Kocanın seni değersizleştirmesi mi ?

Ben de düşünüp yapayım dedim bir iki ama baktım mizacıma ters, en iyisi nerde en kalitelisi nerde gücüme göre onu alıyorum onu istiyorum kendisine. Biz böyle mi gördük verdiğim değerden mi neyse artık kırıcı şaka yapamıyorum
Değeri neyse ona gore davranın esınıze

Konuştum derdimi anlattım özür dilemedi yapmayacağım demedi ( daha önce demişliği var gerçi) ama seni seviyorum dedi. İletişimsizlik gerçekleşti bence doğru, yani ben günlerce kafama takıyordum son olayda kafama takmadan dedimki artık kafana göre yaşa bu adam belliki böyle, çokça da soğudum ama bir yanım da fazlasıyla seviyor onu. Sonra sevgi mi yoksa manipülasyona mı artık alıştım stocholm hesabı mı bilemiyorum artık. Bu akşam da yine buz kestirdi bende. Artık çok çaresiz hissediyorum kendimi.

Valla bacım bak kayınvaliden vefat etmiş. Adam seni seviyorum diyor. Aldatmıyordur da.
Sus otur. İnternetten al yıkama jelini işyerine gelsin.
Ortalıkta adam yok evlenilecek.

Edit : Bi dk kayınpederin mi yok ? Kayınvalide yaşıyor mu yalnız mı ?? Eyvahlar olsun

Edit: işten geldi sofra kurdum ona da , sonra nasıl olmuş yemek , bak bu yemeği iftar çadırında bile bulamazsın dedim.
Beklenti: ( canım inanki şaka yaptım, seni bir gecede sürprizlere boğarım)
Yaşanan : ( sana ben arkadaşımın şakasını anlatıyordum, demekki sanırım sana artık hiçbir şey anlatmamak lazım) sjsj

Ya aslında ben hastayken senin dediğin durumu yaşadım bana kırıcı geliyordu uyardım yapma dedim baya mala anlatır gibi anlat aslinda mesela sana toros yakışıyor diyorsa ona deki en azından bana araba yakışıyor bisiklet bile sana fazla şimdi ben olsam. Öyle yaparım
Bazen moralim iyiyken doksandan atıyorum golü ama duygusalken donuyorum

değil bir ay bir gün bile küs kalabilen bi tip değilim ben normalde, toplamda yedi yıllık bir ilişki, o konuda artık canımdan bezdim sanırım. Küslük dediğim de konuşmamak gibi değil konu açmamak hesap sormamak tepkisizlik. Günlük konuşmalar aynıyla devam yani. Geldin mi gittin mi vs. O da zaten hiç böyle yapmazdı diye düşünmüş.
O zaman o sizi yontmaya çalışıyo.

Çoook özenliydim aşırı severdim kendimi. İlk tanıştığımızda saçlarım yemyeşildi gezgindim. Şimdi dolabım babaanne dolabı gibi. Ya bunlar sebep değil erkeği aklama çabamız.

Aklamaya calismiyorum soruyorum sadece. Genelde kendine deger vermeyene karsidaki de vermez cunku. Bazi kişilerde o farkindalik olmuyor, once karsidan bekliyor.
Banane kocandan ne aklayacagim🙄

Hanımlar ben çalışan bir kadınım ve eşim beni iş çıkışı alır. Bir aydan fazladır aramız limoniydi yavaş yavaş düzelttik. İstediğim düzeltme cümlelerini alamasam da. Uzun zamandır yaptıkları yüzünden kendisine içsel bir kırgınlık taşıyorum. Bugün beni alırken “keşke bir gün beni alınca seni harika bir yere götüreceğim.” falan desen dedim. O da aslında bugün götürecektim ama iş vardı dedi ( beni bıraktıktan sonra işe geçti) ben de “yaa nereye dedim” “ iftar çadırına “ dedi. Neymiş bi iş arkadaşı bugün şakasını yapmış bunun. Daha önce defalarca belki kendisine şakayla beni basit şeylere layık görüyorsun ama ben gülmüyorum demişliğim var halbuki. Mesela araç bakıyorum kendime , Toros gösterip tam sana göre falan diyor. Ben Toros da kullanabilirim hiç sorun değil ama neden konuşurken beni iyisine layık tutmuyor ? İçimde bişey çat diye kırıldı sanki. Yukarı eve çıktım. Kimseyle dertleşemiyorum buraya yazdım.
Densiz densiz şaka yapıyor aklı sıra, siz kizdikca onun hoşuna gidiyordur, benim basimdada var bitane

