Kocam bana hediye aldı ama ben sinirden ağlamak üzereyim!

PammukSeker

Bütün dünyayı gezelim elele<3
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2010
3.377
1.268
Herkese merhaba kızlar. Evlilik hazırlıkları, düğün balayı derken uzun süredir foruma giremiyordum, malesef ta ki bugüne kadar. Nasıl anlatacağımı bilmiyorum ama bir yerden başlayayım.
Biz 3 buçuk aylık evliyiz. Yeni evli olduğumuzdan haliyle baya borcumuz var. Mayısta bitecek ama ciddi anlamda ucu ucuna bazen eksilere düşerek geçiniyoruz. Dün de bizim 7. tanışma yıldönümümüzdü. Neyse tam 00:00'da kocam sağolsun elinde minik bir pastayla odaya girip bana sürpriz yaptı. Ve gerçekten bu benim hayatımda yaşadığım en güzel kutlamaydı çünkü 7 yılın sonunda birlikte aynı evde, evimizde ilk kez bir kutlama yapıyorduk. O mumları birlikte üflemek bana en büyük hediyeydi.
Ama eşim sağolsun işleri abartmış. Ben bir üniversitede yüksek lisans yapıyorum. Bir baktım ellerinde çiçek ve çikolatalarla kurye geldi okula. Biliyorum bir çoğunuz diyecek ki "E daha ne istiyorsun?" Ama benim derdim o değil birazdan açıklayacağım üzere. Tabiki çiçekleri görünce çok sevindim, hemen eşimi aradım falan. Ama bir yandan içim içimi yiyor kızlar çünkü çiçekler öyle sıradan gül demeti vs değil, bildiğiniz aranjman yaptırmış ve içimden dua ediyorum Allah'ım nolur çok pahalı bir şey olmasın diye.
Okul çıkışı da sağolsun beni aldı birlikte güzel bir yemek yedik, ki ben yemeği de evimizde yemeyi istemiştim aslında. Günümüzü güzel geçirmek adına hiç bir şeyi kafama takmadan kendimi günün akışına bıraktım ve gerçekten güzel bir gün geçirdik.
Gelin görün ki yaptığım her ne kadar yanlış görülse de bu sabah artık dayanamayıp çiçeği aldığı siteye girdim fiyatına bakmak için. Ve beyefendi bu çiçeğe tam tamına 350 tl vermiş!! İnanamadım, şok oldum. Çünkü ben zaten çiçeğe para verilmesini tasvip eden bir insan değilim, hem bu kadar borcumuz varken ve o parayla bir çok ihtiyacımızı karşılama şansımız varken, hem de ertesi günü solup gidecek bir çiçeğe 350 tl vermesi reva mı kızlar sizce? Bir de ben 4 ay önce işten çıkmak zorunda kaldım. Atama bekliyorum şu an ve ilk defa bu kadar para sıkıntısı çekiyorum hayatımda. Ki bundan hiç bir zaman da şikayet etmedim ta ki cebinde olmayan 350 tl'yi bir çiçeğe verdiğini duyana kadar. Ben mi abartıyorum kızlar? Tamam maddi sıkıntımız olmasa bir şekilde hoş göreceğim ama o parayla yapabileceklerimizi düşündüğüm zaman ağlayasım geliyor. Yok ben işten gelmesini bekleyemeyeceğim. Şimdi arayıp ağzıma geleni sayacağım!!

