Kocam ve oğlum birbirine girdi

Merhaba
Bu kadar kucuk yaşta bu gruplara nasıl dahil oluyorlar nereden haberdarlar
Bir de polis ve hukuk kanalları nasıl islem yapmıyor? Sizin elinize gecen alenen goruntuler varken ıste kanıt yani🤷

yaptırım nasıl yok
Telegram üzerinden çoğu zaman organize oluyorlar. Telegram Rus menşeli olduğu için ve IP adresi anlık değiştiği için çoğu zaman ve hatta her zaman bulmak imkansız hale geliyor. Whatsapp gibi düşünmeyin. Anonim kimliklerle savaşılıyor. Telefon numarası yok, isim yok, IP adresi yok.
Bizim zamanınızda inci sözlük vardı gruplar onun türemesi ama kıyaslanamayacak kadar radikaller . Trol kültüründen besleniyorlar. Dark mizahmış adlı. Twitch yayıncıları var onları da çok örnek alıyorlar. Twitch ve telegram ve dark mizah grupları bu 3 ü üzerine yoğunlaşabilirsiniz çocuğunuz varsa. Gözünüz üstünde olsun.

Kanıt varsa ceza var diye bir şey yok. Üniversite mezunu olup atanamayınca 6 aylık kurslarla polis olup bugün hırsızlık büro yarın siberde çalışan polislerle zaten işler yürümüyor. Teknik eleman eksikliği var. Onun dışında dediğim gibi tamamen anonim iletişim imkanı sağlayan telegram gibi uygulamaları takip etmek imkansıza yakın. Hatta bizim aramızda espri konusudur birisi telegram indirdi bildirimi gelince torbacı arıyor diyoruz. Çünkü uyuşturucu ticareti de telegram üzerinden dönüyor. Son olarak infaz rejimi ki hakimin çoğu zaman hiçbir suçu yok. Suça sürüklenen çocuk diye bir garabet çıkardılar.
Kanun yapıcılar gündeme hakim olmadığı için dünyayı bizim zamanımızdaki gibi sanıyorlar. Bir çocuk en fazla aç kalır ekmek çalar, dayak yer öfkelenir üvey babasını öldürür, ailesi hırsızlık öğretir cepcilik yapar sanıyorlar.
Hayır bu böyle değil. İnternet ve anonimlik imkanıyla insanın karanlık yönü ortaya çıkmaya başladı. Kaldı ki öyle olsa bile bir çocuk suça sürüklendiyse kanun bunun sadece cezasızlık kısmını düzenlemiş ıslah kısmı yok. Yani bu çocuk suça sürüklenmiş ıslah edelim kurumu çakışmıyor bu çocuk suça sürüklenmiş ceza vermeyelim kısmı çalışıyor. Cezalandırılmamış suç kadar da teşvik edici bir şey yoktur.
Sadece çocuklar için de geçerli değil bu. Çok anlaşılır diye hep bu örneği veriyorum Örneğin benim önüme ölümlü trafik kazası olayı geliyor. Ben üst sınırdan 6 yıl cezayı veriyorum. Elimden gelen bu. Ama infaz rejimi sayesinde bu ceza 1/2 oranında 3 yıl düşürülüyor. Tak 3 yıla düştü. E zaten 3 yıl ve altı hapis cezalarının pratikte Yatarı yok. Hop adam 2-3 ay sonra dışarıda.
Bu çocuklardan yakalananların da dışarıda olması bu sebeple. Ben ceza veriyorum ama meclis infaz rejimi diye bir garabet çıkarmış ?
E devlet zaten ceza vermiyor öbür taraftan milletin ağzında çocuğu nasıl yetiştirirsen öyledir :KK43:( türküsü var.
İnternetin sonsuz imkanlarını da saymıyorum bile.
Bir sonraki dönem çok kötü olacak

Babanın üzerine yürüdü kelimesine kadar olabilen tartışmalar denilebilir ama bu çirkin bu konuda ergen vs diye geçiştirilemez kendi adıma aynı durumda olsam ki aynı durumdayim bendede ergen var haddini bilmek durumunda bu konuda taviz verilirse ilerisi çok büyük sorun
O kadar haklısınız ki.

