Lutfen yazacağım seyi sonuna kadar okuyun fotoda birakcam bakar misiniz

Yelda43

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2024
26
1
22
Merhaba babamın sağ üst karında dikenli top batması gibi ağrısı oluyor ve bu ağrı yukarıya doğru çıkıp 2 3 dakika ağrıyıp geçiyor. 2 seneden beri ağrı devam ediyormuş ama ilk önce 6 ayda bir oluyormus ağrı. Zaman geçtikçe daha çok ağrımaya başlamış fakat ağrının şiddeti hep stabil 2 seneden beri ağrıda artma yok hep aynı. Bugün doktora gittik gizli kan tahlili istedi ve negatif çıktı. Gizli kanaması yokmuş. Bide röntgen istedi ve röntgende sağ bağırsakta bi birikme yuvarlak kitle gibi bir şey vardı ama doktor önemsiz buldu. Yediklerindendir yemene dikkat et dedi. Ama araştırması gerekmez miydi önemsiz birşey mi bu. Ek olarak bir belirti yok sadece ağrısı var. Kilo kaybı vs. Yok 54 yaşında. Kabızlık falan da yok ama doktor kabızlık ilacı , antibiyotik , ve spazm için ilaç vermiş. İnceleme yapması gerekmez miydi
teletip_1710922458513.png

Merhaba babamın sağ üst karında dikenli top batması gibi ağrısı oluyor ve bu ağrı yukarıya doğru çıkıp 2 3 dakika ağrıyıp geçiyor. 2 seneden beri ağrı devam ediyormuş ama ilk önce 6 ayda bir oluyormus ağrı. Zaman geçtikçe daha çok ağrımaya başlamış fakat ağrının şiddeti hep stabil 2 seneden beri ağrıda artma yok hep aynı. Bugün doktora gittik gizli kan tahlili istedi ve negatif çıktı. Gizli kanaması yokmuş. Bide röntgen istedi ve röntgende sağ bağırsakta bi birikme yuvarlak kitle gibi bir şey vardı ama doktor önemsiz buldu. Yediklerindendir yemene dikkat et dedi. Ama araştırması gerekmez miydi önemsiz birşey mi bu. Ek olarak bir belirti yok sadece ağrısı var. Kilo kaybı vs. Yok 54 yaşında. Kabızlık falan da yok ama doktor kabızlık ilacı , antibiyotik , ve spazm için ilaç vermiş. İnceleme yapması gerekmez miydiEki Görüntüle 3404118
Belki gerçekten de önemsizdir ama ileri yaşlarda detaylı araştırmak önemli diye düşünüyorum yani bunun yaşıda yok aslnda. İçinize sinmemiş belli ben babamın ayakları ağrıyor diye 3 4 doktor gezdirdim sizde başka doktora daha gidin

Belki gerçekten de önemsizdir ama ileri yaşlarda detaylı araştırmak önemli diye düşünüyorum yani bunun yaşıda yok aslnda. İçinize sinmemiş belli ben babamın ayakları ağrıyor diye 3 4 doktor gezdirdim sizde başka doktora daha gidin
Öyle yapmayı düşünüyorum. Allah korusun kolon kanseri olsa 2 sene içinde farklı belirtiler verir miydi sizce ? Tek belirti ağrı başka bir şeyi yok , çok şükür

Öyle yapmayı düşünüyorum. Allah korusun kolon kanseri olsa 2 sene içinde farklı belirtiler verir miydi sizce ? Tek belirti ağrı başka bir şeyi yok , çok şükür
Hareketsizken mi oluyor yoksa eğilme, bükülme uzanma durumlarında mı?
Tıpla alakam yok belirteyim sadece benzer bir şey yaşıyorum yukarıda saydığım pozisyonlarda. Sanki içimde bir organ yer değişiyor birbirlerini itekliyor ve feci bir acı, birkaç dakika içinde de geçiyor.

Hareketsizken mi oluyor yoksa eğilme, bükülme uzanma durumlarında mı?
Tıpla alakam yok belirteyim sadece benzer bir şey yaşıyorum yukarıda saydığım pozisyonlarda. Sanki içimde bir organ yer değişiyor birbirlerini itekliyor ve feci bir acı, birkaç dakika içinde de geçiyor.
Ne zaman olacağı belli olmuyormuş yatarken otururken falanda oldu

Doktor aslında gördüğü şeyi araştırmış. Kolon kanserleri iki tip oluyor. Bir sağ tarafı tutanlar bir sol tarafı tutanlar. Sağ tarafı tutanlar gizli kanama yapar, anemiye sebep olur. Sol tarafı tutanlar ağrılı dışkılama ve görünen kanama yapar.

Röntgende bir şey yok. Akciğer kanseri değilse zaten röntgenden tanı konulacak bir kanser çeşidi yok. Röntgeni dışkıya bağlı birikime benziyor. Zaten istediği gizli kan tahlilini de röntgene bakarak değil yaşından dolayı kanser taraması olarak istediğini düşünüyorum. Geçmiş olsun.

Doktor aslında gördüğü şeyi araştırmış. Kolon kanserleri iki tip oluyor. Bir sağ tarafı tutanlar bir sol tarafı tutanlar. Sağ tarafı tutanlar gizli kanama yapar, anemiye sebep olur. Sol tarafı tutanlar ağrılı dışkılama ve görünen kanama yapar.

Röntgende bir şey yok. Akciğer kanseri değilse zaten röntgenden tanı konulacak bir kanser çeşidi yok. Röntgeni dışkıya bağlı birikime benziyor. Zaten istediği gizli kan tahlilini de röntgene bakarak değil yaşından dolayı kanser taraması olarak istediğini düşünüyorum. Geçmiş olsun.
Birikim yapması için kabız falan olması lazım öyle değil mi ? Ama şükür ki öyle bir problemi yok

Gizli kan negatif çıkması zaten kolon kanserini dışlıyor. Şimdilik verdiği ilaçları kullansın ama yakın zamanda geçmezse başka doktora görünün

Birikim yapması için kabız falan olması lazım öyle değil
Gizli kan negatif çıkması zaten kolon kanserini dışlıyor. Şimdilik verdiği ilaçları kullansın ama yakın zamanda geçmezse başka doktora görünün
Ama birinde negatif cıkmış ve kanser cikmis

X