Kocam bir başkasına aşık:(

konuşsun elbetteki ama aldığı cevaplar tatmin etmeyecek onu.. bu sefer belkide sinirlenicek cevaplara, sabırlıyım diyor kiii sabırlı olduğu aşikar ama bi yerde sabrı taşıcak.. insan sonuçta taş değil. bu sefer adam içine iyice kapanacak.. bende herkes gibi isterimki mutlu ol.. ama rus ruleti oynuosun...

Ben de bu arkadaş konuşmamalı da ne yapmalı merak ettim.
Arkasına bakmadan gitmeli mi?
Mutlaka ayrılık bile olacaksa sonuç, oturup konuşulmalı, her evlilikte
ve ayrılık aşamasında bu olmalı, arkadaş ayrılık yolunu seçse, eşi sormayacak mı
sonuç olarak öyle ya da böyle konuşulacak.
Bunca zaman 4 sene bu duruma katlanılmış, oturup konuşup,
açıklığa kavuşturmak mı zor, alınacak olan cevaptan mı korkuluyor.
Keşke arkadaşın eşi açık olsa da, arkadaşta ileride beni sevecek diye beklemese.

Bastan sona okudum insallah hersey duzelir gercekden cok cok zor bir durum dediginiz gibi size kotu davransa size saygisi olmasa bu bile yeter ayrilmaya ama esinizde bir seylere caba gosteriyormus ki en yakin zamanda oturup guzelce konusabilirsiniz sorunun cozulecegine inaniyorum seneler gecmis hem ayrilsan bile esin geri barismak ister pisman olur gibi geliyo ama simdi yanindasin sevvildigini biliyor onun icin belkide boyle devam ediyorduru ama ben sizin aranizin duzelicegine inaniyorumki insallah hersey gonlunuzce olur....

arkadaşlar düşünüyorumda açılan bazı konulardan
bazı evliliklerde iletişim eksikliğimi var

konu sahıbi yorumlara açıklık getirdikçe daha çok üzüldüm ben ..

Erkekler ne kadar nankör ya .. karşısında oturmasını konusmasını susmasını bilen belliki belirli vasıfları olan bir kadın var üstelik bu kadın kocasına aşık .. onu başka bır kalple paylasmayı göze alacak kadar aşık ..

Ama kocanıza yetmiyor ..
Bir söz var : gümüş uzaktan aldın gibi parlarmış .. diye .. bu durumda böyle ..

ama siz bu durumu hak etmıyorsunuz , yazık size ..
savaş aman boşanma geçici bu durum diyenler olmuş aldanmayın ..
Bu kadar fedakar , aşık bir kadınla 4 yıldır evli ustelık baba olmuş bir adam hala kalbinde yer açamamışsa
karısına .. geçici falan değildir durum ..

Konusun eşiyle dıyorsunuz, oldu ki konuştular .. bişeyler dile gelince adam dediki '' ben de soyleme ıstıyordum ama kırmak ıstemıyordum ama dayanamıyorum bu iş bitsin .. '' o zaman yaşayacağı yıkımı göz onune alıyormusunuz yorum yaparken ?

Konuşmayacakta ne yapacak bende merak ettim..
Bende konuşmalı diye yorum yapanlardanım..
halada aynı şeyi söylüyorum..
Bu zamana kadar konuşmamış, 4 yıl geçmiş.
Duyacağı duymaktan korktuğu şeylerde olabilir, sizin yazdığınız gibi..
Ya da terside olabilir..
Ben olsam bende sürdürmezdim o ayrı..
Ama konuşmadan susarak nasıl olacak bu iş?
Durduk yere hadi eyw deyipmi gidecek nasıl yani?
Konuşmalı diyorum, çünkü olgun insanlar,
konuşup karara varacaklar..
Belkide hiç olmayacak bir şeyin umudu ile yıllarca bekleyip ömrünü tüketecek.
Belki konuşunca adamda dank edecek, yani bilemeyiz..
Şuana kadar yaşadıkları daha zor değilmi?
4 yıl boyunca bu kadar sabır ve olgunluk gösteren bir insan,
Süpriz değil, olası bir ihtimal neden yıkılsın ki?
bizlerde arkadaş yıkılsın diye değil,
konuşup hayatına yön versin diye söylüyoruz.
onla ya da ayrı..
ama insanız yani neticede,
ne duyacaksa ağzından duysun..