Boşver kardeş evlilik kurumunu statü kaynağı olarak kullanmaya devam edicez mecbur.
Ya aslında bütün hayatımı bekar bir anne olarak geçirdim 21 yaşındayken çok kısa bir evliliğim oldu hamileyken boşandım kızımı tek büyüttüm şuan 12 yaşında 3 yıldır yeni evlendim yani eşimle tanışana kadar hiç evlilik düşünmedim kendimi kızıma adadım hep çalıştım çok zor şeyler de yaşadım ama her zaman ayaklarımın üzerinde duran bi kadın oldum..
Sonra kızım 9 yaşındayken eşimle tanıştım evlilikle alakalı bütün olumsuz düşünceleri sildi kafamdan herşey çok güzeldi kızıma çok güzel bi baba oldu aile olduk bitane daha bebeğimiz oldu şimdide 4 aylık hamileyim yaşımız geçiyor bi kardeşi olsun beraber büyüsünler dedik amaaaaa
Herşey birden değişti soğuduk karşılıklı konuşamaz olduk öyle çok büyük tartışmamız olmadı ama araya kocaman duvarlar örüldü sanki
Ya çok özür dilerim uzun uzun yazdım hakkını helal et bende o kadar mutsuzumki bu ara içimi döktüm istemeden
İnşallah Rabbim şu mübarek günlerde gönlümüze ferahlık versin 🤲🤲

Hanımlar ben çalışan bir kadınım ve eşim beni iş çıkışı alır. Bir aydan fazladır aramız limoniydi yavaş yavaş düzelttik. İstediğim düzeltme cümlelerini alamasam da. Uzun zamandır yaptıkları yüzünden kendisine içsel bir kırgınlık taşıyorum. Bugün beni alırken “keşke bir gün beni alınca seni harika bir yere götüreceğim.” falan desen dedim. O da aslında bugün götürecektim ama iş vardı dedi ( beni bıraktıktan sonra işe geçti) ben de “yaa nereye dedim” “ iftar çadırına “ dedi. Neymiş bi iş arkadaşı bugün şakasını yapmış bunun. Daha önce defalarca belki kendisine şakayla beni basit şeylere layık görüyorsun ama ben gülmüyorum demişliğim var halbuki. Mesela araç bakıyorum kendime , Toros gösterip tam sana göre falan diyor. Ben Toros da kullanabilirim hiç sorun değil ama neden konuşurken beni iyisine layık tutmuyor ? İçimde bişey çat diye kırıldı sanki. Yukarı eve çıktım. Kimseyle dertleşemiyorum buraya yazdım.
Hiç mizacıma ters, böyle görmedim falan demeden sizde ona öyle davranın. Kendinizi yüceltip onu aşağılayın hatta. Böyle insanlar böyle davranıştan anlarlar. Çevremdeki bikaç çiftten biliyorum.

Ay espri kalitesi zekası gibi heralde. Ah bu erkekler

Basit şeylere mi layık görüyor sizi iftar çadırı basit mi?

Toros da kötü tavrınızı hiç beğenmedim eşiniz de şakacı benim eşim bunların envai çeşidini yapar hiç takılmam bilirim bana verdiği değeri siz kendiniz Torosla iftar çadırıyla aşağı konumda hissediyorsanız bence kişisel gelişiminizi artırmalısınız. O Torosun içinde dünyanın en kral arabasına bindiğini düşünenler var o iftar çadırında bugün de karnımız doydu elhamdülillah diyerek kıymetini bilenler var!

Eskisi gibi bakmıyorum ama bakmamamın altında da ne yapsam yaranamamak vardı. Acayip bi gecelik giyiyorum falan mesela bakıyorum uyumuş. Çocuk da olunca gel zaman git zaman seven severdi amaan moduna geçtim. Sevilen kadın seviliyo yani. Ha pinti falan asla değilim ama saçımı ayda bir boyuyorsam altı ayda bire düştü mesela gibi şeyler
Bakın artık çoğu insan şekilci oldu. Mesela kilonuz kaç? Temizliğinize, dişlerinizi, tırnaklarınıza özenir misiniz?

