Komşumun amacı ne?

Eşimde benzer söylüyor. Senle kendini kiyasliyor diye. Herkesin kendince hayatı var ben öyle düşünmek istemiyorum asla.
Kalp kırmadan halletmek en güzeli, bunun yanında şunu da unutmamak gerekir ki aşırı incelik insanın kendisini yıpratıyor ve yıpranmışlıkla tepki verince de karşıdaki kişi yapılan tüm incelikleri hiçe sayıyor

Genel yetenek ise çok çok güzel. Kızım 3 defa girdi hocası çok istedi kazansın çok umutluydu genel yetenekten girdi hep. Çokta başarılıydı ama olmadı ne yazık ki. Okul basarisi ile alakası olmuyor gerçekten bilsem in. Gerçekten o bölümde üstün yeteneği olan çocuklar kazanabiliyor. Oğlunuzu da kutlarım. Ben birkaç defa gittim bilseme oğlumu bırakmak için. Gördüğüm kadarıyla genel yetenek çocuklarının sınıfları bile birden fazla mesela matematik sınıfı farklı fen sınıfı farklı. Okul zaten muhteşem. Ben bile çok heveslenmistim 😁. Yani çocuğa faydasının olmaması mümkün değil.
Uyum haftası oldu iki hafta. Gerçekten çok güzeldi. Ama yorucu bir yandan da. 5-8 arası akşamları haftada bir gün olacak. Sınıf ogretmenimiz bı garip. Kadın daha ilk haftadan kurallara uysunlar yoksa atarız şeklinde konuştu. Ben de buna karşı ilk ifadelerinizin bunlar olmasına hem şaşırdım hem üzüldüm filan dedim 😅 haklısınız demiş. Haklıyım tabi demedim 😂

İşte gıcıklık yapmak istemiyorum. Komsuyuz neticede ya. Gıcıklık yapmadan nasıl halletsem diye düşünüyorum 😓
Demek istedigim gicikligina o sizden once servise kayit yaptirabilir. O yuzden ona soylemeden kaydi yaptirin sonra soyleyin. Nasil olsa calismiyor goturup alabilir cocugunu. onun icın zaten sorun olmaz.

Merhaba hanımlar.
Benim samimi olduğum bir komşum var. İlk cocuklarimiz arka arkaya dogdu. İkinciler de öyle. Genel anlamda bir sikintimiz yok. Çocuklar arkadaş biz arkadas.

Ama şu ara o çalışmıyor. Zaten maaşı düzgün bir iş bulamamıştı. Ben de öğretmenim. Sürekli bana keşke az çalışsaydim da ben de öğretmen olsaydım der. Ki ben dereceyle kazandım bölümümü. Çok takmıyorum bunları.

Benim ikizlerim var. Onun tek bebegi. Sürekli bebeginden yakınıyor. Hiç durmuyor çok fena çok fena diye. Ben çocuğun öyle ağlama krizlerine falan denk gelmedim benimkiler kaç kez onun yanında canıma okudu yine de ay benimki seninkilerden fena der durur.

Esas meseleye geliyorum. Sabahları büyük cocuklari okula eşim birakiyor, çıkışta komşum alıyor. Benim hem çalışma saatlerim uymuyor hem de bu şekilde bir düzen oturttuk. Benim çocuk okula gitmediği nde de eşimin onun çocuğunu okula birakmisligi olmuştur. Onun da benim oğlumu almaya gittiği oldu ama bana birşey demedigi için ben başka şekilde oğlumu aldırmıştim okuldan.

Okul çıkışlarında bazen o kendi cocugunun sınıfındaki velilerle parkta vs buluşuyor. Saati bana uyarsa gidip oğlumu parktan alıyorum uymuyorsa o donuste getiriyor.

