Çalışan Çocuklu Biri Olarak Kpss Kazanmak Benim İçin Bir Hayal mi ?

Eclipsse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2017
4.661
4.576
Hayırlı günler hanımlar biraz içimdekileri yazmak istedim belki birileri bana umut olur diye...
2 bucuk yıldır özel sektörde çalışıyorum maddi sıkıntılardan dolayı çalışmak zorundayım aldığım asgari ücret+ 200 tl yemek parası ( yemek zaten yemiyorum ) bakıcıya veriyorum çok cüzi bir miktar kalıyor bana.. özel sektörde çalışmak çok kötü .. en basiti geçen oglum rahatsızlandı izin vermediler . yıllık iznim bile yok burada. bende bundan 1 ay önce kpss calısmaya karar verdim neden olmasın yapan yapıyor dedim.
matematiğim çok kötü olduğu için mat ile başlamaya karar verdim.. işim masa başı bir iş ve günde 2 3 saatim boş geçiyor iş yerinde bende o 2 3 saati ders çalışarak geçirmeye karar verdim..
Matematiğe çalıştım ama olmadı olmuyordu çünkü temel zayıftı.. ben inşa etmeye calıstıkca yıkılıyordu
dün bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine antremanlarla matematik 1 kitabını aldım ve sıfırdan başlamaya karar kıldım. bu kitabı bitirince kpss konuları ve yayınları ile devam edeceğim
bazen çok umutluyum bazen çok umutsuz herşey sıfır temel yok kötüyüm nasıl olacak diyorum ?
günde 8 9 saat çalışıp ev iş eş cocuk yükü olmayan temeli cok iyi olduğu halde kazanamayan birsürü insan var benim neyime ki ? diyorum boşver bir hayal diyorum olmayacak diyorum
sonra oglum geliyor gözümün önüne.. onun için yapmalıyım diyorum. karmakarışığım. önlisans mezunuyum bölümüm adalet..
atanmam için 90+ üstü yapmam gerekiyor ki rahat ve istediğim bir yere atanabiliyim
eşim destekci sagolsun..
1 yıl 8 ay var sınava hemen de hemen günde 3 saat çalışma ile bu iş olur mu ? yoksa boşa mı kürek çekerim
eve gidince elim 23 00 dan sonra ancak boşalıyor zaten ben pert oluyorum. ( bu konuda eminim çalışan anneler anlıyordur beni) o saatten sonrada bu kitabı bitirdikten sonra türkçeye başlayacağm gece evde 1 saat türkçe çalışmak istiyorum
böylece eylüle kadar türkçe mat bitirip genel yetenekten bol bol deneme çözüp genel kültüre gececeğim
düşüncem böyle böyle de çok kötüyüm mat kötü ( ilk başladımda -3+6 sonucunu bilemeyen biriydim ) .. cografya deseniz harita bilgisi hiç yok
tarih deseniz bilmiyorum sözelciyim çalışırsam yapabilirim
türkçe deseniz dil bilgisi konuları hiç yok sıfır .. bazen çok güveniyorum kendime bazende umudum kırılıyor boşa cabalıyorum gibi oluyor yaş 25..
Ne dersiniz olr mu ? bu şekilde kazanan var mı kazananların başarı öyküleri belki beni motive eder
yakın zamanda bir arkadaşım atandı ne kadar çok sevindim.. ama onun temel vardı mat vardı.. ya ben ? herşey koca bir sıfır..
bir avantajm var işimin masa başı bir iş olması
ve rahatlıkla iş yerinde videolar izleyebilmem o 3 saatte çalışabilmem.. başka bir avantajm yok benim.. hafta sonları cumartesi pazarım evde çok yogun geçiyor temizlik şu bu vs.. o günlerde de zaten bakabilirsem derse ne ala bakamassam oda yok ..

Son düzenleme:
Bende sıfırdam basladım. Mat cok kotüydü temel falan hak getire. Sadece 3 soru yaptim onlarida bakkal hesabi :KK70: digerlerini fule yakin yaptim. Önlisans sagliktim atandim şükur. Evde calistim cocugum 2 yasindaydi. Oluyo oluyo insan istesin yeterki.
kaç puanla atandın peki canm benim mat olmak zorunda yoksa atanmam mümkün değil :KK43:

Yani bu tamamen size bağlı. Eğer azmederseniz yaparsınız, KPSS'de atom parçalanmıyor sonuçta. Zor konular değil, düzenli çalıştıktan sonra günde 3 saat gayet yeterli.

