koroid pleksus kisti

merhaba arkadaşlar ben kadınlar kulubüyle koroid pleksus kistini ararken karşılaştım ve siteyi çok beğendim aranıza katılmak ve başımdan geçenleri sizinle paylaşmak isterim.

Benimde bebeğimde18 haftalık hamileyken maalesef beyninde 5.6 mm ve 5.7 mm aynı tarafta 2 tane koroid peleksus kisti saptandı doktorum önemli bişey olmadığını ayrıntılı ultrasonda incelenmesi gerektiğini eğer başka bir bulguya saptanmassa 24.hafta veya en geç 28.haftaya kadar kaybolacağını söledi ve 24. haftaya ayrıntılı ultrason için randevu verdi.allah kimsenin başına böyle bişey vermesin çok zor bişeymiş elebide söz konusu kendi canınızdan bile çok sevdiğiniz çocuğunuz söz konusu olunca dahada zor.

24.haftaya kadar bekleyemezdim başka bir doktora gittim ayrıntılı ultrasonda icelemeler yapıldı ve pleksus dışında başka bulguya rastlanmadı bu doktorda kendi doktorumla aynı şeyleri söyledi kaybolur tek başına bir anlam ifade etmiyor dedi.ama yinede insan çok üzülüyor ya geçmezse ya bişey olursa die düşünmeden duramıyorsunuz ve nihayet ağlaya sızlaya 24. hafta gelmişti o gün sanki kalbim yerinden çıkıcakmış gibiydi ya geçmediyse die ve allaha şükürler olsunki kistler kaybolmuştu geçmişti ve o anda dünyalar benim olmuştu.:sm_cool:

Başına bundan sonra böyle bişey gelen olursa lütfen eğer sadece koroid pleksus kisti varsa ve başka bulgular bulunmamışsa lütfen kendinizi ve bebeğinizi boş yere üzmeyin çünkü bebeğinizide tehlikeye atmış oluyorsunuz benim yaptığım gibi hergün stres hergün acaba geçermii uykusuz geceler ağlamadan 1 saat bile geçirmedim ama sonucunda erken doğum riskiyle karşı karşıya kaldım doktorunuza güvenin yada aklınızda sorular kaldıysa başka bir doktora gidin.

ALLAH İNŞALLAH hepimizin bebeğimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza almamızı kısmet eder herkese hayırlı doğumlar.
Merhaba yorumunuZu 2009 da yapmışsınız ama bende sizin gibi koroid pleksus kistini araştırırken kadınlar kulubüyle tanıştım. Benimde bebeğimde 18 haftalık iken böyle bir kist görüldü doktorum önemli değil geçici bir durum fakat yinede detaylı ultrasonda incelenmesini istedi önümüzdeki hafta detaylı ultrasona giricem bu haftaya kadar bebeğin gelişiminde ve diğer organlarında bir problem gözükmedi sadece bu kistler dışında. Şimdi merak ediyorum sizin evladınız nasıl. Ben ikili testimi ve üçlü testimi yaptırmadım gerçi daha üçlü test için zamanım var siz bu testleri yaptırmışmıydınız. Bütün yorumlarda herkesin bebeğinde geçmiş olduğu yazıyor bu içimi rahatlatıyor. Bebeğimi Allah a emanet ettim ve bekliyorum inşallah sağlıkla kucağıma alırım

Benimde 17 haftalik ken bebegimin birinin kafasinda 7mm koroid pleksus kisti gozukmustu ek bir bulgu yoktu 26. Haftada gecer demisti doktor öylede oldu çok şükür şuanda 29 haftalik bebeklerim

Şuan bende 25 haftalığım 18 haftalıkken gözükmüştü çok minik olarak ölçememişti bile doktor 23. Haftamda kaybolmuşlardı. Rabbim herkese sağlıklı doğumlar nasip etsin bebişlerimizi tüm kötülüklerden korusun

Meraba 20 + 3 gunluk hamileyim.doktor cocugun beyninde koroit pleksus kisti oldugunu bununda ozur bakimindan risk tasidigini soledi.vucuduyla ilgili olarak dudak yarikligi yok dedi bacaklari kollari normal gozukuyor fakat ayrintili ulturason istedi.bilmedigimiz icin bu konuyla ilgili birsey şok olduk.suan sayfada olumsuz bir sey gormedim bunu yasayan ve yorum yapmayanlar varsa lutfen bilgikendirsinler. Ulturasonda kalbinde delik bobrekte kucukluk veya kollarda kisalik gorulmesinden korkuyorum.