Ama gariplikler var. Mesela ikimizin çocuğuda bilsem sınavına girdi. Benimki kazandı. Şükür. Onunki de belki seneye kazanır. Akıllı bir çocuk. Ama gelip bana ay bilsem çok önemli birşey değilmiş. Bir tanidigimin eltisinin oğlu lisedeymis bilsemin bir faydasını görmedim demiş dedi. Ben de birşey beklemiyorum zaten dedim. (aslında madem bir faydası yokmuş ne demeye liseye kadar gitmiş bilseme demek istedim ama sustum üzülmesin diye ) sonra bana seninki hangi kitapları çalıştı ben de kazansın istiyorim vs dedi. Bizimki calismadi öyle bir sınav değilmiş dedim. Ki cidden öyle.

Geçen de yine arkadaşlarıyla okul sonrası buluştular. Oğlumda onlaydi. Oradaki çocuklarla kavga etmiş benim oğlum. Çocuğun birinin ensesine vurmuş. (Bu ara buna takmış arkadaşlarıyla böyle saçma bir oyun da oynuyorlar.) Komşum tutturmuş çocuğu bogazladin sen diye. Beni arayıp bana da dedi senin oğlan bı çocuğun boğazını sıktı diye. Ben de oğlumu biliyorum daha hiç kimseye öyle birşey yapmışligi yok. Durduk yere kimseye öyle birşey yapmaz zaten. Bunu söyledim yok yok sıkmış dedi. Bundan sonra eve bırak öyle git gideceğin yere dedim. Ay küçük bebek durmuyor çok zor oluyor git gel yapmak bilmem ne bir sürü söylendi. Eşim de işini cocuklarin saatine göre ayarlıyor bir güne bir gün birşey demeyiz. Sinir oldum ya. Ani karar vermek istemiyorum. Şimdi benim çocuk etute kalacak artık saatleri benim almama uygun olacak. Sabah eşim onun çocuğu bırakacak olsa da akşam ben alacağım kendi çocuğumu. Artık herkes kendi gotursun kendi getirsin mi desem bilemedim.

Zaten bir kaç kez de oğlum yolda dönerken komşumun onu sürekli kucumsediginden alaya aldigindan bahsetti. Bunlarda çok canımı sıkıyor.

Bı servis var ama tek öğrencilik yer kaldı demişti komşum. Biz iki kişiyiz diye yazdirmadim dedi. Ben de sana uygun olanı yap. Yazdırmak istersen yazdır dedim kapandı öyle konu.esim servisle konuşayım diyor şimdi. Ama komşuma femeden de olmaz. Kafam karışık

Uzun oldu kusura bakmayın. Fikre ihtiyacım var.
hepsini okumadım ama bahsettiğiniz karakter o kadar tipik ki.. kademeli olarak mesafe koyun bence. yapabiliyorsanız şu okula bırakma alma paylaşımınızı da azaltın. kendisi kendisiyle mutsuz diye siz de öyle olun istiyor

Ben bu tarz birine çocuk emanet etmezdim. Belli ki sizin çocuğunuzla kendi çocuğunu kıyaslıyor ve içten içe kıskanıyor. Aşağılık kompleksi oluşmuş resmen kadında. Çocuğunuza sistematik bir şekilde saçma sapan konuşmalar yapsa çocuğunuzun psikolojisini düşünebiliyor musunuz?
Ben olsam bundan sonra biz sadece kendi çocuğumuzu getirip götüreceğiz. Siz kendinize bir çözüm yolu bulun derdim.

Merhaba hanımlar.
Benim samimi olduğum bir komşum var. İlk cocuklarimiz arka arkaya dogdu. İkinciler de öyle. Genel anlamda bir sikintimiz yok. Çocuklar arkadaş biz arkadas.

Ama şu ara o çalışmıyor. Zaten maaşı düzgün bir iş bulamamıştı. Ben de öğretmenim. Sürekli bana keşke az çalışsaydim da ben de öğretmen olsaydım der. Ki ben dereceyle kazandım bölümümü. Çok takmıyorum bunları.

Benim ikizlerim var. Onun tek bebegi. Sürekli bebeginden yakınıyor. Hiç durmuyor çok fena çok fena diye. Ben çocuğun öyle ağlama krizlerine falan denk gelmedim benimkiler kaç kez onun yanında canıma okudu yine de ay benimki seninkilerden fena der durur.

