koroid pleksus kisti

Kizlar merhaba. Acil yardiminiza ihtiyacim var. Dun 18 haftalik bebegimde iki lopta 5mm 3mm 6mm koroid kist tespit etti doktor :KK43: adi kotu bi kere beyinde kist deyince korkuyo insan. Uzulme kotu bisey yok normalde eriyo ama sen bi ara bi profosore gosterebilirsen iyi olur dedi. Tamam hemen yarin gidicem diyip universite hastanesine sevk istedim. İkili testim temiz cikmisti. 3 lu testim henuz cikmadi. Bugun universite hastanesine gittim uzmanla gorusucem diye ama malesef uzmanlar yerine asistanlarini koymus benim doktorumdan daha bilgisiz insanlarla gorusmek zorunda kaldim.riski gebelik bolumunde incelediler baska bi bulguya rastlanmadi.kemik boylari olculdu,kafa cevresi olculdu sonuc hepsi normal cikti.gelisimi gayet normal cok şukur.ama ben kendimi rahatlatmaya hazirlanmisken amniyon sivisi alip inceleyelim tek tarafli oldugunda problem olmuyo ama cift tarafli goruluyo kistler risk olabilir inceleyelim dedi. Bende istemedim sonucta Allah korusun down sendromlu dese bile benim evladim o aldirma gibi bi dusuncem yok.lutfen biseyler soyleyin kizlar cift tarafli olup normale donen, eriyen var mi?cok caresizim nolur yardim edin.

Kizlar merhaba. Acil yardiminiza ihtiyacim var. Dun 18 haftalik bebegimde iki lopta 5mm 3mm 6mm koroid kist tespit etti doktor :KK43: adi kotu bi kere beyinde kist deyince korkuyo insan. Uzulme kotu bisey yok normalde eriyo ama sen bi ara bi profosore gosterebilirsen iyi olur dedi. Tamam hemen yarin gidicem diyip universite hastanesine sevk istedim. İkili testim temiz cikmisti. 3 lu testim henuz cikmadi. Bugun universite hastanesine gittim uzmanla gorusucem diye ama malesef uzmanlar yerine asistanlarini koymus benim doktorumdan daha bilgisiz insanlarla gorusmek zorunda kaldim.riski gebelik bolumunde incelediler baska bi bulguya rastlanmadi.kemik boylari olculdu,kafa cevresi olculdu sonuc hepsi normal cikti.gelisimi gayet normal cok şukur.ama ben kendimi rahatlatmaya hazirlanmisken amniyon sivisi alip inceleyelim tek tarafli oldugunda problem olmuyo ama cift tarafli goruluyo kistler risk olabilir inceleyelim dedi. Bende istemedim sonucta Allah korusun down sendromlu dese bile benim evladim o aldirma gibi bi dusuncem yok.lutfen biseyler soyleyin kizlar cift tarafli olup normale donen, eriyen var mi?cok caresizim nolur yardim edin.

canım geçmiş olsun öncelikle bende buraya yazmıştım okudunmu bilmiyorum aynı sorun bendede vardı çok kötü günler geçirdim ama hep kendi kendime araştırdım bilmem naptım oysaki doktor bana bunlar görülebiliyor ve %90 oranındada kendiliğinden geçiyo demişti ve şimdi geçti bin şükür ben üzüldüğümle kaldım ne olur kendini üzme herhalukarda bebeğini istiyorsan amniyosentez falanda yaptırma detaylınada az kalmış. panik yapıp bebeğinide üzme allah yardımcın olsun.

Bizde de cift tarafki kist var bobreklerde genisleme var ve 4lu taramam riskli cikti bu durumu yasayipta saglikli bebek doguran olduimu acaba cok merak ediyorum 29 haftadayim hala duruyor sorunları cocugum saglikki dogacak mi diye

Kizlar merhaba bebeğimde 17+4iken koroid pleksus kisti göründü tek tarafli ve 0.48 mm doktorum bir sey olmadigini diğer tüm bulgularin normal oldugunu kafama takmamam gerektigini soyledi baska bir doktora gittim o da ayni seyleri soyledi ama ben korkuyorum sonucta benim canim kanim ya birsey olursa diye dusunmeden edemiyorum suan 19 haftaligim ama zaman gecmiyor ne olur gecenler bir sıkıntı olmadigini basindan gecenleri yazsin icim biraz olsun rahatlasin

