KKYeşim'in Başarı Hikayesi :44 Bedenden 34 Bedene

bende bukadar motive edici yazı okumamıştım çok güzel motive ettin beni şuan 97 kğ ve 170 cm boyundayım
60 kğ olmam lazım bende olacağım kendime güvenim geldi tavsiyerini tutacağım evet zayıf biri nasıl yer okadar şeyi nasıl midesi alır bende zayıfım okadar yiyemem şimdiden alıştım bile bu fikre bu arada ben yeni doğum yaptım ama olsun bol su içersem sütü telafi ederim değilmi eski depolardan gider en azından daha çabuk kilo veririm :KK52:

biz fotograf istıyoruz lütfen girer girmez kk ya fotonu ekle eskı ve yeni halii deli gibi merak ettim:KK52: :KK54:

biz fotograf istıyoruz lütfen girer girmez kk ya fotonu ekle eskı ve yeni halii deli gibi merak ettim:KK52: :KK54:

kusura bakmayın eski haliyle çekilmiş boydan yani fiziğimi belli eden fotoğrafım yok.çünkü çok şişman olduğum için boydan bir fotoğraf çektirmedim çektirdiklerimi tekrar sildim zayıflama döneminde zaten hiç fotoğraf çekilmedim.ama zayıflamış halimi ekleyebilirim

Selam kızlar :)

Ben bu foruma yeni üye oldum.Sizlerle çok iyi arkadaşlıklar kurmayı çok isterim.Öncelikle bu bölüme girdim.Çünkü üye olmadan önce burada çok güzel paylaşımlar yapıldığını,herkesin birbirinin desteğiyle çok iyi yerlere gelebildiğini gördüm.Bende üye olmak,sizlerden destek almak ve sizlere destek olmak için buraya üye oldum.

Benim de en büyük problemim kilolarımdı,tabi bir zamanlar.Ama artık öyle değil.

En son 2 sene önce 78 kilo,44 beden,95-80-110 ölçülerinde gayet kilolu,obezlik sınırına ulaşmış bir kızdım.Gencecik yaşımda mini şortlar,etekler o şişko bacaklara hiç yakışmıyordu.İncecik bacaklar giydiğinde güzel duruyordu.Ben bu durumdan çok şikayetçiydim.Kilomu kimselere söyleyemiyordum.Herkes 65-70 arası gösteriyorsun diyordu.Oysa ben neredeyse 80 kiloydum.Yemek yemeyi,tatlı yemeyi ince bacaklarla gezmekten daha çok seviyordum.Ama bir gün farkettim,sanki kıtlıktan çıkmış gibi yediğimi farkettim.Ve diyete başlamaya karar verdim.Her ay,her pazartesi,adetim bittikten sonra diyete başlıyordum.Ama en fazla 1 hafta sürüyordu.Tam alışmışken yine kandırıyordu nefsim beni.Böyle böyle 7 ay geçti.10 kilo verdim.68 kilo oldum.Her ay 1-2 kilo vermiştim.68 kilo olduğumda şöyle dedim kendime,düzensiz diyetlerle bile 10 kilo verebildim,neden düzenli olarak 2 ay dayanıpta 10 kilo veremeyim ki?dedim ve bu sözle kendime geldim.1 ay boyunca spor yaptım,tatlı,tuzlu,unlu,yağlı yiyecekler tüketmedim.Tam 8 kilo verdim hemde 1 ayda.60 kilo oldum.Daha sonra normal yememe içmeme döndüm.Kilo almadım fakat diyetin bana bir şey kazandırdığını,yeme alışkanlığımı değiştirdiğini göremedim.İşte o zaman diyet filan hikaye,8 ayda 18 kilo verdim ama yeme alışkanlığım değişmedi,en iyisi yine 8 ay bir süre vereyim kendime,ama bu sefer diyet yapmadan yeme alışkanlığımı değiştireyim dedim.Yeniden her ay 2-3 kilo vermeye başladım.Tatlı,tuzlu,unlu,yağlı yiyecekler tüketmedim.Hergün 1 saat spor yaptım.Gayet rahattım.Hem önümde uzun bir zaman vardı,hem de kilo verebiliyordum,hemde diyet yapmadan.Sağlık için diyordum kendi kendime.Ayda 2-3 kilo vermek gayet sağlıklı.Tabi amacım yeme alışkanlığımı değiştirmekti.Eğer yeme alışkanlığımı değiştirmezsem tekrar 70 li kilolarda bulacaktım kendimi.Yakınlarım bu kilon çok iyi,az yeme,normal ye diyordu.Ama ben biliyordum eğer normal yersem tekrar kilo alacaktım.Hem benim hedefim belliydi,45 kilo olmak,kilo alacak duruma gelmek istiyordum.Ve başardım.Bu düzene ayak uydurarak 45 kilo oldum.Her ay 2-3 kilo vererek 8 ayda 15 kilo verdim.Ve hedefime ulaştım.Hatta çoğunu ilk 2 ayda verdim.Kalanını da istediğim için verdim.Bir daha 70 li kilolara ulaşamayım diye verdim.Şimdi çok memnunum.Çevremdekiler kilo almamı istiyor ama ben istemiyorum.En azından şimdilik.

