Kocam ve oğlum birbirine girdi

Eşiniz tanılı narsist ve siz hala o evde cocuk büyütüyorsunuz?
Psikolog değilim ama size bildiğim kadariyla "enabler" deniliyor.
Neden cocuk evden gitmek zorunda kaldi? Eşiniz neden cikmadi evden?
Çok dedim bağırdım çık git diye gitmiyor gitmiyor tutup kolundan atamıyorum koca adamı

Çok dedim bağırdım çık git diye gitmiyor gitmiyor tutup kolundan atamıyorum koca adamı

Polis cağirin.
Cevremde malasef tanılı bir narsist var(di) bu insanlar sizi ve cevrenizdeki insanlari (yani cocuklari) hasta etmeden asla ama asla yakanizdan düşmezler.

Polis cağirin, adami yaka paca atsinlar.

Sustuğumu nereden biliyorsunuz asla susmam susmadım da peki ne yapmalıydım o an bende onlara bağırıp yumruk mu atmalıydım mesela o kadar kızdım o kadar bağırdım ki sonrasında eşime yapmayın ne olur
Kocanizi biliyorsunuz,sessiz sakin olduğunu söylediğiniz sizinle aynı kaderi yaşayan bir oğlunuz var tabi ki çocuğun yanında olacak adamı evden gonderecektiniz.
16 yaşında çocuk neden arkadaşında kalıyor suçlu gibi?????

Ben kocamı savunmadım üzerine basa basa kavga ettim dün geceden bu yana, burada kadınlar destek isterken sadece eleştiri yapıyorsunuz oysa bizim istediğimiz mantıklı yorum arkadaşlar çaresiz hissediyorum ve yollar arıyorum lütfen bu şekilde düşünün

O kadar haklısınız ki dili çok eleştirel çok ağır hep söylüyorum zaten aralarındaki bağ pamuk ipliğine bağlı şimdi iyice koptu ikisine de nasıl davranacağımı bilmiyorum oğlum komşuda kaldı eşim o eve gelmesin diyor iyice arada kaldım
İmkan varsa birkaç gün daha ayrı kalsınlar ama sureyide uzatmadan önce eşinizle konuşun cocuk eve gelecek bizim oğlumuz sende dilini yumuşat başka yerlere giderse başka alışkanlıklar edinirse pişman olursun bu dönemler geçici şuan ona anlayışlı olalım senden özür dileyecek sende ona sarıl büyüklük affetmektir diyin oglunuzlada ayrı konuşun baban hatasini anladı seni çok seviyor ama kırıldı özür dile vs vs arayı malesef siz bulacaksiniz

Ben kocamı savunmadım üzerine basa basa kavga ettim dün geceden bu yana, burada kadınlar destek isterken sadece eleştiri yapıyorsunuz oysa bizim istediğimiz mantıklı yorum arkadaşlar çaresiz hissediyorum ve yollar arıyorum lütfen bu şekilde düşünün

Mantikli yorumlari, gösterilen yollari gözardi ediyorsunuz.

Boşanmaya yaklaşmiyorsunuz.

Böyle narsist bir adamdan ikinci cocuk yapmişsiniz (hadi ilk cocukda cahildiniz ikinciyi neden yaptiniz???)

Ne diyelim?

Ya adam oğlunu dövüyor, muhtemelen yarı yaşından bile küçük bir insana, reşit olmayan, bakımından sorumlu olduğu evladına tekme tokat dalıyor sonra da "bana el kaldırdı"...

Yorum yazanlara verdiğiniz cevapları gördükten sonra yazdığım bütün yorumu geri alıyorum, tek diyeceğim Allah o çocuğun yardımcısı olsun.

Ya adam oğlunu dövüyor, muhtemelen yarı yaşından bile küçük bir insana, reşit olmayan, bakımından sorumlu olduğu evladına tekme tokat dalıyor sonra da "bana el kaldırdı"! E sen de kaldırdın! Bi de anneyi suçlamalar!

Siz oğlunuza karşı nasılsınız bilemem ama baba apaçık sorunlu, çocuktan önce onun tedavi görmesi gerek çünkü olayda çocuğu kışkırtan da o. Oğlunuzun arkasında durmanızı ve kocanızı terapiye göndermenizi tavsiye ederim. Çocuğun da ihtiyacı var tabi. Yukarıda boşanmayı yazmışlar, eş düzelmiyorsa bence de boşanmak gerek. İnsan gibi davransın evladına, çocuklarınız istediğiniz gibi dövüp sövebileceğiniz eşyalar değil. Bir tokat atıyorsa karşılığının gelebileceğini bilmeli. Ayrıca çocuğunu döven sizi de dövebilir.

Kesinlikle katiliyorum.
Bazi anne babalar cocuklara Patir kütür girişip cocuk kendini koruduğu zaman "bana nasil el kaldirir" diye ağliyorlar.

Psikopatlik buna deniyor. Adam cocuğa girişiyor sonrada bana el kaldirdi diye ortaliği yikiyor.

Umarim birdaha olursa cocuk kalkan eli kirar.

