Kocam bir başkasına aşık:(

İlla seni sevmiyorum demesini beklemelimiyiz? Diyene kadar kendimizimi avutmalıyız? kadınlar hisseder... kelama gerek kalmadan hisseder...

Katılıyorum.
Dokunmasından bile anlaşılır...
Sevse zaten 4 senede hem de çocukları varken sorunları yokken mutluluk portresi çizmeleri lazımdı.
Ama olmayınca olmuyor.
Bu evlilik devam etmez mi, eder tabii.
Ama sadece anne-baba-çocuk ilişkisi içinde.
Karı-koca-meyveleri şeklinde değil...
:KK19:

Öyle bir hal aldıki konuşmalar, sanki kolayca evlilik bitebilir diyoruz biz. ama kimse istemez evliliği bitsin elbette. ama ben nişanlıyım düşünüyorum aynı duruma koyupta kendimi, dayanamam ben ya. o kadar acı çekemem... hadi bitti güle güle derken içim acır, kanar.. ama başkasını seven biriylede yapamam.. gurur diil bu. nasıl paylaşayım ya? insan sevdiğini paylaşabilir mi??

Senemciq den başka fikrimin güzel olduğunu düşünen yok sanırım.. ben ne düşündüğümü yeterince daha doğrusu elimden geldiğince anlatmaya çalıştım umarım herşey düzelir.
allah herşeyin hayırlsıını versin
babasızlığın ne demek olduğunu evliliğin basit olmadığını
aşkın aslında zor ama basit bir durum olduğunu
isterse kendine aşık edeceğini
ama erkek illa sevmiyorum derse
gururumla onurumla çeker giderim !!
ama asla savaşmadan bayrağımı çekmem arkadaşım benden pes..
hepinizi seviyorum
eğer bir hatam olduysa özür dilerim.
iyi günler

evlilik tecrubem olduğundan
kadınlar evliyken güzel şeyler duymak ister bazende olsa hamileliğimde kilo almıştım
ve daha sonra verdim
eşim sen kiloluykende güzeldin dedi
bu iltifatı hoşuma gitti
yani hiç bir hissini belli etmezse
5 yıl oevilik naslı bir evlilik olur bilemem
ama arkadaşlar 5 yıl eşinizin bir başkasını düşünmesi için çok uzun değilmi sizce yani bana çok uzun gibi geliyor
konu sahibi arkadaşında güzel şeyler duyma hissetme ihriyacı var
ve bu uzun süre karşılanmazssa depresyona sebeb olmazmı sizce..

Öyle bir hal aldıki konuşmalar, sanki kolayca evlilik bitebilir diyoruz biz. ama kimse istemez evliliği bitsin elbette. ama ben nişanlıyım düşünüyorum aynı duruma koyupta kendimi, dayanamam ben ya. o kadar acı çekemem... hadi bitti güle güle derken içim acır, kanar.. ama başkasını seven biriylede yapamam.. gurur diil bu. nasıl paylaşayım ya? insan sevdiğini paylaşabilir mi??

Asla sevdiğimi baskasıyla ben de paylaşamam
ama biraz caba gösteririm evililik adına,
sevgim ve aşkım adına
ve de en çok sevip aşık olup evliğim kişi oldugu için,
ama çabalar olumsuzsa
yapacak birsey yoktur :KK45:

Yorum yapmiyim diyorum ama dayanamıyorum ... son derece diktatör ruhluydu dedem Allah gani gani rahmet eylesin anneannem de 50 yıl evli kaldı 3 kardeş annemler ve 49 yaşındaki annemde bu babanın izlerini hissediyorum ben ve kendisi de söylüyor keşke o zaman boşanma şimdiki kadar normal karşılanabilseydi de boşansalardı anneanneme kimse madalya takmadı bravo 50 yıl dayandın diye..babasız büyümek 2 şekilde olur ya baba vefat etmiştir kimsenin bir sözü olamaz buna yada arayıp sormuyordur bu da babanın sevgisizliğinden kaynaklanır evlatlarına karşı hissedemediği sevgiden bir nevi hormon eksikliğidir bana göre yada psikolojik bir sorundur ama sevgidir yine aslolan ve ister babayı arayın ister aramayın ister mutlu görünün ister görünmeyin sevgisi varsa vardır yoksa yok... eş de belki biraz iş değişebilir ama 4 yıl sonra birden kimse kimseyi sevmeye başlamaz sever gibi görünüyorsada yine de hırstr bunun adı niye mutlu niye kendine bakmaya başladı düşüncelerinin yarattığı hırs o da bir yere kadar gider

Asla sevdiğimi baskasıyla ben de paylaşamam
ama biraz caba gösteririm evililik adına,
sevgim ve aşkım adına
ve de en çok sevip aşık olup evliğim kişi oldugu için,
ama çabalar olumsuzsa
yapacak birsey yoktur :KK45:

Kimsenin aşkı zorla kazanılmaz. İsterseniz angelina jolie gibi çıkın eşinizin karşısına eğer sevmeyecekse sevemez. kalbe zorla girilmez.. ancak bunlar yatak için olumlu sonuçlar verir. ya yatak sonrası?

