Kocam bir başkasına aşık:(

çevremde çok şahit oldum psikiyarrist yada terapi kişi kendi çabalamadığı sürece etkisiz
insanın dostuda düşmanıda ilk önce kendisi
adam sağlıklı düşünebilse psikiyatristede gitmesine gerek kalmaz
bunun farkına varmalı
ve 5 sene çok uzun unutamamak için
artık sabretmek ve beklemek yerine olaya bir an önce çözüm getirmeye bakmalı
kendine hayatı zehir etmenin anlamı yok..

4 yıllık evliyim. 3 yaşında bir kızım var. 4 yıllık evliliğimiz boyunca kocamdan bir tek sevgi sözcüğü duymadım. kötü davranıyor da diyemem. görevlerini yerine getiriyor. kızımızla ilgili. ama onun benden önce bir kızı çok sevdiğini ve unutamadığını biliyorum. evlenmeden önce kocamla dostluğumuz vardı. ordan biliyorum kızı. sonra ayrıldılar.kız onu terketti. ama sebebini bilmiyorum. ben o dönem kocama aşıktım. birden bire bana evlenme teklif etti. ben de kabul ettim. şimdiki aklım olsa o kızı unutmak için bana teklif ettiğini anlardım. o kız sürekli hayatımızın içinde sanki. kocamın gözlerinde o kızı görüyorum. onunla hep bebeğim aşkım diye konuşurdu, duyardım. bana bir kez bile beni sevdiğini söylemedi. söyleyemiyor:KK43: sevmediğini biliyorum. ben çok seviyorum. boşanmayı falan hiç düşünmüyorum. ama o benim onu bırakmamı istiyor gibi. söylemiyor ama hissediyorum. kızı evliyken de aradı. aramızda çok sorun çıktı. çok merak ediyordum sadece hatırını sordum dedi. duyduğum kadarıyla kız da buna hala aşıkmış. görüştüklerini sanmıyorum. ama kız adeta bizimle aynı evde yaşıyor gibi. çok mutsuzum, ne yapacağımı, bu evliliği nasıl götüreceğimi bilemiyorum:KK43:

siz olsanız böyle bir durumda ne yaparsınız?

kesinlikle kaldıramazdım bu durumu.
Çeker giderdim....

sevmediğini biliyorum. ben çok seviyorum. boşanmayı falan hiç düşünmüyorum. ama o benim onu bırakmamı istiyor gibi. söylemiyor ama hissediyorum.
hissetmişsin işte.. daha neyi bekliyorsunki direk söylemesinimi? daha çok acı vermeyecekmi? seni sevmiyorum onu seviyorum dese daha çok üzülmeyecekmisin?

Çok üzüldüm bu duruma.Öncelikle Allah sana sabır versin, madem eşinin bu duygularından haberdarsın onu karşına al ve açık açık konuş, siz evlisiniz bu durumu sizden saklamasın, duygularınızı açıkca ortaya koyun.Siz de sevilmeyi hakediyorsunuz, herkes hakeder bence çocuğunuz da daha fazla büyümeden herkes kalbinin sesini dinlesin.Yoksa sürekli olarak kahrolacaksınız.Belki sizi çok mutlu edecek bir aşk bekliyor köşede? Nereden bilebilirsiniz ki? Onurlu bir ayrılık, mutsuz bir beraberlikten iyidir.

arkadaşım tabiki zor bir durum ama birazda sen getirmişsin bu duruma kendini....biliyordum ayrıldı hemen bana evlenme teklif etti kabul ettim demişsin bak dikkat et o zamanda sen aşıkmışsın,hadi evlendin hemen çocukta olmuş allah bağışlasın ama adam hem unutamıyor adını sayıklıyor bana merhametle bakıyor dediğin halde arkasına ben aşığım boşanmayı düşünmüyorum ne yapacam dıyorsun bence sendekide saplantılı bi sevgiymiş en başından...şimdi ne yapman gerek biliyormusun kocanı karşına alıp konuşup,onu da kendinide azat etmek.seni sevmeyen biriyle her ne için olursa olsun koca bir hayat heba edilmez arkadaşım...yanlışın neresinden dönülse kardır kendine daha fazla acı çektirme bana göre..

sevmediğini biliyorum. ben çok seviyorum. boşanmayı falan hiç düşünmüyorum. ama o benim onu bırakmamı istiyor gibi. söylemiyor ama hissediyorum.
hissetmişsin işte.. daha neyi bekliyorsunki direk söylemesinimi? daha çok acı vermeyecekmi? seni sevmiyorum onu seviyorum dese daha çok üzülmeyecekmisin?