Çocukların velayeti işim her şey ile mahkeme uzar anlaşmalı boşanmak istiyorum asla asla vermiyor velayeti

Ne velayeti hanimefendi?
Kücük cocuğunuz daha 3 yaşinda. Anneniz bakiyormuş zaten. Hangi mahkeme 3 yaşindaki bir cocuğu Narsist babaya verir? Siz calişan, akli başinda bir kadinsiniz. Hangi mahkeme sizden alip babaya verir?
Yemeyin bizi!!!

Oğlunuz zaten gelmiş 16 yaşina. Kendini ifade edebilir ki zaten mahkeme sonuclanana kadar 18 girer.

Sindirilmiş olmanizi anliyorum ama terapi alin. Kurtulun bu psikolojiden. Kolay değil ama başarabilirsiniz.

Amacim kalbinizi kirmak değil ama böyle devam ederseniz cocuklariniz sizede nefret duyacak.

Terapi alıyorum zaten haklısınız annem ile evlerimiz çok yakın olduğu için sorun oluyor ama şirketimin lojmanına taşınabilirim annemi ikna edip yanıma alabilirim, malı mülkü onun olsun yeter ki beni ve çocuklarımı rahat bıraksın

Terapi alıyorum zaten haklısınız annem ile evlerimiz çok yakın olduğu için sorun oluyor ama şirketimin lojmanına taşınabilirim annemi ikna edip yanıma alabilirim, malı mülkü onun olsun yeter ki beni ve çocuklarımı rahat bıraksın
Mailinizi mülkünüzüde bırakmayın niye bırakıyorsunuz ki sizin hakkınız onlar

Narsistle başa cikmak kolay değil. Kesinlikle aşiri taşli bir yol ama elinizden geleni yapin.

36 yaşinda gencecik kadinsiniz. Yapmayin bunu kendinize.

Babanın üzerine yürüdü kelimesine kadar olabilen tartışmalar denilebilir ama bu çirkin bu konuda ergen vs diye geçiştirilemez kendi adıma aynı durumda olsam ki aynı durumdayim bendede ergen var haddini bilmek durumunda bu konuda taviz verilirse ilerisi çok büyük sorun
Oğlum üzerine yürümedi o odasına giderken sesini yükseltti eşim diklenerek onun üzerine yürüdü

Narsistle başa cikmak kolay değil. Kesinlikle aşiri taşli bir yol ama elinizden geleni yapin.

36 yaşinda gencecik kadinsiniz. Yapmayin bunu kendinize.
İnanın o kadar zor ki kurtulmak daha da zor, benimle baş edemedi, baktı artık boyun eğmiyorum, manipüle etmesine izin vermiyorum şimdi oğluma sardı

Mailinizi mülkünüzüde bırakmayın niye bırakıyorsunuz ki sizin hakkınız onlar
İş yerinde benim üstüm inanın beni işimden bile eder, onun sözü geçiyor ve benim o işten başka şansım yok yaşadığım yer küçük, yıllarca sizin gibi düşündüm bırakmamak için savaştım gitsin dava uzamasın anlaşmalı olsun diye ama mal mülk için yaşamak doğru değilmiş geçen her yıl ben ve çocuklarımdan gidiyor huzur az eşya belki daha önemli

Oğlum üzerine yürümedi o odasına giderken sesini yükseltti eşim diklenerek onun üzerine yürüdü
Üzerine yürümek çözüm değil işte ....İkisinin birbirine el kaldırmasi ise aradaki saygıyı yok eden sevgiyi zedeleyen şey.... Umarım kroniklesmez.....sizin yapabileceğiniz bir şey yok ....Eşiniz öfkesine hakim olmayi ve sakinlesip çözüm odaklı olmayı oğlunuz haddini bilmeyi ve hatalarını kabul etmeyi öğrenmek durumunda ......