Kizlar merhaba bebeğimde 17+4iken koroid pleksus kisti göründü tek tarafli ve 0.48 mm doktorum bir sey olmadigini diğer tüm bulgularin normal oldugunu kafama takmamam gerektigini soyledi baska bir doktora gittim o da ayni seyleri soyledi ama ben korkuyorum sonucta benim canim kanim ya birsey olursa diye dusunmeden edemiyorum suan 19 haftaligim ama zaman gecmiyor ne olur gecenler bir sıkıntı olmadigini basindan gecenleri yazsin icim biraz olsun rahatlasin

Lütfen kendinize bunu sıkıntı yapmayın benim bebeğimdede vardı diğer tüm bulgular normalse onlar kendiliğinden kayboluyor bebeğin gelişimini etkilemiyoe bile. İçin rahat olsun benim kızım sağlıkla doğdu şuan 6 aylık

Lütfen kendinize bunu sıkıntı yapmayın benim bebeğimdede vardı diğer tüm bulgular normalse onlar kendiliğinden kayboluyor bebeğin gelişimini etkilemiyoe bile. İçin rahat olsun benim kızım sağlıkla doğdu şuan 6 aylık
Peki ne zaman kayboldu o kist neden olusuyor yani benimle mi alakali acaba unuttum diyorum ama her sabah aklima geliyor ne yapmam gerek bilmiyorum

Çoğu anne karnında ki bebeklerin gelişim sürecinde oluşan bi kist bunlar ama bu kistler oluştuğunda yanında başka bi bulgu daha olduğunda bebeğin engelli olabileceğinden şüpheleniyolar ama bak benim bebeğimde 18 haftalıkken doktor kontrolümde görüldü hemde her iki tarafta küçük küçük vardı 24. Haftasında kendiliğinden kayboldular. Bende çok üzülmüştüm ama hiç kondurmadım bebeğime hep iyi olacak diye düşündüm. Sende lütfen kendini üzme herşey çok güzel olacak seninle alakalı bişey değil bu kistlerin olması inan bebeğinin gelişiminide hiç etkilemeyecek bile sağlıklı doğumlar diliyorum

Çoğu anne karnında ki bebeklerin gelişim sürecinde oluşan bi kist bunlar ama bu kistler oluştuğunda yanında başka bi bulgu daha olduğunda bebeğin engelli olabileceğinden şüpheleniyolar ama bak benim bebeğimde 18 haftalıkken doktor kontrolümde görüldü hemde her iki tarafta küçük küçük vardı 24. Haftasında kendiliğinden kayboldular. Bende çok üzülmüştüm ama hiç kondurmadım bebeğime hep iyi olacak diye düşündüm. Sende lütfen kendini üzme herşey çok güzel olacak seninle alakalı bişey değil bu kistlerin olması inan bebeğinin gelişiminide hiç etkilemeyecek bile sağlıklı doğumlar diliyorum
Cok tesekkur ederim icim rahatladi hep iyi oldugunu ve gececegini dusunup kendimi rahatlaticam Allah bebeklerimizi bize bagislasin inşallah.

Cok tesekkur ederim icim rahatladi hep iyi oldugunu ve gececegini dusunup kendimi rahatlaticam Allah bebeklerimizi bize bagislasin inşallah.

Rica ederim ne demek.. Doğuma kadar geçmezse bile bebeğinin gelişimini etkilemeyeceğini unutma Sen Rabbine güven bebeğini iyi güzel sağlıklı bi şekilde kucağına alacaksın ve bunlar aklına bile gelmeyecek. Rabbim daha büyük sıkıntı vermesin inan bana bu hiç bişey değil. Bu süreçte sadece kendini oyalayacak güzel hobiler edin kafanı dağıt hamileliğinin tadını çıkar

canım benım iki taraflıydfı ve normale döndü çok şükür şujan kayboldu hiç birşey yok allah yardımcın olsun sakın üzülme çoğu kayboluyormuş zaten

Bende bu hafta detaylı ultrasona girdim ve 3mm büyüklüğünde beyinde kist var dedi şu an çok uzgunum ne kadar kafaya takmayin densede insan korkuyor inşallah zamanla gecer allah herkese şifa versin bu sorunu yaşayanlara gercekten bir anne adayi icin cok üzücü bir durummus

