Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Kres özel anaokulu fiyatları

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Her montessori yazana inanmayın. Çocuk boyunda eşya koyunca öyle olmuyor.
Çocukların gelişimleri için erken yaşta kreşe gitmelerini destekliyorum fakat ekonominiz şuan buna elverişli değil. Yanınıza haftada 3 gün yardımcı alsanız o paranın yarısına, hem size daha faydası dokunur hem de bütçenizi bir nebze rahatlatırsınız. 4 yaşta ise devlet anaokulları mevcut, direkt oraya geçirirsiniz.
Evet bu bakış açınızda çok güzel yardımcı olarak baksam onlarla geçireceğim vakit bana kaldiginda daha huzurlu da hissedeceğim

Yarın günde sosyalleşemez bu çocuk dediğimi hatırlamıyorum ?? Ben bu konuyu açarken zaten artılarını eksilerini sormak için açtım . 2 çocuğa yetişemiyorum diyip süslemeye ihtiyacım emin olun yok öyle bi kaygım olsa direk gönderirim kimsenin fikrini de önemsemezdim . Keza 9 4 belirtilen okul 16500₺ 9 -13.30 saatleri ise 12.500 ₺ fiyat farkı cok aman aman değil burda önemli olan eksik kalır mı herkes devam ederken hop ordan biranda alınmış hisseder mi bir cok detay var keyfim için açmadım konuyu
Bende eksi yönünü belirttim size neden zorunuza gidiyo anlamıyorum. Aynı fikirdeysek tam gün vermeyi düşünmüyorum yanlış anlamışsınız diyebilirsiniz. Ben sizin konunuzdan tam gün göndermeyi düşündüğünüzü anladığım için fikrimi belirttim bu kadar.

Devlet bu yaş gurubunu almıyor ki
Ben okul öncesi öğretmeniyim,devlette.
Bağımsız anaokullarında 4-5-6 yaş grupları var.Oğlunuz tam olarak kaç yaşında hesaplayın eylülde 4 ise alınır.
Yeterki kayıt zamanını kaçırmayın,yoksa kayıt doldu deyip almazlar.
Ayrıca şunu belirteyim 2.çocuk geldiği gibi büyüğü okula vermek bazen ters tepebiliyor.

Bende eksi yönünü belirttim size neden zorunuza gidiyo anlamıyorum. Aynı fikirdeysek tam gün vermeyi düşünmüyorum yanlış anlamışsınız diyebilirsiniz. Ben sizin konunuzdan tam gün göndermeyi düşündüğünüzü anladığım için fikrimi belirttim bu kadar.
Tam gün düşünmüyorum da demedim çünkü yani net bi düşüncem yok her açıdan bakmaya çalışıyorum konuya, benim zoruma giden bi şey yok ki sizin zorunuza giden bir şey varmış gibi sizin rahatinizi dusundgnz fırını degistirmiyo diyen sizsiniz yani . Ben bunu uygun ve makul göremiyorum demek var bi de sizin tabiriniz var 😂

Evet bu bakış açınızda çok güzel yardımcı olarak baksam onlarla geçireceğim vakit bana kaldiginda daha huzurlu da hissedeceğim
Sizi iyi anlıyorum. Yaş farkı 1 olan iki erkek çocuğum var. Büyüğü 3 olduğunda kreşe başlattık ama bu sürece evde yardımcı ile geldik. O zaman yardımcı ücretleri kreşlerden fazla idi ve küçük oğlumun da benle birebir zamana ihtiyacı olduğundan, büyüğün sosyalliğinin gelişip kendini anneden bağımsızlaştırması adına iyi bir yoldu.
Şuan bu ücretlerle açıkcası önermem. Keşke her çocuk 3 yaşa geldiğinde ki bana göre gelişimine bağlı daha erken de olabilir, akranlarıyla zaman geçirmeli, onu bir birey olarak gören yerlerde eğitim almalı. İmkanlar artık eskisi gibi değil, yardımcı seçeneği size kesinlikle hem nefes aldırır, hem yaz geliyor parka bahçeye çıkar gezersiniz, o küçükle ilgilenirken siz büyüğünüzle ya da tam tersi şekilde, evde de iş bölümüyle haya konforunuzu arttırarak evde eğitime bile özel zaman ayırabilirsiniz.