hiç korkma ve ayrıntılı ultrasona gir benimde bebeğimin beyninde koroid pleksus kisti gördü doktorum aynı şekilde bizimde dudak yarıklığı vs başka bi rahatsızlığı yoktu sadece kalbi ayrıntılı ultrasonlar daha detaylı görüyo diye 3 boyutlu ultrason istemişti bizde girdik 3 boyutlu ultrasona ve çok şükür hiç bir şey çıkmadı. Bak bende hamileliğimde telaşlı telaşlı buraya yazdım ve o ultrasona girebe kadar kendine günleri zehir ettim sonuç olarak şuanda bebeğimi sağlıkla emziriyorum Sende dert etme zaten başka bi bulgu olsaydı doktorun kendi ultrasonundada görürdü ayrıntılı ultrason tedbir için sağlıklı doğumlar diliyorum

Evet bende ayrintili ulturasona gircem ama burda ne kadarda okusam icim rahat etmiyo acaba doktor bise gordude solemiyomu diye endiseleniyorum ama solerdi heraldee. Belli olurdu yani.insallh bende iyi haberlerle donerim. Bobrekte buyukluk kollarda kisalik veya kalpte delik gorulmezse icim rahatlar. Bunlar kisti destekleyen bulgularmis sizin iki taraftada varmiydi.benim cift taraftada var

Evet benimde iki tarafta vardı ve 23. Haftada kendiliğinden kayboldular şusn bir aylık kızım ve çok ssğlıklı maşallah. Merak etme doktorlar hiç bişeyi saklamaz başka bir bulgu görse söyler çünkü mesuliyet ona ait ayrıca insanların yüzüne pat diye üç aylık ömrün kaldı diyolarda sana mı söylemeyecek bebeğinle ilgili bişeyi bende senin gibi düşünüyordum. Dediğim gibi dert etme bişey çıkmayacak buna kendini inandır bebeğini etkileme stres yapma. Bak sana başka rahatlatacak birşey daha söyliyim zaten bizim her ay düzenli girdiğimiz ultrasonlarda bebeklerin kol bacak uzunlukları ölçülüyor kısalık veya yamukluk olsaydı doktorun bu kistlerden önce bunu söylerdi sana

İnsallhh sadece bu yasadigim uzuntuyle kalir.yarin giriyorum ayrintili ulturasona verdigin bilgiler icin cevabn icin cok tesekkur ederim. Bunlari duydukca daha olumlu dusunebiliyorum.senin kadar sansli cikarim insallhhhh saolasin

merhaba arkadaşlar ben kadınlar kulubüyle koroid pleksus kistini ararken karşılaştım ve siteyi çok beğendim aranıza katılmak ve başımdan geçenleri sizinle paylaşmak isterim.

Benimde bebeğimde18 haftalık hamileyken maalesef beyninde 5.6 mm ve 5.7 mm aynı tarafta 2 tane koroid peleksus kisti saptandı doktorum önemli bişey olmadığını ayrıntılı ultrasonda incelenmesi gerektiğini eğer başka bir bulguya saptanmassa 24.hafta veya en geç 28.haftaya kadar kaybolacağını söledi ve 24. haftaya ayrıntılı ultrason için randevu verdi.allah kimsenin başına böyle bişey vermesin çok zor bişeymiş elebide söz konusu kendi canınızdan bile çok sevdiğiniz çocuğunuz söz konusu olunca dahada zor.

24.haftaya kadar bekleyemezdim başka bir doktora gittim ayrıntılı ultrasonda icelemeler yapıldı ve pleksus dışında başka bulguya rastlanmadı bu doktorda kendi doktorumla aynı şeyleri söyledi kaybolur tek başına bir anlam ifade etmiyor dedi.ama yinede insan çok üzülüyor ya geçmezse ya bişey olursa die düşünmeden duramıyorsunuz ve nihayet ağlaya sızlaya 24. hafta gelmişti o gün sanki kalbim yerinden çıkıcakmış gibiydi ya geçmediyse die ve allaha şükürler olsunki kistler kaybolmuştu geçmişti ve o anda dünyalar benim olmuştu.:sm_cool:

Başına bundan sonra böyle bişey gelen olursa lütfen eğer sadece koroid pleksus kisti varsa ve başka bulgular bulunmamışsa lütfen kendinizi ve bebeğinizi boş yere üzmeyin çünkü bebeğinizide tehlikeye atmış oluyorsunuz benim yaptığım gibi hergün stres hergün acaba geçermii uykusuz geceler ağlamadan 1 saat bile geçirmedim ama sonucunda erken doğum riskiyle karşı karşıya kaldım doktorunuza güvenin yada aklınızda sorular kaldıysa başka bir doktora gidin.