Esas meseleye geliyorum. Sabahları büyük cocuklari okula eşim birakiyor, çıkışta komşum alıyor. Benim hem çalışma saatlerim uymuyor hem de bu şekilde bir düzen oturttuk. Benim çocuk okula gitmediği nde de eşimin onun çocuğunu okula birakmisligi olmuştur. Onun da benim oğlumu almaya gittiği oldu ama bana birşey demedigi için ben başka şekilde oğlumu aldırmıştim okuldan.

Okul çıkışlarında bazen o kendi cocugunun sınıfındaki velilerle parkta vs buluşuyor. Saati bana uyarsa gidip oğlumu parktan alıyorum uymuyorsa o donuste getiriyor.

Ama gariplikler var. Mesela ikimizin çocuğuda bilsem sınavına girdi. Benimki kazandı. Şükür. Onunki de belki seneye kazanır. Akıllı bir çocuk. Ama gelip bana ay bilsem çok önemli birşey değilmiş. Bir tanidigimin eltisinin oğlu lisedeymis bilsemin bir faydasını görmedim demiş dedi. Ben de birşey beklemiyorum zaten dedim. (aslında madem bir faydası yokmuş ne demeye liseye kadar gitmiş bilseme demek istedim ama sustum üzülmesin diye ) sonra bana seninki hangi kitapları çalıştı ben de kazansın istiyorim vs dedi. Bizimki calismadi öyle bir sınav değilmiş dedim. Ki cidden öyle.

Geçen de yine arkadaşlarıyla okul sonrası buluştular. Oğlumda onlaydi. Oradaki çocuklarla kavga etmiş benim oğlum. Çocuğun birinin ensesine vurmuş. (Bu ara buna takmış arkadaşlarıyla böyle saçma bir oyun da oynuyorlar.) Komşum tutturmuş çocuğu bogazladin sen diye. Beni arayıp bana da dedi senin oğlan bı çocuğun boğazını sıktı diye. Ben de oğlumu biliyorum daha hiç kimseye öyle birşey yapmışligi yok. Durduk yere kimseye öyle birşey yapmaz zaten. Bunu söyledim yok yok sıkmış dedi. Bundan sonra eve bırak öyle git gideceğin yere dedim. Ay küçük bebek durmuyor çok zor oluyor git gel yapmak bilmem ne bir sürü söylendi. Eşim de işini cocuklarin saatine göre ayarlıyor bir güne bir gün birşey demeyiz. Sinir oldum ya. Ani karar vermek istemiyorum. Şimdi benim çocuk etute kalacak artık saatleri benim almama uygun olacak. Sabah eşim onun çocuğu bırakacak olsa da akşam ben alacağım kendi çocuğumu. Artık herkes kendi gotursun kendi getirsin mi desem bilemedim.

Zaten bir kaç kez de oğlum yolda dönerken komşumun onu sürekli kucumsediginden alaya aldigindan bahsetti. Bunlarda çok canımı sıkıyor.

Bı servis var ama tek öğrencilik yer kaldı demişti komşum. Biz iki kişiyiz diye yazdirmadim dedi. Ben de sana uygun olanı yap. Yazdırmak istersen yazdır dedim kapandı öyle konu.esim servisle konuşayım diyor şimdi. Ama komşuma femeden de olmaz. Kafam karışık

Uzun oldu kusura bakmayın. Fikre ihtiyacım var.
Ben artık benim içinde eşim içinde zor oluyor biz sevise vereceğiz der işin içinden çıkarım neden o kadar açıklama yapma derdine düşeyim ki.

