komşu belası ve köpeklerim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sansar sevmediğim nadir hayvanlardan biri. Köyde annemlerin kaç tavuğunun boynunu ısırıp kanını emdi ve kaçtı. Yese yine iyi ama mahvetti hepsini. Sahibiyle birlikte tasmasıyla gezen bir köpeğe de yasaklı ırk olmadığı sürece kimse laf etmesin bir zahmet. Köpeklerin çoğu zaten insanlara zarar vermez. Kadın belli ki kafayı takmış size. Umarım zarar verecek bir şey yapmaz. Siz yine de bir gözdağı verin bence. Bizim köpeğimiz bir anda öldü ne yazık ki. Ne olduğunu anlayamadan koştuk veterinere serumlar verdi ama sabahına kaybettik. Zehirlendiğinden şüphe ediyoruz biz de. Alman çoban köpeğiydi, bahçeli bir eve taşınmıştık yıllar önce. Mahallenin maskotu oldu, çocuklar gelip severdi fotoğraf çekerlerdi. Havlayıp rahatsız da etmiyordu kimseyi. Kim neden yaptı anlayamadık.
Ailem aman konuşur konuşur susar kafasında mahkemeye ver dediler vermiyor. Zaten komşu herkesle sıkıntılı malesef yani ama o kadar rahatsızlık ediyor ki taciz noktasına geldi

Ben zaten bunu destekliyorum demedim. Kocaman adamı eve bağlayamam ve yasal bir şey malesef hatta insanlae para veriyor avlanmak için. Burda konu babamın avlanması mı? Bence sizin bilginiz yok et endüstrisi sadece kurban kesimi değil. Et sütle beslenen insan bana burda vicdan yapamaz
et yemeği cinayet olarak görecek kadar bu konuda hassassanız babanızı da katil olarak görüyo olmanız ve ondan nefret ediyo olmanız gerek.

@

hala cevap vermedin et yiyor musun? et yerken kendine aklımı yitirdim ben katilim diyor musun?

Etle bu konunun ne alakası var? Domuzun da sansarın da eti yenmiyor, kendi yaşam alanlarınd aaşayan canlılar. Baban durduk yere onların canını alıyor. ben et yesem ne , yemesem ne, babanın gözünün dönmüş olduğu gerçeği değişmiyor?? Eve elinde hayvan cesdiyle gelen manyak komşudan korkan komşu %10000 haklı. Ben olsam evi satar kaçardım.

Öncelikle bu konuda siz haklısınız.

Köpeğinizi gezdirirken daima tasmalı gezdirmeniz, kayışın uzunluğunu sabit tutmanız ve asla evin bahçesinin dışına çıkmamasını sağlamanız gerekiyor.

Bunu da yapıyorsunuz, köpekler dışarı çıkmamış. Bunun haricinde bahçeye sansar girse de avlar. Kediye evin içinde fare görünce niye avlıyorsun diyor muyuz? Çok mantıksız.

Komşunun kedisine gelince ben önce niye dışarıda dolaştığını sorgularım.

Dilimizde tüy bitti köpek sürüleri akşam ortaya çıkıp kedileri avlıyor dışarıya bırakmayın diye. Kedi kolonisi baktık, inanın araba falan değil köpekler avlıyor kedileri, ev kedisinin bahçede işi yok ne yazık ki.

Domuz avı diyorsunuz, sizin orada çöpleri karıştıran tilki de vardır, kediyi ısıracak her türlü hayvan vardır. Komşunuzun kediyi içerde beslemesi gerekiyor.

Ablacım deli misin, yaban domuzu sen hiç gördün mü? Bodrumda yıllardır yazlığa gidiyoruz, bir kez bile görmedim niye söyleyeyim domuzlar ormanın içlerinde takılıyor, uzun ot çalı vb yerlerde takılıyor. yaban hayvanları öyle uluorta gezmez, kendilerini gizlerler.

Domuz bulmak için abban köpekle izlerini sürüyor, sonra hayvanları avlayıp öldürüyor. Av köpeği de tam o işe yarıyor, kendi hallerinde ormanda yaşayan hayvanları kokularındna bulup yerlerini gösteriyorlar. Yoksam av köpeği sence ne işe yarardı?

Burda kamu spotu yapayım bu üyenin yazdığı zırvalara inanmayın. Aslan, kaplan gibi etçil hayvanlar olmadığı sürece yaban hayvanları insanlarla karşılaşmak istemezler. Yaban hayvanı görürseniz öekilin, yolunuzu değiştirin o hayvan da uzaklaşır. Herkes kendi alanında yaşarsa kimse kimseye sote olmadan huzurla yaşarsınız. Bu yalan yanlış yoruma inanmayın.
Yaban domuzu gördüm evet arabayla yolda giderken sürüsüne yakalandık durduğumuz halde ayı kadar büyük domuz geldi arabaya vurdu. Ben Karadeniz'de yaşıyorum. Ayrıca haddini bil bana hakaret edemezsin. Haberlere yazıp baktığında görürsün kaç tane örnek var. sus artık sen önce et yiyor musun buna cevap ver

Neden görmesin?