Sonuç:
Dün aradım ama burada insanların aklına geldiği gibi çemkirmedim. Ağzıma geleni saymak buraya sinirle yazdığım bir şeydi ki 7 yıldır birbirine saygısını yitirmemiş bir çiftiz. Tabi ki usturuplu bir şekilde söyledim. Arayıp çiçek aldı diye küfredecek değildim, ama içimdekileri söylemek de en doğal hakkım. Bunu daha sert biçimde ifade etmemin sebebi eşime bu tutumundan duyduğum rahatsızlığı daha önce güzel bir şekilde zaten söylemiştim. Beni asıl üzen bunu tekrarlamasıydı. Velhasıl, Eşimi arayıp neden bu dar zamanımızda böyle birşey yaptığını sordum. O da bu ay ikramiye aldığını ve ikramiyenin tümünü bana harcamak istediğini söyledi. Biraz yumuşasam da bence hala yeterli bir sebep değil bir çiçeğe 350 tl vermek için. Ki zaten çiçeğe verilen paraya her zaman acımışımdır. 1 gül alsa da koca bir buket alsa da bende aynı mutluluğu yaratır. Bunu eşime açıkladım, o da bana hak verdi ama evliyken ilk kutlamamız olduğu için özenmek istemiş.O yüzden daha fazla uzatmadan konuyu kapattık.
Ama bir şey söylemeden geçemeyeceğim. Burada o kadar çok "bundan sonra kocandan kutlama bekleme, romantiklik bekleme" hatta "aldatırsa neden aldattın deme" diyen bile olmuş, şok oldum. Ne münasebet ben "aman kocam beni aldatmasın içim içimi yese de ben susup oturayım" mı diyeceğim. Kusura bakmayın da bu kafadaki kadınlar aldatılmaya mahkumlar asıl. Eğer ben ev ekonomimizi düşünüyorum diye, onun sonradan gireceği sıkıntıları düşünüp onu uyarıyorum diye kocam odunlaşacaksa veya beni aldatacaksa buyursun aldatsın. Ona ben adam demem zaten. Yaptığı her şeyi zoraki yapıyormuş, zorlama romantikmiş derim. Zaten ben ona çiçek alma, kutlama demiyorum, şu durumda şunu yapmasının yanlış olduğunu dile getirdim sadece. Ki o da hak verdi zaten. Bundan sonra kocam burda yazılanlar gibi odun olur mu bilemem ama bir çiçeğe 350 tl vermeyeceği kesin. :)

Beni anlayanlar, anlamasalar bile fikirlerini kibarca ifade edenlere, hatta sert uslupla uyaranlara da teşekkür ederim. Sizler olmasaydınız belki daha sert tepki verecektim ve işler büyüyecekti.
Hepinize sevgiler, saygılar...:KK68:

Son düzenleme:
Herkese merhaba kızlar. Evlilik hazırlıkları, düğün balayı derken uzun süredir foruma giremiyordum, malesef ta ki bugüne kadar. Nasıl anlatacağımı bilmiyorum ama bir yerden başlayayım.
Biz 3 buçuk aylık evliyiz. Yeni evli olduğumuzdan haliyle baya borcumuz var. Mayısta bitecek ama ciddi anlamda ucu ucuna bazen eksilere düşerek geçiniyoruz. Dün de bizim 7. tanışma yıldönümümüzdü. Neyse tam 00:00'da kocam sağolsun elinde minik bir pastayla odaya girip bana sürpriz yaptı. Ve gerçekten bu benim hayatımda yaşadığım en güzel kutlamaydı çünkü 7 yılın sonunda birlikte aynı evde, evimizde ilk kez bir kutlama yapıyorduk. O mumları birlikte üflemek bana en büyük hediyeydi.
Ama eşim sağolsun işleri abartmış. Ben bir üniversitede yüksek lisans yapıyorum. Bir baktım ellerinde çiçek ve çikolatalarla kurye geldi okula. Biliyorum bir çoğunuz diyecek ki "E daha ne istiyorsun?" Ama benim derdim o değil birazdan açıklayacağım üzere. Tabiki çiçekleri görünce çok sevindim, hemen eşimi aradım falan. Ama bir yandan içim içimi yiyor kızlar çünkü çiçekler öyle sıradan gül demeti vs değil, bildiğiniz aranjman yaptırmış ve içimden dua ediyorum Allah'ım nolur çok pahalı bir şey olmasın diye.
Okul çıkışı da sağolsun beni aldı birlikte güzel bir yemek yedik, ki ben yemeği de evimizde yemeyi istemiştim aslında. Günümüzü güzel geçirmek adına hiç bir şeyi kafama takmadan kendimi günün akışına bıraktım ve gerçekten güzel bir gün geçirdik.
Gelin görün ki yaptığım her ne kadar yanlış görülse de bu sabah artık dayanamayıp çiçeği aldığı siteye girdim fiyatına bakmak için. Ve beyefendi bu çiçeğe tam tamına 350 tl vermiş!! İnanamadım, şok oldum. Çünkü ben zaten çiçeğe para verilmesini tasvip eden bir insan değilim, hem bu kadar borcumuz varken ve o parayla bir çok ihtiyacımızı(özellikle yeni bir monta ihtiyacım var bu aralar) karşılama şansımız varken, hem de ertesi günü solup gidecek bir çiçeğe 350 tl vermesi reva mı kızlar sizce? Bir de ben 4 ay önce işten çıkmak zorunda kaldım. Atama bekliyorum şu an ve ilk defa bu kadar para sıkıntısı çekiyorum hayatımda. Ki bundan hiç bir zaman da şikayet etmedim ta ki cebinde olmayan 350 tl'yi bir çiçeğe verdiğini duyana kadar. Ben mi abartıyorum kızlar? Tamam maddi sıkıntımız olmasa bir şekilde hoş göreceğim ama o parayla yapabileceklerimizi düşündüğüm zaman ağlayasım geliyor. Yok ben işten gelmesini bekleyemeyeceğim. Şimdi arayıp ağzıma geleni sayacağım ona!!
Yapma sakin kirma kalbini adamcagizin para yerine konur kirik kalbi ödeyemezsin sevin seni cok seviyo bu adam