Babasızlık, babasının var da yok olmasından iyidir çoğu kez.
Bir kadın sevilmediğini bildiği halde, o evde mutlu olabilir mi, pek sanmıyorum ,ki
arkadaşta keyfinden açmamış sanırım konuyu.
Bir çocuk içinde annenin mutsuzluğunu göre göre hissede hissede büyümesi daha büyük yara.
Çocuğu olanlar daha iyi bilir, o küçücük denilen çocuk bile herşeyin farkına varıyor küçük yaşlarda.
He kadının mutluluğu, sevilmesi, bir evlilikte önemli değil ise, sadece tek önemli şey çocuk ise,
buna evlilik denilmiyor bence, çocuk bir evlilikte ayak bağı ve mecburiyet değildir ki.
4 sene geçmiş, kendisine bir çocuk veren kadını hala sevmediyse, 10 sene sonra mı sevecek,
bir garantisi var mı, sevmeme ihtimali sevme ihtimalinden daha yüksek. Onca giden seneyi kim geri verecek. Eş çok başka birşeydir, o başkalık bir arkadaşlıktan ibaret ise, bu eşe nasıl katlanılır.
Konu sahibi bu kadar aşık madem, eşinin gözlerinde başka bir kadını görerek nasıl acı çekmez, nasıl yaşayabilir, çok zor.

evliliğiniz hastalanmış,ya tedaviyi deneyeceksiniz,ya da ölüme mahkum edeceksiniz.bence tedavi hakkı tanınmalı.tamam size aşık olmayabilir,evlenirken de değilmiş zaten bunu kabul etmişsiniz siz aşık olduğunuz için.tamam çok zor bir durum,geceleri ismini sayıklaması,araması görüşmek istemesi,kimse kabullenemez.ama anlattığınız kadarıyla da ben eşinizin psikolojik destek alması taraftarıyım.Ha bu terapi size aşık olmasını sağlar mı bilemiyorum,herşey daha iyiye gidebilir.Aşk,tutku evlilikte olunca eminim daha güzel olur,ama sevgi,saygı varsa aşk yok diye bir evliliğin bitirilmesi yazık değil midir?kaç kişinin evliliği dolu dizgin aşkla deva ediyor?vakit geçirmeden bu durumu eşinizle konuşup yardım almak için bir uzmandan randevu alın.eşinizin bir takım olumlu yönleri şansı hakediyor bence.sevgiyle kalın:KK19:

evliliğiniz hastalanmış,ya tedaviyi deneyeceksiniz,ya da ölüme mahkum edeceksiniz.bence tedavi hakkı tanınmalı.tamam size aşık olmayabilir,evlenirken de değilmiş zaten bunu kabul etmişsiniz siz aşık olduğunuz için.tamam çok zor bir durum,geceleri ismini sayıklaması,araması görüşmek istemesi,kimse kabullenemez.ama anlattığınız kadarıyla da ben eşinizin psikolojik destek alması taraftarıyım.Ha bu terapi size aşık olmasını sağlar mı bilemiyorum,herşey daha iyiye gidebilir.Aşk,tutku evlilikte olunca eminim daha güzel olur,ama sevgi,saygı varsa aşk yok diye bir evliliğin bitirilmesi yazık değil midir?kaç kişinin evliliği dolu dizgin aşkla deva ediyor?vakit geçirmeden bu durumu eşinizle konuşup yardım almak için bir uzmandan randevu alın.eşinizin bir takım olumlu yönleri şansı hakediyor bence.sevgiyle kalın:KK19:

Her insan psikoljik desteği kabul etmez. burada en kolay çözüm bu yönde. "psikolojik destek alsın." ben delimiyim ne saçmalıosun diye kendinden iyice uzaklaştırıcak adamı iyice. evet bi başkası var ve ben onu seviyorum beni doktora götürde kurtulayım mı diyecek.

Canım ben olsam en baştan evlenmezdim çünkü sen biliyormuşsun eşinin halen eski sevgilisini sevdiğini.Bununlada seni yargılayacak değilim.
Benim bi tanıdığımda da aynı durum söz konusu.7 yıllık evliler ve adam çocuğu için evliliğini sürdürüyo.
Senin için zordur.Sen eşini seviyorsun mücadelede ediyorsun.Umarım herşey gönlünce olur.Çok üzücü bir durum.Sabrın sonu selamet olur senin için inş.:KK71:

evlilik terapistini kastetmiştim ben,belki eşini kıramaz gider.tabi bunu en iyi konu sahibi bilir,yumuşak başlı bir koca gibi geldi bana.

Her insan psikoljik desteği kabul etmez. burada en kolay çözüm bu yönde. "psikolojik destek alsın." ben delimiyim ne saçmalıosun diye kendinden iyice uzaklaştırıcak adamı iyice. evet bi başkası var ve ben onu seviyorum beni doktora götürde kurtulayım mı diyecek.

