Doğal Saç Bakım Kürleri KOZMETİK VE DOĞAL SAÇ BAKIM MASKELERİ Tarifleri ve Tavsiyeleri

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri
paylaşım için tsklr bi çoğunuu yapıodum zaten grçkten işe yarıo şakkıdı

bepanthen c vitamini ve e vitamin kapsüllerini şampuanımın içine karıştırmam için verdi doktor. Dökülmelere iyi qeliyor hem saça faydası çok ...

ya bn elektriklenen saçlar için bal formülünü uygulamak istiorum ama bal saçta yapış yapış bi iz bırakmaz dimi.. bu konularda yeniyim pek bilgim yok yardm ederseniz çoooooooooooook sevinirim..Çok üzgünüm çoook

Ben aktardan 3 liraya tatlı badem yağı aldım.1 tatlı kaşığı tatlı badem yağı, 1 tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırıp saç diplerine sürüyorum.Saçlarım parlak,hacimli ve yumuşacık oluyor.Paylaşmak istedim.Sevgiler.

Ben aktardan 3 liraya tatlı badem yağı aldım.1 tatlı kaşığı tatlı badem yağı, 1 tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırıp saç diplerine sürüyorum.Saçlarım parlak,hacimli ve yumuşacık oluyor.Paylaşmak istedim.Sevgiler.

SLM yeni üye bunu deniyeceğim tşk paylaşım için

arkadaşlar bide bu saç bakım kürlerini uyguladıktan sonraki yıkama işlemi saçlara verdiğimiz yararı bırakın saçlarımızı kırıyor. ben bunun için şöyle yapıyorum..
* saçlarımı yıkarken ilk önce kuru saça şampuan sürüyorum uçları da hafifçe az az su ve şampuan alarak köpürtüyorum.
*böylece ılık suyla da ıslatınca saç bolca köpürüyo ve tek yıkamada yağdan arındırmış oluyorum.
*sakın yağlı saçı önce ıslatmayın 3-4 kez şampuanlasanız bile çıkmaz, saçı daha da çok kırmış olursunuz.

Son düzenleme:
yardımm saclarım düzleştiriciden üsten alta kadar yandı uçları cok iğrenc yardımm ediinn lütfen!......................:'(

yardımm saclarım düzleştiriciden üsten alta kadar yandı uçları cok iğrenc yardımm ediinn lütfen!......................:'(

hayatım bende hergün düzleştirici kullanıyorum ve saçlarım çokda olmasa yıpranmıştı.
ama sana sadece şunları önerebilirim saçlarını mutlaka bir miktar kestir. önce 4-5 cm kadar kestir daha sonra her hafta yağlarla bakım yap ve düzenli beslen. bunun etkisi gerçekten çok büyük. daha sonra düzleştiri kullanma demiyorum ama mümkünse daha düşük ısıyla yapmaya çalış. 2 ayda bir 2-3 cm kestir. böylece saçların daha sağlıklı ve çabuk uzar. ben bunları yaklaşık 2 aydır yapıyorum ve inan çok çok faydasını gördüm.

benim de düzleştiriciden yandı aynen. bugün kestiricem, sonrasında da 3-4 günde bir veya haftada bir yağlarla bakım uygulamayı deniycem umarım bütün kökten uca kırık ve elektriklenmiş görüntüden kurtulurum

Duyduk duymadık demeyin bu hafta sonu markafoni kampanya başlatmış Organicum 3 lü seti ucuza alabiliyorsunuz kızlar ben kuaförümden almıştım bana dua edeceksiniiiz alkisalkisalkis

sinameki... bunu cogu kisi biliyordur ve denemistir ama ben yine de söyliyim.

uzama konusunda fikir sahibi degilim cunku daha 2 kez yaptım ama sacı yumusacık yapıyor. sacım hic bu kadar yumusak olmamıstı. sacınızı kendine getirmesi icin bile kullanabilirsiniz. tavsiye edilir:teytey:

arkadaşlar ben bir doktorun sitesinde 5-6 ay önce bir maske buldum 5-6 aydır düzenli yapmaya çalışıyorum şimdi sizlerede yazıcam çok ama çok memnun kaldım 3 ay sonra saçlarımdan diperinden yeni saçlar çıkmaya başladı ve saçlarım uçları röfleden dolayı çok fazla yığpranmıştı o yıpranma tamamen kayboldu hepinize şiddetle tavsiye ediyorum
1 yemek kaşığı bal
yarım fincan zeytinyağı
1 yumurta sarısı
yarım limon suyu
2 yemek kaşığı yoğurt

Arkadaşımın haftada kaç kez uyguluyosun

arkadaslar merhaba,

benim saclarim inanilmaz kuru. rofleden dolayi da asiri yipranmisti. bir de uzerine yazin denis, gunes derken iyice yanik gibi tul tul olmustu. ucuzundan pahalisina kadar bircok urun denedim. ama faydasini pek goremedim. sacimda fon bile durmamaya baslamisti. yaklasik 1 aydir bu sitede buldugum dogal bakim yontemlerini uygulamaya basladim. sonuc kesinlikle mukemmel. saclarim guclendi. kirik ve yanik goruntusunden eser kalmadi ve isil isil parliyorlar. uyguladigim bakimlar:

- aktardan aldigim saf zeytin yagi, bugday yagi, tatli badem yagi, susam yagi, corek otu yagi, jojoba yagi, cam terebentin esansi ve yilan yagini esit oranlarda karistirip haftada 3 gun sac diblerine masaj yaparak uclarina dogru yediriyorum. sacimi folyo ile sarip mumkunse sabaha kadar kafamda tutuyorum. ya da en az 4-5 saat.
- daha sonra 200 ml ye 3-4 dis rendelenmis sarimsak koydugum sampuanimla yikiyorum. ( yikarken keskin bir kokusu oluyor ama kuruduktan sonra kokudan eser kalmiyor)
- yagi sacimdan arindirdiktan sonra icine goz karari bal koydugum sac kremimi sacimda bekletiyorum. (arada bir bu karisima badem yagi da ekliyorum.)
- banyodan ciktiktan sonra saclarim islakken sac uclarima avucuma goz karari aldigim gliserini yediriyorum.
- fisfisli gliss sisesine 2 cay bardagi su, 2 kapak badem yagi, 3 kapak gliserin koydum.bu karisimi da aklima geldikce ortalama gunde 3 defa saclarima sIkIyorum.

yaptigim bakimlar abartili gozukse de mutlaka hepsinin ayri ayri faydasini gordum ve yanik gibi gozuken, sert kuru,yipranmis saclarim yumusacik oldu ve piril piril parliyorlar. kirik gorunumu de buyuk olcude azaldi. herkesin sac yapisi farkli oldugu icin kendiniz icin en uygun yontemi deneyerek bulabilirsiniz bence. ben de deneme yanilma yontemiyle kendim icin en uygun bakim yontemlerini buldum.

bu sitede deneyimlerini paylasan ve bu yararli bilgileri veren butun arkadaslara cok tesekkur ederim..:KK71:

arkadaslar merhaba,

benim saclarim inanilmaz kuru. rofleden dolayi da asiri yipranmisti. bir de uzerine yazin denis, gunes derken iyice yanik gibi tul tul olmustu. ucuzundan pahalisina kadar bircok urun denedim. ama faydasini pek goremedim. sacimda fon bile durmamaya baslamisti. yaklasik 1 aydir bu sitede buldugum dogal bakim yontemlerini uygulamaya basladim. sonuc kesinlikle mukemmel. saclarim guclendi. kirik ve yanik goruntusunden eser kalmadi ve isil isil parliyorlar. uyguladigim bakimlar:

- aktardan aldigim saf zeytin yagi, bugday yagi, tatli badem yagi, susam yagi, corek otu yagi, jojoba yagi, cam terebentin esansi ve yilan yagini esit oranlarda karistirip haftada 3 gun sac diblerine masaj yaparak uclarina dogru yediriyorum. sacimi folyo ile sarip mumkunse sabaha kadar kafamda tutuyorum. ya da en az 4-5 saat.
- daha sonra 200 ml ye 3-4 dis rendelenmis sarimsak koydugum sampuanimla yikiyorum. ( yikarken keskin bir kokusu oluyor ama kuruduktan sonra kokudan eser kalmiyor)
- yagi sacimdan arindirdiktan sonra icine goz karari bal koydugum sac kremimi sacimda bekletiyorum. (arada bir bu karisima badem yagi da ekliyorum.)
- banyodan ciktiktan sonra saclarim islakken sac uclarima avucuma goz karari aldigim gliserini yediriyorum.
- fisfisli gliss sisesine 2 cay bardagi su, 2 kapak badem yagi, 3 kapak gliserin koydum.bu karisimi da aklima geldikce ortalama gunde 3 defa saclarima sIkIyorum.

yaptigim bakimlar abartili gozukse de mutlaka hepsinin ayri ayri faydasini gordum ve yanik gibi gozuken, sert kuru,yipranmis saclarim yumusacik oldu ve piril piril parliyorlar. kirik gorunumu de buyuk olcude azaldi. herkesin sac yapisi farkli oldugu icin kendiniz icin en uygun yontemi deneyerek bulabilirsiniz bence. ben de deneme yanilma yontemiyle kendim icin en uygun bakim yontemlerini buldum.

bu sitede deneyimlerini paylasan ve bu yararli bilgileri veren butun arkadaslara cok tesekkur ederim..:KK71:

Canım peki bu yağları ve zeytinyağını nasıl arındırıyorsun:KK28:

selam baby_dilay. yaglar sacimda sabaha kadar durmasina karsin ilk sampuanda akip gidiyor. belki saclarim cok kuru oldugu icin zaten sabah kalktigimda cogunu cekmis oluyor. saclardan arinsin diye sacimi fazladan sampuanlamiyorum. zaten oyle yapinca daha cok yipranir sac.

X