Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Kres özel anaokulu fiyatları

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

ikicocukannesiyim

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Mart 2024
28
9
29
Oğlum haziran ayinda 3 yaşında olucak , eylul gibi de 3.5 a yaklasicak sosyalleşmesi için anaokuluna göndermek istiyorum fakat senelik 170 bin ₺ dediler aylık 16,500 ₺ ödemesi var yani eşim memur bu bütçemizizora sokucak bi rakam ama zamlarla falan zorlansakta yapabiliriz belki diyor bi tarafimiz.okul montessori okulu yani sevdiğim bir eğitim şekli var içime siniyor. onun disinda böyle çevremizdeki diğer uygun fiyatli yerlere baktığımda şuan 10 bin ₺ tam gün ama bu şimdiki fiyatları eylülde haliyle oralarda zam yapicak. / çok kararsizim 1 yaşında bir oğlum daha var ikisine aynı anda yetemiyorum yani en azından sabahtan küçük oğluma vakit ayirsam işlerimi halletsem kalan vaktimdede büyük oğlumla daha kaliteli vakit geçirebilirim diyorum ama artıları eksileri neolur tecrübeli annelerden tavsiye bekliyorum

Valla yeğenim montesori okulunda yaşadıklarından aylarca terapi aldı, zorba aile zorba çocuk sessiz öğretmen ve etkinlik sürecinin doğru yönetilememesi mahvetti şimdi içim ürperiyor montesorri dediler mi.
Çocuk kendini parçalıyordu gitmicem diye, e bizler ne deriz gitsin alışır
Şimdi güle oynaya devlet okulunda şahane bir öğretmeni var çocuk kendine geldi.

Valla yeğenim montesori okulunda yaşadıklarından aylarca terapi aldı, zorba aile zorba çocuk sessiz öğretmen ve etkinlik sürecinin doğru yönetilememesi mahvetti şimdi içim ürperiyor montesorri dediler mi.
Çocuk kendini parçalıyordu gitmicem diye, e bizler ne deriz gitsin alışır
Şimdi güle oynaya devlet okulunda şahane bir öğretmeni var çocuk kendine geldi.
Biraz daha açarmısınız montessori olan kısmı

16.500 çok fazla geldi bana.. 2.bebegim doğunca büyüğünü kreşe vermiştim..haftanin 3 günü yarım gün öğleden sonra gönderiyordum..Belki siz de öyle bir şey araştırabilirsiniz..3 yaş küçük ,tam gün çok sıkılabilir..montesorri falan,hiç gerek yok bence

Siz çalışmıyor ve bırakmaya mecbur değilseniz bence bu kadar bütçeyi zorlamaya gerek yok. Evet bu yaşlarda çocuğun kreşe gitmesi sosyalleşmesi gelişimi için çok büyük bir avantaj anneye de bir nefes alanı ama fiyatlar tek maaşla geçinen evler için ciddi anlamda yüksek. Devlet anaokullarını yaşı uyduğunda değerlendirebilirsiniz. Benim kızım da şuan 3 buçuk yaşında çok istedim ama kıyamadım bu sene. Önümüzdeki sene başı göndermeyi düşünüyorum

Biraz daha açarmısınız montessori olan kısmı

Doktor her yöntem her cocuga uymaz iyi gelmez demişti, üstüne gruplaşma daha sessiz kalan öğretmen ve zorba çocukla işler çok zorlaştı. Yani o okul aslında hiç bir şartta yeğenime iyi gelmeyecekti ama işler kabusa döndü
Yani illa 1 seçenek yok, araştırın değerlendirin öyle karar verin

Eşiniz memur, tek maaş 2 çocukla okul öncesine bu kadar para vermek zorlar diye düşünüyorum.

Benim ikizlerim okul öncesi 6 yaş. Okulda 4 yaş sınıfı da var. Bir sene bekleyip devlete verebilirsiniz. O parayı altın yada başka bir şekilde biriktirip ilk okulda özele yollabilirsiniz.