Bu kadar şey yaşamışsınız ve gerçekten ağzınızı açıp tek laf etmediniz mi?
Tamam saç baş yolmayın ama komşunuzun kompleksli tavırları ve çocukları yarış atı gibi kıyaslaması çok itici, bunu uygun bir dille dile getirebilirdiniz. Komşunuz kıskanç biri ve siz de iyi niyet zehirlenmesi yaşıyor gibisiniz.
Çocuk bunlar yahu. Ama komşu tarafından sindirildiğinizi düşündürdü yazdıklarınız.
Biz çocuğumuzu servise yazdıracağız deyin geçin. O neye karar verirse versin. Bir kişilik yer varmış da bilmem ne de. Bunlar sizin gündeminiz değil.
Koskoca bir kadın yahu, bir de anne.
Ne demek çocuğu küçümsemek? Ne kadar az görürse o kadını, o kadar az travması olur ileride.
Ben de aynı şeyi düşünüyorum aslında. Birşey demek istemedim çünkü çok vıcık vıcık bir ilişki içinde de değiliz. Ama evet her gün çocuğumu alıyor. Ben oğlumu uyardım. Bazı insanlar farkında olmadan bu şekilde kıyaslamalar yapabilir. X teyzen kötü biri değil ama bu söyledikleri kötü olmuş dedim. Yani çocuğu alıp götürünce sorumlu olan kişi o oluyor. Çocuk bogmadim dediği halde orada onu kollayacak kişi olmasına rağmen bogmussun iste demesi sinirlerimi bozdu. Oğluma da sen onla yolda konuşma birşeyler anlatma. Sorarsa da geçiştir dedim. Zaten birşeyleri anlatan bir çocuk değil. Çok dikkatli davranırım anne demişti. Ama bu son yaşanan cidden canımı sıktı.

Kalp kırmadan halletmek en güzeli, bunun yanında şunu da unutmamak gerekir ki aşırı incelik insanın kendisini yıpratıyor ve yıpranmışlıkla tepki verince de karşıdaki kişi yapılan tüm incelikleri hiçe sayıyor
İşte bende bunun yolunu bulmak istiyorum. İki ay arayla evlenip karşılıklı dairelerde oturmaya basladik. Birbirimizin zor zamanlarinda güzel anlarinda bir arada olduk. Bunları hiçe sayamam. Çalışırken böyle değildi bu kız. Evde kaldıkça mi oldu anlamadım ki 😔

Sitede 4 5 cocuk var
4 senedir aileler sırayla goturdu getırdı
Herzaman bır olay
Sırası gelen dıgerıne atar
Bazen bırının üstüne kalır vs vs
Kac kere banada dedıler
Yok 4 senedır sabah oglen kendım alır gelırım
Kımseye eyvallah etmek ıstemem
Sizin durumunuza düşmek istemedigim için sonradan işimi gücümü ona göre ayarladım dıyorsunuz mesela bunlar hep laf olur
Bırde benım cocugum belkı hasta olacak yada ben hasta olucam ee diger cocugu goturmek zorundamı kalacagım. Onun ıcın kendı cocugunuzu goturebılıyorsanız kendınız goturun yoksa servıse verın derım
Bızım etutumuz olacak servıse verıyoruz dıyın
Baska acıklama yapmak onay almak zorunda ddegılsınız bence..

Servise vermek isinize geliyorsa biz artik servise vericez haberin olsun diyin kendiniz goturup getireceksenizde esime uymuyor artik benimki etude kalicak parka gitme va sorun oluyor artik herkes kendi cocuguyla ilgilensin diyin yani ben boyle birine guvenip cocugumu emanet bile edemem yani kiskanc garip bir tip

Servise vermek isinize geliyorsa biz artik servise vericez haberin olsun diyin kendiniz goturup getireceksenizde esime uymuyor artik benimki etude kalicak parka gitme va sorun oluyor artik herkes kendi cocuguyla ilgilensin diyin yani ben boyle birine guvenip cocugumu emanet bile edemem yani kiskanc garip bir tip
Ben de oğluma dedim eğer seni parka götürecek olursa yanına paranı veriyorum seni taksiye bindirsin eve göndersin konuşurum ben onla yanında para olsun dedim. Anne ben de oynamak istiyorum ama parkta diyor. E çocuk işte benimki de.
Neyse ki artık etüt başladı. Bir süre eşim ikisini de bırakır ben de kendi çocuğumu etüt sonunda alırım. Sonra servise veririz zor oldu diye.

Çocuğunuzu onunla göndermeyin servisayarlayın sizi sadece sinir eden laflar oğlunuzun psikolojisini bozar. Açıklama yapmak zorunda değilsiniz artık biz götürecez dersiniz.

