Komşum.

Bide onu karayan insanları haklı buluyor bu nasıl dostluk çözemedim asıl kedisi art niyetli
Bide onu karayan insanları haklı buluyor bu nasıl dostluk çözemedim asıl kedisi art niyetli
Ya neden bu kadar kiricisiniz. Eski dostumun mesafeli durmasına üzgün olduğumu yazmışım burda. Ana konu bu. Niye farklı anlamlar çıkarmak için çabalıyorsunuz.

İyiki benim komşum değilsin kadın sana sürekli yardım etmek için bişey lazımsa söyle yapayım demiş o kadar çalıştığı halde o kadar yattım tuvalet harici kalkmadim diyorsun senin annen ablan kaynanan yok mu niye onlardan bir beklentin yokta çalışan eşi cocuklari olan komşun dan beklenti içine girdin

Kadın gelmiş, "yardıma ihtiyacın var mı?" diye sormuş, hayır demişsin. Ona rağmen yine sormuş, ona da hayır demişsin. Daha ne yapmasını istiyorsun ki?
Bir de kalkmış, şikayet ediyorsun. Aman bacım, senin gibi dost, arkadaş evlerden ırak...

İyiki benim komşum değilsin kadın sana sürekli yardım etmek için bişey lazımsa söyle yapayım demiş o kadar çalıştığı halde o kadar yattım tuvalet harici kalkmadim diyorsun senin annen ablan kaynanan yok mu niye onlardan bir beklentin yokta çalışan eşi cocuklari olan komşun dan beklenti içine girdin
Konuyu neden "Komsumdan temizlik bekliyorum" diye okudunuz.. Yazım hatası falan mı yaptım bir yerde. Hiç bi zaman muhtaç olmadım kimseye eşimle yetiyoruz herşeye.
.. beklentim. Dusunulmek sorulmak.. öyle el gibi kapıdan geçerken ağiz ucuyla sormasina üzülüyorum.

Benim beklentim bı kahve eşliğinde iki muhabbetten fazlası değil emin olabilirsiniz. Ama anlatamadım derdimi.
Sen kahve yapıp hadi gel bi kahve içelim dedin mi çalışan insan çıkış saatini zor bekliyor eve gidip uzanıp dinlenmek için zaten kadın hem çalışıp hem çocuk bakıyor sizi eglendiremez dimi

Kadın gelmiş, "yardıma ihtiyacın var mı?" diye sormuş, hayır demişsin. Ona rağmen yine sormuş, ona da hayır demişsin. Daha ne yapmasını istiyorsun ki?
Bir de kalkmış, şikayet ediyorsun. Aman bacım, senin gibi dost, arkadaş evlerden ırak...
Şuan o kadar etkilendim ki şu lafinizdan oturdum bı köşeye ağlıyorum. Evet kimseye bı kötülüğüm olmadığı halde Benim gibi dost evlerden Uzak haklısınız.... Size hiç bir şey demiyorum. Umarım Bir gün değer verdiğiniz insanlar tarafından değersiz hissettirilir ve bu duyguyu iliklerinze kadar yaşarsınız

Beklemiyorum. Lütfen dikkatli okur musunuz? Sadece onun düşünüp sormasını bekliyorum. Bu güne kadar hiç bir şey talep etmedim. Bir kez bile bi işimi yaptırmadım zaten. Yeri geldi doktor 1 hafta tuvalet haricî kalkmayacaksin dedi. Kalkmadim
Yine de yardım istemedim. Eşimle idare ettik herşeyi.

Doğrusu doğalı zaten bu. Neden sanki üst düzey birşey yapmışsınız gibi bahsettiğinizi anlayamadım.

Herkesin yapısı bir değil. Siz olsanız belki farklı davranırdınız ama siz değilsiniz. Ayrıca onun size verdiği değeri neden ihtiyaçlarınızı görmesiyle bir tutuyorsunuz?

Belki onunda desteğe ihtiyacı vardı? Hiç sordunuz mu? Daha çok kendinize odaklı geldiniz bana. Ben hamileyim sıkıntıdayım benimle ilgilenilmeli gibi bir modda gördüm anlattıklarınızı.