Aynı espri bizdede oldu dün... eşime dedimki hep evde yiyoruz insan bı gel karicim dışarıda yiyelim falan der...
Valla sen çok cimrisin dedi bana.. neden dedim..(eskiden giderdik lux restorantlara)
Para sende herşey senin elinde(bütün birikim benim üzerimde) yer ayirttinda gitmedikmi ha illa beni götür dersen iftar çadırında gidelim benim gücüm anca buna yeter falan dedi güldü kendince espri yapti
Bozuldummu hayır!
Para ve imkanım var ama bir akşam yemegine gidipte bilmem kacbin hesap ödemek isime gelmiyor açıkçası bu bozuk ekonomide biraz daha dikkatli davranmamız gerektigini düşünüyorum..
Bugün var evet ama yarın olmayabilir...dikkatli davranmak lazım..
Tatile bile çıkmayı düşünmüyorum bu yıl 60/70 bin vermek saçma geliyor bana neden bilmiyorum ama eşim galiba haklı cimrilesmeye basladim 🤣
O parayı daha gerekli yerlere harcamak istiyorum ...uni.ogrencisi kızımın eğitimi vs.gibi..
Mesela bu ay tüm maaşımla ,maddi durumu iyi olmayan hiç tanımadığım insanlara yardımcı oldum...bu daha çok mutlu etti beni..
Akşam yemeğine vereceğim parayida sokak canlarına mama alırım bitti gitti..

Biraz boşboğaz geveze bir tip galiba,sen de alıngansın anlaşılan yoksa aman aman kırılacak şeyler değil bunlar.

Bir de niye kendi değerimizi başkalarının davranışlarına göre ölçeriz,ben anlamıyorum.Ben değerliyim,o beni sözleriyle nasıl küçültebilir,karşımdaki afedersin öküz de olsa melek de olsa ben aynı benim.O kendi karakterini yansıtır etrafa.

Ya iftar çadırına bi ben mi güldüm 🤣🤣 yüz yıkama jeli neyse de diğerleri takacak şeyler değil bence ya. Eşim öyle bişey söylemiş olsa ona aynı şekilde cevap verir geçerim yani. Kırılmak küsmek bu tip adamlar için etkili bi şey değil ki

Aynı espri bizdede oldu dün... eşime dedimki hep evde yiyoruz insan bı gel karicim dışarıda yiyelim falan der...
Valla sen çok cimrisin dedi bana.. neden dedim..(eskiden giderdik lux restorantlara)
Para sende herşey senin elinde(bütün birikim benim üzerimde) yer ayirttinda gitmedikmi ha illa beni götür dersen iftar çadırında gidelim benim gücüm anca buna yeter falan dedi güldü kendince espri yapti
Bozuldummu hayır!
Para ve imkanım var ama bir akşam yemegine gidipte bilmem kacbin hesap ödemek isime gelmiyor açıkçası bu bozuk ekonomide biraz daha dikkatli davranmamız gerektigini düşünüyorum..
Bugün var evet ama yarın olmayabilir...dikkatli davranmak lazım..
Tatile bile çıkmayı düşünmüyorum bu yıl 60/70 bin vermek saçma geliyor bana neden bilmiyorum ama eşim galiba haklı cimrilesmeye basladim 🤣
O parayı daha gerekli yerlere harcamak istiyorum ...uni.ogrencisi kızımın eğitimi vs.gibi..
Mesela bu ay tüm maaşımla ,maddi durumu iyi olmayan hiç tanımadığım insanlara yardımcı oldum...bu daha çok mutlu etti beni..
Akşam yemeğine vereceğim parayida sokak canlarına mama alırım bitti gitti..
Eşinizin cevabı zekice olmuş yalnız😂

Bence eşiniz bakımsız biri sanki.Sabun neyine yetmiyor filan dediğine göre aslında kendinden pay biçerek konuşuyor gibi geldi bana.Size değer vermediğini düşünmedim ama biraz nerde ne konuşacağını bilmeyen biri gibi geldi bana

X