İşte bende bunun yolunu bulmak istiyorum. İki ay arayla evlenip karşılıklı dairelerde oturmaya basladik. Birbirimizin zor zamanlarinda güzel anlarinda bir arada olduk. Bunları hiçe sayamam. Çalışırken böyle değildi bu kız. Evde kaldıkça mi oldu anlamadım ki 😔
Kendini işe yaramaz hissetmeye başlamış olabilir bu da aşağılık kompleksine kapılmasına neden olmuş bence size karşı. Açık açık konuşmak ve size kendini açmasını sağlamak da bir çözüm olabilir

Uyum haftası oldu iki hafta. Gerçekten çok güzeldi. Ama yorucu bir yandan da. 5-8 arası akşamları haftada bir gün olacak. Sınıf ogretmenimiz bı garip. Kadın daha ilk haftadan kurallara uysunlar yoksa atarız şeklinde konuştu. Ben de buna karşı ilk ifadelerinizin bunlar olmasına hem şaşırdım hem üzüldüm filan dedim 😅 haklısınız demiş. Haklıyım tabi demedim 😂
Kafalarına göre atamazlar öyle. Devamsızlık kuralı var tabii başka kural bilmiyorum zaten genelde eşim ilgileniyor. Bizim hocayı oğlum çok seviyor müdürümüz de öyle iyidir. 3. Senesi olacak oğlumun. Tek sorun ihyac listesinin bana gore kabarık olması. Fırçalar, resim kalemleri resim defterleri ... Hatta marka belirtiyorlar bazılarını bulamıyoruz marka olarak. Bir de liseye geçince profesyonel çalışacaklarını bu listenin daha hiçbirşey olmadığını söylemişler. 😕. Hayırlısi

Anlaşılmayacak bişey yok , kadın sizi ve oglunuzu kıskanıyor . Size ozeniyor fakat küçümseye calsiiyor. Etute kalıp siz alcaksaniz iyi, yoksa servise falan verin komşuyu aradan çıkarın diyecektim. Mesafe koyun çok yüz göz olmayın. Eşiniz onun oğlunu sabah hazır sizin kapıda beklerse alsın bıraksın , uyum sağlamayacak bekleteceksede , komşuyu uyarirsiniz baktınız olmuyor ,herkes kendi cocugunu kendi bıraksın ,eşim ise geç kalıyor dersiniz. Durum boyleyse tabi, ben nasıl olduğunu bilemiyorum, direkt kestirip atmakta olmaz , hakkı geçmiş siz yoksunuz okuldan almış falan .
Hiç çocuğunu geç göndermez sabah bize. Ben evden çıkmış oluyorum zaten de eşim hiç demedi onu bekledik diye. Artık bu süreçte bir süre eşim yine ikisini de götürsün bakalım. Sonra servis işine geceriz. Zaten akşam benim oğlumu almayacağı için belki oda başka birşey düşünür sabahlar için bilemiyorum. Kötü bir kız değil çünkü. Sadece bu konu da gariplesti

Ben insanlarla bu denli içli dışlı olamıyorum ya o yüzden hiç anlamıyorum şimdiye kadar nasıl sustunuz. Oğlan etute kalacak bizim saatler değişti herkes kendi götürüp getirsin deyin gitsin

Yani kimseye açıklama yapmak zorunda değilsiniz detaylı. Servisle gidip gelecek artık de geç. Kırmana gerek yok söylerken. Sonuçta yüz yüze bakıyorsunuz

