Yöresel Tarif Konya Yöresi Etliekmek...Mevlana Aşkı sponsorluğunda :)

Yöresel Yemekler
Canım hakediyorsun..Her iki sunumunuda sürekli olmasada,1-2 ayda 1 defa mutlaka yapıyorum mutfağımda ve gerçekten uğraştırıcı emek verici..
Umarım bu uğraşlarına emeklerine değer!
Bende çok öpüyorum:KK16:

inşallah canım yaa, çok naziksin...:KK16:
evet çok uğraştım gerçekten...
köfteler yarışmasına da katılmıştım ama inan bu uğraştığımın yarısı kadar uğraşmamıştım ona...
çok doğru dedin, baya uğraştırıcı yemekler seçmişim...
özellikle etli ekmek çok uğraştırdı...
ama olsun, beğendiniz ya, çok mutlu oldum ben...:119:

Gazelcim eline koluna sağlık:KK16:
Yine döktürmüşsün. Etli ekmeği çok severim ben :KK56:
Arabaşını çok duydum da ne gördüm ne yedim:KK1: Hamuru çiğnemeden yemek gerekiyormuş. Herkesin harcı değil yemesi demek ki:KK1:

estağfrullah canım benim ne iş alması seve seve anlatırım...:KK16:
senin eşin ağzının tadını bilmiyor...:KK1: hamursuz arabaşı, içi olmayan içli köfteye benzer :KK53::KK53:
pehh ne örnek verdim yaa :KK60:
yani diyeceğim o ki, hamuru olmadan sadece çorba içilmiş olur, onun sırrı hamurunda...:KK34:
ben sana yarım ölçü vereyim canım...
bu yaptığım bir ölçü...
yarım su bardağı unu bir su bardağı soğuk suda iyice çırp tuz ekle...
sonra bir tencereye 1 su bardağı sıcak su koy, kaynamadan hemen bi yandan unlu karışımı dök bi yandan karıştır...
muhallebi kıvamını alacak kısa sürede...
kaynadıktan sonra 10 dakka da kendiliğinden kaynasın sonra küçük bir tepsiye dök...tepsi büyük olursa çok ince bi hamur olur...20 cm çapında bir tabak yeterli olur sana...
ölçüyü unutma, yarım su bardağı un...1 su bardağı kaynar su tencerede olacak...bir su bardağı soğuk su ile de unu karıştıracaksın...
sorun olursa çekinmeden sor canım...
hahhaha hiç gulecegim yokdu gazelim
e$im mara$li, bizim için araba$i neyse onun içinde içli kofte o
senin ornek cuk otuuryor:KK1:
hayatinda yememi$de gormemi$ de napsin araba$i cahili olmu$ çikmi$ :KK1: , ha bunu sadece e$ime diyorum ba$ka bilmeyenler ustune alinmasin :)
kiz 20 cm lik kapta çok kuçuk
tam olçu resimdeki tepsimi , orta tepsiydi o galiba biraz
ben 1 br un dan yapayim en iyisi :)

Gazelcim eline koluna sağlık:KK16:
Yine döktürmüşsün. Etli ekmeği çok severim ben :KK56:
Arabaşını çok duydum da ne gördüm ne yedim:KK1: Hamuru çiğnemeden yemek gerekiyormuş. Herkesin harcı değil yemesi demek ki:KK1:

sağol canım çok teşekkür ederim :KK16: beğendiğine sevindim...
evet çiğnemeden yutuluyor ama sandığın gibi yemesi zor sert bir hamur değil...muhallebi kıvamından hallice :KK1:
löp löp yutuluyor yani anlayacağın :KK9:

gazeeeellllll:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
Etli ekmeği görünce klavyeyi temizlemekten gerisine bakamadım bile:KK53::KK53:

ay sen çok yaşa emi, nasıl güldüm...:KK9:
keşke resimlemek gibi ikram etme imkanı da olsa :KK34:
daha çok arttı buyur gel yiyelim canım :KK34:

Aaayyy gazelcim naptın seenn. Nasıl özlemişim etli ekmeği :KK56::KK56::KK56: ellerine sağlık

çok teşekkür ederim canım yaa :KK16:
beğendiğine sevindim...:KK34:

hahhaha hiç gulecegim yokdu gazelim
e$im mara$li, bizim için araba$i neyse onun içinde içli kofte o
senin ornek cuk otuuryor:KK1:
hayatinda yememi$de gormemi$ de napsin araba$i cahili olmu$ çikmi$ :KK1: , ha bunu sadece e$ime diyorum ba$ka bilmeyenler ustune alinmasin :)
kiz 20 cm lik kapta çok kuçuk
tam olçu resimdeki tepsimi , orta tepsiydi o galiba biraz
ben 1 br un dan yapayim en iyisi :)

valla maralım ben bir ölçü yaptım işte bu paylaştığım tarif bir ölçü...döktüğüm tepsi orta boy tepsi ama buna bile biraz büyük geldi, hamur kalın olursa daha makbuldür...
seninki yarım ölçü olacaksa benim tepsi çok büyük gelir sana...
ama istersen bir ölçü yap...
senden başka yiyen yoksa biraz zor bitirirsin ama :KK23::KK23:

süper olmuş ellerine sağlık.

ben hiç kıyma ve kıymalı şeyler sevmem-yemem ama ikidir senin bu yaptığın şeyleri fena canım çekiyor.önce köfteler şimdi etliekmek,kendimi tanıyamıyorum şu anda :KK1:

Son düzenleme:
süper olmuş ellerine sağlık.

ben hiç kıyma ve kıymalı şeyler sevmem-yemem ama ikidir senin bu yaptığın şeyleri fena canım çekiyor.önce köfteler şimdi etliekmek,kendimi tanıyamıyorum şu anda :KK1:

çok teşekkürler canım beğendiğine sevindim :KK16:
sana sevdirecem eti sonunda göreceksin En Büyük KK

Gazel:KK52::KK52::KK52::KK52:
Canım ellerine sağlık harika görünüyorlar:KK56:Yarışmada başarılar dilerim:KK16::KK16::KK16:

nevrestem :KK16:
nerelerdesin gözüm yolda kaldı... çok teşekkür ederim.çok sevindim beğenmene..:KK34:
bugün yayınlanmaz diyordum biraz gecikti diye ama sağolsun kazen ekledi beş on dakikaya...:KK34:

nevrestem :KK16:
nerelerdesin gözüm yolda kaldı... çok teşekkür ederim.çok sevindim beğenmene..:KK34:
bugün yayınlanmaz diyordum biraz gecikti diye ama sağolsun kazen ekledi beş on dakikaya...:KK34:

Canım bütün gün pc başındaydım ben çıktıktan sonra eklenmiş:KK9::KK19:
Beğenilmez mi canım çok güzel görünüyorlar:KK56:
Bol şans diliyorum:KK54::KK48:

Gazelim , ahretim , ben sana ne diyeyim yahuuu , dur dur senin smileyı koyayım sen anla

:KK62::KK62::KK62::KK62::KK62:

Harika gözüküyor arkadaşım , o naif , o ince , o kibarlık timsali ellerine sağlık .

Yöresel yemekler kategorisinin hakkını ziyadesi ile vermişsin .:KK19:

Hem de bu sınav stresi arasında , kocaman kocaman tebrikler sana canım :KK9::KK9::KK9:

X