KPSS 220 Çalışan Anne Dramı

watan54

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2016
214
230
41
Merhaba Arkadaşlar,
2020 kpss konular diye aratma yaptığımda çok fazla konu olduğunu gördüm. bende kendi konumu açıp her gün ne yapabildiysem buraya yazacağım.
2020 kpss lisans sınavına hazırlanıyorum. ayrıca özel bir şirkette çalışıyorum. evli ve bir çocuk annesiyim. sabah 7 aksam 7 evde yokum gelince yemek içmek ev işi derken derse oturmam 11 buluyor gece yarısı 1-2 ye kadar ders çalışıp yatıyorum.
şimdilik tarih matematik Türkçe ile yoluma başladım. Hazirandan sonra bunların yanına coğrafya vatandaşlık geometriyi alacağım. amacım hedefim eylülde denemelere başlamak.
2018 yılı için hazırlandım fakat matematik olmadan bu sınavın kazanılmayacağını çok aci bir şekilde öğrendim. Benim gibi olan kardeşlerim elbetti vardır. sizleri sayfama bekliyorum.
motive bu sınavın ana damarı olduğunu düşünüyorum. sıkılsak da kazananlar yola devam edip pes etmeyenler olduğunu gördüm. bir çok arkadaşım 2018 puanıyla ilk tercihinde atandı. aldıkları puanlar uçuk olsa da matematik netlerinin çok yüksek olmasından kaynaklanıyor.
görüşmek üzere

Merhaba arkadaşlar,
Nisan ayı güzel ve verimli geçmesi dileğimle.
bugün akşam işten eve gidince hedefim 01:00 'e kadar çalışmak. tabi bir aksilik çıkmaz ise matematik bölme bölünebilme konusundayım. üç farklı hoca ile gidiyorum youtube'den benim hocam ekibiyle çalışıyorum. inşallah emeklerimizin karşılığını almamızı sağlayacak bir sene olur 2020 benim için umut dolu. hayaller ile dolu.. bazı hayaller için çok çalışmalıyım...

deniz hoca ilyas hoca ve selim hocayla gidiyorum. deniz hocanın ve ilyas hocanın vidiolarını izledim. bu akşam selim hocanın vidiolarını izleyeceğim. umarım her şey yolunda gider hedefim 30 soruda 25 neti görebilmek. matematik çok soru çözülerek yapılacak bir ders...

Merhaba,
Dün akşam saat 1 e kadar matematik çalıştım. TYT matematik selim hocayı keşfettim. çok güzel anlatıyor. konuları. bugün devam matematikle. yarın tarih tekrarına başlayacağım...

Merhaba Anneler,
Matematik çalışması tüm hızıyla devam ediyor.
selim hocadan tekrar edoi ebob ekok kadar gelme hedefim. matematikten ne kadar cok soru görürsem o kadar iyi benim için. her şey güzel olacak oğlum için bu sınavı kazanacağım ve kazandım yazısını buraya paylaşacağım....

Helal olsun. :KK9: işten gelince mental olarak nasıl kendini topluyorsun merak ettim

Helal olsun. :KK9: işten gelince mental olarak nasıl kendini topluyorsun merak ettim

hocam çok yorulduğum zamanlar erken yatmaya çalışıyorum sabah 5 te kalkıyorum işe gidene kadar çalışıyorum. yani çalışmadan bir gün geçirmiyorum inşallah hep öle olur. beyinde bitiyor bazı şeyler hedefim kazanmaksa sıkıcam dişi deyip kendimi motive ediyorum. elbet çok zor kolay bişey değil hem iş hem çocuk tek başıma eşim destek olmuyo hiç. çırpınıyorum...

Merhaba anneler cuma sabahı Allah bu güzel günde tüm dualarımızı kabul etsin.
bugün işim çok fazla yoğun değil bir saat matematik çalışı cam sonra tükçeyi çok boşladığımı fark ettim. Türkçe çalışacağım. çalışmalarım şu anlık stabil konular ilerledikçe çalışma saatimi artırmak hedefim. verimli çalışmalar herkese

hocam çok yorulduğum zamanlar erken yatmaya çalışıyorum sabah 5 te kalkıyorum işe gidene kadar çalışıyorum. yani çalışmadan bir gün geçirmiyorum inşallah hep öle olur. beyinde bitiyor bazı şeyler hedefim kazanmaksa sıkıcam dişi deyip kendimi motive ediyorum. elbet çok zor kolay bişey değil hem iş hem çocuk tek başıma eşim destek olmuyo hiç. çırpınıyorum...
Takipteyim konunu :) zafer mutluluğunu görmek istiyorummm

Merhaba Anneler, nasıl gidiyor ilkbahar geldi gidiyor önümüz yaz ve yaz geldikçe ders çalışma zamanları daha çok azalacak... öncelikle yaza kadar çoğu konuları bitirme hedefindeydim ne yazık ki evdeki hesap çarşıya uymadı. bizde çarşıya uyduralım dedik ağustos sonuna kadar tüm konularım bitiyor. eylül 1 gibi denemelere başlayacağım. inşallah bir sıkıntı olmazda bitiririm:)
Mayıs ayı ramazan olması sebebiyle çalışma tempom yarıya düşecektir. iftardan sonra uyku bastıracak çocuk uyut derken bende kesin uyuklayacağı. o yüzden nisan ayini çok iyi değerlendirmem lazım... herkese kolaylıklar dilerim...