Canim ben ne zor gunler yaşadım bu kistler ve bobrekn genislemesi yuzunden 4 lu tarama yaptirdim 2 kez bozuk cikti kimi dedi kafasi buyuk kimi dedi suyun fazla kimi dedi amniyosentez kimi dedi harmony testi hicbirini yaptirmadim hem.uzuldim hem.dua ettim cok şükür bebegim saglikli dogdu cok kafaya takma karnindayken ilerleyen haftalarda duzeliyo daha cok minik her hafta bisisi olusuyo bebegin sağlıklı dogar Allahın izniyle

var adData = {google_width: 336,google_height: 280,google_click_url: 'https://adclick.g.doubleclick.net/a...6157966853511074\x26adurl\x3d',google_ait_url: 'https://googleads.g.doubleclick.net...AITNAME_\x26value\x3d_AITVALUE_',redirect_url: 'https://adclick.g.doubleclick.net/a...pc&utm_campaign=anne_sallagitsin',visible_url: 'keyfinyerinegelsin.com/sallagitsin1',destination_url: 'http://keyfinyerinegelsin.com/salla...utm_campaign\x3danne_sallagitsin',link_target: '_top',google_template_data: {rendering_settings: {'format': '336x280'},'adData': [{'layout': 'Custom','creationContext': 'AUTHORING_TOOL:UNKNOWN','preU2Urls': 'true','displayUrl': 'keyfinyerinegelsin.com/sallagitsin1','destinationUrl': 'http://keyfinyerinegelsin.com/salla...sallagitsin','FLAG_client_side_flag_overrides': '[{\x22name\x22 : \x22uses_octagon_sdk\x22, \x22value\x22 : true}]','Custom_layout': 'https://tpc.googlesyndication.com/s...7029931/336x280.html?csp\x3der3','versionInfo': '7.3.2'}]}};(function(){var m=this,q=function(a,c,b){a=a.split(".");b=b||m;a[0]in b||!b.execScript||b.execScript("var "+a[0]);for(var d;a.length&&(d=a.shift()):KK66:a.length||void 0===c?b=b[d]?b[d]:b[d]={}:b[d]=c},r="closure_uid_"+(1E9*Math.random()>>>0),aa=0,ba=function(a,c,b){return a.call.apply(a.bind,arguments)},ca=function(a,c,b){if(!a)throw Error();if(2c?1:0};var v=function(a,c){this.I=a;this.A=c;var b=document.documentMode;this.H=b&&10>b;this.b={};this.f=!1},A=function(a,c){var b=c.n;switch(c.t){case 1:var d=c.d,b=y(a,b);b.u(d);break;case 2:var d=a,e=y(d,b);e.v=!0;z(d,b)}},y=function(a,c){a.b[c]||(a.b[c]={v:!1,j:[],u:null});return a.b[c]},z=function(a,c){var b=y(a,c);if(b.v){for(var d=b.j.length,e=0;ef)return"";a.h.sort(function(a,b){return a-b});d=null;b="";for(var g=0;g
ladiesinlavenderAktif ÜyeÜye

Valla nasıl teşekkür etsem az sana. Dediğin gbi dr'lar önemsemedikçe de üzülüyo insan sanki basite alıyo gbi bizim için çok önemli olan bu olayı. Allah razı olsun senle konuştukça bebeğimi sevip geçicek annecim korkma deyip bebeğide kendimide teselli ediyorum:)

Rabbim sana hayırlı kolay doğumlar nasip etsin inşallah. Bebişinede mutlu huzurlu sağlıklı bi ömür diliyorum..
Sendende Allah razı olsun inşallah sağlıkla bebeklerimizi kucagina almak nasip olur sanada banada. Bende teşekkür ederim iyi dileklerin için. biraz bile rahatlatabildiysem seni ve bebisi ne mutlu bana. Bundan sonra çoook sağlıklı sorunsuz bir gebelik geçirirsin inşallah çabucak su gibi geçsin bu günler

20 Haziran 2016K.İ.B.Favorilere Ekle
Beğen+ Çoklu AlıntıCevapla

20 Haziran 2016
Konu Sahibi : kedir

• PpatyaaYeni ÜyeÜye

Sendende Allah razı olsun inşallah sağlıkla bebeklerimizi kucagina almak nasip olur sanada banada. Bende teşekkür ederim iyi dileklerin için. biraz bile rahatlatabildiysem seni ve bebisi ne mutlu bana. Bundan sonra çoook sağlıklı sorunsuz bir gebelik geçirirsin inşallah çabucak su gibi geçsin bu günler
    Teşekkür ederim. İnşallah inşallah iyi dileklerin için çok saol.