Ama bütçenizi zorlamayacaksa tabiki yollayın.

Belediyelerin de kreşleri olabiliyor onları da araştırabilirsiniz.

Oğlum haziran ayinda 3 yaşında olucak , eylul gibi de 3.5 a yaklasicak sosyalleşmesi için anaokuluna göndermek istiyorum fakat senelik 170 bin ₺ dediler aylık 16,500 ₺ ödemesi var yani eşim memur bu bütçemizizora sokucak bi rakam ama zamlarla falan zorlansakta yapabiliriz belki diyor bi tarafimiz.okul montessori okulu yani sevdiğim bir eğitim şekli var içime siniyor. onun disinda böyle çevremizdeki diğer uygun fiyatli yerlere baktığımda şuan 10 bin ₺ tam gün ama bu şimdiki fiyatları eylülde haliyle oralarda zam yapicak. / çok kararsizim 1 yaşında bir oğlum daha var ikisine aynı anda yetemiyorum yani en azından sabahtan küçük oğluma vakit ayirsam işlerimi halletsem kalan vaktimdede büyük oğlumla daha kaliteli vakit geçirebilirim diyorum ama artıları eksileri neolur tecrübeli annelerden tavsiye bekliyorum
Siz ev hanımıysanız tam gün vermenizin ne anlamı var , çocuk için çok zor yani verilen parayı geçtim. 4 yaşına girince devlet ana okulu bakarsınız yarım gün zaten öğlenci oluyorlar. Ev hanımlarının evde rahat etmek için çocuklarını tam gün okullara vermeside yeni çıktı

Tek memur maaşıyla bu fiyatı nasıl ödeyebilirsiniz ki? Mesela ben ortanca oğlumu 2,5 yaşında müzik okuluna göndereceğim. Müziğe yeteneği çok fazla olduğu için. 4 yaşında da abisinin gittiği okula inşallah. Siz de böyle bir şey yapabilirsiniz, haftada 2-3 gün.

Siz ev hanımıysanız tam gün vermenizin ne anlamı var , çocuk için çok zor yani verilen parayı geçtim. 4 yaşına girince devlet ana okulu bakarsınız yarım gün zaten öğlenci oluyorlar. Ev hanımlarının evde rahat etmek için çocuklarını tam gün okullara vermeside yeni çıktı
Evde rahat etmek için mi ? Yahu bir yaşında bir bebeğim daha var diyorum ben bebeğim doğmadan önce tüm gün çocuğumla ilgilenip ona etkinlikler yaptıran oyunlar oynatan bir anneydim ama küçük oğlum buyudukce ikisinin de etkinlik oyun anlayışı farklı olduğu için kendimi yetersiz hissetmeye başladım ( ekstra ev işleri yemek vs ) de var sonuçta. Ben burda oğlum kaliteli zaman geçirsin sosyallessin diye düşünürken ( kendi rahatını düşünen bi tip oldum iyi mi şaka gibi

Size ne ?

Tek memur maaşıyla bu fiyatı nasıl ödeyebilirsiniz ki? Mesela ben ortanca oğlumu 2,5 yaşında müzik okuluna göndereceğim. Müziğe yeteneği çok fazla olduğu için. 4 yaşında da abisinin gittiği okula inşallah. Siz de böyle bir şey yapabilirsiniz, haftada 2-3 gün.
Evet bende yuzmeye ilgisi çok fazla olduğu için ona da yönlendirmek istiyorum ama işte arkadaş sosyalik ilişkileri de gelişsin istiyorum , ama şuan bu fiyatları ödersek ? 1 buçuk yaşındaki küçük oğlum için 1,5 sene sonra onu da göndermek zorunda hissedicem ve ikisiyle baş etmemiz neredeyse mümkün olmayacak gibi

X