Bir gün onu sevmesini bekliyor... Bu belli zaten.
Biz sadece nacizane önerimizi yapıyoruz.
Elbette bırakıp gitmek çok zordur...
Ha deyince olmuyor...
Ama böyle her gün biraz daha bitmek daha acı verici...
Konu sahibi bunun farkına varınca ancak bu evlilik biter. :KK50:

Bak bu konuya ne kadar çok yorum yapılmış. Bu bile sana bir şeyler anlatmalı, ben dahil bir çok kadın şu yaşadıklarından musdarib belki de ama kendimiz yapamasakda bir başkasının o gücü kendinde bulması için sana yol göstermeye çalışıyoruz. O yüzden lütfen dikkate al burada yazılanları..

bir yandan çalışırken bir yandan da yorumları okudum. zamanım kısıtlı olduğu için tek tek cevap veremiyorum. aklımda kaldığı kadar topluca cevap vereyim.

eşimle evlilik kararımızı ilk önce kayınvalidemle, görümceme söyledik. zaten bir dostluğumuz olduğu için beni tanıyorlardı. kayınvalidem ve görümcem şiddetle karşı çıktılar. erken olduğunu, bir ilişki biter bitmez yeni bir ilişkinin sağlıklı bir zeminde olamayacağını vs söylediler. o zamanlar ben onlara çok kızdım. eşim de kızdı. bazen insan kendisini ve duygularını çok iyi tahlil edemiyor. bu yaştan ve hayat tecrübesinin azlığından kaynaklanıyor sanırım. onlar karşı çıkınca biz de gittik nikah kıydırdık ve evlenme cüzdanını hem aileme hem eşimin ailesine gösterdik. kayınvalidem ve görümcem durumu bildikleri için üzüldüler elbette. ama inatlaşma, beni kabullenmeme, saygısızlık vs hiç biri olmadı. hayırlı olsun, allah geçim versin deyip beni bağırlarına bastılar. ailem de ilk şoktan sonra durumu kabullendi ve bu durumu aile dışında kimseye bildirmeden, çok kısa süre sonra düğünümüzü yaptılar.

en başta karşı çıkan kayınvalidem ve görümcem, sonrasında bana inanılmaz destek verdiler. hala da verirler.

8 aylık evliydim ve hamileydim, eşimin gece sayıklamalarını uyandırıp kendisine söyledim. gece gece konuşmayalım, sabahı bekleyelim dedi. ben de tamam dedim. ertesi gün konuştuk. eşim bana yarasının çok derin olduğunu, kabuk bağlamasının zaman alacağını ve benim desteğime ihtiyacı olduğunu açık yüreklilikle söyledi. ben o ara hamilelik psikolojisiyle de boşanmak istedim. kayınvalidem, görümcem, eşim bu kararın şu anda alınmasının yanlış olduğu konusunda beni ikna ettiler. bebeğimiz doğdu. tabi ki evde tatlı bir telaş, kocamın gözlerinde parıltı vs. ben bunları görünce iyi ki acele etmemişim dedim.

özellikle kayınvalidem eğitimli, meslek sahibi ve çok anlayışlı bir kadındır. bana dedi ki; o zamanlar böyle üzüleceğinizi bildiğim için size karşı çıktım. ama bazen kaderin önüne geçilmiyor. şimdi de ileride, bütün bunları atlattığınızda, atlatabildiğinizde çok mutlu olacağınıza inanıyorum. o zaman beni dinlemediniz, rica ediyorum şimdi dinleyin dedi. bu konuyu dillendirmeyin, ne kadar aranızda konuşursanız o kadar sorun ikinizin içinde de büyür ve içinden çıkılmaz hale gelir dedi. zaman gerek, ama ne kadar olduğunu bilemeyiz. bir çok çift büyük aşklar yaşayarak evleniyor ama sonra bunu çarçabuk bitiriyor. saygısızlık, güvensizlik diz boyu. sizin evliliğinizde saygı var, güven var, sende oğluma aşk da var. büyük aşklarla evlenenlerin bir süre sonra aşkları, sevgiye ve dostluğa dönüşüyor zaten. sizde şekilleri farklı da olsa bu var. ben sabrettiğiniz ölçüde mutluluğu yakalayacağınıza inanıyorum dedi. ben de onu dinledim.

tabi ki bu çok yorucu bir durum. evliliğimin artıları çok olmasa, saygı güven olmasa, çocuk dahi olsa çoktan biterdi.

kızımla eşim birbirine çok düşkün. bazen onları oynarlarken, birlikte uyurlarken seyrediyorum. gururuma yenilip onları birbirinden ayırmak haksızlık geliyor. yorulsam da, dizlerimde bazen derman kalmasa da yürüyorum işte.

