Gebeliğe Hazırlık Klomen günde 1 adet kullanıp hamile kalan varmıııı

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

meliha323

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2024
73
-135
34
Kızlar klomen günde 1 adet kullanıp hamile kalan varmı
Herkes sabah akşam 2 adet kullanmış
Ayrıca bana iğnede vermedi doktor

Kızlar klomen günde 1 adet kullanıp hamile kalan varmı
Herkes sabah akşam 2 adet kullanmış
Ayrıca bana iğnede vermedi doktor
14. gün kontrole gidince söyler klomen verince boyutunu görmek için çağrılırlar kontrole ama ilk başlarken görmek için belki size bir vermiştir

Ben adetin 5. gününden itibaren (12.01.2024) günde 2 kez olmak üzere 5 gün boyunca kullandım. İlaçlardan 3 gün sonra kontrole gittim(19.01.2024), 2 yumurtam gelişmişti biri 27 mm, biri 17 mm idi. Çatlama iğnesi verilmedi. Yumurtlama günlerini de değerlendirdim. Bugün kan testi yaptım, negatif... (10 aydır gebeliğim olmadı, klomeni ilk kez kullandım).

Sizin olmama sebebiniz neymiş hormon testi yaptırdınızmı
Bende sol kısmımda hafif pko vardı, ancak gebeliğe engel olacak şekilde değil dedi doktor. 2 ay çatlama iğnesiz klomen kullanacağım. Olmazsa bir defa çatlatma iğnesi olacak, yine olmazsa rahim içinde bulunan tüplerin açıklığı için ilaçlı rahim filmi çekilecek ( minik veya basit tıkarnıklıklar olduğunda ilaçlı film ile açılabiliyormuş), tüplerin açıklığında sıkıntı varsa da ona göre ilerleme yapılacak. Benim tedavi sürecim bu şekilde olacak, ilk kez klomen kullandım, umarım hamileyimdir. Yukarıdaki yorumda test yaptığımı yazdım, ancak tahmini çatlama gününden 7 gün sonra yaptırdım, belki henüz testte çıkmadı diye bekliyorum.

Ben adetin 5. gününden itibaren (12.01.2024) günde 2 kez olmak üzere 5 gün boyunca kullandım. İlaçlardan 3 gün sonra kontrole gittim(19.01.2024), 2 yumurtam gelişmişti biri 27 mm, biri 17 mm idi. Çatlama iğnesi verilmedi. Yumurtlama günlerini de değerlendirdim. Bugün kan testi yaptım, negatif... (10 aydır gebeliğim olmadı, klomeni ilk kez kullandım).
Adetinize ne kadar var peki

Son regl dönemim 08.01.2024 te oldu. Normalde 29 günde bir oluyordum ancak 08.01 de 3 gün gecikmişti ( klomeni 4 hap şeklinde kullanmaya başlayıp (kontrrole gidemeyeceğim için ve günleri değerlendiremeyeceğim için ) bırakmıştım, ondan olabilir. Şu an regle 1-2 gün var dünden beri regl olacak gibi sancım oluyor, hatta sabah sancısıyla uyandım. ( Ben regl olurken sol tarafım cok agrır agrım yıne aynı yerden), dün akşam prodoctor test vardı yaptım ( 4-5 gündür yapıyorum) test negatif, bu ayda olmadı.

X