Yok artik daha neler. Ne demek agzima geleni sayacagim.
Evet gereksiz masraf olmus sizin acinizdan. Ama demek ki sevgisini gostermek icin gerekli gormus. Iyi niyetle yapmis. Eger baska konularda dusuncesizce harcama yapmiyorsa ses etmeyin. Zira gostereceginiz tepkiyi nankorluk olarak algilayabilir ve hic unutamayacagi bir tepki olabilir onun icin.

bi laf var ya..ayrani yok icmeye diye :-)

olmus bi seferlik yapacak birsey yok..bu adamlarda sasirdi artik ne yapacaklarini...

sen sonuna kadar haklisin bence ama iste...ilk kutlamaniz berbat olmus.

hani paraniz olsa guzel jest ama bu durumda?

Gelin görün ki yaptığım her ne kadar yanlış görülse de bu sabah artık dayanamayıp çiçeği aldığı siteye girdim fiyatına bakmak için. Ve beyefendi bu çiçeğe tam tamına 350 tl vermiş!! İnanamadım, şok oldum. Çünkü ben zaten çiçeğe para verilmesini tasvip eden bir insan değilim, hem bu kadar borcumuz varken ve o parayla bir çok ihtiyacımızı(özellikle yeni bir monta ihtiyacım var bu aralar) karşılama şansımız varken, hem de ertesi günü solup gidecek bir çiçeğe 350 tl vermesi reva mı kızlar sizce? Bir de ben 4 ay önce işten çıkmak zorunda kaldım. Atama bekliyorum şu an ve ilk defa bu kadar para sıkıntısı çekiyorum hayatımda. Ki bundan hiç bir zaman da şikayet etmedim ta ki cebinde olmayan 350 tl'yi bir çiçeğe verdiğini duyana kadar. Ben mi abartıyorum kızlar? Tamam maddi sıkıntımız olmasa bir şekilde hoş göreceğim ama o parayla yapabileceklerimizi düşündüğüm zaman ağlayasım geliyor. Yok ben işten gelmesini bekleyemeyeceğim. Şimdi arayıp ağzıma geleni sayacağım ona!!
Gerçekten böyle mi düşünüyorsunuz çok üzüldüm eşiniz sizi mutlu etmek istemiş ben olsam mutluluktan ağlardım sinirden değil bu durumda bile beni düşünmüş diye

ne desem bilemedim :KK43: bende yüksek yapıyorum ve kıt kanaat geçiniyoruz 5 aylık evliyiz bizde aynı sizdeki durum. 350 abartı olmuş ama keskin sirke küpüne zarar öfkeyle yanlış yapıp eşinizin kalbini kırmayın.

ağzıma geleni sayacağım çok sert olur.
tatli tatlı soyleyebilirsiniz keşke bu kadar masraf yapmasaydın, teşekkür ederim diye.
burası hergün doğumgünümü kutlamadı evlilik yıldönümümü unuttullarla dolu.
tanışma gününü kutluyorsanız ki benim için gereksiz. böyle şeylere bayağı önem veriyorsunuz demektir.
vereceğiniz tepki bundan sonraki bu tarz kutlamalarınızı etkiler benden söylemesi.

Çiçek almaktan da göndermekten de nefret ederim. Hem o güzelliklere yazık hem de soluyor iki güne. Ama eşiniz size rüya gibi bir gün yaşatmışken bu şiddet bu celal niye ? Bence aşırı verdiğiniz tepki, lütfen sakin olun ve adamcağızın hevesini kursağında bırakmayın.

Sakin sakin anlat ona neden bu harcamayı gereksiz bulduğunu... :KK43: iyi bir şey yapmak isterken mantıksız bir karar vermiş... benim eşim de böyle yapıyor... gel de sevin şimdi bu pahalı hediyelere... erkekler neden böyle :KK43:(

X