Sanırım konuşulmamalı derken, beni sevmeni istiyorum.
Bana ilgi göstermeni istiyorum.
...
Tarzı konuşmaların ancak konu sahibinin boşuna çabalarına neden olacak diye konuşulmasın deniyor.
Tabii ki konuşulsun ama hayıflanma, sızlanma gibi değil.
Açık kart oynamakta yarar var: 'Beni hayatında eşin gibi, sevdiğin kadın gibi, ömrünü geçirmek istediğin insan gibi istiyor musun?' tarzı sorulmalı...
Ama alacağı cevap bana göre hayır olmayacak.
Evet diyecek eşi, seni hayatımda istiyorum diyecek.
Ama aynı tas aynı hamam ilgisizlikler-sevgisizlikler devam edecek...
Yani konuşsun gene de ama bu bir çözüm olmayacak...
Eee napsın bıraksın kaçsın mı diyeceksiniz hayır bence zamanla laf üstüne konuyu getirmeli...
O zaman aslında konu sahibinin eline geçmiş ama o değerlendirememiş...
İsim sayıklarken, melonkoli geçirirken söylemeliydi...

Sanırım konuşulmamalı derken, beni sevmeni istiyorum.
Bana ilgi göstermeni istiyorum.
...
Tarzı konuşmaların ancak konu sahibinin boşuna çabalarına neden olacak diye konuşulmasın deniyor.
Tabii ki konuşulsun ama hayıflanma, sızlanma gibi değil.
Açık kart oynamakta yarar var: 'Beni hayatında eşin gibi, sevdiğin kadın gibi, ömrünü geçirmek istediğin insan gibi istiyor musun?' tarzı sorulmalı...
Ama alacağı cevap bana göre hayır olmayacak.
Evet diyecek eşi, seni hayatımda istiyorum diyecek.
Ama aynı tas aynı hamam ilgisizlikler-sevgisizlikler devam edecek...
Yani konuşsun gene de ama bu bir çözüm olmayacak...
Eee napsın bıraksın kaçsın mı diyeceksiniz hayır bence zamanla laf üstüne konuyu getirmeli...
O zaman aslında konu sahibinin eline geçmiş ama o değerlendirememiş...
İsim sayıklarken, melonkoli geçirirken söylemeliydi...

Eşi o kızı aradığını eşine kendisi söylemiş..
Yani gizli saklı bi durum yok ki.
Arkadaş konuyu kelimelere dökmediğinden adamda bişey söylememiş olabilir..
''Söylemiyor ama benden bekliyor gibi'' diye yazmıştı bir yerde,
Olabilir, bence herkes herşeyin farkında ama dillendirilmemiş.
Adam eşine aşık olmayabilir ama tanıyordur.
Onu kırmamak adınada konuyu açan taraf olmak istemiyorda olabilir.
Eşinin kendisini hazır hissettiğinde kendisiyle konuşacağını düşünüyodur..
Bunların hepsi olabilir, ben böyle düşünüyorum..
Bunlarda yine konuşulmadan öğrenilmeyecek şeyler..

kendini eşine özletmekten başka çare göremedim.
tabi öncesinde de konuşmak.
onunla konuşup bir süre ayrı kalırsanız hem eski aşkının hem de sizin yokluğunuzu tadacak ve sizsiz kalamıyorsa diğer hanımın melankoliden başka birşey olmadığını anlayacaksınız; inşallah!