Konuyu neden "Komsumdan temizlik bekliyorum" diye okudunuz.. Yazım hatası falan mı yaptım bir yerde. Hiç bi zaman muhtaç olmadım kimseye eşimle yetiyoruz herşeye.
.. beklentim. Dusunulmek sorulmak.. öyle el gibi kapıdan geçerken ağiz ucuyla sormasina üzülüyorum.
Benim mi okumam yok siz bi çorba bile yapmadı demediniz mi şimdi niye döndürüyorsunuz lafı hamile halinde evde yatıp kendine dert arama çalışan kadın sizi eglendiremez ne kadar yorgundur o kadın sen çağır kahve çay yap otur niye boşuna beklentiye giriyorsun

Şuan o kadar etkilendim ki şu lafinizdan oturdum bı köşeye ağlıyorum. Evet kimseye bı kötülüğüm olmadığı halde Benim gibi dost evlerden Uzak haklısınız.... Size hiç bir şey demiyorum. Umarım Bir gün değer verdiğiniz insanlar tarafından değersiz hissettirilir ve bu duyguyu iliklerinze kadar yaşarsınız

Ben ben ben hep ben beni sormalı beni aramalı
Siz onun ne yaşadığını biliyormusunuz?
Ztn sormuş daha nasıl ikna edebilirdi?

Doğrusu doğalı zaten bu. Neden sanki üst düzey birşey yapmışsınız gibi bahsettiğinizi anlayamadım.

Herkesin yapısı bir değil. Siz olsanız belki farklı davranırdınız ama siz değilsiniz. Ayrıca onun size verdiği değeri neden ihtiyaçlarınızı görmesiyle bir tutuyorsunuz?

Belki onunda desteğe ihtiyacı vardı? Hiç sordunuz mu? Daha çok kendinize odaklı geldiniz bana. Ben hamileyim sıkıntıdayım benimle ilgilenilmeli gibi bir modda gördüm anlattıklarınızı.
Haklısınız ama sürekli kaçıyor gibi. Bı kaç kez kahveye çağırdım müsait değilim dedi. Yoğunluktan ziyade uzak durmak istiyor gibi. Benim kafamı kurcalayan aklıma takılan da bu.

Haklısınız ama sürekli kaçıyor gibi. Bı kaç kez kahveye çağırdım müsait değilim dedi. Yoğunluktan ziyade uzak durmak istiyor gibi. Benim kafamı kurcalayan aklıma takılan da bu.

Öyleyse bile siz kendinizden eminseniz ne önemi var? Hayat değişip dönüşen bir şey. İlişkilerde değişebilir. Belki görüşmek istemiyordur dediğiniz gibi illa bir sebebi olması gerekmez ki.

Peki ben nasıl kafamdan atabilirim bu durumu. Son bir haftadır sürekli bunu düşünüyorum. Özellikle en son aradım sitem ettim şakayla karışık. O günden sonra bari bi arar diye bekledim. Hiç arayıp sormayınca iyice kafama takılmaya başladı. Daha önce hiç dostluğumuz arkadaşlıgimiz olmamış gibi . Yani sıradan bir komşuya arada bir kapıyı vurup. Rahatsızsin yardıma ihtiyacın var mı der geçeriz ya. Öyle gibi davranıyor.
Komşunuz yerine eşinize dadanın 😂
Sitem ettiğiniz için "bununla mı uğraşıcam" diyip daha da uzaklaşmış olabilir, ki doğal. Bırakın kadını kendi haline, sevgiliniz değil bişeyiniz değil.