83le. Ama benim bolum avantajida vardi. O kadar duygu karmasasi vardi ki , etrafimda herkes yapamazsin edemezsinler. Ben youtbda video izledim cok cok faydasini gordum benim hocam sayfaai vardi. Ben cok faydasini gordum simdi o hocalar hepsi ayri bi sayfa acmis ama hala cok basarililar.

MATEMATİĞE ANTREMANLARLA MATEMATİK VE KAREKÖK YAYINLARI SIFIRDAN MATEMATİK KİTABI İLE BAŞLADIM.

10net yapabildim sözele yüklendim günlük uykudan feragat ederek 3 saat çalışıp tabiki çocuğumu uyuttuktan sonra çok şükür 85 aldım ve atandım.

yeterki siz isteyin. ben bu dönemde zorlandım evet ama vitamin desteği ile uykusuzlukla başa çıkabildim.

Ülkedeki yasaklar yüzünden yıllarca okuyamadım malesef. Yasak kalktığında evliydim hamileydim, çalışıyordum . Tüm bunlara rağmen sinavi kazandım, dört yıl üniv okudum hatta dereceyle bitirdim , son sene hem formasyon aldim hem tez yazdim üstelik son sene lisans dersleri de çok ağırdı. Ardından KPSS ye girdim, 88 puan aldim. Ilahiyat mezunuyum, Sonuç atanamadım :) ama en azından başarılı oldum, bu da beni tatmin ediyor. Bunlarin hepsini hem calisirken hem de cocugum varken yaptim. Çalışmaya devam ediyorum hala işimi hiç birakmadim

Ama hem ailem hem eşim çok destek oldular tabi, en büyük avantajım buydu.

Yani demem o ki, oluyor... insan isterse her seyin ustesinden geliyor Allahin izniyle. Düzenli ve istikrarli şekilde çalışmanız lazım

Kendinize program yapın ama muhakkak uyabileceğiniz bir program olsun. Planli calismayinca olmuyor. Ileriki haftalarda ertelemeler basliyor toparlamak zorlaşıyor.

Youtube da bazı kanallar var konu anlatımlı. Coğrafya ve tarihte özellikle faydalanırsınız diye dusunuyorum. Defter tütün kendinize ders dinlerken not alın

Istedikten sonra biz kadınların yapmayacağı bir şey yok insallah. Çok güçlüyüz :KK66:

Çocuğunuz kaç yaşında?
Akşam 11 de elim boşalıyor dediniz. Eşiniz hangi konuda destekçi o zaman?
"Hadi güzel karım kazan da memur maaşımız olsun" demekle yetinmiyordur inşallah.
Akşam sizi derse erken oturtmak için çabalamalı.

Çocuğunuz çok küçükse zor ama imkansız değil..

Burada bölümünüz de çok önemli bir faktör. Mesela benim üniden ingilizce öğretmenliği bitiren arkadaşlarımdan atanmayan kalmadı maşallah. Rastgele deneme amaçlı sınava girip 63 puan alıp şu an Diyarbakır'da öğretmenlik yapan arkadaşım var. Bir de işletme bitirip 84 puan alıp atanamayan arkadaşım.

Sizin bölümü bitiren bir tanıdığım daha iki hafta önce atandı 78 puanla ama 10 parmak daktilo kullanıyor belki bunun etkisi vardır.

O kadar çok 80 85 ile atanamayan insan var ki açıkçası umut vermek için fazlasıyla karamsarım kpss konusunda :işsiz:

Önlisans kpss zor bir sınav değil. Sağlam çalışırsanız yaparsınız. Ama 90 üstü puan için diğerleri fulle yakın, matematik de en az 20 net olmalı. Temeliniz yoksa matematiği tek başına anlamak zor. Yardım edebilecek kimse yok mu etrafınızda?

kesınlıkle yaparsınız
sımdıden basarılar dılıyorum
burdan ben sıze ınanıyorum sız kendınız kendınıze daha cok ınanmalısınız
daha zor sartlarda olup atanan tanıdıgım var haylı haylı yaparsınız :KK66:

çalışırsanız olur

anladığım kadarı ile yaşınız da genç

ben 36 yaşında anaokulu çağında çocuk ve çalışma hayatı ile Lisanstan 88 aldım

hafta sonu hiç çalışmadım zira çocuğun zamanından çalamadım ama yine de denemeye gittim mesela oğlum da okul bahçelerinde oynadı vs vs

özellikle mantık sorularına, kimsenin yapamadığı anayasa sorularına odaklanın

tarihte konu çok ayrıntı çok fazla herkes orada boğuluyor ama anayasa ya ezber vs deyip çalışmıyor

Türkçenizi okuduğunuzu anlama ve hız yönünde de ilerletin

bir de naçizane tavsiyem sınavda, denemelerde falan önce genel kültürü çözün sonra genel yeteneğe geçin yani en çok zamanınızı yiyecek olan matematiği sona bırakın

Yani bu tamamen size bağlı. Eğer azmederseniz yaparsınız, KPSS'de atom parçalanmıyor sonuçta. Zor konular değil, düzenli çalıştıktan sonra günde 3 saat gayet yeterli.
1 aydır matematik çalışıyorum mesela günde 3 saat olmak üzere ama olmadı temel zayif olunca inşa edemedim antremanlarla matematik 1 kitabını aldım sırf 1 ay bunu çözmem gerekecek zaten.. mat çok umudumu kırıyor

MATEMATİĞE ANTREMANLARLA MATEMATİK VE KAREKÖK YAYINLARI SIFIRDAN MATEMATİK KİTABI İLE BAŞLADIM.

10net yapabildim sözele yüklendim günlük uykudan feragat ederek 3 saat çalışıp tabiki çocuğumu uyuttuktan sonra çok şükür 85 aldım ve atandım.

yeterki siz isteyin. ben bu dönemde zorlandım evet ama vitamin desteği ile uykusuzlukla başa çıkabildim.
oww canm matematik o kadar çalışmana ragmen 10 net az olmuş ben en az 15 net olmalı diyorum :KK43: olmaz mı dersin ? antremanlarla 1 kitabının ne gibi faydası oldu bende bugün ona başladım

Ülkedeki yasaklar yüzünden yıllarca okuyamadım malesef. Yasak kalktığında evliydim hamileydim, çalışıyordum . Tüm bunlara rağmen sinavi kazandım, dört yıl üniv okudum hatta dereceyle bitirdim , son sene hem formasyon aldim hem tez yazdim üstelik son sene lisans dersleri de çok ağırdı. Ardından KPSS ye girdim, 88 puan aldim. Ilahiyat mezunuyum, Sonuç atanamadım :) ama en azından başarılı oldum, bu da beni tatmin ediyor. Bunlarin hepsini hem calisirken hem de cocugum varken yaptim. Çalışmaya devam ediyorum hala işimi hiç birakmadim

Ama hem ailem hem eşim çok destek oldular tabi, en büyük avantajım buydu.

Yani demem o ki, oluyor... insan isterse her seyin ustesinden geliyor Allahin izniyle. Düzenli ve istikrarli şekilde çalışmanız lazım

Kendinize program yapın ama muhakkak uyabileceğiniz bir program olsun. Planli calismayinca olmuyor. Ileriki haftalarda ertelemeler basliyor toparlamak zorlaşıyor.

Youtube da bazı kanallar var konu anlatımlı. Coğrafya ve tarihte özellikle faydalanırsınız diye dusunuyorum. Defter tütün kendinize ders dinlerken not alın

Istedikten sonra biz kadınların yapmayacağı bir şey yok insallah. Çok güçlüyüz :KK66:
evet biliyorum o kanalları hatta mat için ilyas hoca çok güzel anlatıyor ama benm temel zayıf olunca olmadı matematik bende sıfırdan başlamaya karar verdim
peki atanmamız için kaç puan lazım ? halen çalışıyormusunuz kpss ye ?

zor ya. çocukla daha zor. hadi puanı aldın, o puanla atanamamak da var. ben 83le atanamadım mesela 2013 yılında.
tabi bunlarda var bende atanamam o puanla mesela 90+ üstü almam lazım garanti olması için..
zaten eve gidince pert oluyorum iş yerinde 2 3 saat var ama gelen giden oldum mu kafa gidiyor bilmiyorum ki :KK43: yada diyorum hiç ugraşma bırak..

Bölümünüz ne ona göre kaç puan gerekir, ona göre çalışma programı belirleyin.

X