keşke dediğin gibi kuruntu yapmış olsaydım. ilk evlendiğimiz zamanlarda ismini sayıklardı. ben uyandırır söylerdim. sonraları benimle birlikte hiç aynı anda uyumaz oldu. hep benden sonra yatağa giriyor. ben uyumuş oluyorum. elbette kızım için belki unutur diye evliliğime çok emek veriyorum:KK43: ama sevildiğini ya da sevilmediğini hangi kadın hissetmez ki? bazı şarkıları dinlerken transa geçiyor. seslendiğimde gözlerinin dolu dolu olduğunu görüyorum. çok sabrettim ama artık çok yoruldum:KK43: bana kötü davransa belki mücadeleden vazgeçeceğim. kız bir ara nişanlanacak olmuş. bunu duyduğunda kendini dağıttı. elbette bunları benimle paylaşmıyor. ortak arkadaşlarından duydum. bana sabırlı ol unutacak diye telkin veriyorlar ama sabrım tğkendi artık:KK43:
ama canim kusura bakma ama...sen bile bile lades yapmissin...bunu bile bile evlenmissin......baskasini sevdigini biliyormussun sonucta!!!ama o zaman sana neden evlenme teklif etti!!!!Onunla evlenseydi ama degilmi...Allah yardimcin olsun canim yaa cok zor valla...ne diyebilirimki...seni sevmese evlenirmiydi....hicmi bunu söylemedi sana....genclik hatalar mi diyelim keske bekleseydi senin kanina neden girdiki...

nasıl yani anlamadım :KK28:

ben eski nşanlımdan ayrıldığımda kahrlmuştu toparlanamadı sonra helalleşmek için görüşmek istedim başkası var hayatımda dedi sevindim ben de ama o kadar kısa sürede birini bulmasına şaşırmıştım: şimdi bunları duyunca merak edip ortak bir arkadaşımıza laf arasında sordum biraz mutsuzmuş daha evlenmemişler biz ayrılalı da 1buçuk sene oldu zaten

ben eski nşanlımdan ayrıldığımda kahrlmuştu toparlanamadı sonra helalleşmek için görüşmek istedim başkası var hayatımda dedi sevindim ben de ama o kadar kısa sürede birini bulmasına şaşırmıştım: şimdi bunları duyunca merak edip ortak bir arkadaşımıza laf arasında sordum biraz mutsuzmuş daha evlenmemişler biz ayrılalı da 1buçuk sene oldu zaten

aslında çivi çiviyi söker lafının doğruluğunu gösteren örnekler var.ama genelde sonraki ilişkide mutsuz olunursa tekrar eskiye özlem eskiyi arama vs. başlıyor gözlemlediğim kadarıyla.yeni evliliğinde aradığını bulur mutlu olursa insan eskisini aramıyor

Bütün yazılarını okudum umudumyok.
Okurken düşündüğüm tek şey şu oldu;
AŞK, bu aşk çok fena birşey, ne akıldan anlar, ne mantıktan, o kalbe aşk birkere düşmeyiversin...

Sen aşkın için, sevdiğin erkeğin geceleri başka kadının ismini sayıklamasına bile razı olmuşsun,
aşkın için mücadele vermişsin ve hala da vermeye devam ediyorsun,belki sever diye bekliyorsun...
Aşkta mantık yoktur derler işte en canlı örneği sensin.

Peki ya eşin, o da başka kadına aşık, aşkı hala devam ediyor, hala o kişiyi düşünüyor,
o kişiyi arıyor, dinlediği müziklerde gözleri o kişi için doluyor...
Senin eşin için beslediğin duyguları, o da başkası için besliyor.

Karşılıklı olduğu müddetçe aşk güzeldir, karşılıksız aşk insana sadece zarar verir.
Senin aşkın karşılıksız, sana acı dışında pek birşey verebileceğini düşünmüyorum.
Evlilik bağı ile, çocuk ile başkasına aşık bir erkeği kendine bağlayamazsın malesef.