Merhaba Anneler, nasıl gidiyor ilkbahar geldi gidiyor önümüz yaz ve yaz geldikçe ders çalışma zamanları daha çok azalacak... öncelikle yaza kadar çoğu konuları bitirme hedefindeydim ne yazık ki evdeki hesap çarşıya uymadı. bizde çarşıya uyduralım dedik ağustos sonuna kadar tüm konularım bitiyor. eylül 1 gibi denemelere başlayacağım. inşallah bir sıkıntı olmazda bitiririm:)
Mayıs ayı ramazan olması sebebiyle çalışma tempom yarıya düşecektir. iftardan sonra uyku bastıracak çocuk uyut derken bende kesin uyuklayacağı. o yüzden nisan ayini çok iyi değerlendirmem lazım... herkese kolaylıklar dilerim...
Canim egitim bilimlerine calisiyo musun yoksa normal lisanstan mi hazirlaniyosun

Hocaam yazinizi okudum tam benim icimden gecenleri yazmissiniz kendimi gordum benim 6 aylik ikizlerim var suan cok ders calismak istiyorum.ama.zor bi hafta sonra kaynanam.gidecek acaba yapabilir miyim derside arada goturwbilirmiyim nasil ihtiyacim var atanmaya

Canim egitim bilimlerine calisiyo musun yoksa normal lisanstan mi hazirlaniyosun

merhaba hocam yok sadece genel yetenek genel kültür çalışıyorum 2019 eylül başladım matematik ve tarih ile tarih bitti matematik biraz zor gidiyor. hem temel yaptım hemde hedefim 90 üstü olduğu için matematik netlerimin çok yüksek olması lazım konuları aceleye getirmeden sindire sindire gidiyorum...

Hocaam yazinizi okudum tam benim icimden gecenleri yazmissiniz kendimi gordum benim 6 aylik ikizlerim var suan cok ders calismak istiyorum.ama.zor bi hafta sonra kaynanam.gidecek acaba yapabilir miyim derside arada goturwbilirmiyim nasil ihtiyacim var atanmaya

merhaba hocam sayfama hoş geldiniz. evet benim gibi bir çok kişi olduğu için bu şekilde konu açtım. hocam hiç zor değil desem elbette hiç bir şey kolay değil para kazanmak zor hayatımızı devam ettirmek zor yaşamak zor. biz ise bu zorlukları kolaylaştırmak için uğraşacağız. benden iki kat zorluk çektiğine eminim benimde ikiz kız kardeşlerim vardi ne kadar zor büyüdüklerini bilirim. ama çözüm sizde atanan bir arkadaşımla konuştum onunda sizin gibi bebeği var. emzirirken vidio dinlerdim konu kitaplari okurdum. benimki ayakta sallanmayı severdi sallarken deneme yapardim diyordu ve inan atandı. hep atanan annelere imrenmiştim. dedim bende anneyim ve üstelik özel bir sektörde çalışıyorum. yapanlarda anne ve kim bilir benden zor şartlarda yaptı belki de benim sartlarim daha iyi. bu yüzden çok düşündüm. çocuğuma güzel bir gelecek ve iyi bir eğitim vermek için atanmam şart. devleti sırtını daya ömür boyu rahat 1 sene sık dişini ağla uykusuz kalk ama 30 yıla değmez mi? yapabilirsin hocam ve önce kendine güven sonra herkes sana güvenin kişide iş bitiyor kafada bitir beynini yönet. beyninin bahane üretmesine izin verme.. beyninle savaş ve savaşi sen kazan... YAPABİLİRSİN... ben burdayım görüşmek üzere...

