Kızlar korkma deyin gecicek deyin dua edelim

Kirpapatyam46

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2015
999
391
10 ilden birinde yaşıyorum ve burda kimsemiz yok başka şehirde hepsi .
.çok korktuk inanilmaz .1 hafta araba da yattık. Yatmak denirse hep kısa kısa korkuyla .
Neyse yapmicak bişi yok dedik evimize geldik.
Ailemin olduğu şehire de gidemiyorum özel bı durumdan dolayı .
Şimdi 3 dört gündür evdeyiz ve asla derin uykuya dalamiyorum hep tetik halindeyim.

Kızım da çok sosyal 1 yaşından beri kreşe giden hep kalabalık yaşdas arıyor ve çok bunaltiyor beni bende uykusuzluk huzursuzluk çok gerginim evde 7. 24 çizgi film açık artık midem bulanıyor çizgi film sesinden

Sürekli oyna benle oyna oyna oyna diye daralıyor.canim sıkılıyor diyor.
Dışarısı feci soğuk dışarı da çıkamıyoruz esimlede kavgaliyiz.

Size yazmak istedim
Elhamdülillah biz iyiyiz
Evimiz iyi
Arkadaşlar imiz iyi ama bilmiyorum çok yıpranmış hissediyorum sese duyarlılık oluştu resmen hiç ses olsun istemiyorum

Sessizlik olsun istiyorum.
Çocuklu evde zor tabi yazayım istedim işte kızlar darlandim

Gececek.artcilar devam edebilir.Rabbim buyuklerini yikicilarini yasatmasin bir daha kimseye.Artci olmasi cok normal.Cok buyuk oldu deprem artcilarida cok ve buyuk oluyor.Cok sukur iyiymissiniz.Ucretsiz terapi veriyorlar onlarla gorusun cocuklarinizida gorusturun.Omur boyu boyle kalmasin travmalari.Allah n izniyle bugunlerde gececek.Dua bol bol dua. Esinizle durumunuz eger ciddi bi sebeb deglse duzeltin .Bakin ölüm var heran..

Çok geçmiş olsun. Ülke olarak çok yıkıldığımız sizlerinde çok yıprandığı bir süreç... Eşinizle neden kavgalısınız bilmiyorum ama böyle zor günlerde birbirinize destek olma şansı tanıyın. Bir süre daha böyle devam ederse ruh haliniz lütfen danışmanlık alın. Kolay değil eminim gördükleriniz, duyduklarınız, hissettikleriniz... Hava ne kadar soğuk olsa da bölgedeki insanlara manevi destek olabilirsiniz. Emin olun ihtiyaçlara cevap verince insanın kendisi de iyileşiyor.

.çok korktuk inanilmaz .1 hafta araba da yattık. Yatmak denirse hep kısa kısa korkuyla .
Şimdi 3 dört gündür evdeyiz ve asla derin uykuya dalamiyorum hep tetik halindeyim.

Kızım da çok sosyal 1 yaşından beri kreşe giden hep kalabalık yaşdas arıyor ve çok bunaltiyor beni bende uykusuzluk huzursuzluk çok gerginim evde 7. 24 çizgi film açık artık midem bulanıyor çizgi film sesinden

Size yazmak istedim
Elhamdülillah biz iyiyiz
Evimiz iyi
Arkadaşlar imiz iyi ama bilmiyorum çok yıpranmış hissediyorum sese duyarlılık oluştu resmen hiç ses olsun istemiyorum

Çok zor imtihanlar. Ama bu süreçte eşinle bağın olmazsa olmaz. Onunla arayı düzelt. İnan daha çabuk iyi olacaksın

Merhaba çok geçmiş olsun. O bölgelerde şu an psikolojik yardım veren pek çok gönüllü kuruluş var sık sık tssb görülüyormuş ve çok normal. Lütfen yardım alın tek başınıza halletmeye çalışmayın.