Sizlere tavsiyem,1 ayda 8-10 kilo vermek mümkün.Ama bu kiloları geri almak da mümkün.Eğer verdiğiniz kiloları geri almak istemiyorsanız,yeme alışkanlığınızı değiştirin.Mesela yağlı,tatlı şeyler yerine ekşi şeyleri sevin.Normal çay yerine yeşilçayı sevin.Kahvenizi şekerli değilde şekersiz için.Tabağınıza yemekten 5-6 kaşık değilde,2 kaşık koyun.Peyniri değil,biberi sevin.Zayıf biriymiş gibi düşünün.Zayıf birisi hangi yemekten kaşık kaşık yer?Hiç 4 dilim baklava yiyen zayıf birisini gördünüz mü?(İstisnalar dışında)İşte siz de böyle değişiklikler yaparak acele etmeden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz kilolarınızdan.1 ay yaptığınız diyetle verdiğiniz kiloları tekrar geri alırsınız.1 sene sonra tekrar diyete başlar ve tekrar geri alırsınız.Böylelikle yıllar geçer.Bunun yerine aylarca diyet yapın,yıllardan kar edin.Diyet psikolojisini çok iyi bilirim.Şu kadar sürem var,şu pazartesi başlayım,100 günde şu kadar kilo vereyim der dururduk.Bende derdim.Ama kendime geldim ve artık hiçbir pazartesi,hiçbir 100 gün akıl karı değil.Neden böylesine delicesine istediğiniz şeyi erteliyorsunuz?Unutmayın ertelenen iş yapılmaz.Az yemek ertelenecek iş mi Allah aşkına?Ne büyük saçmalık yapmışım diyorum kendi kendime.Sizlere de kolay gelsin...
çoook büyük tebrikler verdiğin kilolardan ziyade yaklaşımın için.çünkü bende çok iyi biliyorum kiloyu korumanın kilo vermekten zor olduğunu.

Çok güzel bir azim cidden çok sevindim senin adına ve bende hemen hemen senın dedıgın gibiyim en son 40bedendım geçen bir pantolon almak ıstedım 44 bedene sıgdım =( çok üzgünüm suanda adet dönemım ama bende baslıyacagım artık yeter yanı :KK43::KK43::KK43:

bir günlük beslenme programını yazar mısın? neler yedin, içtin biraz daha açıklayıcı olsun lütfen.

bir günlük beslenme programını yazar mısın? neler yedin, içtin biraz daha açıklayıcı olsun lütfen.

Yeterince açıklayıcı değilmi zaten size bir programa uymanızı değilde kendi programınızı yaratmayı tavsiye ettim en başında.Yinede hiçbir şey bilmeyenlerdensen eğer birkaç önerimi söyleyim tatlı,tuzlu,gazlı,yağlı şeyler yeme.sık sık yemene gerek yok kendini daha iyi bilirsin ne kilo yapıyor sana ne yapmıyor buna göre kendin karar vermelisin ben öyle yaptım kendi kendime hazırladım programımı sadece internetten baktım insanlar neler yapıyor zayıflamak için diye ama onların programlarını aynen uygulamadım yalnızca onların yaptığını kendime uyarladım hepsi bu kolay gelsin

kkyesim,
ilk mesajını okudum, çok güzel bir şeyi farketmişsin. Yeme düzenini değiştirmeyi :))
Ben de kaç kere zayıfladım sonra eski yeme düzenine döndüğüm için verdiğim kiloları hep geri geri aldım ve bıktım artık bu durumdan. Oysa zayıflayınca metabolizma hızımız o kadar düşüyor ki eski yeme düzenine dönünce aldığımız kaloriler aşırı kaçıyor o bünyeye gerçekten. O yüzden kendini hep zayıf düşünmen çok motive edici geldi bana. Yazın beni de motive etti :)) Tebrik ederim başarından dolayı da :KK66:

Bu aralar bu zayıflama işini kafaya çok taktım çünkü 50 gün boyunca diyet yaptım bozdum tekrar yaptım tekrar bozdum ve de 1 gr kilo veremedim moralim bozuldu o yaptığım diyetleri boşa yapmış oldum bozduğum için de.