Kafalarına göre atamazlar öyle. Devamsızlık kuralı var tabii başka kural bilmiyorum zaten genelde eşim ilgileniyor. Bizim hocayı oğlum çok seviyor müdürümüz de öyle iyidir. 3. Senesi olacak oğlumun. Tek sorun ihyac listesinin bana gore kabarık olması. Fırçalar, resim kalemleri resim defterleri ... Hatta marka belirtiyorlar bazılarını bulamıyoruz marka olarak. Bir de liseye geçince profesyonel çalışacaklarını bu listenin daha hiçbirşey olmadığını söylemişler. 😕. Hayırlısi
Bizim toplantıya benim dersim vardı gidemedim. Eşim katıldı. Ben de rehberlikciyle görüştüm bir kere. Eşim müdürün tutumunu çok beğendim dedi. Ben de rehberliği bayıldım. Kaç tane psikolog gezdim bu kadar rahatlatmamislardi. Ama öğretmen gereksiz yere kurallara uymazlarsa atılırlar. Burada not yok benim kanaatim önemli yazmış. Zaten işini düzgün de yapmıyor. Bütün diğer hocalar toplantı yapmış. Bizimkinden ses yok. Dersin olduğu gün zoraki bir WhatsApp grubu kurdu. Şimdide edebiyatla ilgili paylaşımlar yapiyor ama başka hiç birşey yapmak yok. Çocuklar ne yapsın o atilanlari anlamadım hiç birşey.yarin bı masal yazdircam oğluma. Masal yazılmasını istemiş tek anladığım bu oldu. Bence kendi de çok farkında değil. Öğretmen de değil. Dosya yönetimi gibi bir bölüm okuyup formasyon almış. Nasıl bilsem e gelmiş anlamadım

Komşu da olsa arkadaşlığı üstünüzde yük hissettiriyorsa yavaş yavaş kendinizi çekip mesafe koyun. Çocuğunuzu da mümkün olduğunca aynı ortamda tutmayın.

Benzer durumları ben de yaşadım, artık görüşmeyi tamamen kestim, rahatladım.
Kimseye hava atma gibi bir amacım yok, kendi halimizde yaşıyoruz. Bu komşu beni ne zaman görse "memur karısııı" diye sesleniyordu 🥴
Kendi evi benim evimden süslü, benim evim aşırı sade, yine de bende ne görse "tabi sen memur karısısın alırsın" diyordu 🤯 (çocukların bezini ıslak mendilini koymak için keçe sepet almıştım ona dedi mesela)

Benim kızımla onun oğlu aynı yaştaydı. Kızım aşırı narin nazik nazlı bir kız, bu komşunun oğlu aşırı hareketli yaramaz her yeri döken oyuncakları kıran bir çocuktu. Kızım da korktuğu için yakın olmuyordu "memur çocuğu tabi seninki ondan korkak" diyordu.
Şu an anlatırken bile yine sinir oldum 🙈

En son kopma noktam da depremden sonra oldu. Benim ailem tüm akrabalarım deprem bölgesinde, bunu bildiği halde hiç arayıp sormadı. Ben de uzun bir mesaj yazdım ve arkadaşlığımızı daha fazla devam ettirmek istemediğimi söyledim. Şimdi kafam çok rahat.

Komşu da olsa arkadaşlığı üstünüzde yük hissettiriyorsa yavaş yavaş kendinizi çekip mesafe koyun. Çocuğunuzu da mümkün olduğunca aynı ortamda tutmayın.

Benzer durumları ben de yaşadım, artık görüşmeyi tamamen kestim, rahatladım.
Kimseye hava atma gibi bir amacım yok, kendi halimizde yaşıyoruz. Bu komşu beni ne zaman görse "memur karısııı" diye sesleniyordu 🥴
Kendi evi benim evimden süslü, benim evim aşırı sade, yine de bende ne görse "tabi sen memur karısısın alırsın" diyordu 🤯 (çocukların bezini ıslak mendilini koymak için keçe sepet almıştım ona dedi mesela)

Benim kızımla onun oğlu aynı yaştaydı. Kızım aşırı narin nazik nazlı bir kız, bu komşunun oğlu aşırı hareketli yaramaz her yeri döken oyuncakları kıran bir çocuktu. Kızım da korktuğu için yakın olmuyordu "memur çocuğu tabi seninki ondan korkak" diyordu.
Şu an anlatırken bile yine sinir oldum 🙈

En son kopma noktam da depremden sonra oldu. Benim ailem tüm akrabalarım deprem bölgesinde, bunu bildiği halde hiç arayıp sormadı. Ben de uzun bir mesaj yazdım ve arkadaşlığımızı daha fazla devam ettirmek istemediğimi söyledim. Şimdi kafam çok rahat.
Ayyy 🙄🙄🙄🙄 yükü atmışınız üstünüzden oh ben de bi rahatladım valla

X