Komşumun yaptığını hazmedemiyorum

haklı bile olsak birisini çok şikayet etmek de iyi değil bu arada
benzer komşu sorununu ben de yaşıyorum. kendisiyle konuştum, düzelmedi
bir iki sefer aşağı vurdum, olmadı
ev sahibine şikayet ettim, olmadı
en sonunda gürültü yaptıkları bi gece saat 3 falanken polis çağırdım, birkaç gün düzeldi sonra yine aynı
artık rahatsız olmama rağmen aksiyon alamıyorum mesela. çünkü daha fazla şikayet edersem bu sefer onlar beni suçlayabilir bu bizim devamlı huzurumuzu bozuyor sürekli şikayet ediyor diyerek
yaptıkları şeyi kabullenmeyen tipler .
düzelecek insan bunca şikayete rağmen düzelirdi diye düşünüp arkasından bela okuyup kendi haline bıraktım
Siz polis gelince gürültü varsa polise tıtanacak tuttutın o şekilde mahkemeye verin.
O tutturuyorsa tutanak o mahkemeye verir tabi karşı tarafında hakkı var.
Şahit bulmak en iyisi böylesi durumda, kesin çözümü yok ne yazık ki

Siz polis gelince gürültü varsa polise tıtanacak tuttutın o şekilde mahkemeye verin.
uğraşsam iş çok büyür de ben de bıraktım artık
beddua ediyorum sadece
ev sahibimiz ortak o komşuyla . ev sahibinin annesi bile , insan sandık ev verdik bunlara diyorsa daha da arlanmaz öyle insanlar

Komşuya memleketini söyledi diye herşeyini anlatmış mi oluyor?

Birde kim ev alırken veya kiralarken duvarlara inceliğine kalınlığına bakıyor ki?
Ben baktım. Hatta üst ve alt komşuya hususi sordum. Bir tanıdığıma da sordurdum. Ses çok gelir mi diye. Önceki evimde üst komşuların tuvalet ve banyoda yaptıkları her şeyin sesi benim odama geliyordu. Yaptıkları dedikoduları duyuyordum.

ev sahibiyseniz yalıtım yaptırabilirsiniz.
Bu arada Beypazarı Gölbaşı’ndan sonra Ankara’nın en güzel ilçesi ne alaka yani? Oraya dair ne kötü bir özellik var da laf etmiş ha Ankara desen genel olarak Ankaralıları sevmezler. Üni hayatım orda geçti en düzenli şehir…
Size gelince belli ki sizi zayıf görmüş ağzına geleni saymış iki yol var deli deliyi görünce sopasını saklar misali ya ondan daha çirkef olacaksınız ya da hukuki yollarla uğraşacaksınız.
Bence böyle bir tipe karşılık ben olsam deliyi oynayabilirdim bir daha yanaşamazdı açıkçası…
Bu komşu gürültü mevzusu kira konusundan sonra ülkenin kanayan yarası resmen. Katil olmamak için ya en üst kat ya da müstakil ev tek çare en takıntısız insanı bile takıntı sahibi yapar.

Çok hassassınız sanırım ben hayatta takmam komşuyu, fikrini filan :) dert etmeyin her memlekete bi kulp var bu ülkede .Bala ya da haymanalısınız diye yorumladım nedense,ankarada bu iki yere bi önyargı var çünkü . Bende Ankaralıyım.

Yaşadıklarınıza üzüldüm. Böyle bir komşuya sahip olmasaydınız keşke. Ama bu şikayetten bir şey çıkacağını sanmıyorum. Hakaret suçu kapsamına girmrz muhtemelen kadının söyledikleri.

Evet tatsız bir olay olmuşta siz de biraz fazla hassassınız sanırım. Günlerce ağlanacak bir olay yok ki bunda.

Lütfen şu adalet sistemini o bana küfretti kalbim kırıldı şeklindeki meseleler yüzünden meşgul etmeyin. Madem bahsettiğiniz kadar çok duyarlı bir insansınız, yıllarca davalarının sonuçlanmasını bekleyen gerçekten mağdur insanları düşünün. Bizim komşuların da kapı seslerini banyodaki seslerini duyarız ama yeni binaların izolasyonunun yetersizliğini biliriz. Gerçekten yorgun olan insanlar olarak eşimle ben yastığa kafamızı yastığa koyduğumuzda hiçbir sesi garipsemiyoruz. çünkü bir komşu ses yapmasa diğer komşunun ses yapası tutuyor ve bu sesler de günlük akışta olağan sesler. tek derdimiz uyumak oluyor. Sizi iki komşu olarak da günümüz yaşantısına kapıyı sert kapattı diye dertlenip ayak uyduramamışsınız. Kimsede suç yoktu bence. Evinizin izolasyonunu sağlamlaştırın derim

Bunu bir değişik sorunu annemlerde yaşıyor mahkeme delil istiyor şikayet dilekçesi yazıldıktan sonra eve gelip ses için cihazz takıyorlar mahkemeye o cihazda kaç desibel vs öyle çıkıyor

Siz bu hassaslikla bu yaşa kadar nasıl hayatta kaldınız. Kusura bakmayın yaşlılara saygı sonsuz fakat bu fosil kadın kavgacı terbiyesiz bisey demiş. Sizde atalarım atalarım diye diye ağladınız mı. Birde günlerce. Hassas bi yapınız var ben olsam "sen memleketimin insanimin bokunu ye teyzem"der kapatırdım kapıyı. Herkes komsusuyla gürültü konusunu yaşıyor maalesef ki. Keza bizde de öyle. Duruma polis karistircaginiz da bisey yokmuş bence, nene size bıçak çekmiş gibi davranmassiniz. Zaten insanlar yaşlandıkça huysuz oluyor. Bence muhatap olmayın zaten

X