İş yerinde benim üstüm inanın beni işimden bile eder, onun sözü geçiyor ve benim o işten başka şansım yok yaşadığım yer küçük, yıllarca sizin gibi düşündüm bırakmamak için savaştım gitsin dava uzamasın anlaşmalı olsun diye ama mal mülk için yaşamak doğru değilmiş geçen her yıl ben ve çocuklarımdan gidiyor huzur az eşya belki daha önöneml
Siz beraber mi çalışıyorsunuz birde hem evde hem işte görmek de ayrı eziyettir eminim.Isinizi eşiniz mi buldu yoksa orada mi tanıştınız?

İnanın o kadar zor ki kurtulmak daha da zor, benimle baş edemedi, baktı artık boyun eğmiyorum, manipüle etmesine izin vermiyorum şimdi oğluma sardı

Biliyorum. Yukarida yorumda yazdim. Kendi cevremde bir raporlu Narsist var(di). Kurtulmam yillarimi aldi ama başarabilirsiniz. Gözünüzü karartin ve acin davayi. Isterse 10 yil sürsün. Önemli olan cocuklarinizi korumak.

Çok çok üzüldüm.. Ben de babama saldırmıştım bi kere..
Annem o kadar pasifti ki, biraz büyüyünce katlanamaz olmuştum babamın küfürlerine hakaretlerine, bildiğin girişmiştim sinir krizi geçirip. Öyle büyük bir öfke patlaması yaşamıştım ki , hiçbir şey hatırlayamıyorum, kendime geldiğimde 2 kuzenim ve eniştem zaptedemiyorlardı beni. Sonrasında babamla ilişkim düzeldi, bir daha bana asla küfretmedi. Ben oğlunuza üzüldüm, size de üzülmedim, kocanıza hiç üzülmedim. Yazık etmişsiniz çocuğa. Ben olsam öfke kontrolü olmayan bir adamla aynı evde büyütmem çocuklarımı. İlerde yaşayacakları saçma sapan ilişkiler hep sizin eseriniz olacak.Ben ne yaptım mesela ? Gittim babam gibi bi adamla evlendim. Neden ? Çünkü şemalarım öyle şekillendi. Neyse , umarım bundan sonra sağlam adımlar atar ilk önce çocuğunuzun hayrını düşünürsünüz. Hala kocam bana kızıyor dediğinize göre pek öyle olacak gibi görünmüyor ama neyse..

Çocukların velayeti işim her şey ile mahkeme uzar anlaşmalı boşanmak istiyorum asla asla vermiyor velayeti

Bildigim kadariyla belli yaş ustundeki cocuklara fikirleri soruluyor kiminle kalmak istiyor diye. 16 yasinda cocuk babayla kalmak istemedigini soylediginde mahkeme zorla babasina vermez.
3 yaşindaki zaten kucuk, kucuk cocuklari da genelde anneye veriyorlar. Hic boşanmadim, boşanma aşamasina da gelmedim ve bunlari araştirmadim ama şunlari ben bile kulaktan dolma sekilde biliyorum.
Bosanmak istemediginiz o kadar belli ki.

Polisi aramamanızın sebebi kendini korumaya çalışan oğlunuzu götürmelerinden korkmanız mı yoksa 16 yaşındaki çocuğuna şiddet uygulayan kocişinizi götürmelerinden korkmanız mı?

Babasına karşılık veren oğlunuzda suç bulamadım ben. Yetişkin bir insan durup dayak yemeyi beklemez öyle bir anda. 16 yaşındaki insan niye beklesin? Karşısındaki babası diye öylece durup biraz da şurama vur diyecek hali yok.

Şimdiye kadar fiziksel şiddet olmamış ama oğlunuzun beyni, kişiliği, ruhu kaç kez dayak yedi? Ama aman siz kocasız kalmayın.
Şu ülkede kocişçilik uğruna bir sürü minik psikopat yetişiyor. Sorsak çocuklarım için boşanmıyorsunuz dersiniz eminim.

