Kocanın seni değersizleştirmesi mi ?

Hanımlar ben çalışan bir kadınım ve eşim beni iş çıkışı alır. Bir aydan fazladır aramız limoniydi yavaş yavaş düzelttik. İstediğim düzeltme cümlelerini alamasam da. Uzun zamandır yaptıkları yüzünden kendisine içsel bir kırgınlık taşıyorum. Bugün beni alırken “keşke bir gün beni alınca seni harika bir yere götüreceğim.” falan desen dedim. O da aslında bugün götürecektim ama iş vardı dedi ( beni bıraktıktan sonra işe geçti) ben de “yaa nereye dedim” “ iftar çadırına “ dedi. Neymiş bi iş arkadaşı bugün şakasını yapmış bunun. Daha önce defalarca belki kendisine şakayla beni basit şeylere layık görüyorsun ama ben gülmüyorum demişliğim var halbuki. Mesela araç bakıyorum kendime , Toros gösterip tam sana göre falan diyor. Ben Toros da kullanabilirim hiç sorun değil ama neden konuşurken beni iyisine layık tutmuyor ? İçimde bişey çat diye kırıldı sanki. Yukarı eve çıktım. Kimseyle dertleşemiyorum buraya yazdım.
Kusura bakmayın ama dümdüz söyleyeceğin eşinizde ciddi bir özgüven sorunu var. Aşağılık kompleksi de olabilir . Sağlıklı her insan hayat arkadaşında en az kendisi kadar prestijli olsun ister . Ben araba alayım işte ucuz olsun acemiliği atana kadar dediğimde bile eşim senin canından kıymetli birşey mi var kasası sağlam doğru düzgün kaliteli bir model olsun der hep. Eşyanın kıymeti elbette yok ama layık görme meselesi ayrı bir konu . Burada ciddi bir psikolojik sorun olduğu net . Ramazan çadırına da insan eğlencesine yol üstünde uğrar maksat birlikte değişik birşey yapmaksa bazen. Ama işyerinden alıp götürmeyi planladığı yer orası mı gerçekten? Şu tip insanları duyduğumda tutup tokatlamak istiyorum. Kendisine saygı duyan insan eşine de saygı duyar , imkan dahilinde en iyisini dilemiyorsa ya sevgisi yok yada kendi kompleksleri nedeniyle sizi aşağı çekip egosunu tatmin etmeye çalışıyordur . Sinirlendim yine akşam akşam 🤦🏻‍♀️

Hanımlar ben çalışan bir kadınım ve eşim beni iş çıkışı alır. Bir aydan fazladır aramız limoniydi yavaş yavaş düzelttik. İstediğim düzeltme cümlelerini alamasam da. Uzun zamandır yaptıkları yüzünden kendisine içsel bir kırgınlık taşıyorum. Bugün beni alırken “keşke bir gün beni alınca seni harika bir yere götüreceğim.” falan desen dedim. O da aslında bugün götürecektim ama iş vardı dedi ( beni bıraktıktan sonra işe geçti) ben de “yaa nereye dedim” “ iftar çadırına “ dedi. Neymiş bi iş arkadaşı bugün şakasını yapmış bunun. Daha önce defalarca belki kendisine şakayla beni basit şeylere layık görüyorsun ama ben gülmüyorum demişliğim var halbuki. Mesela araç bakıyorum kendime , Toros gösterip tam sana göre falan diyor. Ben Toros da kullanabilirim hiç sorun değil ama neden konuşurken beni iyisine layık tutmuyor ? İçimde bişey çat diye kırıldı sanki. Yukarı eve çıktım. Kimseyle dertleşemiyorum buraya yazdım.
Bu erkekler niye böyle öküz ya Allah aşkına bunun neresi şaka, dümdüz aşağılıyor sizi.

Sen neden lafı yapıştırmayıp kırılıyorsun ki?Sende laf sok anında ona dokunacak belki böyle böyle anlar dank eder kafasına hödüklük yapmayı bırakır.

kocan seni aşağılıyor, bunun başka açıklaması yok. çok zor bir durum bu, allah yardımcı olsun.

Kendinize bakıyor musunuz? Kilonuz boyunuz nasıl? Sanki eşiniz artık sizi beğenmiyor gibi..

