Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Kres özel anaokulu fiyatları

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Montessori hakkında bilgim var 4 yaşında bile olmayan bir çocuk için özgüven kazanması demek bu değil hanımefendi
Masalalh bilginiz olduğu için çocuğa çamaşır yikattigimzii düşünüyorsunuz 😂 ozguven demek aman elleme aman yapamazsın diye siye büyütülen çocukları görüyoruz ilkokulda ayakkabılarını annesi babası bağlamazsa onları bile baglayamiyor. Sonra başarı bekleyelim bu kişilerden . Her şey ders başarısından ibaret de değil

Çok teşekkür ederim bunları duymak fikrimin oluşmasına gerçekten katkı sağlıyor , görüştüğümüz okul bize asla paketli gıda kullanmadıklarını özel diyetisyen eşliğinde yemeklerin hazırlandığını söyledi yani burda hamburger bile verilse ekmeğine kadar kendimiz yapıyoruz dedi ( ama nasıl emin olabilirim ki
Hiçbir şekilde emin olamazsınız malesef :KK43:

Kariyer diye küçümsediğiniz şey size göre basittir ama ülkede mesleği olan kadınlar var hani? 0-3 yaşta ara verdi e sonra ne olacak, size göre işi bırakmalı kocası evi gecindirmeli o zaman. Ülkenin doktoru hemşiresi mühendisi bıraksın işi. Bu kafa ile çocuğu yatılıda verseniz o eğitim seviyesine gelemezsiniz siz. Çocuğunun sosyalleşmesi eğitimini düşünen biri olduğunuz gerçekten çok belli oldu şuan (!)
Kariyer diye küçümsemiyorum . Ama siz nasıl kendinize göre çalışmayan anne tam gun veriyorsa bana göre sadece kendi rahatı için veriyordur benim fikrim değişmez diyebiliyorsanız bende kariyer ve ekonomik nedenler diye ayırabilirim . Bu arada konu sizin üslubunuz . Söylediğiniz şeye katılmıyor değilim oğlum için bu dönem baktığımız bi kaç yer olmuştu eşim haftada 3 gun gitsin tam gun gitsinderken ben 5 gun gitsin ama 3 saat gitsin bu yaş icin bi bebeğin anneden tüm gun ayrı geçirmesi içime sinmiyor mantıklı gelmiyor diye tartıştığımız bir konuydu . Ama kusura bakmayın uslubunuz biraz konuyu farklı yerlere getirdi

Yani güvencem olmasa böyle bir şey nasıl diyebilirim sizce? Demek ki işim ve yaşantım buna uygun. Mecbur kalan “çalışan anneler” tabiki 9-5 ,8-6 vermek zorunda kalıyorlar. Hiçbir mecburiyeti yokken çocuğu bu saatlerde kreşe vermek size göre eğitim için olabilir bana göre değil. Bahsettiğimiz yaş 3 yaş. Eğitimcilere bi danışın isterseniz günde 8 saat okulda kalmayı mı önerecekler bu yaş grubuna ? Siz çocuğunuzu 8de verip akşam 6da almayı tercih edebilirsiniz, 9dada uyutur 3 yaşında harika eğitim aldırıyorum diye övünedebilirsiniz.
Eğitimciler, çocuk gelişimciler ve eskiden varolan şuan adları değişen pedagoji uzmanlarının tam da önerisidir. Anneyle güvenli bağlanma zamanı tamamlandıktan( bu da maksimum 32 ay) sonra bir çocuğun evde işi yoktur çünkü gelişimi ona bakım hizmeti veren anne tarafından, konusunda uzman bir eğitimci gibi desteklenemez.
Ha bir de sosyalleşip, akranlarıyla yaşayacağı her türlü olumlu olumsuz şeyden noksan kalıp karakterinde özgüven eksikliği doğurur. Sizle hiçbir zaman oyun kaybetmeyecek, eşyası alınmayacak, sıra beklemeyecek, hatalı davranınca küsmek nedir bilmeyecek, kendi bedenini korumasına gerek kalmayacak. Onu sürekli bedensel motor gelişimi, ruhsal durumunu inceleyen, becerilerini takip edip buna yönlediren uzmanlara maruz kalmayacak.
Elbette insan biriciktir, her çocuk böyle olmayabilir ama psikoloji bilimi çocuk eğitiminde okul öncesi özellikle karakter gelişiminin tamamlandığı 6 yaşa kadar ne verdiniz verdiniz, vermediniz kaygılı ve problemli çocuklarla baş başasınız diyor.
Kadarın altını çiziyorum, eğitim diye bahsettiğimiz kitap bilgisi değil, ordinaryüs olmayacak kreşe gitti diye. Bir yerimizden uydurmuyoruz herhalde. Neyse…

