Kızlar lütfen yardım🥺 endometriozis

Yani çok bi bilgim yok bu hastalığa dair ama arkadaşlar tüplerin alınması gerektiğinden bahsetmiş, benim şuan yakınındaki biri çok büyük kistleri olduğu için tüpünü aldırmış ve bebeğin olmaz demişler şuan bebeği var doğal yolla hem de. Allahtan ümit kesilmez, doğal yolla hamile kalmayı dene bence bir ya da 2 yıl olmazsa ameliyatı düşün derim
Farklı bir dr daha gittim gayet olumlu konuştu , doğal yolla gebe kalabıleceğimi söyledi, en azından bir süre böyle denemem gerektiğini 🙏🏻çok teşekkür ederim desteğin için

Seni panik etmek istemem her hasta farklidir.Endometriosiz derecesine gore degisir.hafifse tuplere zarar vermemis ise hamile kalinir.ameliyat olup kalanda var.ama benim gibi derin endometriosiz olan biri icin zor cunku tupum alindi kist cikarildigi halde tekrsrladi yumurtamin ikisinde de var 4 kez tuo bebek tedsvisi gordum embriyo gelismiuor kaliteisiz yumurtalarim.benimde degerlerim normal.ama kalamiyorum sadece degerle olculebilen bisindegil bu tuplerin vaziyeti onemli
Canım belirtilerin neydi . Bu ara sürekli karşıma çıkıyor bu konu. Adet dönemi öncesi yoğun kabızlık gaz makat ağrısı nedeniyle araştırınca cevap verebilir misin. Çikolata kisti vs yok. Ama söylediğim belirtiler 5-6 aydır devam ediyor . Adet bitince düzeliyor. Diğer adete yakın yine aynı problem devam ediyor

Kızlar merhaba.
2 dir kimyasal gebelik geçirdim. Daha önce dr gittiğimde sorun olmadığını söylediler. Bugün farklı dr gittm ve detaylı muayyene sonunda endometriozis teşhisi konuldu. Gebelik planlıyoruz açıkcası çok korktum ve sürekli ağlıyorum .Dr gebelik istiyorsan ben öncelikle buna bakıp ameliyat etmeliyim dedi! Yada düşünüp doğal yolla bir kaç ay daha deneyebilirsiniz dedi . Yada doğum yapıp ameliyata gelebilirsin dedi ? Gebe kalmama engel mi bu rahatsızlık ? Değerlerim normal çıkıyor bu arada.
Konu hakkında bilgisi olan ve aynı durumu yaşayan varsa lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz ?inanın çok ihtiyacım var .Şimdiden Çok teşekkür ederim 🙏🏻
Canım naptın doktora gittin mi. Bende kendimden şüphelendim. Adet dönemi bağırsak problemlerinden dolayı. 5-6 ay oldu başlayalı. Üç kere cerrah iki kere kadın doguma gittim. Cerrahlar sadece dıştan bakıp hemoroid dedi. Kadın dogumda hormonlar dedi . Ama içimi kemiriyor burda kaç kişide okudum. Adete az kala kabızlık makat sancısı gaz çıkaramama adetle bir bütün ağrılar gidiyor. Adet dönemine yakın başlıyor. Artik adetimi kabızlıktan takip ediyorum

Canım naptın doktora gittin mi. Bende kendimden şüphelendim. Adet dönemi bağırsak problemlerinden dolayı. 5-6 ay oldu başlayalı. Üç kere cerrah iki kere kadın doguma gittim. Cerrahlar sadece dıştan bakıp hemoroid dedi. Kadın dogumda hormonlar dedi . Ama içimi kemiriyor burda kaç kişide okudum. Adete az kala kabızlık makat sancısı gaz çıkaramama adetle bir bütün ağrılar gidiyor. Adet dönemine yakın başlıyor. Artik adetimi kabızlıktan takip ediyorum
Yani yeni gittiğim dr açıkcası rahatlattı beni. Benim kimyasal gebelik olarak şüphelenilen bi regl sonrası başladı sancılarım. Ara ara sancılı geçmekte hala. Ama kabızlık belirtim olmadı hiç.yani bir çok dr gitmişssin aslında biraz içini rahat tutabilirsin tavsiyem. Çnk bende gebelik planladığım için çok panikledim,en son gittiğim dr rahatlattı biraz. Ama için hiç rahat değil ise istanbul ve ankarada yada farklı şehirlerde endometriozis ile birebir ilgilenen hekimler var onları araştırıp gidebilirsin. Önce biraz sakinleşmek ve araştırman gerek canım. Çok çok geçmiş olsun.