O da bu piremsesi yontmaya çalışıyo bence. Bu tabi ki olur şey değil ama bana hanım kızımız da bezdirici hissettirdi. 1 ay küs kalabilen biri yeaani
değil bir ay bir gün bile küs kalabilen bi tip değilim ben normalde, toplamda yedi yıllık bir ilişki, o konuda artık canımdan bezdim sanırım. Küslük dediğim de konuşmamak gibi değil konu açmamak hesap sormamak tepkisizlik. Günlük konuşmalar aynıyla devam yani. Geldin mi gittin mi vs. O da zaten hiç böyle yapmazdı diye düşünmüş.

Kendinize bakıyor musunuz? Kilonuz boyunuz nasıl? Sanki eşiniz artık sizi beğenmiyor gibi..
Eskisi gibi bakmıyorum ama bakmamamın altında da ne yapsam yaranamamak vardı. Acayip bi gecelik giyiyorum falan mesela bakıyorum uyumuş. Çocuk da olunca gel zaman git zaman seven severdi amaan moduna geçtim. Sevilen kadın seviliyo yani. Ha pinti falan asla değilim ama saçımı ayda bir boyuyorsam altı ayda bire düştü mesela gibi şeyler

kocan seni aşağılıyor, bunun başka açıklaması yok. çok zor bir durum bu, allah yardımcı olsun.
Ya ben de böyle hissediyorum , çünkü ister kocam ister kapı komşum olsun kimseye değil böyle şeyler söylemek doğal konuşmanın içinde bu düşünceler bile geçmiyor aklımdan yani

Hoşlanmadığınız halde aynı şeyi sürekli yapması sinir bozucu ama bünyeye değersizlik yükleyecek kadar da abartmaya gerek yok bence ya. Siz alınganlık yaptıkça üstünüze geliyor muhtemelen. Bu kadar hassasiyet de fazla geliyor bana.
Aynen fazla hassasmışım şaka yapıyormuş ailesi de hep böyleymiş, bana da bişey anlatılmıyormuş

Siz de çok piremsessiniz ama. Eşiniz önemsemeyebilir. Ama siz önemsediĝiniz için sizi önemsediği için dolaylı yoldan önemli bulmasını sağlamanız lazım. Bakımlı diyemem kendime ama illa bi temizleme jeli/köpüğü ve bi nemlendirici illa ki kullanırım. Ve ben gratis işlerim var diye çocuğu on bırakıp çıkıyorum bulamazsam aradığımı amazon hesabı var bende yok prime ona aldırıyorum filan...
Piremses derken kastettiğinizi anlamadım ama temizlik jeli sahte olmasın diye eczaneden almak istiyordum ve eczane de onun dönüş yolunun hemen üstünde ?

Ya benim eşimde böyle yapıyor bazen salak eğlenceli olduğunu sanıyor herhalde bende ona yaptığının birkaç misli üstünü yaptım düzelmiş sayılmaz ama bende bozuldum açıkçası böyle ucuz şakalar yapar oldum 😃

İlk esprin galiba, bir daha yapma.
Burda mı gülüyorduk devamı nerde
Acilen espri işini bırakmalısın gibi gibi dokundurun.

Bu sizi bi şeye layık görmemek değil ama bence, muhtemelen bu tarz cinslikler yaparak sevimli olduğunu düşünüyor.
Bu kadar çıt kırıldım davranmak yerine karşınıza alıp konuşacaksınız.
Babası rahmetli olduğu için ananı da al git de diyemiyorum

Ya benim eşimde böyle yapıyor bazen salak eğlenceli olduğunu sanıyor herhalde bende ona yaptığının birkaç misli üstünü yaptım düzelmiş sayılmaz ama bende bozuldum açıkçası böyle ucuz şakalar yapar oldum 😃
Ayy ben de bazen bozulup ona uyuyorum ama samimi bişey söylerken yaptığında soğuyorum

Ayy ben de bazen bozulup ona uyuyorum ama samimi bişey söylerken yaptığında soğuyorum
Ya aslında ben hastayken senin dediğin durumu yaşadım bana kırıcı geliyordu uyardım yapma dedim baya mala anlatır gibi anlat aslinda mesela sana toros yakışıyor diyorsa ona deki en azından bana araba yakışıyor bisiklet bile sana fazla şimdi ben olsam. Öyle yaparım

X