Merhaba kizlar çok üzgünüm. Ve size danışmak istiyorum 2016 dan beri aynı yerde oturduğum bı komşum var. Kapı komşum. Aynı zamanda uzaktan akrabam.İlk başlarda birbirimizi tanımaya başkalarken onu tanıyan Herkes "o çok soğuk zamanla tanırsın" aramazsan aramaz sormaz içine kapanık "falan diye hep kotulediler. Ama ben ön yargılı olmadım. Onu kendim tanıdım. Öyle biri değildi. Yedik içtik gezdik kahvaltılar çaylar çocuklarımız arkadaş oldu. Görüştüğümüz gün bile aklımıza bişey gelse birbirimizi arar saatlerce telefonda konuşurduk.Sonra bı kaç yıl böyle geçti. Sonra Ufak tefek tartışmaları çıktı. Ama asla ağır hakaret kötü söz olmadi. Sitemler oldu. O ara uzaklaştık tekrar eskisi gibi olduk. Çocuklar da uzaklaştı. Birbirimize hep sorardık
Sen mesafe koydun falan diye sitem ederdik. Vel hasıl bu tarz şeyler olunca baya uzaklaştık. Eskisi gibi asla olamadık. Ama çok büyük sebepte hiç olmadı. Sonra ben hamile kaldım. Zor geçiriyorum başlarda bi iki yardımcı olmayı teklif etti. Ev işlerinde. Allah kimseye muhtaç etmesin. Kendi işimi yapıyorum. Bir kez bile yardım istemedim. Sonra o işe girdi ana sınıfı öğretmeni. İyice uzaklaştı. Kaç aylık hamileyim elinden bir tas çorba içmedim. Yapamadığımdan değil. O kadar arkadaştık dostuk. İnsan bı gönül almak için bile olsa sormaz mı canın bişey istiyor mu yapayım diye. Sorduğu tek şey 2 haftada bir sorar. Yapılacak bişey varsa söyle. Süpürge açmak gibi. Oda kapıdan sorar gider. Geçen gün aradım sitem ettim. Canım sıkılıyor havalar sıcak zaten dedim niye görüşmüyoruz aramiyosun sormuyosun dedim
... İşte biliyorsun çalışıyorum. Eve gelince yorgun oluyorum dinleniyorum falan dedi. Güzel güzel konuşup kapattık
O günden sonra 1 hafta geçti
Hiç arayıp sormadı. Bekledim yani bir akşam kahveye çağırır yada ne bilim gelir... Kendisini eskisi kadar bende düşkün değilim. Ama böyle yaptıkça aklıma takılıyor
Rüyamda bile görüyorum. Kafamda sürekli kavga ediyorum niye böyle yapıyorsun ben sana ne yaptım demek istiyorum
Çünkü inanın öyle büyük birşey hiç olmadı aramızda. Üzülüyorum sürekli elimde olmadan. Biraz normal davransa bu kadar takilmicam. Her gün gidelim gelelim kafasında değilim. Ama sürekli aklıma takılıyor son günlerde. O hamile olsaydı ben nasıl davranirdim diye düşünüyorum. Eskiden insanlar beni uyarmıştı. Sanki o hale dönüştü. Ne yapmam lazım nasıl davranmalıyim . Kafamdan bu düşünceyi nasıl atmaliyim bilmiyorum. Küçük bir yerde yaşıyoruz
Arkadaşım falan yok. Zaten gebeliğim riskli dışarı fazla çıkamıyorum. İşimden de ayrıldım. 😓 Tavsiye lütfen
Çaresiz bir hastalığa yakalanmadiniz sadece hamilesiniz, kendince sebepleri vardır sizden uzaklasmistir bu suç değil kötü bir şey de değil aşırı abartıyorsunuz.

Ben özellikle şunu belirtmek istiyorum soğuk, mesafeli ve içine kapanık insanlar kötü değildir, yok beni uyarmislardi bilmem ne deyip etiket yapistirmayin.

Bende öyleyim selam veririm ayak üstü karsilasirsam sohbet ederim, bir şey pişirince veririm ama evlere gitmem, gelinmesinden de hoşlanmam ve bu beni çevremin birbirine karşı benimle ilgili birbirlerini uyarmalarini gerektirmez.

Son düzenleme:
Benim de bir arkadasim vardi tatli yapsam kendim yemeden bi tabak da ona gonderirdim
Caya kahveye cagirirdim gel oturalim falan derdim bende ona giderdim
Derdini tasasini dinlerdim hasta olurdu corba kaynatir yanina limonuna kadar koyar gotururdum genelde samimi olunca boyle enayilikler yapiyorum malesef
Gel zaman git zaman bana mesafe koydu durduk yere
Bende kimsenin pesinden kosmam sormadim neden diye
Bi sure daha gecti tasinacagini duydum o zaman sordum hayirdir tasiniyormussun vs diye
Evet hakkini helal et vs dedi yolun acik olsun dedim gectim
Bana iyi bir ders oldu yani bi insan bana sebep gostermeden mesafe koyup eski yakinligi gostermiyorsa bende onu yok sayarim
Neden neden diye dolanmam etrafta
Bence sizde artik aramayin kadin kendi hayatina odaklanmis belli ki eskisi kadar samimi olmak da istemiyor
Surekli arayip sitem etmek yersiz
Uzaklastiginizi kabullenin yeni hobiler edinin

X