Kolon kanseri 2 sene içinde ağri disinda belirti verir miydi ?

Babamın sağ üst karında dikenli top batması gibi ağrısı oluyor ve bu ağrı yukarıya doğru çıkıp 2 3 dk ağrıyıp geçiyor. İlk zamanlar 6 ayda bir ağrıyormuş fakat son zamanlarda ayda bir ağrıyınca randevu aldık ve 2 seneden beri ağrıyor. Ve dün hastaneye gittik. Doktor gaitada gizli kana baktı ve çok şükür negatif çıktı. Röntgen cikti ama röntgende sağ bağırsakta bi yumru var kitle gibi ama doktor kitle değil değil fakat bence kitle çünkü başka doktora gösterdim o kitle dedi. Ama doktor pek ilgilenmedi antibiyotik ve ağrı kesici yazıp gönderdi. İnşallah o haplar kötü etki oluşturmaz çünkü aynı zamanda gastrit ve reflüsü var. Babamın bu ağrıları olmadan önce demir eksikliğinden dolayı doktor endoskopi ve kolonoskopi istedi ve çok şükür temiz çıktı kolonoskopi. Endoskopidede zaten yıllardan beri olan gastrit ve reflü çıktı başka birşey çıkmadı çok şükür ki. Kolonoskopide temiz çıkmıştı ama yaptıralı 3 sene oldu. Kolonoskopiden 1 sene sonra ağrı başladı ve 2 yıldan beri devam ediyor. Allah korusun eger kolon kanseri veya farklı bir kanser olsaydı 2 sene içinde daha farklı belirtiler verir miydi ? Çünkü tek belirti ağrı onun dışında her şey iyi çok şükür.
Bahsettiginiz agriyi bende 2 senede toplam 4 kez falan yasadim, bende de hicbir sonuc elde edilemedi.

Ama cok alakasiz bir doktor 12 parmak bagirsagi ya da safrada camur aranmali dedi, onu da aradilar bulamadilar, baska bir doktor da camuru kolay kolay goremezler dedi.

Hatta ben size agrimi tarif edeyim, babaniza sorun ayni sey mi diye. Gobek deliginin sag yaninda 4 parmak sagda aniden dikenli bir batma bu batma omza ve sirta yukseliyor o sirada ayaga dahi kalkamiyorum, bayilacak kadar sert bi sanci bu ve bu sanci boynumun sag yanina giriyor boynum tutulmus gibi kasiliyor, 3 dk kadar sonra bi anda kesiliyor.

X