Bende doncem yakında evime adanada yaşıyorum şimdi annemlerdeyim burda deprem olmuyor ama bana da sallanıyor gibi geliyor ev tahammülüm yok hicbiseye arada derede bı yerdeyim hafta sonuna doncem nasıl uyuycam bende bilmiyorum Allah'a sığınıp uyuycaz arkadaşlarınız barsa dışarda buluşun belki biraz rahatlarsıniz ben dönünce temizlik yapcam dip köşe yoksa aklımdan çıkmaz

Ben on ilde değilim ama yakınım ve çok hissettik. Başımda hiç geçmeyen bir ağrı var bu gün MR çekildim. Hep zikir ve dua halindeyim elimde tesbih çoğu zaman. Geçecek insallah inanıyorum

Bende 10 ilden birindeydim,evim savaş alanı gibi ilk birkaç gun arabamda, bazı kurumlarda kaldim derken perişan oldum baska sehire ablamlara geldim ama bende dönücem birkac güne. En ufak seste irkiliyorum,yegemlerimin bagirarak oynamasi bile beni rahatsiz ediyor. Gece uyuyamiyorum sarsinti var sanip elim ayagim buz kesiyor. Hayvanlarimi yani basimda uyutuyorum. Ne bileyim hayatimin tam toparliyorum evresindeydim yeni boşanmıştım evimde huzurum yerindeydi hamd olsun sitem degil bu ama korkularim kaygilarim beni bir süre daha tetikte yaşatacak farkındayım. İnsallah bu günleri de atlatacaz,elbet gececek burdan sariliyorum size de..🌼

Size yazmak istedim
Elhamdülillah biz iyiyiz
Evimiz iyi

Umarım en kısa sürede yaralarinizi sararsınız. Kendinize en büyük destekci yine siz olacaksiniz depresyon bataklığına kendinizi suruklemeyin zihninizi meşgul edecek mesgaleler bulun.gecmis olsun

Size yazmak istedim
Elhamdülillah biz iyiyiz
Evimiz iyi

Taa İzmir'den ben bile bu kadar etkilendiysem sizin böyle olmanız gayet normal.Bir psikolog şuan yaşadığınız durumun normal olduğunu ilerleyen zamanlarda normale döneceğini söyledi.Olurda geçmezse yardım almanin önerildiği söylendi.Cok geçmiş olsun Rabbim bir daha yaşatmasın 😞 Çocuğunuz için şimdilik yapacak bir şey yok annesi o sizi oyun arkadaşı,anne ve her şey olarak görüyor 🙃 Her şey normale dönünce tekrar okula gidecek şimdilik biraz sabır

Depremi yaşamayanlar olarak da uyuyamıyoruz.
Gündüzler geçiyor bir şekilde ama gece basıyor, nefesim daralıyor, sabahı edemiyorum.
Sizin gibi yaşasaydım ne olurdu bilmiyorum.

Allah yardımcınız olsun, elbet geçecek.
Daha önce deprem yerleri bir bir toparlanmadı mı, insanlar bir bir hayatlarına dönmedi mi.
Geçecek.

Ben Ankara’da çok az hissetmeme rağmen deliriyordum korkudan. Geceleri o bebekler gözlerimden hiç gitmiyor. Bebeğimi onların yerine koyuyorum, asla derin uyuyamıyorum dediğiniz gibi. Dolapları sabitlettirdim duvara. Beyhan Budak diye çok sevdiğim bir psikolog var. Bu korku şu an çok normal, ama günler haftalar geçtikçe insanların yüzde 95’inde kayboluyor dedi. Ona güveniyorum. Azalarak bitecek bu korkumuz inşallah. Ama ölen insanların acısı hep içimizde olacak malesef, asla unutamam gördüklerimi 😞

Hepinize teşekkür ederim.
Hepiniz çok tatlı ve incesiniz .
Gecicek biliyorum ama duygularımı sizinle paylaşmak istedim.
Eşim çok yoğun çalışıyor gün aşırı 24 çalısıyor ve hakkını yemiyeyim .babaligina laf edemem. Hep ilgilenir

Daha bunu atlatamadik yine olucak diyor lar yine büyük olucak diyorlar ve diğerinden çok daha yakın bize....😔

X