Bazı yiyeceklere karşı koyamadım hiç. Oysa ben iradeli bir insandım. Lisedeyken cips delisi idim, yemeden duramazdım lise sonda bıraktım bir daha asla yemeyeceğim dedim ve tadını bile unuttum. Çikolata yemeden duramazdım şimdi ara sıra yesem bile aklıma çikolata almak gelmiyor canım hiç istemiyor. Evde bulunduğunda azıcık ucundan kırıp yediğim oluyor ama benim için olmazsa olmaz değil. Oysa eskiden her gün bi çikolata mutlaka yemeliydim krize girerdim yemeseydim. Sanırım karbonhidratlar bağımlılık yapıyor uyuşturucu gibi sürekli kola içerseniz canınız her gün kola ister, çikolata cips tatlılar pastalar börekler hepsi aynı şekilde. Hiç yenmediğinizde aramıyorsunuz bile.

Gerçekten alışkanlığa dönüştümek lazım bu yeme düzenini. Kilo vermek kolay ama aynı kiloda kalabilmek zor işte. Önemli olan da bunu başarabilmek. Umarım bende başarırım senin gibi :))

Yeşim iradene ve sana hayran kaldım doğrusu gerçekten seni çok tebik ediyorum bende şu an 48-49 kilo arasında gidip geliyorum geçen sene bu forumda 51e takılıp kalmış veremiyorudum yazın 2 öğün kendimi diyet psikolojisine sokmadan yiyordum ve bir bakmışım 48 olmuştum istanbula döndüğümde aslında bu diyet psikolojisi insanı kötü etkiliyor gerçekten diyetsiz kalıcı zayıfama diye bir kitap vardı orda da yazıyordu acıkınca ye doyunca bırak diye beyin doymayı 15 günde öğrenir ama acıkmadan yemeyin diye hakkaten düşünüorum tokken önüme pasta veriyorlar ve yiyorum neden yani neden tatlı istiyorsan 1 avuç üzümde aynı görevi görüyor diyordu yani aslında bizimki tamamen duygusal o yüzden hayat tarzını düşüncelerini yeme düzenini değiştirmen en önemlisi zaten, bende 45 olmak istiyorum 158 benimde boyum ama ne yazıkki ben hala zayıf biri gibi düşünemiyorum ama sende bana bir örnek olucaksın diyebilirim :) aslında çok yemesemde tatlıya hep yenik düşüyorum ne yazıkki bunu aştığım zaman hallediceğimi düşünüyorum ve yemek yemeği düşünmemek en önemlisi bu bence farkındaysanız diyete girince daha kahvaltı ederken öğlen ne yesem diye düşünüyoruz ve beyin şartlanıyo o yüzden insanlar diyet psikolojisindeyken diyeti bırakınca kilo alıyor yazıyordu kitapta zaten,
neyse bende inşallah başarıcam altı üstü 3-4 kilo bişey ya
yalnız merak ettiğim hala hiç ekmek yemiyor musun canım?

Canim oncelikle tebrik ediyorum seni...benim de boyum 1.55 bana da 45 kilo yakisir o zaman degil mi :))) ekmegi gercekten az yemissin...bravo gercekten...peki bitki caylarindan faydalandin mi hic...yesil cay disinda...hergun yuruyus yaptin mi...gun icinde belli bir saatten sonra yemeyi icmeyi biraktigin oldu mu...

seni tebrik ediyorum gerekçekten büyük başarı bende kızken iyidim hiç bi zamn çok çok zayıf olmadım olmakta istemiyorum 2 doğumdan sonra ki kilom suanda 64 ve bunu verip kızlık kiloma dönmek istiyorum yani 50 ... fakat tek sorun kızken yemiyeceğim dediğimde yemiyordum ama şimdi yemiyeceğim diyorum kendimi mutfakta buluyorum neden bilmiyorum ama kiloları veriyorum sıkıntıdan yiyorum yada sürekli evde yapcak bişi o yzüden mi anlamdım fakat gerçekten vermeye başlasam irademi korusam çabuk kilo veren birim tabi bi o kadarda çabuk kilo alan biri bakalım bende karar verdim inş bende düşerim istediğim kilolara sanada sağlıklı yaşam diliyorum yazın için teşekkürler (( u arada bi resim var mı gerçekten görülmeye değer bir incelme başarmıssın....

Ekmek yemiyordum diyetteyken ama şimdi diyette olmadığım için hamur işi şeklinde pasta filan gelirse yiyorum :) ama diyette asla yemem bide diyetteyken 18.00 dan sonra hiçbir şey yemezdim arada bir soda yada meyve yerdim o kadar.zayıf resimlerim var kilolu olanla boydan çekilmedim yani kilolarım belli olmuyor bu nedenle ancak zayıflamış halimi yükleyebilirim keşke çekseydim sizlere önerim şişmanken boydan bir resminizi çekin böylece daha kolay konsantre olur ve bir an önce o fazlalıkları atmak istersiniz...

bende 4 ayda 66dan 57 kiloya düştüm ve diyet yapmadan.:KK19: sadece az yedim çok su içtim. hedefim 50. şu anda kilo vermem yavaşladı; galiba kilo alıcam korkusu başladı bende herhalde ondan. sözün özü bu işte psikoloji çok önemli...

X