Saç Rengi ve Saç Boyama Kizlar saclarim mi kestirip, resimdeki gibi boyatayim mi?

Ceren_cebil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2014
102
53
36
Kizlar sizden farkli bir konuda fikir bekliyorum. Bu sefer guzellikle alakali bir konu.Ben suan 27 yasindayim. 17-20 yas arasi platin sarisi saclarla gezdim durdum. 20 yasimda kendi dogal sac rengime yani koyu kestaneye boyattim ve omuzlarimda kestirdim. Sonra hic ama hic boyatmadim, saclarim eski guzelligini,gurlugunu kaybetti zaten. Bir de 100% dogal kalacagima dair kendime soz verdim. Suan arkasi sivri V sekli gibi gelen (uclari cok kuru ve kiriklar cogalmaya basladi) kalcama degiyor ve onleri de hafif katli bir kesimi var. Yalniz dogal olucam diye isin cilkini cikardim. Bazen cok skiliyorum kendimden degisiklik istiyorum, bazen dogallik en iyisi deyip birakiyorum. Bu arada irsi olarak saclarimin %20'si beyazlamis durumda ama cok gorunmuyolar. Erkek arkadasima sordum, sen ne yaparsan arkandayim, her halinle seviyorum seni dedi yardimci olmadi. Etrafimdaki bayan arkadaslar kestirmelisin cok uzun diyor, erkeklerse sakin dokunma boyle cok hos diyor. Bugday tenliyim, kara kasli, kahverengi gozlu biriyim. Sizce bu sac renkleri nasil olur? Ayrica da boyatayim mi kestireyim mi bilemedim?

Eklentiler

• 1546435_563533857057554_2045317405_n.jpg
    1546435_563533857057554_2045317405_n.jpg
    87,5 KB · Görüntüleme: 323
  • d8a4e1c90c9039874ef79424b064713e.jpg
    d8a4e1c90c9039874ef79424b064713e.jpg
    16,7 KB · Görüntüleme: 244
Kizlar sizden farkli bir konuda fikir bekliyorum. Bu sefer guzellikle alakali bir konu.Ben suan 27 yasindayim. 17-20 yas arasi platin sarisi saclarla gezdim durdum. 20 yasimda kendi dogal sac rengime yani koyu kestaneye boyattim ve omuzlarimda kestirdim. Sonra hic ama hic boyatmadim, saclarim eski guzelligini,gurlugunu kaybetti zaten. Bir de 100% dogal kalacagima dair kendime soz verdim. Suan arkasi sivri V sekli gibi gelen (uclari cok kuru ve kiriklar cogalmaya basladi) kalcama degiyor ve onleri de hafif katli bir kesimi var. Yalniz dogal olucam diye isin cilkini cikardim. Bazen cok skiliyorum kendimden degisiklik istiyorum, bazen dogallik en iyisi deyip birakiyorum. Bu arada irsi olarak saclarimin %20'si beyazlamis durumda ama cok gorunmuyolar. Erkek arkadasima sordum, sen ne yaparsan arkandayim, her halinle seviyorum seni dedi yardimci olmadi. Etrafimdaki bayan arkadaslar kestirmelisin cok uzun diyor, erkeklerse sakin dokunma boyle cok hos diyor. Bugday tenliyim, kara kasli, kahverengi gozlu biriyim. Sizce bu sac renkleri nasil olur? Ayrica da boyatayim mi kestireyim mi bilemedim?

Benim saçlarımda aslında koyu kestane ancak ben sol resimdeki rengi kullanıyorum, fotodaki bayana da çok yakışmış ayrıca. Saçlarım oldum olası ya sırtımdadır ya da belimden az yukarıdadır. Dip boyasına gittikçe uçlarındanda kestiririm. Doğal olmak demek bakımsız olmak değildir. Boyatmayacaksanız da uçlarını kesitirmelisiniz.

Bence kestirmelisiniz uçlardan. Ben de sizin gibi kara kaşlıyım,beyaz tenliyim, saçım da sizinki kadar olmasa da uzun. Kaşlardan dolayı açık renkler bana gitmiyor,bir kaç sene önce açık kahve boyatmıştım kendimi beğenmedim. Her ay uçlardan aldırın bence ve boyatmayın. Değişiklik isterseniz de uçlara doğru yoğunlaşan bir renk yapın ombre tarzında. Dipler kendi renginde kalmalı diye düşünüyorum

Benim saçlarımda aslında koyu kestane ancak ben sol resimdeki rengi kullanıyorum, fotodaki bayana da çok yakışmış ayrıca. Saçlarım oldum olası ya sırtımdadır ya da belimden az yukarıdadır. Dip boyasına gittikçe uçlarındanda kestiririm. Doğal olmak demek bakımsız olmak değildir. Boyatmayacaksanız da uçlarını kesitirmelisiniz.