diğer kıza gelince. kız evli değil. eşimi arayan da kız değil. eşim aramış ve bana yine aradığını kendisi söyledi. merak ettim ve hatırını sordum. o da tşk edip, bir daha onu aramasını istemediğini söylemiş.

yorumlarınız için teşekkür ederim. evet bazı yorumlarda sert çıkışlar, yargılayıcı tutumlar gördüm. olabilir elbette. ama çok faydalandığım yorumlar da olmadı değil.

ben sizlerden dua istiyorum. allahım herkes için en hayırlısını ver diye hep dua ediyorum. emeklerimin, sabrımın elbet bir mükafatı olacaktır. bazen umudum kalmasa da, içimde bir yerlerde hala bir ışık var. kendimde o cesareti bulur bulmaz, kayınvalidemle paylaşıp eşimle tekrar konuşmayı deneyeceğim.

samimi yorumlarınız ve yardım çabalarınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. sevgilerimle.

belki daha önce yazdığımı okumanız kafanızda bazı şeyleri netleştirmenize yardımcı olabilir.

eşimde bir çaba var. bende zaten var. ama bende üstüne yorgunluk da var. aşkımda azalma var mı diye çok düşündüm. hayır yok. onu hala seviyorum. eğer eşimde bir çaba görmesem ve benden zamanında böyle bir destek beklememiş olsa, yalanı dolanı, riyakarlığı, saygısızlığı, terbiyesizliği, ahlaksızlığı olsa çocuk da bağlayıcı bir unsur olamazdı. evimizde gözle görülür bir huzursuzluk yok. bende mahzunluk, eşimde mahcubiyet var. eğer arada saygı olmasa çocuğa rağmen yine yürümezdi. bazı arkadaşlar durumumu acizlik olarak yorumlamış.tabi ki takdir kendilerinin. maddi olarak eşime bağımlı değilim. güzel ve kazancı bol bir işim var. onsuz yaşayamam ölürüm vs de demiyorum. kimse aşkından ölmüyor. olabiletesi yüksek bir mutluluk için sabrediyorum. o da eşimdeki çabadan ve iyi niyetten kaynaklanıyor. kolay mı? hiç kolay değil.

ilerde ne nasıl olcak bilemem. ama her ne olursa olsun, elimden geleni yaptım demeyi isterim. elbette gönül yuvamızda şefkatten, merhametten, dostça sevgiden daha fazlası olsun ister. hangi kadın bunu istemez ki? bunlar varsa, mantık evliliği yapıp ben yıllar sonra kocasına ya da karısına aşık olan eşler de duydum.

tabi ki bu durum ömür boyu sürmeyecek. ama elimden geleni yaptım demenin huzurunu duymak, bu kadar sabrettim biraz daha neden sabredemedimin pişmanlığından uzak kalmak istiyorum.

yorumlarınız için teşekkür ederim.

umarım aradın mutluluğu en kısa zamanda yakalarsın canım
madem eşin geçmişi unutmak için çabalıyor evliliğinizde saygı güven huzur var geriside gelir sevgi de aş da olur diye düşünüyorum ben

belki daha önce yazdığımı okumanız kafanızda bazı şeyleri netleştirmenize yardımcı olabilir.

eşimde bir çaba var. bende zaten var. ama bende üstüne yorgunluk da var. aşkımda azalma var mı diye çok düşündüm. hayır yok. onu hala seviyorum. eğer eşimde bir çaba görmesem ve benden zamanında böyle bir destek beklememiş olsa, yalanı dolanı, riyakarlığı, saygısızlığı, terbiyesizliği, ahlaksızlığı olsa çocuk da bağlayıcı bir unsur olamazdı. evimizde gözle görülür bir huzursuzluk yok. bende mahzunluk, eşimde mahcubiyet var. eğer arada saygı olmasa çocuğa rağmen yine yürümezdi. bazı arkadaşlar durumumu acizlik olarak yorumlamış.tabi ki takdir kendilerinin. maddi olarak eşime bağımlı değilim. güzel ve kazancı bol bir işim var. onsuz yaşayamam ölürüm vs de demiyorum. kimse aşkından ölmüyor. olabiletesi yüksek bir mutluluk için sabrediyorum. o da eşimdeki çabadan ve iyi niyetten kaynaklanıyor. kolay mı? hiç kolay değil.

ilerde ne nasıl olcak bilemem. ama her ne olursa olsun, elimden geleni yaptım demeyi isterim. elbette gönül yuvamızda şefkatten, merhametten, dostça sevgiden daha fazlası olsun ister. hangi kadın bunu istemez ki? bunlar varsa, mantık evliliği yapıp ben yıllar sonra kocasına ya da karısına aşık olan eşler de duydum.

tabi ki bu durum ömür boyu sürmeyecek. ama elimden geleni yaptım demenin huzurunu duymak, bu kadar sabrettim biraz daha neden sabredemedimin pişmanlığından uzak kalmak istiyorum.

yorumlarınız için teşekkür ederim.