20 Haziran 2016K.İ.B.Favorilere Ekle
2 Temmuz 2016
4 Temmuz 2016

• PpatyaaYeni ÜyeÜye

29. Haftadayım.yaşadığım şehirden farklı ilde çalışan Perinatoloji uzmanı kistlerin geçmiş olduğunu söyledi çok sevindm mutlu oldum ki ilk gören oydu. Sonra kendi şehrimde olan ve doğumuma girecek olan doktora gittim kistler için var dedi. İlk başta görmemiştibu hekim, perinatoloji uzmanı dedi diyince görmüştü. Şimdi baktığında ise tek kist varmış gibi konuştu pek önemsemedi. Moralim gene bozuldu. Perinatoloji uzmanına inanmak istiyorum Adam varken yok demezdi ki ya iyi de bu doktor ne gördü. Kafam çok karışık ve mutsuzum.
    Genişletmek için tıkla...

Ben çok araştırdım bu konuyu günlerce uğraştım özele gidiyorum normalde fakat devlet hastanesinde çalışan arkadaşımı ziyarete gittiğimde o ultrasonda farketti kisti hatta bizede gösterdi fotoğraflarını çekip daha sonra kendi dr'uma attım o da detaylıda bakalım dedi radyoloji uzmanıyla beraber baktılar ikiside küçük bişey olduğunu ve 24.haftada kaybolucağını eğer doğumdan sonra bile kaybolmasa bi sıkıntı yaratmıcağını söylediler. Bunlarla yetinmeyip kadın doğumcu arkadaşımın hocasına gittim eğitim araştrmada doçent kendisi o da baktı ve bebeğin sağlıklı olduğunu bu kistin artık çoğu gebelikte izlendiğini söyledi. Bu rahatsızlık ne zmn geçer dediğimde bunu bi hastalık yada rahatsızlık olarak görme çok basit bişey bu dedi sakın kafana bile takma geçicek geçmese bile bu bebeğini etkilemicek müdahale gerektirmicek dedi. Bu kdr dr gezdikten sonra biraz rahatladım. Ama kisti ben görüyorum siz görmediniz mi yani dr hala var demiş ya keşke hangisi deseydiniz biraz içiniz rahat ederdi. Umarım geçmiştir yaşayan bilir o korku dolu günleri içinizi rahat tutun başka bi sıkıntısı olmasın bu geride kalıcaktır. 2 hafta sonra bnmde kontrolüm var inşallah kaybolur ozmna kadar.

4 Temmuz 2016K.İ.B.Favorilere Ekle
  • (function(){var h,l=this,aa=function(a){var b=typeof a;if("object"==b)if(a){if(a instanceof Array)return"array";if(a instanceof Object)return b;var c=Object.prototype.toString.call(a);if("[object Window]"==c)return"object";if("[object Array]"==c||"number"==typeof a.length&&"undefined"!=typeof a.splice&&"undefined"!=typeof a.propertyIsEnumerable&&!a.propertyIsEnumerable("splice"))return"array";if("[object Function]"==c||"undefined"!=typeof a.call&&"undefined"!=typeof a.propertyIsEnumerable&&!a.propertyIsEnumerable("call"))return"function"}else return"null";else if("function"==b&&"undefined"==typeof a.call)return"object";return b},m=function(a){var b=aa(a);return"array"==b||"object"==b&&"number"==typeof a.length},n=function(a){return"string"==typeof a},ba=function(a,b,c){return a.call.apply(a.bind,arguments)},ca=function(a,b,c){if(!a)throw Error();if(2b?1:0};var da=Array.prototype.forEach?function(a,b,c){Array.prototype.forEach.call(a,b,c)}:function(a,b,c){for(var d=a.length,e=n(a)?a.split(""):a,f=0;fparseFloat(z)){y=String(B);break a}}y=z}var ra=y,la={},sa=function(a){ma(a,function(){for(var b=0,c=r(String(ra)).split("."),d=r(String(a)).split("."),e=Math.max(c.length,d.length),f=0;0==b&&f2*this.h&&I(this),!0):!1};var I=function(a){if(a.h!=a.i.length){for(var b=0,c=0;bAra
    Önemli uyarı, mesajlaşma yöntemi dönem dönem yönetim tarafından kontrol edilmektedir !
    İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.Forum software by XenForo™
    Quality Add-Ons by WMTech
    Certain add-ons by avforums.com
    Add-ons by Brivium

Arkadaslar merhaba bende 20 haftalik hamileyim bugun ayrintili ultrasonda beyninde koroid pleksus kisti kalbindede parlaklik gordu karnimdan sivi alinmasni onerdi down sendromlu olabilir diye hic boyle bise yasayan oldumu cevp yazarsaniz cok sevinirim.