Çocuk 3 yaşında kirli sepetine çamaşırlarını kendi atacakmış tuvaletini kakasını kendi temizleyecekmiş ama bak lütfen poposunu iyi temizlesin ya yeni bir moda gelir derler ki bu 3 yaş değil 2 yaş olacak öylesine saçma bir sistem ki bakın buraya imzamı atıyorum en fazla 3 yıl veriyorum montessori gidecek başka versiyonu gelecek
Sonra 30 yaşında kadınlar ağlıyor ama kocam işten gelip çoraplarını bile oraya buraya atıyor, yan gelip yatıyor diye😂😂
Ay niloya, bu bir akım değil, biraz araştırsan bilirdin. Ve evet daha ağırını söyleyeyim, o yaşta çocuklarıma yer sildirdim, temizlik yaptırdım, her gün düzenli eşyalarını toplattım, öz bakım becerilerini kendilerine verdim. Sonra ne mi oldu, ilkokula başladıkları okula geçtiler aaa, hepsi bitti. Neden?
Bir baktı benim çocuklar, arkadaşlarının burunlarını anneleri siliyor, üstlerini giydiriyor, popo silip yıkıyor, çantalarını taşıyor, yemek yediriyor, onun adına kararlar alıyor, aman paşam canım premsesim, hatalı da olsa dünyadaki tek çocuk o, baş üstü taşınsın sıfır sorumluluk, e dengeleri şaştı.
Yine sıkıntıyı ben çektim anlayacağın, çekiyorum da. Amma velakin 20 yaşına geldiğinde oğlanlarım, umarım beni yanıltmaz ve uzaktan bakmakla bile çocuk büyütmekle birey yetiştirmenin farkını ortaya koyarlar.
Ev ve okul işbirliği bu yüzden önemlidir, evde vermediğin şeyi okul yapamaz, okulun yaptığını evde uygulamaz isen eğitim gerçekleşmez, evde yaptığını ise okul sistem desteklemez ise bocalama olur.

Bakın okuduğunuzu anlayamıyorsunuz sanırım çocuk eşyasını kirli sepetine aticak diye bisey yok annecim üstün kirlendiyse pijamanı kendin çıkarabilirsin var (?) bu kısmı anlamıyorsunuz işte . Çocuk burda annenin nasıl çorabını kirli sepetine attığını görüyorsa gidip aynısını yapıyor yada annecim bu kirlenmiş bunu çıkaralım ben bunu yikayim dedigimde makineyi ogreniyorsa ? Zorunluluk yok yani artık bunu anlayın bi zahmet . He bu arada iyi dediniz oğlum tuvaletini oturagna yaptıktan sonra yikaymada kalkıyor ben diyorum onu da dimi yıka hemen pis bırakma diye 😂😂😂
4 yaşında değil bunu anladınız mı 4 değil bu size hayırlı işler benim çocuğuma yaptıracağım bir şey değil ben seve seve başka konularda bir şeyler öğretebilirim ama 4 yaşında bir çocuğun gerekli işini ben yaparım o zaman bu zaman değil

Masalalh bilginiz olduğu için çocuğa çamaşır yikattigimzii düşünüyorsunuz 😂 ozguven demek aman elleme aman yapamazsın diye siye büyütülen çocukları görüyoruz ilkokulda ayakkabılarını annesi babası bağlamazsa onları bile baglayamiyor. Sonra başarı bekleyelim bu kişilerden . Her şey ders başarısından ibaret de değil
Size soruyorum küçük çocuktan bir beklentiniz var siz kişisel gelişiminiz adına şu yaşınızda kendinizi ne kadar geliştirdiniz mesela çocuğunuz sizi kitap okurken buluyor mu ya da düzenli spor yapıyor musunuz veya ikinci bir dil öğretiyor musunuz nedir?

Ben sistem ile alakalı birsey demedim iyi okursanız sevinirim. Gece gece başka açıklamam yada msjiniza dönüşüm olmayacak.
Ben okuduğumu anlayabiliyorum ama siz yazdığınızda ne ifade ettiğinizi bilmiyorsunuz. Montessori deyince diye başlayan cümlemizi gözden geçirin baya sistemi eleştirmişsiniz. Ayrıca elimde telefon siz mesaja alıntı yapın diye beklemiyorum. Başka cevap vermeyeceğim çıkışınız manasız. Ben sadece bilmediğiniz konu hakkında yorum yapmamanız gerektiği kısmında uyarıda bulunuyorum

Size soruyorum küçük çocuktan bir beklentiniz var siz kişisel gelişiminiz adına şu yaşınızda kendinizi ne kadar geliştirdiniz mesela çocuğunuz sizi kitap okurken buluyor mu ya da düzenli spor yapıyor musunuz veya ikinci bir dil öğretiyor musunuz nedir?
Eşim düzenli spor yapiyor , ben yapamıyorum yapıyorum ama en azından düzenli yapamıyorum çocuklardan dolayi ama en azından bir ebevyni düzenli yapiyor kitap konusunda aşırı hassasım büyük bir kütüphanem var çocukluktan gelen birikimim.. ufak oldukları için aa anne kitap mı okuyorsun modumuz olmuyor ama kitaplari evde sürekli görüyorlar birlikte silip düzenliyoruz kitaplığımızı ..Örnek olmak içinde her akşam okuyoruz gün içerisinde kendileri alıp kitaplarını getiriyorlar okumam icin zaten . Annelerinin şuan 3 dili var başlangıç orta duzey, ama şuan ev hanımıyım mesleğimi yapmıyorum bazı şeyler bazı eğitimler önceliğimiz olmak zorunda değil