Hakkında hayırlısı o zaman umudumyok nickini değiştirip umudumvar yapsan daha iyi olur. sen başta sordun bizde sana kendi düşüncelerimizi söyledik. insallah herşey istediğin gibi olur.. seviosan sevilmeyide hakediosun...

şöyle bi durumda var siz boşandınız yuvanız dağıldı diyelm bakalım 3.şahıs olan o kızn ailesi evlenp boşanmş 1 çocuğu olan bi adama kızlarını vereceklermi? Eşiniz şimdiki gibi bir aile ortamı bulabilecekmi? Mutlu olabilecekmi? Bence binlerce kez pişman olacaktır yuvasınıı bozduğuna... Rabbim eşinize hidayet versn.Yuvanızı bozmasn..

Son düzenleme:
canım Rabbim yardımcın olsun İnşallah herşey yoluna girer.. unutmaki herşeyin başı sağlık eğer sağlığınız yerindeyse herşey zamanla yoluna girer.. dualarımız seninle...

Böyle bir durumda giderdim... hem de eşimi sevdiğim için giderdim... varsın gitsin mutlu olacaksa olsun o kızla.. Ben de kızımı Bağrıma Basar yepyeni Bir hayat kurardım kendime.. ama gözlerinde kendimi göremediğim Bir adamı istemezdim yanımda.. o gözlerde Başkasını görüyosam Bırakırdım, o da özlediği istediği içinde yarım kalmış yarım Bırakılmış sevdasını yaşasın dilediğince... Ben sevdiğime kıyamam.. sevdiğim Başkasına özlem duyuyosa onu yüreğime hapsetmeye çalişamam, azad ederim, gitsin dilediğiyle mutlu olsun 3 günlük dünyada.. sevmek Bazen gitmesine izin vermektir.. Benimse zaten Bana gelecektir..

beni tercih ederek evlenmediğini çok kısa bir süre sonra anladım. o çivi çiviyi söker zihniyetiyle unuturum diye evlenmiş. eminim çok pişman. ama vicdan yapıp boşanmak sitediğini söylemiyor. zannedersem benden bekliyor. benim de buna gücüm yok. sabırla beni sevmesini bekliyorum:KK43:
Bu davranışın bence gereksiz..Seni sewmesini bekleyerek kendini her gün üzdüğünün farkındamısın..Aklı fikri başkasında olan bir insan bu ne yazikki kocan bile olsa..Bence kendini toparla sıyrıl bu adamdan..Bence dört senede unutsa unuturdu..Kendine ve çocuğuna yazık..

ben olsam bir dakika bile kalmam bana aşık olmayan
başkasına aşık başkasını seven bir adamla hiç işim olmaz
unutmak istese çoktan unuturdu inanın 4sene hiçaz bir zaman değil
ben asla kabul etmem böyle bir durumu

yorumların tamamıyla yıkıcı olumlu hiçbir yanı yok ve resmen kırşkırtıyorsun... buna dikkat et teşekkür ediyorum :KK66:

toplumsal baskı işte,neden boşanmak tabu bu ülkede? olursa olur olmazsa zorlamanın bi manası yok sonuçta kimse vazgeçilmez değil eşin bi başkasını nekadar çok seviyorsa senide en az okadar sevecek bi erkek mutlaka vardır.bende nişanlıyım başıma gelsin istemem çok zor tabi ama olanla ölene çare yok pisliği farkedince yaşın gençken dönmek en temiz çözüm bence.

yorumların tamamıyla yıkıcı olumlu hiçbir yanı yok ve resmen kırşkırtıyorsun... buna dikkat et teşekkür ediyorum :KK66:

Nasıl istiosam o şekilde yorum yaparım . sen bana sanırım misilleme yapmaya çalıştın ama birazcık saçma oldu :) olsun o da senin görüşün saygı duyarım. sende kışkırtıyorsun o zaman daha çok acı çeksin diye. :) bende öyle düşünüyorum :) Burda bi kışkırtma yok baştan beri yazdıklarımın aynısını yazıyorum ama bana diş biledin herhalde :)

X