Şöyle, av köpekleri saldırgan cinsler değiller zaten köpek genel olarak saldırgan bir cins değil (yasaklı ırk denenleri ayrı tutarak)

Av hayvanı gördüğünde köpek o hayvana saldırmıyor zaten, av köpekleri iz sürücü olarak kullanılıyor, yaban hayvanlarının kokularını takip edip sahiplerini oraya götürüyorlar. Avcılık! yapanlar o da o hayvanları öldürüyor. Katil olan taraf köpek değil , insan (neden hiç şaşırmadım)

Dedigim gibi o cins kopeklerin koku alma duyusu cok gelismi oluyor, o yuzden insanlar bu cins kopekleri bu igrenc isi yapacak sekilde egitiyorlar. Baska koku alan kopekler de var, insanca egitilenleri guzelce yasiyor. Truf mantari bulma kopegi var mesela, arama kurtarma kopekleri var, Alman kurtlari cok zeki bekci kopekleri .. kopekler normal canlilar berbat olan taraf insanlar.

Son düzenleme:
Yaban domuzu gördüm evet arabayla yolda giderken sürüsüne yakalandık durduğumuz halde ayı kadar büyük domuz geldi arabaya vurdu. Ben Karadeniz'de yaşıyorum. Ayrıca haddini bil bana hakaret edemezsin. Haberlere yazıp baktığında görürsün kaç tane örnek var. sus artık sen önce et yiyor musun buna cevap ver

Evet et yiyorum -> baban kesinlikle psikopat degil. Komsuya Allahtan sabir diliyorum, valla konu sahibesi sen de en az baban kadar kaçıksın

Etle bu konunun ne alakası var? Domuzun da sansarın da eti yenmiyor, kendi yaşam alanlarınd aaşayan canlılar. Baban durduk yere onların canını alıyor. ben et yesem ne , yemesem ne, babanın gözünün dönmüş olduğu gerçeği değişmiyor?? Eve elinde hayvan cesdiyle gelen manyak komşudan korkan komşu %10000 haklı. Ben olsam evi satar kaçardım.
Çok alakası var sen boğazın için öldürünce masum mu oluyorsun? Komşunun beni taciz etmeye hiçbir hakkı yok sizin gibi saygısız dünyanın kendi etrafında döndüğünü düşünen insanlardan bıktım artık tek doğru senin mi? ben zaten onaylamıyorum ama bu yasal. Eve hayvan cesediyle geldiğimiz de yok

Ablacım deli misin, yaban domuzu sen hiç gördün mü? Bodrumda yıllardır yazlığa gidiyoruz, bir kez bile görmedim niye söyleyeyim domuzlar ormanın içlerinde takılıyor, uzun ot çalı vb yerlerde takılıyor. yaban hayvanları öyle uluorta gezmez, kendilerini gizlerler.

Domuz bulmak için baban köpekle izlerini sürüyor, sonra hayvanları avlayıp öldürüyor. Av köpeği de tam o işe yarıyor, kendi hallerinde ormanda yaşayan hayvanları kokularındna bulup yerlerini gösteriyorlar. Yoksam av köpeği sence ne işe yarardı?

Burda kamu spotu yapayım bu üyenin yazdığı zırvalara inanmayın. Aslan, kaplan gibi etçil hayvanlar olmadığı sürece yaban hayvanları insanlarla karşılaşmak istemezler. Yaban hayvanı görürseniz öekilin, yolunuzu değiştirin o hayvan da uzaklaşır. Herkes kendi alanında yaşarsa kimse kimseye sote olmadan huzurla yaşarsınız. Bu yalan yanlış yoruma inanmayın.
Mune Mune bana hakaret ediyor

Ailem aman konuşur konuşur susar kafasında mahkemeye ver dediler vermiyor. Zaten komşu herkesle sıkıntılı malesef yani ama o kadar rahatsızlık ediyor ki taciz noktasına geldi
Bence dikkatli olun. Kadının ne yapacağını tahmin etmek çok güç. Biz çok acı tecrübe ettik bu durumu. Konuyu da isterseniz kapatın. Çok kalp kırılacak durduk yere.

Öncelikle bu konuda siz haklısınız.

Köpeğinizi gezdirirken daima tasmalı gezdirmeniz, kayışın uzunluğunu sabit tutmanız ve asla evin bahçesinin dışına çıkmamasını sağlamanız gerekiyor.

