kardeşim şuan net bi sekilde ergenlik çağında. Düşünce yapısı, hareketleri vs bunu yansıtıyor. Sanki büyümüş meslegini eline almis hayatina bakan birini dert ediyormusum gibi tepkiler alıyorum ama öyle değil .

Sizin kardesinizin durumu konu sahibinden farkli olabilir dediginiz gibi arkadasi yoksa. "Incel" dedigimiz bir kisilik yapisi var, arkadassizliktan kaynakli bir kadin dusmanligi ve feminen bir tavir ediniyorlar. Bu bayagi tehlikeli ustelik. Bi bakin isterseniz, cunku ciddi bir deepweb kaynagi var bu konuda ve saldirganlik pompalaniyor.

B Beybi05 konu sahibi birsey dikkatimi cekti aslinda herkes ayni seyi soylemis ozetle ama herkes birbirinin dedigini farkli anlayip begenmedim atmis, belli ki bu konuda kafalar karisik, cok normal, insanin basina gelmedkce yorumlamasi zor olaylar bunlar.

Sizin yapacaginiz tek mantikli sey, kardesinizin cevresinde gorunmez bir fanus oluşturup, bir guven halkasina dahil etmek kendisini. Yani onu kinamadan, yargilamadan guvenini kazanip, bu konuda egilimi var mi, ciddi mi, ozenti mi bunlari tartip ona gore bir plan cizmek. Eger ciddiyse "sozde destek" olan kotu insanlarla degil sizle konusacak kadar size guvenmesini saglamalisiniz ki yanlis yollara sapmasin, kullanilmasin.

Allah kolaylik versin.
Evet tek yapmam gereken bu sanırım guven vermem gerekiyor ki bana yaklaşıp ne hissediyorsa paylaşsın. Anca bu sekilde uyarıp dikkatli olmasini saglayabilirim :)

Ben kardesinizin ozendigi icin boyle davrandigini dusunmuyorum. Belli ki icinden boyle geliyor. O kisilerle arkadas olmasinin sebebi de kendini onlara yakin hissetmesi. Tabi birbirlerinden etkileniyorlardir giyim kusam vb. ancak o yaslarda hangimizi etkilenmedik ki akranlarimizdan.
Daha once kiz arkadaslari olan gayler de taniyorum bu arada, kendileri tanima asamasinda gay oldugunu kabullenemeyip kizlarla sevgili olduklari bir donem yasiyor bir cogu. Yani bu da sonradan ozenip boyle oldu diyebilmeniz icin bir kanit degil.
Gen z sosyal medya etkisi ile ekstra ozenti bu bir gercek, ama bence kardesiniz ne istedigini, kendini cozumlemis. Zamanla da karakteri bu yonde oturacaktir. Biraz da umursamaz bu nesil, kim ogrenmis bilmis pek umursamiyor. Anladigim kadari ile kimseye acik acik ben boyleyim deme derdinde degil ancak, bilinirse de bilinsin modunda.
Avokado vb. diger ergen hareketleri de o yaslarda herkesin yaptigi ergen hareketlere benzer. Burdan bir mana cikarmayin.
Bence kardesinize bu konuyu acikca soylemeden her kosulda onun yaninda oldugunuzu belli eden seyler soyleyin. Homofobik olacak ifadelerden kacinin.
Bir de umarim korunmayi biliyordur, ozellikle gaylerde cok onemli bu konu. Bu yaslarda da gencler biraz pervasiz olabiliyor. Bunun mesajini bir sekilde verebilirseniz iyi olur. Iste gay bir arkadasiniz korunmadan bi seyler yasamis hastalik kapmis gibi bir sey anlatabilirsiniz. Ama bilmiyorum boyle seyleri konusuyor musunuz hic.
Iste sorun bu ki hic konuşmuyoruz. Benim de pek cevrem yoktur örnek verdigimde garip karşılayıp anlayacaktir imali konuştuğumu. Bu sekilde uyarmam imkansizlasiyor :KK43:

Ayyy zor konu.. düşünüyorum ne yapardım.. ben öncelikle aramızdaki sevgi ve güven bağının daha güçlü ve belirgin olmasını sağlardım ki bana açılsın (çünkü sanırım sağlığı ve mutluluğu, psikolojisi için endişelenirdim ister istemez). Yani heteroseksüel ilişkilerde de aynı olasılıklar var sanki ama diğer türlü olasılık artıyor sanki toplumsal ve kişisel etmenlerden ötürü. Belki bi uzmandan da destek alırdım. Ama onu çok sevdiğimi, her ne olursa olsun yanında olduğumu, anlamak için istekli ve gayretli olduğmu.. belki söyleyerek direk belki tavırlarımlq.. her türlü belli ederdim. Açıklama kısmı olursa da endişelerimi söylerdim açıkça, o da beni anlasın isterim tabi.
Cok teşekkür ederim cevap icin şimdilik bu sekilde yaklaşıp uzman yardimi alarak ilerlemeyi düşünüyorum. Zaten ne olursa olsun yaninda olacağım sonucta o benim kardesim. Endişelerimi ortadan kaldirdiktan sonra kendisi de belli bi olgunluga ulastiktan sonra hayat onun hayati karismak haddime düşmez zaten.

X