En başından hatalı bir evlilik olmuş sizinki. Eğer arada bir 3. kişi olmasaydı;
emek ver, eşin belki sana aşık olur, seni sever derdim ama bu durumda işin gerçekten çok zor.
Seven aşık olan bir kalp, o aşkı ömür boyu unutamaz, yarım kalan bir ilişki gerçekte sürdürülemese bile
hayallerde hep sürdürülmek istenir.

Belli ki ikiniz de acı çekiyorsunuz.
Bu işi ertelemeyin, baskılamayın. Eşinle en kısa zamanda konuşup bir çözüme kavuşturun.
Ayrılıksa ayrılık, mücadeleyse mücadele ne gerekiyorsa yapın ama bir an önce yapın.

Ben '' konuşmasınlar '' demedim .. neden tek düze bakmışsınız anlıyamadım ..

Umut vermeyin dedim .. bir kaç safya boyu yorumlar aynen su durumdaydı '' olur mu canım kocan senı sevıyordur , o eskide kalmıştır , yoksa boşanırdı , heves işte bilmem ne .. ''

1.heves olsa adam 4 yıldır bunu karısına hıssettırmez di ..
eminim kocasıda bu durumdan memnun deıldır ama elınde olmadıgı için evliliğini 3.kısılık yasıyor ..
2. Konu sahıbi arkadaş her mjında belırtmış herkeze '' konusmaya hazır değilim .. '' diye ..

Biraz dikkat edin k.k da yazılan yorumlar çoğumuzun fikrine hayatına ışık oluyor ..
burdan alacağı destek ( bir anlık karar yada gazla .. ) kocasına herşeyi anlatmaya kalksa ve olumsuz cvp alsa
şuan göz ardı edip sürdürdüğü evliliği yıkıldıgı zaman '' keşke yapmasaydım '' dıye boşluğa düşecek ..
Çünkü Arkadaş hala kendi içinde halledememiş mevzuyu .. dikkat ederseniz cvplarına ; Sürekli söylenen gerçeklere karşı bır cvbı oluyor , cunku kendı ıcınde hazır değil o gerçekleri duymaya ..

Ben bunu anlatmya calıstım.. Yoksa konuşmasınlar ömür boyu boyle sursun demedım .

hayatta konusmandan hicbirseyin cozulebilecegine inanmiyorum: cozulmus gibi gorunse de konusulmayan seyler ileride muhakkak yeniden karsilasilacaktir ama Esma09'un da dedigi gibi korukorune konusmak yerine hazir hissettiginde konussun ki isler daha da sarpa sarmasin. insan kendi icinde azi seyleri netlestirmeden birinin karsisina cikarsa cok cabuk yonlendirilebiliyor.
cok uzun zaman olmus artik bazi seyler net olmali esinizden sevgi gormuyorsaniz sizi simartmiyorsa ilgi alakasi gorev gibiyse surekli zaman kaybediyorsunuz aslinda... ona hissettiklerinizi anlatabilir ya da yazabilir ve bir sure ayri kalabilirsiniz.
sizsizligi de yasasin bakalim o zaman akli basina gelecek mi.
belki gercekleri farkeder sizsiz kalmak onu daha cok uzer ve diger durumun melankoli oldugunu anlar?