Bunu da yapıyorsunuz, köpekler dışarı çıkmamış. Bunun haricinde bahçeye sansar girse de avlar. Kediye evin içinde fare görünce niye avlıyorsun diyor muyuz? Çok mantıksız.

Komşunun kedisine gelince ben önce niye dışarıda dolaştığını sorgularım.

Dilimizde tüy bitti köpek sürüleri akşam ortaya çıkıp kedileri avlıyor dışarıya bırakmayın diye. Kedi kolonisi baktık, inanın araba falan değil köpekler avlıyor kedileri, ev kedisinin bahçede işi yok ne yazık ki.

Domuz avı diyorsunuz, sizin orada çöpleri karıştıran tilki de vardır, kediyi ısıracak her türlü hayvan vardır. Komşunuzun kediyi içerde beslemesi gerekiyor.
Evet ben de böyle düşünüyorum ama benim köpeğim onun bahçesine giriyorsa suçlu benimdir. Kamera görüntülerini de verdik hala aynı rahatsızlıklara devam ediyor ruh hastası.

Hayvanların yaşam alanlarını taciz edin daha sonra domuzlar insan öldürüyor diye avlayın. Yemin ederim yatacak yeriniz yok! Kendi baktığınız hayvan da diğerleri ne?

Bu arada ömrüm boyunca et, balık, tavuk tüketmedim hatta sularını dahi yemeklerime eklettirmem tadlarını dahi bilmiyorum.

Çok alakası var sen boğazın için öldürünce masum mu oluyorsun? Komşunun beni taciz etmeye hiçbir hakkı yok sizin gibi saygısız dünyanın kendi etrafında döndüğünü düşünen insanlardan bıktım artık tek doğru senin mi? ben zaten onaylamıyorum ama bu yasal. Eve hayvan cesediyle geldiğimiz de yok

Benim için sorun yok, ormandaki tüm yaban hayvanlarını katletmeyi babana hak görebilirsin. Ağaçları da kesin hatta, kendi halinde yaşayan hayvanları da vurun, istediğinizi yapın nasılsa o canlıların size direnecek gücü yok.

Hayvanların yaşam alanlarını taciz edin daha sonra domuzlar insan öldürüyor diye avlayın. Yemin ederim yatacak yeriniz yok! Kendi baktığınız hayvan da diğerleri ne?

Bu arada ömrüm boyunca et, balık, tavuk tüketmedim hatta sularını dahi yemeklerime eklettirmem tadlarını dahi bilmiyorum.
tamam. Ben avlamıyorum bana neden saldırdın? bu detayı verdim ki komşu neden size sarıyor demeyin diye. Sorun av bile değil

Benim için sorun yok, ormandaki tüm yaban hayvanlarını katletmeyi babana hak görebilirsin. Ağaçları da kesin hatta, kendi halinde yaşayan hayvanları da vurun, istediğinizi yapın nasılsa o canlıların size direnecek gücü yok.
Ben mi avlıyorum babamın sorumluğunu taşıyan birisi değilim? tek biz değiliz yasal ne yapayım çok istiyorsan buna izin verenleri şikayet et. hadi daha fazla polemik istemiyorum konu bu bile değil.

Bence dikkatli olun. Kadının ne yapacağını tahmin etmek çok güç. Biz çok acı tecrübe ettik bu durumu. Konuyu da isterseniz kapatın. Çok kalp kırılacak durduk yere.
Gerçekten benim de köpeğimi tasmasız bir köpek öldürdüğü için hassasım ama bahçemde bağlamak zorunda değilim. O kadar rahatsızlık veriyor ki günde 2 kere karşılaşıyoruz sürekli kavga ediyor ve artık korkuyorum yani. Köpeğim de malesef herkesin elinden bir şey yiyor

Ayiyi bilmem ama domuzlar koylerde ekinlere zarar veriyor, esimin ailesi geceleri nobet tutuyordu tarlalarinda
Ayrıca insanları da öldürüyor mantara giden insanları vs. onaylamıyorum tabii ki ama babamın yaptığından bana ne ya. Gerçekten hak görüyorlar kendilerine her şeyi

Ayrıca insanları da öldürüyor mantara giden insanları vs. onaylamıyorum tabii ki ama babamın yaptığından bana ne ya. Gerçekten hak görüyorlar kendilerine her şeyi
Bilemiyorum ben hic sahit olmadim, esimin köyünde cok var bir kac kez denk geldim ama gecip gittiler oylece🤷‍♀️ insan oldurmese bile domuzlar zararli hayvanlar zaten koyluler yılmış artık. Yasak degil gunah degil avlanmasi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X