Eğer bu adamdan boşanmazsanız oğlunuzu kaybedeceksiniz, bu arada mahkeme 3 yaşındaki çocuğu zaten direk anneye verir 16 yaşındaki çocuk ise ben annemle mutluyum derse direk annede kalır , yani velayet konusunda korkmayın iyi bir avukat tutun , kendinize acımıyorsanız çocuklarınıza acıyın, bence cocuklar kocadan önemlidir, bizler eşimizden sorumlu değiliz ama doğurduğumuz çocuktan sorumluyuz lütfen bunun bilincinde olun ...

Polisi aramamanızın sebebi kendini korumaya çalışan oğlunuzu götürmelerinden korkmanız mı yoksa 16 yaşındaki çocuğuna şiddet uygulayan kocişinizi götürmelerinden korkmanız mı?

Babasına karşılık veren oğlunuzda suç bulamadım ben. Yetişkin bir insan durup dayak yemeyi beklemez öyle bir anda. 16 yaşındaki insan niye beklesin? Karşısındaki babası diye öylece durup biraz da şurama vur diyecek hali yok.

Şimdiye kadar fiziksel şiddet olmamış ama oğlunuzun beyni, kişiliği, ruhu kaç kez dayak yedi? Ama aman siz kocasız kalmayın.
Şu ülkede kocişçilik uğruna bir sürü minik psikopat yetişiyor. Sorsak çocuklarım için boşanmıyorsunuz dersiniz eminibili
Ya oturduğunuz yerden bilip bilmeden yargılamak ne kolay kocişimmiş ben ondan boşanmak için kaç yol denedim kaç kere mahkemeye gittim haberiniz var mı yok tabiki kocişimmiş saçmalamayın Allah aşkına ya ben sizden beni yargılayın demedim destek bekledim

Çok çok üzüldüm.. Ben de babama saldırmıştım bi kere..
Annem o kadar pasifti ki, biraz büyüyünce katlanamaz olmuştum babamın küfürlerine hakaretlerine, bildiğin girişmiştim sinir krizi geçirip. Öyle büyük bir öfke patlaması yaşamıştım ki , hiçbir şey hatırlayamıyorum, kendime geldiğimde 2 kuzenim ve eniştem zaptedemiyorlardı beni. Sonrasında babamla ilişkim düzeldi, bir daha bana asla küfretmedi. Ben oğlunuza üzüldüm, size de üzülmedim, kocanıza hiç üzülmedim. Yazık etmişsiniz çocuğa. Ben olsam öfke kontrolü olmayan bir adamla aynı evde büyütmem çocuklarımı. İlerde yaşayacakları saçma sapan ilişkiler hep sizin eseriniz olacak.Ben ne yaptım mesela ? Gittim babam gibi bi adamla evlendim. Neden ? Çünkü şemalarım öyle şekillendi. Neyse , umarım bundan sonra sağlam adımlar atar ilk önce çocuğunuzun hayrını düşünürsünüz. Hala kocam bana kızıyor dediğinize göre pek öyle olacak gibi görünmüyor ama neyse..
Ahhhh, çocuğum için katlanıyorum diyen anneler bi anlasalar ki boşanmayarak çocuklarına ne kadar büyük bir zarar verdiklerini, biz 3 kardeş babasız büyüdük ama mutlu ve güvende büyüdük, benim babamda dövme, sövme, tehtit ne ararsan varmış, annemi hep tehdit edermiş hepinizi yakacağım bu evle beraber diyerekten , annem cesur davranarak hepimizin hayatını kurtardı o psikopattan ayrılarak, siz konfor alanınızdan çıkmak istemiyorsunuz bence , benim annem eğitimsiz, fakir ailesinden destek görmeyen bir kadındı ama cevvaldi ,siz benim annemden daha mı çaresizsiniz!...

X