ALLAH İNŞALLAH hepimizin bebeğimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza almamızı kısmet eder herkese hayırlı doğumlar.

merhaba dün banada iki taraflı kist dediler beyinde hemen gelir gelmez internete saldırdım ve okuduklarım çok morelimi bozdu benım yaşım 30 nisanda 31 olucam yaşlada ilgili sanırım detaylı ultrason randevum 17 subatta 19+7 haftalık olucam nasıl beklicem zaman nasıl geçicek bilmiyorum. nasıl davranmalı ne yapmalıyım bilmiyorum

Bizede aynisini dediler ayrintili ultrason baktirdik doktorumuz bu kist her bebek icin normal ancak kist buyur ise sikinti dedi kist kendiliginden kayboldu suan ayrica doktor degistik ve yeni doktorumuz bu olayi biz hastalarimiza soyleme geregi bile duymuyoruz tabi kisyde buyume olmadigi taktirde gonlunuzu rahat tutun kendiliginden kaybolacaktir

Bizede aynisini dediler ayrintili ultrason baktirdik doktorumuz bu kist her bebek icin normal ancak kist buyur ise sikinti dedi kist kendiliginden kayboldu suan ayrica doktor degistik ve yeni doktorumuz bu olayi biz hastalarimiza soyleme geregi bile duymuyoruz tabi kisyde buyume olmadigi taktirde gonlunuzu rahat tutun kendiliginden kaybolacaktir

inşallah ya benımkide benım gördüğüm hastalarda hiç bi problem çıkmadı bugüne kadar ama detalıda iyi bakılması lazım dedi internettede baya şeyler yazıyor insanın moreli çok bozluyuyor

Sakin su guzel anlari izdiraba cevirmeyin gercekleri yaziyorum buraya. soyleme geregi bile bulmuyoruz dedi ikinci doktorumuz kistlerin capini iyi aklinizda tutun 1 ay sonra kalmayacak. bu olay cocuk gelisim surecinde gayet normal dedi doktorumuz

Hiç moralinizi bozmayın benim bebeğimde de 18 haftalıkken görüldü iki taraflı kist detaylı ultrasona girdik herşey normaldi sonra kistler kendiliğinden kayboldu şuan 3 aylık kızımla oynuyorum Yapmanız gereken tek şey sakin olmak ve iyi şeyler düşünmek

Evwt gönlümüze su serpen bize bu konuda tecrube edindiren ikisi busra hanimdir
kendisi allah bagislasin suan Bebegi ile saglikli huzur lu bir sekilde beraber sizde huzurlu olun

Çok sağolun rabbim sizinde bebeklerinizi size sağlıklı sıhhatli bağışlaşın. Bu durumları yaşayan bilir bende sizi rahatlatabildiysem ne mutlu bana ☺️

Sakin su guzel anlari izdiraba cevirmeyin gercekleri yaziyorum buraya. soyleme geregi bile bulmuyoruz dedi ikinci doktorumuz kistlerin capini iyi aklinizda tutun 1 ay sonra kalmayacak. bu olay cocuk gelisim surecinde gayet normal dedi doktorumuz

neden bizimki öyle demedi baktıda baktı ölçtü elime verdi çıktısını iyice incelesindeler detaylıda dedi

Evwt gönlümüze su serpen bize bu konuda tecrube edindiren ikisi busra hanimdir
kendisi allah bagislasin suan Bebegi ile saglikli huzur lu bir sekilde beraber sizde huzurlu olun

darısı başımıza allahım su günleri atlatsın sağlıcakla evlatlarımızı kucağımıza versin korkuları alsın kalbimizden

Hiç moralinizi bozmayın benim bebeğimde de 18 haftalıkken görüldü iki taraflı kist detaylı ultrasona girdik herşey normaldi sonra kistler kendiliğinden kayboldu şuan 3 aylık kızımla oynuyorum Yapmanız gereken tek şey sakin olmak ve iyi şeyler düşünmek

sakin olmaya çalışıyorum ama aklımdanda çıkaramıyorum. detaylım 17 subatta biran önce gelse o gün

X