21 günlük aralıklı oruç

otuzaazkala

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2023
403
371
28
merhabalar, malum günlerden pazartesi ve ben diyete tekrar başladım . eylül ayında 21 günlük sıfır un sıfır şeker diyeti ile 8 kilo verip 1 kilosunu geri almıştım . hala verdiğim o 7 kiloyu geri almadım . o yüzden tekrar bi 21 günlük sürece bugün girdim. çok çabuk diyet bozduğum için buraya yazmaya karar verdim gün gün.
yalnız bu sabah tartılmayı unuttum . işe geldim . yarın sabah güncel kilomu yazacağım :) yaklaşık olarak 72 kiloyum .
eşimde 4-12 bu hafta o yokken daha güzel diyet yapıyorum :)
o zaman başlıyoruz bugün 1. gün ve kaldı 20 :)

hedefim evlenmeden önceki kilom olan 58 :KK43: 1 buçuk yılda çok kilo aldım malesef . ama kararlıyım.
21 günde ki hedef kilom 65 :)

diyet hakkında ufacık bahsetmek istiyorum.
2 öğün yiyeceğim. öğlen 12 buçuk ilk öğün . akşam 7 son öğün olacak şekilde olacak.
süt, ayran, yulaf, prinç, meyve, patates yasak
doğal şeker bile almayacağım .
yemek saatleri hariç diğer saatlerde sıvı tüketebilirim.
türk kahvesi . sade kahve ve bitkisel çay serbest
ve günde 3 lt su içeceğim (rutinim zaten bu şekilde)

aslında önemli olan yemek saatleri hariç özellikle akşam yemeğinden öğlen yemeğine kadar kalorisi olan en ufak bir şey bile yememek. vücudun kendisini tamir etmesine izin vermek aslında aralıklı oruç. bu sayede uykumuzda bile kilo vereceğiz:) ama akşam yemeğinden sonra yediğimiz bir adet hurma bile vücudun kilo vermesini geciktiriyor. burada ki amaç vücudu boş bırakıp onarım sağlamasına izin vermek. açlıktan kimse ölmemiş hanımlar :)

şimdilik aklıma bu kadar geliyor.

öğlen yemekte kuru fasulye varmış.
bir tabak kuru fasulye ve yoğurt yiyeceğim. belki biraz zeytin yağlı salata

bozarsam da yazacağım. ama bana destek olun hatta benimle başlayın. birlikte daha güçlüyüzzz :)

Son düzenleme:
Merhaba kolay gelsin, bende size eslik edebilirim daha once yapmissiniz, simdide isteyince verirsiniz istenmeyen kilolari, tek birsey sormak istiyorum yulaf neden yasak ve meyvede tuketmiycekseniz seker ve enerji depolarinizi nasil doldurucaksiniz? alternatif bal, pekmez mi tuketekciniz?

kolay gelsin.
sizinle beraber bende 21. güne bugün aralikli oruc ile basliyorum. Kolay gelsin.
Yulafi merak ettim neden yok?

merhaba, öncelikle özür dilerim. yorumlarınızı yeni gördüm malesef bildirim gelmediği için kimsenin yazmadığını düşünmüştüm

kolay gelsin.
sizinle beraber bende 21. güne bugün aralikli oruc ile basliyorum. Kolay gelsin.
Yulafi merak ettim neden yok?
benim yaptığım bu diyette sıfır karbonhidrat olması gerekiyor. ondan kaynaklı . ayrıca sıfır şeker. doğal meyve bile olmayacak 21 gün.

Merhaba kolay gelsin, bende size eslik edebilirim daha once yapmissiniz, simdide isteyince verirsiniz istenmeyen kilolari, tek birsey sormak istiyorum yulaf neden yasak ve meyvede tuketmiycekseniz seker ve enerji depolarinizi nasil doldurucaksiniz? alternatif bal, pekmez mi tuketekciniz?
bu diyet sadece 21 gün için geçerli. vücudu şekerden arındırmak için yapıyorum . şeker hastaları içinde özellikle birebir. 21 günün sonun bir 21 daha yapıp meyve bal pekmez yulaf yemeye başlayabiliyoruz. ben bu şekilde yapmıştım . şimdi tekrar başladım . aslında gerçekten birbirimize destek olarak yediklerimizi paylaşarak . 21 günü firesiz geçirebilriz

benim bugün diyette 5. günüm. kendime bir not defteri ayarladım ve gün gün yazıyorum . benim zayıflamak istememde ki amaç hamile kaldığımda sağlıklı olabilmek. sağlıklı bir süreç geçirmek istiyorum. bozacak gibi olduğum zaman amacımı kendime hatırlatarak devam ediyorum. yalnız regl 2. günü başladığım için başlangıç kilom fazla öıktı. ve tatlı ihtiyacım beni mahvetti. ama sonra diyorum ki dayan zaten sadece 21 gün . inanın 21 günün sonunda zaten devam etmek isteyeceksiniz. vicudunuz alışacak bu şekilde ve bu saatlerde beslenmeye. ben artık asla ara öğün ve kahvaltı aramıyorum . yarattığım uzun açlık saatleri de kolaylıkla kilo vermemi sağlamıştı.

bende özel mesaj atmıştım size bugün başlıyorum sadece öğlen ve aksam 6 da aksam yemeği yapacağım başka bir öğün olmayacak oruçlu olursam sahur ve aksam yemeği şeklinde yapıcam

bende özel mesaj atmıştım size bugün başlıyorum sadece öğlen ve aksam 6 da aksam yemeği yapacağım başka bir öğün olmayacak oruçlu olursam sahur ve aksam yemeği şeklinde yapıcam
evet aslında çok basit gerçekten .
hemde ekonomik bir diyet şekli :)
oruçlu olursanız eğer su ihtiyacınızı karşılamaya özen gösterin. istediğin kadar aç kalın yeterli su içmezseniz sağlıklı kilo veremezsiniz. ben günde 3 litre su muhakkak içiyorum 3 ü geçer ama 3 ün altına hiç düşmem

kızlar takımımıza gelsenize 'Elhan ile MasterFit' :KK50:

Merhaba hala devam ediyor musunuz acaba Ocak'ta konu açılmış ama 😊 kaç kilo verdiniz kimler ne kadar zorlandı

Ben de yarin diyete baslamak istiyorum. Birlikte baslamak isteyen olursa motivasyon adina beraber baslayabiliriz :KK36:

Daha az yemeye başladım yani dikkat ediyorum yürüyüşe daha başlamadim ama chloe ting serisi yapicam spor olarak tabi yapabilirsem zor diyorlar
Ben eve kosu bandi aldim gunde bi saat yuruyus yapayim diyorum bi de yoga yaparim ve agirlik calisirim. Cok yogun kardiyo filan yapamam ben. Diyete de baslamak istiyorum ama hep erteliyorum. Istersen beraber baslayalim her gun kilomuzu olcup yazalim birbirimize destek olalim. Birlikte yapinca daha motive olunuyor.

X