3 yaş oğluma seneye gitmesi için anaokulu kaydı yaptırdık koleje ait 325 bin her şey dahil .imkan yeterli değilse butik bi okulun anaokulu da olabilir yaşadığınız şehire göre değişir ayrıca sizi çok iyi anlıyorum öle kolay bi iş değil 2 küçük çocuk yapmak bakmayın siz milletin lafına

Ben okul öncesi öğretmeniyim,devlette.
Bağımsız anaokullarında 4-5-6 yaş grupları var.Oğlunuz tam olarak kaç yaşında hesaplayın eylülde 4 ise alınır.
Yeterki kayıt zamanını kaçırmayın,yoksa kayıt doldu deyip almazlar.
Ayrıca şunu belirteyim 2.çocuk geldiği gibi büyüğü okula vermek bazen ters tepebiliyor.
Benim kızım kasımda 4 yaşında oluyor eylülde kaydını almazlar mı acaba

Valla yeğenim montesori okulunda yaşadıklarından aylarca terapi aldı, zorba aile zorba çocuk sessiz öğretmen ve etkinlik sürecinin doğru yönetilememesi mahvetti şimdi içim ürperiyor montesorri dediler mi.
Çocuk kendini parçalıyordu gitmicem diye, e bizler ne deriz gitsin alışır
Şimdi güle oynaya devlet okulunda şahane bir öğretmeni var çocuk kendine geldi.
Montessori sistemi dünyanın en iyi eğitim sistemidir üstelik Atatürk'ün tavsiye ettiği tek eğitim modelidir. Okulun problemli olması veya yeğeninizin sisteme ayak uyduramaması durumu değiştirmez lütfen insanları yanlış yönlendirmeyin

Tam gün düşünmüyorum da demedim çünkü yani net bi düşüncem yok her açıdan bakmaya çalışıyorum konuya, benim zoruma giden bi şey yok ki sizin zorunuza giden bir şey varmış gibi sizin rahatinizi dusundgnz fırını degistirmiyo diyen sizsiniz yani . Ben bunu uygun ve makul göremiyorum demek var bi de sizin tabiriniz var 😂
O tabirin arkasındayım “bence” ev hanımlarının tam gün okul konusunda düşüncesi evde rahat etmek için herkes kendine göre bir sürü sebep sunabilir, sizinde farklı sebepleriniz/gerekçeleriniz olabilir, keyfi olması çocuğa haksızlık gibi geliyor bana.Ayrıca benim zoruma neden gitsin benim çocuğum kreş çağında bile değil, gideceği zamanda çalıştığım halde tam gün vermeyi düşünmüyorum 😊

Neden böyle dusunuyorsunuz ? Yani sevenleriyle söylerseniz belki bakış açım değişir , yani ben montessori üzerine yetiştirmeye çalışıyorum oğlumu 2,5 yaşında şuan ama kendi kıyafetlerini makineye atıp yikayabiliyor bitince alıp kurutmaya atıp çalıştırabiliyor belki basit ama ona özgüven kazandıran bisey bu . Yani olumsuz bi kısım gördüyseniz söyleyin üzerine düşünelim
Yapmayın bence böyle şeyler..gecen hafta bir haber vardı ,3 yaşındaki çocuk çamaşır makinesine girmiş ve sonuç korkunç😢erkek çocuklar bayılıyor zaten makinelerle ..

O tabirin arkasındayım “bence” ev hanımlarının tam gün okul konusunda düşüncesi evde rahat etmek için herkes kendine göre bir sürü sebep sunabilir, sizinde farklı sebepleriniz/gerekçeleriniz olabilir, keyfi olması çocuğa haksızlık gibi geliyor bana.Ayrıca benim zoruma neden gitsin benim çocuğum kreş çağında bile değil, gideceği zamanda çalıştığım halde tam gün vermeyi düşünmüyorum 😊
Çok merak ettim, çalıştığınız halde tam gün vermeyeceksiniz ve yarım günde ortalama 2,5 3 saat çocuklar okulda vakit geçiriyorlar girdi çıktı geldi eşya koydu saatleri düşünce. Kim alıp bırakacak, geri kalan saatlerde kim bakacak yavruya? Hani bunu övünülecek bir şey olarak anlatıyorsunuz ama güvenceniz olmalı böyle bol keseden yazmak için ya😂

Ayrıca, kreşlerde çocuklar ortalama 60 90 dk uyur, sabah kahvaltısı öğlen ve ikindi yemeklerine her birine yarım saatten 1,5 saat zaman ayrılır. Geri kalan zamanın yarısı eğitim diğer yarısı da sosyalliği için oyunla geçiriyor. Sabah 9 da gidip öğlen 12buçukta çıkan ya da 1 de gidip 4 buçukta çıkan bir çocuğun eğitime ayrılan 1 saattir. Gereksiz ve eksiktir. İmkanlar ona yeterli, bir şey diyemem en azından çabalıyor derim ama bilinçli olarak sanki kursa yazdırıyor gibi yarım gün nedir yahu?