ne kadar zor bir durum:KK43: benim gibi kıskanç bir kadının başına gelseydi aynı durum ben ya hergün kavga çıkarırdım ya da ruh sağlığım bozulurdu:KK43:

başkasına aşık bir adam ayrılınca sizin de kendisine olan ilginizi bildiğinden sizi kullanmış resmen unutmak adına:KK43: başkasına aşık bir adama aşık olmamalıydınız biliyorum aşkı kontrol etmek zordur ama dikkat etmeliydiniz sanırım kısa süre içinde evlenivermişsiniz keşke çocuk için acele etmeseydiniz çocukla kimse kimseyi kendisine bağlayamaz,kalben bağlayamaz
hata üstüne hata yapmışsınız
madem boşanma teklifi beklediğini düşünüyorsunuz açık açık konuşup sorun boşanmak mı istiyormuş cevabı hayırsa sizi sevmeyi denemesini,aileniz için bunu yapması gerektiğini hatırlatın
tamam dese de,unutmuş görünse de bunun böyle olmadığını bile bile yaşayacaksınız tabii bu şekilde ne kadar devam edebilirseniz çocuğunuz için devam edin bakalım:KK43: Allah kolaylıklar versin

ya inanmiyorum nasil anlamadiniz, bi erkek bu kadar asikken terk edildikten sonra hemen birine teklif ediyosa kacmak icindir bu... ya da kiza inat olsun diye yapmistir. neden bencillik edip, anne olma icgudulerinize yenildiniz hemen? evlendikten hemen 1 sene sonra anne olmak anneannelerimizin hadi bilemediniz annelerimizin caginda olmali diye dusunuyorum!

ben olsam muhakkak bosanirdim. yarin bi gun kizi eve falan da getirir.. erkeklere yuz vermeye, alttan almaya hic gelmez!

aşk insanı kör eder diye boşuna söylememişler üzüldüm durumuna sevgisiz evlilik çok zor her evlilik aşk evliliği olmayabilir ona diyecek lafım yok ama eşin senden güzel bir sözü bile sakınıyormuş.bide işin kötüsü eski kız arkadaşını siz evliyken araması nasıl olabilir böyle bir şey bence her kadın aşkı sevgiyi hakeder.bide kacan kovalanır diye bosuna söylenmemiş kocanın eski kız arkadası kactıkça eşinin aşkı daha da artmış.
hani çocuk ortada kalmasın diye insanlar evliliği sürdüyor ya bana bu mantık cok doğru gelmiyor.eşler mutlu olmayınca cocuklarda psikolojik olarak rahatsız yetişiyor.demem o ki eşinden ayrılırsan eminim kendi ayaklarının üstünde durabilirsin belkide tekrar seni seven sana değer verecek biriyle evlenebilirsin.kocanın sana acımasına acıdığı için senı bırakamıyormuş gibi olan durumuna izin verme bu haksızlık.güçsüz olanlar genelde kaybeder gücünü topla en azından kocandan ayrılıyormuş gibi blöf yap seni özleyecektir ve değerini anlayıp tekrar seni isteyecektir ve belkide gerçekten aşık olacaktır.ama bunlarda olmazsa kocan zaten senin hiç olmamıştır seninde onu unutman ona verilecek en buyuk ceza olur.

evet evliliğim hataydı ortak kararımız da olsa hemen çocuk yapmak da hataydı. bunu üstüne basa basa söylüyorum. bazı yorumlarda sanki çocuğu eşimi kendime bağlamak için oldu bittiye getirmişim de doğurmuşum gibi anlamlar var.kaldı ki onlar hata da olsa geçmiş bitmiş. oturup da ben bu hatayı nasıl yaptım diye hayıflanacak değilim. bugüne bakıyorum. en sağlııklı kararı nasıl veririm en doğru zaman ne zaman bunu düşünüyorum. gerçekleri görmememden bahsediyor bazıları. ben o gerçekleri sadece görmüyor üstüne üstlük birebir yaşıyorum. fevri kararlar alıp 4 yıllık bir yuvayı dağıtmak malesef öyle sanıldığı gibi kolay değil. fevri kararla boşanmak istediğimde beni ikna eden yine kocam sonra annesi ve ablası oldu.

yorumlarınız için teşekkür ederim. dikkate alıp değerlendirdiklerim de oldu. bazılarına da malesef acı acı güldüm. allah sizin başınıza ya da sevdiklerinizin başına vermesin.

X