Esinizi tebrik ederim. Cocugunu cileden cikartmis. Agir elestirileri siddetdir. Dövse daha kolay olur. Bunu dayak yiyen biri olarak söylüyorum. Baş sorun esiniz. Ayrilamiyorum diyorsunuz, ama cocugunuzu da koruyamiyorsunuz böyle. Ilerde oglunuz ikinizden de nefret edecek bu yüzden. Aile terapiye gidin diyecegim, ama esinizi ikna edemezsiniz gibi görünüyor. Dua edin ki oglunuz pis islere bulusmasin ilerde. "Kendi köyünde sicaklik görmeyenler, köyü yakarak isinmaya calisirlar" derler. Sizin yolculugunuz da o yöne. Oglunuza asiri üzüldüm. Allah yardimcisi olsun. Esinize de akil fikir versin

O evde 2 çocuk var, öfke kontrolü olmayan bir baba ve boşanmayan ya da boşanamayan bir anne var.
Büyük çocuk ergenliğe girmiş ve büyük ihtimalle yıllar içinde gördüğü şiddete (sözlü veya fiziksel olabilir) artık isyan etmeye başlamış. Bu olaya kadar içten içe öfkelenirken bu olayla birlikte isyanını ortaya dökmüş.
Burada bu çocuktan konuşuluyor ki konuşulmalı, asıl suçlu o olmamasına rağmen hayatını kurtarabilmesi ve "baba" denen o adam gibi olamaması için çocuğun destek alması lazım.
Peki, babayla ergen oğul kavga ederken anne çığlık çığlığa bağırırken kenardan bu dehşeti izleyen 3 yaşındaki bebeğe ne demeli? Onun yaşadıkları?
Bu yaşananlar onun hafızasına kazınacak, belki de geriye baktığında hatırladığı ilk anı olacak.
Yazık değil mi bu çocuklara? Biri zaten babasının yolunda ilerleme başlamış. Yaşadığı çaresizliği öfkeyle ve bu sefer fiziksel olarak ortaya koymaya başlamış. Diğeri küçücük hayatının en dehşet verici şeylerinden birine tanık olmuş.
Konu sahibi, eşiniz anlaşmalı boşanmaya yanaşmayabilir. O halde çekişmeli boşanma davası açın.
Bu adamın öfke sorunu varsa şiddet ilk defa yaşanmıyordur, KADES uygulamasını açın ve polis çağırın.
Korkuyor olabilirsiniz, ancak eğer o çocukları dünyaya getirdiyseniz onları korumakla yükümlüsünüz.
Yani korksanız bile bir şeyler yapmak zorundasınız ve boşanmaktan başka çare yok.
Bunu lütfen kabullenin ve bir an önce harekete geçin.

O adamdan boşanmak için ne mücadeler verdim önceki konularımdan bakabilirsiniz her türlü tehdit şantajı yapıyor bu ülkede mahkeme var kanun var demeyin bu ülkede mahkemeye başvurup eli boş dönen onca kadın da var
Sizi neyle tehdit ediyor? Ben oğlunuzun ilerde karakter olarak eşinize benzeyecegini düşünüyorum tam olmasa da erkekler her zaman babayı rol model alıyorlar.

Çocukların velayeti işim her şey ile mahkeme uzar anlaşmalı boşanmak istiyorum asla asla vermiyor velayeti
Of bahaneler mahkemede hazırda bekliyorum narsist babaya vereyim velayeti diye.Bende öldürmekle falan tehdit ediyor can korkusu yaşıyorsunuz sandım.Bosanmaya gönlü olan yeni çocuk yapmaz zaten eşiniz narsist sizde kurban psikolojisinden çıkamayan birisiniz çocuklara yazık.

Çocukların velayeti işim her şey ile mahkeme uzar anlaşmalı boşanmak istiyorum asla asla vermiyor velayeti

Velayet savaşına girin o halde. Mahkeme uzasın, aynı evin içinde çekmek yerine mahkemede uğraşırsınız.
Narsist ve öfke kontrolü olmayan bir adamdan bahsediyorsunuz.
Şahitler, ses kayıtları, gerektiğinde polisle ispatlanabilecek şeyler bunlar.
Mahkeme çocuğu ona verir mi? Kaldı ki küçük çocuğunuz zaten anneden ayrılacak yaşta değil.
Kesin bilgim olmamakla birlikte büyüğüne fikri sorulur ki oğlunuz gidip onunla yaşar mı?
Yani siz biraz boşanmaktan kaçmak için "anlaşmalıya yanaşmıyor, velayetle tehdit ediyor" diyorsunuz gibi.
Ancak çocuklarınıza çok büyük kötülük ediyorsunuz.
Onları dünyaya getirmek bile bir kötülükmüş zaten, bir de bu eve mahkum ederek bu kötülüğü devam ettiriyorsunuz.
Babanın öfkesine isyan eden oğlunuz size bunun için içerlemiyor mu sanıyorsunuz?
Dediğim gibi boşanmaktan korkuyor olabilirsiniz, ancak eğer o çocukları dünyaya getirdiyseniz onları korumakla yükümlüsünüz.

Babası oğlunun sorunları konuşmalı ama onun çocuğun sorunlarına çok karışmamaĺi kendisi yasayaycaak iyi veya kötü herseyi. Bir de futbola gitmesini futbolcu olmasa da spor olur diye babaya kabulendirmlisiniz. Siz konuşarak 2 tarafın birbirine saygı duymayı öğrenmesini saglayacaksiniz. Hemen olmaz ama zamanla olur

X