Kreş hastalıkları bitmeyecek mi?

dreamcatche

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2023
41
6
30
Merhaba anneler. Kızım 3.5 yaşına doğru geliyor diye kreşe başlattım. Mayıs ayında ve baya alıştı yani arkadaşlar edindi evde cok sıkılıyordu vs tabi ama tahmin ediyorsunuzdur ne oldu, hemen aşırı hasta oldu. Evde 6 aylık kardeşi var ona bulaştı bana bulaştı şuan ev revir gibi elimde ateş ölçer ve kusmuk kovası, delirmek üzereyim yorgunum hastayım kendime bakamadan evlatlarıma bakmaya çalışıyorum. Kimle konuşsam sen yandın, bu sene sürekli hastanelerde olacaksın , başlatmasaydın diyor. 4 yaşını beklemek istemedim evde izole ettikçe davranışları değişiyor ve sosyalleşmek istiyordu. Kreşe başlatıca cidden böyle sürekli hasta mı olacak? Her seferinde kardeşine mi bulaşacak ne olacak benim halim böyle ? 2 çocuklu olup 1 bebek 1 okula giden yaşlarda evlatları olanlar bana yazabilir mi? Öneriniz var mı? Ben ne yapacağım böyle?

Bu durum ne yazık ki böyle. Oğlum bu sene kreşe başladı ve herşeyi yaşadık 1 hafta okul 2 hafta evdeydik. Aynen sizin anlattığınız gibi ikisine birden bakmaya çalışmak üstelik sizde hastayken oldukça zor. İlk sene mikroplarla tanışacak bağışıklık sistemi mecbur. Tavsiyem şöyle olacak kan değerlerine baktırıp takviye yapmanız bol bol ellerini temizlemesi gerektiği eve gelir gelmez eller kollar, yüz yıkamak, kıyafet değişikliği. Bir de instagramda hastalanmayan çocuk sayfası var oraya bakıp sarımsaklı kür var eğer onu yapıp içirebilirseniz daha kolay atlatıyorlar. Sabır diliyorum benim oğlumda temmuzda başladı evimizden hastalık eksik olmadı. El ayak hastalığından tutun da herşeyi yaşadık üstelik kardeşi de yaşadı ne yazık ki. Sizi çok iyi anlıyorum. Destek alabileceğiniz birilerinden destek almanız iyi olur.

X