Merhaba Anneler,
Dün benim yaramaza gece 12 de uyudu. bende 12 den 1 e kadar çalıştım. Matematik konularını ikiye bölmeye karar verdim. 2018 yılında az çok temel var. dün üslü sayılar vidiosunu tyt matematik selim hocadan dinledim. defterime not aldım. bari yandan ebob okek geçtim diğer yandan üslü köklü problemler halledeceğim. çünkü çok aşırı yavaş ilerliyorum. bu gidişata göre hedeflediğim zamanda konular bitmeyecek gibi. çünkü çok çalışamıyorum. türkçeyi bıraktım sadece paragraf çözüyorum. her gün 10 adet. şuan tek fokuslandığım MATEMATİK ve matematikten 25 net yapmalıyım beynime o şekilde emir verdim. internetten problemler nasıl halledilir diye bir vidio izledim bir kardeşimiz sağolsun vidio çekmiş sadece problemleri nasıl hallettiğini. gri koç hoca yazmış problamatik bir kitap varmış çok iyimiş baya araştırdım o kitabı sipariş verdim. bugün yarın gelir. ben bu şekilde herkese iyi çalışmalar :)

Merhaba Anneler,
Dün benim yaramaza gece 12 de uyudu. bende 12 den 1 e kadar çalıştım. Matematik konularını ikiye bölmeye karar verdim. 2018 yılında az çok temel var. dün üslü sayılar vidiosunu tyt matematik selim hocadan dinledim. defterime not aldım. bari yandan ebob okek geçtim diğer yandan üslü köklü problemler halledeceğim. çünkü çok aşırı yavaş ilerliyorum. bu gidişata göre hedeflediğim zamanda konular bitmeyecek gibi. çünkü çok çalışamıyorum. türkçeyi bıraktım sadece paragraf çözüyorum. her gün 10 adet. şuan tek fokuslandığım MATEMATİK ve matematikten 25 net yapmalıyım beynime o şekilde emir verdim. internetten problemler nasıl halledilir diye bir vidio izledim bir kardeşimiz sağolsun vidio çekmiş sadece problemleri nasıl hallettiğini. gri koç hoca yazmış problamatik bir kitap varmış çok iyimiş baya araştırdım o kitabı sipariş verdim. bugün yarın gelir. ben bu şekilde herkese iyi çalışmalar :)
Kolay gelsin demeye geldim.Sabrjn sonu selamet.Konuyu takipteyim

mercan345 mercan345 W watan54 ben bu yil icin hazirlaniyorum suan hamileyim ama bu yil olmazsa ki yeterli gormuyorum seneye tekrar hazirlanicam... Agustos gbi dogum yapicam ama annem yakinda artik bebek yuruyup hareketleri hizlanana kadr sinaw wakti gelmis olur calisabildigim kdar calisicam seneyede elimden geldgince

mercan345 mercan345 W watan54 ben bu yil icin hazirlaniyorum suan hamileyim ama bu yil olmazsa ki yeterli gormuyorum seneye tekrar hazirlanicam... Agustos gbi dogum yapicam ama annem yakinda artik bebek yuruyup hareketleri hizlanana kadr sinaw wakti gelmis olur calisabildigim kdar calisicam seneyede elimden geldgince

Merhaba Hocam, Allah kucağınıza almayı nasip etsin. Annelik o kadar muhteşem bir şey ki bir o kadar da zor. ama rabbim inanın çok yardım ediyor. Doğuma kadar ne kadar çok konu bitirirseniz kardır. bölümünüz ne ? Doğumdan sonra 40 gün siz toparlanıyorsun uz gelen giden oluyor ki annenizin olması büyük bir nimet. yapabilirsiniz. hele ki çocuk küçükken daha çok ders çalışılıyormuş ben bunu benim yaramaz büyüyünce anladım çünkü şuan hep tepemde anne ders çalışma deyip duruyor yavrum. o yüzden küçüklüğünü kıymetini bilip çok ders çalışın derim nacizane tavsiyem..
ben burdayım. iyi çalışmalar:)

Merhaba Hocam, Allah kucağınıza almayı nasip etsin. Annelik o kadar muhteşem bir şey ki bir o kadar da zor. ama rabbim inanın çok yardım ediyor. Doğuma kadar ne kadar çok konu bitirirseniz kardır. bölümünüz ne ? Doğumdan sonra 40 gün siz toparlanıyorsun uz gelen giden oluyor ki annenizin olması büyük bir nimet. yapabilirsiniz. hele ki çocuk küçükken daha çok ders çalışılıyormuş ben bunu benim yaramaz büyüyünce anladım çünkü şuan hep tepemde anne ders çalışma deyip duruyor yavrum. o yüzden küçüklüğünü kıymetini bilip çok ders çalışın derim nacizane tavsiyem..
ben burdayım. iyi çalışmalar:)
Cok tesekkur ederim Allah evladinizi da size bagislasin... Biliuorum cok zor olucak iste diyorum agustos gbi dogum yapsam zaten ekime kadar hicbi sey yapmam ama simdi dogym yapana kadar zaten calismis ve 2019 un sinawina girmis olucam bu yil kazanmaya calisicam ama kendimi yeterli gormuyorum iletisim fakultesi cikisliyim formasyon var seneye cift yil duz memurluk sansi da var evet sizinki buyumus baya kendini masallah ne guzel ifade ediyor ben de o ayaklanmadan 2020 ye girmis olurum ondan sonra dediginiz gbi cok zor olur artik elimizden geleni yapicaz insallah olur ozel sektor beni cok zorluyor yapamiyorum

X