Neyin desteğini alacak hem?
Nasıl eşimi sevebilirim, aşık olabilirim desteği mi?
Ya da nasıl eşime seviyor numarası yapıp inandırabilirim numarasının desteği mi? :KK31:
En büyük destek konu sahibinin 4 senelik sabrı ve aşkıdır, eşine bu kadar özverili davranmasıdır.

Üstad ne demiş...
Sensizliği kabul eden bir kalpte mutlu olamazsın !!!
Ben olsaydım böyle bir ilişkiye bile başlamazdım, bırakın evliliği hemen çocuğu...
Bu kadınlarımızın çoğunun hatası, evlenince düzelir, hallolur, nikahta keramet vardır.
Yok malesef, nikahtan sonra birden sihirli değnek değmiyor insanların üstüne.
Aynı şekilde çivi çiviyi sökmez, ne zaman eski çiviyi hayatınızdan çıkarırsınız o zaman yeni çiviyle mutluluğu tadabilirsiniz.
Ne yapardım açıkca söyleyeyim, hergün elimi açıp sevgi dileneceğime, belki bir gün beni sever diye bekleyeceğime giderdim.
Çocuğumun babası olmaya devam ederdi ama hiç benim olmamış eşim olmaya devam etmezdi.

4 sene bitmeyen bir aşk.. bana biraz hastalıklı göründü nedense.. hayatında yarım kalmış şeyleri olan insandan korkarım. çünkü hiçbir zaman ellerindeki değerli gelmez onlara akılları bıraktıkları yarımlardadır hep.. hem eşinizden hem de diğer bayandan korkun derim ben. çünkü diğer bayanın da eşinizi unutamadığını söylemişsiniz. her zaman yeniden biraraya gelme ihtimalleri olabilir ki eşiniz onu arayarak bence bu konuda bir adım atmış maalesef..o bayan şimdilik kendine hakim olmuş ama ya olamayacağı bir an olursa.. bunun ihtimali bile benim için sorundur..

bir kadın için çok zor olmalı sevdiğinin gözlerinde kendini değil de başkasını görebilmek.. ben ne kadar aşık olursam olayım böyle bir durumu kabullenemezdim. hem kendime hem karşımdakine acı çektiremezdim hele ki bana merhametle bakıyorsa..

eşinizle konuşun.. mümkünse bir süre kendinizden yoksun bırakın ki onu size karşı ne istediğini bilsin o da.. kimbilir belki size olan sevgisi aklına gelir belki de bundan rahatlık duyar.. yaşamadan bilemezsiniz.

ama evlilik tecrübesi olan biri için size şunu söyeyeyim asla çocuğum için demeyin... siz mutlu olduğunuz sürece sağlıklı bir evlat yetiştirebilirsiniz. kendiniz için mutlu olabilecek bir yaşam alanı oluşturun kendinize..

hakkınızda hayırlısı olsun..

Son düzenleme:
Sadece yazınızı okudum, yorumları okumaya gerek duymadım çünkü size yazılan yorumların karşısında yazdıklarınızı tahmin edebiliyorum.
Eğer kendini ve evladını biraz olsun düşünüyorsan hiç vakit kaybetmeden eşinle yollarını ayır. Bu saatten sonra onu unuttuğunu seni sevmeye başladığını farzedelim (ki öyle bi şey kesinlikle olmayacak) şu yaşadığın acılarını dindirecek mi bu, unutabilecekmisin bir zamanlar yatağında yatan adamın uykuya bir başkasını düşünerek dalmasını.. Daha ne kadar dayanabileceğini sanıyorsun bir damla sevgiye muhtaç yaşamaya.. Yeri gelir bir lokma ekmekle karın doyar ama başkalarından arta kalan sevgi kırıntıları canını herşeyden daha çok yakar..
Bu hayat senin ve tekrarı yok malesef, o yüzden lütfen kendin için en doğru kararı ver.. Unutma sen ne kadar mutlu ve huzurlu isen ilerde evladında o kadar mutlu ve doğru bir çocuk olur.. O yüzden yapamam edemem deme sadece gücünün farkına var, bak gör o zaman herşey nasıl güzel olacak..
Her şey gönlünce olur umarım..

Hayat elbette senin hayatın bizler nacizane fikirlerimizi söyleriz. empati kurarak yorumlarız..Umarım istediğin gibi olur herşey.. seni kimsenin üzmesine izin verme.. önemli olan bebişin ve sen.. kocanı seviosundur aşıksındır elbette ama seni yasak aşkına engel olarak görmesine izin verme... birçok şeye şahit olmuşsun, çaresizsin, biz senin anlattıklarına göre yorum yaparız.. amacımız kimseyi yargılamak değil. ne seni nede eşini...

bu erkegi esime anlatsam , '' gerzege bak '' dedigini duyar gibiyim, afedersin kardesim....
sacma sapan bir durum gibi geldi bana, sizin kuruntu ettiginizi dusunurken, birilerinin esinizin o hatunun ismini sayikladigini okudum,,,,,, hayatta kabul etmezdim.
demekki siz kuruntu falan degil, eminsiniz. yazik cok yazik!

X