Oğlum haziran ayinda 3 yaşında olucak , eylul gibi de 3.5 a yaklasicak sosyalleşmesi için anaokuluna göndermek istiyorum fakat senelik 170 bin ₺ dediler aylık 16,500 ₺ ödemesi var yani eşim memur bu bütçemizizora sokucak bi rakam ama zamlarla falan zorlansakta yapabiliriz belki diyor bi tarafimiz.okul montessori okulu yani sevdiğim bir eğitim şekli var içime siniyor. onun disinda böyle çevremizdeki diğer uygun fiyatli yerlere baktığımda şuan 10 bin ₺ tam gün ama bu şimdiki fiyatları eylülde haliyle oralarda zam yapicak. / çok kararsizim 1 yaşında bir oğlum daha var ikisine aynı anda yetemiyorum yani en azından sabahtan küçük oğluma vakit ayirsam işlerimi halletsem kalan vaktimdede büyük oğlumla daha kaliteli vakit geçirebilirim diyorum ama artıları eksileri neolur tecrübeli annelerden tavsiye bekliyorum
Hangi şehirdesiniz? İstanbulda iseniz bence yuvamız istanbul kreşlerine başvurun ibbnin kreşleri. Özel okullar genelde 2 yıllık öğretmen çalıştırırlar ya da öğretmene az maaş verirler mutsuz öğretmen mutlu çocuk olamaz tabi ki. Yine sizin kararınız.

Evet bakın dediğiniz gibi farklı gerekçelerim olabilir . Ozaman bence hoş bulmuyorum diyebilirdiniz eğer fikirsiniz buysa diyebilirdiniz. Ona bakarsanız çalışıldığı zaman da çocuğu kreşe göndermek keyfi diyebiliriz sonuçta iş neticesiyle gonderiliyorsa imkan olanak ve maddiyattan vazgeçilmemesi için kişinin keyfine yönelik oluyor . Zorunuza gitmemeli zaten garip gelen zorunuza gitmiş gibi mesaj yazmanız 😬

Yapmayın bence böyle şeyler..gecen hafta bir haber vardı ,3 yaşındaki çocuk çamaşır makinesine girmiş ve sonuç korkunç😢erkek çocuklar bayılıyor zaten makinelerle ..
Burada hata kendi kendine yetebilen çocuk eğitiminde mi yoksa gözetimsiz şekilde bakan kişide mi? Asla kınamıyorum çokça da başıma geldi ev kazaları lakin işte annelerin desteğe ve dinlenmeye ihtiyacı var. Bu demek değil ki çocuğunu müthiş eğitimden eksik etsin. Gerekli önlemler alındıktan, kilitli halde tutulduktan sonra bu eğitim birey yetiştir, insan değil. Tam da ihtiyacımız olan şeydir.

Tamamda bu makineyi kullanma ile ilgili bu durum değil ki yani onun amacını öğrenmesi onun içine girmesine daha çok mani olmuyor mu ? He suna katılıyorum asla ve asla hiç bir odada tek 5 dakikadan fazla bırakmıyorum gözetimde olmak zorundayım her an . O bahsettiğiniz haberde anne baba 3 küçük çocuğu bırakıp ise gitmişlerdi

Hangi şehirdesiniz? İstanbulda iseniz bence yuvamız istanbul kreşlerine başvurun ibbnin kreşleri. Özel okullar genelde 2 yıllık öğretmen çalıştırırlar ya da öğretmene az maaş verirler mutsuz öğretmen mutlu çocuk olamaz tabi ki. Yine sizin kararınız.
Evet İstanbul ? Peki basil oluyor başvuru neye göre değerlendiriliyor alımlar acaba

Eklentiler

• IMG_8644.jpeg
    IMG_8644.jpeg
    104,5 KB · Görüntüleme: 11
Evet İstanbul ? Peki basil oluyor başvuru neye göre değerlendiriliyor alımlar acaba
Valla neye göre değerlendirdiklerini bilemiyorum ama sadece online başvuru alıp ordaki algoritmayla seçtiklerimi biliyorum sonrasında da gelir durumuna göre ücretli yarı ücretli yada ücretsiz kategorisinde değerlendirilerek ödeme yapıyorsunuz. Öğretmenleri hep 4 yıllık mezun alıyorlar programları da boğaziçi üniversitesi prof.ları hazırlamış ben seçim vaatlerinde gördüğümde araştırmıştım kendim de öğretmenim genel olarak güzel geldi bana. Sanırım bi int siteleri var oradan duyuruları takip edebilirsiniz.

X