Yani yeni gittiğim dr açıkcası rahatlattı beni. Benim kimyasal gebelik olarak şüphelenilen bi regl sonrası başladı sancılarım. Ara ara sancılı geçmekte hala. Ama kabızlık belirtim olmadı hiç.yani bir çok dr gitmişssin aslında biraz içini rahat tutabilirsin tavsiyem. Çnk bende gebelik planladığım için çok panikledim,en son gittiğim dr rahatlattı biraz. Ama için hiç rahat değil ise istanbul ve ankarada yada farklı şehirlerde endometriozis ile birebir ilgilenen hekimler var onları araştırıp gidebilirsin. Önce biraz sakinleşmek ve araştırman gerek canım. Çok çok geçmiş olsun.
Çok sağol canım. İnşallah en güzel zamanda en güzel şekilde sağlık kavuşursun bebeğine Allah'ım isteyen herkese nasip etsin. Bana da dua et olur mu endometriozis çıkmasın. Sadece tek bir kadın doğum söylediğin endometriozise benziyor dedi ama üstünde durmadı iki gün önce

Çok sağol canım. İnşallah en güzel zamanda en güzel şekilde sağlık kavuşursun bebeğine Allah'ım isteyen herkese nasip etsin. Bana da dua et olur mu endometriozis çıkmasın. Sadece tek bir kadın doğum söylediğin endometriozise benziyor dedi ama üstünde durmadı iki gün önce
Amin inş canım 🙏🏻banada tek dr söyledi.. bence iyi araştırmalısın .. korkutma kendini hemen Öyle olsada Allah büyük 🙏🏻seninde sağlığına kavuşman dileğiyle 😘

Bende ikinci çocuk planlıyorum. Tam hazırım dedim. Bu rahatsızlık çıktı. Hiç kabız olmayan ben. Her adetten önce çok sancılı kabızlık dönemi geçiriyorum. Sanki anüsü oyuyorlar. Sana yeni gittiğin doktor hangi yöntemle baktı.

Endometriozisle ilgilenen bir doktormuydu gittiğiniz, yoksa kadın doktoruna mi gittiniz

Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin🙏🏻ultrasonla baktı şuan gebeliğe herhangi engel bişi yok dedi değerlerime de baktı. Tam tersi bu kadar panik olup telaşlanıp takılırsam gebeliği etkileceğini söyledi. Teşhis koyan dr da istersen git doğum yap gel öyle ameliyat edeyim demişti zaten. Ben araştırınca biraz daha rahatladım açkcası. Tabi bu hastalıkla ilgilenen hekime de birebir gideceğim. Ama biraz rahatlamanı tavsiye ederim sanada . Psikoloji çok önemli bu süreçte

Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin🙏🏻ultrasonla baktı şuan gebeliğe herhangi engel bişi yok dedi değerlerime de baktı. Tam tersi bu kadar panik olup telaşlanıp takılırsam gebeliği etkileceğini söyledi. Teşhis koyan dr da istersen git doğum yap gel öyle ameliyat edeyim demişti zaten. Ben araştırınca biraz daha rahatladım açkcası. Tabi bu hastalıkla ilgilenen hekime de birebir gideceğim. Ama biraz rahatlamanı tavsiye ederim sanada . Psikoloji çok önemli bu süreçte
Sanırım sakin olmaliyım. Yazılanları okuyunca çok korktum açıkçası derin Endometriozis diye rahatsızlık varmış yapışıklık yapıyormuş vs bagirsagin son kısmı sanki yapışık gibi çok sancılı oluyor. Adetimi bekliyorum iki tane basit kistim var onlar erisin hemen gidicem inşallah.

Amin inşallah sana da bana da isteyen herkese rabbim nasip etsin inşallah en kısa zamanda. Birbirini tanımayan insanların böyle dua etmesi ne güzel kimin duası kabul olacak belli olmaz

Sanırım sakin olmaliyım. Yazılanları okuyunca çok korktum açıkçası derin Endometriozis diye rahatsızlık varmış yapışıklık yapıyormuş vs bagirsagin son kısmı sanki yapışık gibi çok sancılı oluyor. Adetimi bekliyorum iki tane basit kistim var onlar erisin hemen gidicem inşallah.
Aynen biraz sakinleşmen faydana olacaktır canm.tabi alanında uzman bir dr da git mutlaka Allah gönlünce versn 🙏🏻

Canım belirtilerin neydi . Bu ara sürekli karşıma çıkıyor bu konu. Adet dönemi öncesi yoğun kabızlık gaz makat ağrısı nedeniyle araştırınca cevap verebilir misin. Çikolata kisti vs yok. Ama söylediğim belirtiler 5-6 aydır devam ediyor . Adet bitince düzeliyor. Diğer adete yakın yine aynı problem devam ediyor
Mide bulantisi,gaz sancisi,bel agrisi,bacak agrisi oluyordu.buyuk tuvaletimi yaoarkende aci oluyordu canim.farkli bi doktordan gorus aldin mi

Alicam canım aynı şeyleri yaşıyorum. Çocuk konusunda sıkıntı oluyor mu. Ameliyat oldun mu. Nerelerde tutulma var
4 kez tup bebek tedavisi gordum embriyo gelismiyor.tupunun biri alindi biri hidrosalpinkli dogal olma ihtimali azaldi.ameliyat oldum ama tekrsrladi.cevre organlarda tutulma var bagirsak mesane

4 kez tup bebek tedavisi gordum embriyo gelismiyor.tupunun biri alindi biri hidrosalpinkli dogal olma ihtimali azaldi.ameliyat oldum ama tekrsrladi.cevre organlarda tutulma var bagirsak mesane
Çok geçmiş olsun Allah şifa versin inşallah. Teşhisi nasıl koydular çikolata kisti varmıydi. Mr çekildi mi ne şikayetiyoe gitmiştin canim

X