Omuzlarimda kestirdigim saclarim abartmiyorum 4 yilda anca ince belime kadar uzadi. Uzun sacin hastasiyim, fon cekince, masa yapinca acayip havali duruyor. Inanir misiniz yolda durdurup iltifat eden oluyor bazen. Ama her zamanda sicak sekillendiricileri kullanmiyorum yazik sonucta saca. Kendi dogal sacim da cansiz, sonuk, uclari puskul puskul, ne duz ne dalgali, ince telli tuhaf birsey. Dogal halindeyken kullanamiyorum ne yazik ki. Erkek arkadasimin butun arkadaslarinin esleri, kiz arkadaslari hep bakimli, 6 ayda bir sac rengini falan degistiren tipler. Allah'tan erkek arkadasim baska sehirde. Ayda 1-2 kez gorusuyoruz da en azindan bakimli bakimli gidiyorum yanina. Yoksa ezik ezik gezicem yaninda. Bazen oluyor guzelligim dogal diyorum bazen oluyor kendimi skici, siradan buluyorum.

Bende öyle hissederdim. Halbuki sağlıklı upuzun saçlarım vardı. Ama doğal rengiyle kullanınca sanki bakımsız gibi hissediyordum. Gittim boyattım (daha önce röfle, gölge, balyaj kullandım ama uzadıkça boyatmadım, uçları balyaj gibiydi hep) İlk kez tek renk yaptım. Yaptığım makyaj bile değişti. Ama daha da önemlisi kendimi iyi hissettim. Bu seferki dip boyama gidince biraz kat attırırım belki diye düşünüyorum. Fön ve maşa düzleştirici ben sevmiyorum neden bilmiyorum. Özel birgünde maşa yaparım eve gelince yıkarım. Eşimin arkadaşlarının eşleri içindede en bakımlısı benim. Ama bunu en bakımlı olamak için değil kendimi iyi hissetmek için yapıyorum :)

kendi resmini de koysaydın. :KK53: (yüzünü saklarsın) Belki bu halinde iyidir..
İlla boyatıcam diyorsan... beyazında varmış bu renkler daha güzel kapatır.

Bu saçlar çok profesyonel kuaförlerin ellerinden çıkma. Özellikle de sağdaki.
Soldaki için de kuaför kaliteli boya kullanmazsa kuaför çıkışı güzel olup ilk boyadan sonra akmaya başlayan felaket bir şey olur.
Kaliteli bir yere gidersen ikisi de güzel renkler.

Bu saçlar çok profesyonel kuaförlerin ellerinden çıkma. Özellikle de sağdaki.
Soldaki için de kuaför kaliteli boya kullanmazsa kuaför çıkışı güzel olup ilk boyadan sonra akmaya başlayan felaket bir şey olur.
Kaliteli bir yere gidersen ikisi de güzel renkler.

Bu iki sac rengi ayni kisiye ait. Kiz dunyaca unlu bakim ve moda bloggeri. Los Angeles'da pahali bir kuafore gittigini biliyorum bir yazisinda okumustum. Ayrica blogger oldugu icin yuzundeki makyaj da cok profesyonel. Resimde rutus ve photoshop, isiklandirma hepsi var. Kaslarim o kadar kara ki, kime sorsam beyazlarim cogaliyo yaza kalmaz boyatmam lazim desem, boyatacaksan, kendi sac renginde boyat, o kaslarin rengini acsanda guzel durmaz sende diyorlar. Halbuki ben zamaninda platin sarisi saclarla gezmis insanim ve hic de kotu durmuyordu. Cok yogun hayatim oldugundan kendime hic bakim yapamiyorum. Iki secenegim var :
1) Surekli bakimli gezip, kendimi oldugum gibi kabul edip sevmek
2) Illede biraz kestirip boyatmak

kırıklar gerçekten çok kötü bir görüntü yaratıyor bence, en sevmediğim şeydir saçta, bu da kişisel temizliğe giriyor benim için. kırıklarınız temizlencek şekilde saçlarınızı kestirin bence, buğday tenliyseniz ışıltılı çikolata kahveler çok yakışacaktır.
bu arada saçlarınıza düzenli bakım yaparsanız yeni kırık da oluşmayacaktır-ya da çok çok az oluşacaktır, ayrıca çok da hızlı uzayacaktır.

sevgiler..

kırıklar gerçekten çok kötü bir görüntü yaratıyor bence, en sevmediğim şeydir saçta, bu da kişisel temizliğe giriyor benim için. kırıklarınız temizlencek şekilde saçlarınızı kestirin bence, buğday tenliyseniz ışıltılı çikolata kahveler çok yakışacaktır.
bu arada saçlarınıza düzenli bakım yaparsanız yeni kırık da oluşmayacaktır-ya da çok çok az oluşacaktır, ayrıca çok da hızlı uzayacaktır.

sevgiler..