Kizlar merhaba. Bende daha once yazmistim kistle ilgili. Smdi bildirimi gelince tekrar yazmak istedim. Lutfen kendinizi ve bebeginizi strese sokmayin. Benim 16. Ci haftamda olmasi lazim doktor beyninde kist var diyince basimdan kaynar sular dokuldu. Universite hastanesine sevk etti gunlerce agladim zirladim. Hastanedede kistin oldugunu amniyon sivisi alinmasi gerektigini soylediler. Ama kabul etmedim, ya bebegime zarar verseydi. Veya Allah korusun ozurlu olucak deselerdi bile kiyamazdim bebegime aldiramazdim cunku minik hareketlerini hissetmeye baslamistim bile.cok sukur 40+4 olduk bugun Ne kist var nede baska nir problem Allaha cok sukur. 24. Haftada erimisti kist kendisi. Suan tek sikintim doguramiyo olmam onun disinda bebegimle ilgili hic bir sorun yok hatta gelisimi onden bile gidiyor siz sakin kendinizi uzup bebeginizle aranizdaki baga zarar vermeyin. Onun tek ihtiyaci olan sizin sevginiz

merhaba arkadaşlar ben kadınlar kulubüyle koroid pleksus kistini ararken karşılaştım ve siteyi çok beğendim aranıza katılmak ve başımdan geçenleri sizinle paylaşmak isterim.

Benimde bebeğimde18 haftalık hamileyken maalesef beyninde 5.6 mm ve 5.7 mm aynı tarafta 2 tane koroid peleksus kisti saptandı doktorum önemli bişey olmadığını ayrıntılı ultrasonda incelenmesi gerektiğini eğer başka bir bulguya saptanmassa 24.hafta veya en geç 28.haftaya kadar kaybolacağını söledi ve 24. haftaya ayrıntılı ultrason için randevu verdi.allah kimsenin başına böyle bişey vermesin çok zor bişeymiş elebide söz konusu kendi canınızdan bile çok sevdiğiniz çocuğunuz söz konusu olunca dahada zor.

24.haftaya kadar bekleyemezdim başka bir doktora gittim ayrıntılı ultrasonda icelemeler yapıldı ve pleksus dışında başka bulguya rastlanmadı bu doktorda kendi doktorumla aynı şeyleri söyledi kaybolur tek başına bir anlam ifade etmiyor dedi.ama yinede insan çok üzülüyor ya geçmezse ya bişey olursa die düşünmeden duramıyorsunuz ve nihayet ağlaya sızlaya 24. hafta gelmişti o gün sanki kalbim yerinden çıkıcakmış gibiydi ya geçmediyse die ve allaha şükürler olsunki kistler kaybolmuştu geçmişti ve o anda dünyalar benim olmuştu.:sm_cool:

Başına bundan sonra böyle bişey gelen olursa lütfen eğer sadece koroid pleksus kisti varsa ve başka bulgular bulunmamışsa lütfen kendinizi ve bebeğinizi boş yere üzmeyin çünkü bebeğinizide tehlikeye atmış oluyorsunuz benim yaptığım gibi hergün stres hergün acaba geçermii uykusuz geceler ağlamadan 1 saat bile geçirmedim ama sonucunda erken doğum riskiyle karşı karşıya kaldım doktorunuza güvenin yada aklınızda sorular kaldıysa başka bir doktora gidin.

ALLAH İNŞALLAH hepimizin bebeğimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza almamızı kısmet eder herkese hayırlı doğumlar.

Canım yaşınız kaç ben 35 yaşındayım ve 17 haftalık hamileyim 2li tarama testi temiz çıkmıştı ama bu hafta rutin kontrolde doktor iki tane kisti var beyninde dedi koroid pleksus kisti diye adlandır çok ağlıyorum salı günü peritinaloji bölümüne gideceğim bakalım ne diyecekler ....

Canım yaşınız kaç ben 35 yaşındayım ve 17 haftalık hamileyim 2li tarama testi temiz çıkmıştı ama bu hafta rutin kontrolde doktor iki tane kisti var beyninde dedi koroid pleksus kisti diye adlandır çok ağlıyorum salı günü peritinaloji bölümüne gideceğim bakalım ne diyecekler ....

canım ben de aynı durumdayım üstelik üçlü taramam riskli çıktı
hem kist hem de bağırsakta parlaklık var
korkuyorum çok haftaya 22. hafta oluyorum detaylıya gireceğim inşallah hiçbir anormali görülmez

X