Youtube'da guzellik gurusundan gordum, gittim Dabur Vatika marka sarimsak, badem, zeytinyagi, kaktus yagi, hindistan cevizi yagi ve argan yagi hepsini karistirdim. 3 gunde bir saclarima surup yatip sabah yikiyorum. Iyi geliyor ama kiriklar icin cok gec artik. Birde Moroccanoil marka sac maskesi alcam galiba. Bayagi pahali ama cok bilindik. Beyazlarim artmasaydi sadece arada keserek hallederdim tas catlasa 1 yil sonra bayagi gozle gorulur hale gelecekler. Ben de bu esmer halime cikolata kahvesi diye dusunuyorum. Ya tamamen tek renk cikolata kahvesi yapicam ya da cikolata kahvesi ve bal kopugu balyaj attircam soldaki resim gibi.

Youtube'da guzellik gurusundan gordum, gittim Dabur Vatika marka sarimsak, badem, zeytinyagi, kaktus yagi, hindistan cevizi yagi ve argan yagi hepsini karistirdim. 3 gunde bir saclarima surup yatip sabah yikiyorum. Iyi geliyor ama kiriklar icin cok gec artik. Birde Moroccanoil marka sac maskesi alcam galiba. Bayagi pahali ama cok bilindik. Beyazlarim artmasaydi sadece arada keserek hallederdim tas catlasa 1 yil sonra bayagi gozle gorulur hale gelecekler. Ben de bu esmer halime cikolata kahvesi diye dusunuyorum. Ya tamamen tek renk cikolata kahvesi yapicam ya da cikolata kahvesi ve bal kopugu balyaj attircam soldaki resim gibi.

bence boyat, bir ışıltı gelir değişiklik olur. balyajlı çok güzel ama kuaförüne güvenebilecek misin? her yiğidin harcı değil hakkını vererek o saçı yapmak o yüzden diyorum. kırıklar için kestirmekten başka çözüm yok maalesef.. bir de bakım olarak sana aqua oleum önerebilirim, onun da biraz fiyatı var ama cidden çok iyi..

ha bir de ombre kullanabilirim ya da zevkime hitap eder diyorsan onu da düşünebilirsin bence, farklı tonlar-kombinasyonlar yapılabiliyor malum.. ama yine bakımına çok dikkat eetmek gerekiyor, yoksa uçlar yine açılacağı için çok kırık yapıyor, ama ben severek kullanıyorum şahsen:)

Ya uzun saç kestirebilmek cesaret isteyen bir karar .ama madem karar verdiniz ne yapın biliyor musunuz ? Victoria Beckham modeli kestirin ama omuzlarda küt olarak değil .Ben bu kadar havalı başka saç bilmiyorum .

ama güzellikle ilgili bölümün yeri nerede olmalı. tabiiki güzellik ve bakım bölümünde.

Saçlarınızim kiriklarini aldırıp boyatabilirsiniz uzun saçı kestirmek zordur ayrıca bende katılıyorum uzun saç şekillendigi zaman çok havalı duruyo :KK73:

Saçlarınızim kiriklarini aldırıp boyatabilirsiniz uzun saçı kestirmek zordur ayrıca bende katılıyorum uzun saç şekillendigi zaman çok havalı duruyo :KK73:

Zaten kestirsemde boydan dokundurmam.. Eskiden boyatmak icin can atardim hep. Ama boyadan sonra sac matlasiyo bir sure sonra, kuruyo, lastik gibi oluyo. Dogal saca cekilen fon ipek gibi, boyali saca cekilen fon bile guzel durmuyo. Isde bu yuzden oyatmayi hem istiyorum, hem istemiyorum.

fotografinizi gormedim ama bir kere o niyete girmissiniz siz sikilmissiniz bende boyle acele kararla sacma sapan bir sey yaptim evde siz guvendiginiz bir kuafor varsa ona gidin derim. 3-4 parmak kadar kestirin zaten saciniz oldukca uzunmus hem daha saglikli gozukur hem de cok buyuk bir degisiklik olmadigindan gozunuze batmaz. 1 kere boyatmak saci cok etkilemiyor acma islemi olmadigi surece. yakisacagini dusundugunuz bir rengi bence deneyebilrisniz baktiniz alisamdiniz hic hosunuza gitmedi eski rengine boyatirsinz olur biter. bu kadar islemle kotu olmaz sac. denememeniz icin bence bir engel yok onunuzde icinizde kalmasin. kas konusunda da cogunlugun kasi koyu renk zaten. o kadar da goze batmiyor. batiyorsa da size kas rengi kirdirmayi dusunebilrisiniz. yakisacak rengi secerken de mesela fotograf koymussunuz o kisinin yuz hatlari size benziyor mu mesela ikinizinde yuzu kemikli mi , ten rengi benziyor mu, goz rengi benziyor mu bu 3une mutlaka bakin buna gore karar verin derim. :)

X