Eğitimciler, çocuk gelişimciler ve eskiden varolan şuan adları değişen pedagoji uzmanlarının tam da önerisidir. Anneyle güvenli bağlanma zamanı tamamlandıktan( bu da maksimum 32 ay) sonra bir çocuğun evde işi yoktur çünkü gelişimi ona bakım hizmeti veren anne tarafından, konusunda uzman bir eğitimci gibi desteklenemez.
Ha bir de sosyalleşip, akranlarıyla yaşayacağı her türlü olumlu olumsuz şeyden noksan kalıp karakterinde özgüven eksikliği doğurur. Sizle hiçbir zaman oyun kaybetmeyecek, eşyası alınmayacak, sıra beklemeyecek, hatalı davranınca küsmek nedir bilmeyecek, kendi bedenini korumasına gerek kalmayacak. Onu sürekli bedensel motor gelişimi, ruhsal durumunu inceleyen, becerilerini takip edip buna yönlediren uzmanlara maruz kalmayacak.
Elbette insan biriciktir, her çocuk böyle olmayabilir ama psikoloji bilimi çocuk eğitiminde okul öncesi özellikle karakter gelişiminin tamamlandığı 6 yaşa kadar ne verdiniz verdiniz, vermediniz kaygılı ve problemli çocuklarla baş başasınız diyor.
Kadarın altını çiziyorum, eğitim diye bahsettiğimiz kitap bilgisi değil, ordinaryüs olmayacak kreşe gitti diye. Bir yerimizden uydurmuyoruz herhalde. Neyse…
Hanımefendi sizin anlamada sorununuz var sanırım ben kreşler gereksizdir sosyalleşmesine gerek yoktur mu diyorum? Yazdıklarınız tabiki doğru fakat süre olarak bakın “süre” olarak hiçbir eğitimci 3 yaş grubuna sabah 8 akşam 5 eğitimini tavsiye etmez. Zorunluluk haller dışında derdi para değilse eğitim ve çocuğun menfaati adına yarım gün başlamasını tavsiye eder. Ben ne diyorum siz ne anlatıyosunuz. Siz çocuğunuzu sabah 8de verin akşam 5-6 da alın bunun adınada eğitim diyin bunu sabaha kadarda deseniz doğru tektir ve değişmez, annesi evde yatarken çocuk işe gider gibi bu saatlerde başka bir yerde olamaz(3-4 yaş grubu) bugün Türkiyede isim yapmış montessori alanında yurtiçi/yurt dışı çalışan eğitimci bile kendi kurumuna çocuklarını yarım günden başlatmış biridir ve kendisi zamanında benimde öğretmenimdir. İntamom olmak yerine gerçek eğitimcilerle çalışırsanız vicdan rahatlatmaktan öteye gidebilirsiniz. 2 senelik mezunlar, iki sertifika alanlar internette yazıyorda yazıyor bırakın bu işleri gerçekten.

E ettiler diyorum ben de😂 Sizin daha varmadığınız yollara biz kaldırım döşedik bilmem farkında mısınız? Okuduğunuzu anlamada sizin sıkıntınız var, öğrenmişsiniz bir cümle işe gider gibi kreşe gitmezmiş, hıı tamam kapatalım o zaman😂
Ne büyük yargı etmez etmez. Daha şok olacağınız bir şey söyleyeyim, çocuğumun nöroloğu ve gelişim uzmanı yani 2 ayrı uzman 30 aylık iken lütfen tam gün kreşe başlat, onun problemlerini ancak sosyalliğini geliştirerek çözebiliriz dedi de ben 36 yı bekledim çünkü gerçekten problemleri vardı, bocalardı😂
Ha bu sırada oyun terapisti, ayrı görüştüğüm çocuk psikologları da aynı şeyi önerdi. Bunlar o sizin instamom kafanızdaki kişiler değil, hastane doktorlarıdır. Kendi muayenehanesinde devamlılık için uydurdular deseniz gene çürütürüm😊
Kısaca, geldik geçtik bayrağı diktik el salladık bile çoktaaan o yollara, büyük laflar etmeyin.
Bir siz bilmiyorsunuz ya da bir tek sizin yolunuz doğru değil. Aynı amaca bambaşka yollardan gidenleri ‘keyfi için kreşe veriyor’ damgası yapıştıracak kadar ucuz ve bilgisiz konuşamazsınız.
Hadi selametle…

E ettiler diyorum ben de😂 Sizin daha varmadığınız yollara biz kaldırım döşedik bilmem farkında mısınız? Okuduğunuzu anlamada sizin sıkıntınız var, öğrenmişsiniz bir cümle işe gider gibi kreşe gitmezmiş, hıı tamam kapatalım o zaman😂
Ne büyük yargı etmez etmez. Daha şok olacağınız bir şey söyleyeyim, çocuğumun nöroloğu ve gelişim uzmanı yani 2 ayrı uzman 30 aylık iken lütfen tam gün kreşe başlat, onun problemlerini ancak sosyalliğini geliştirerek çözebiliriz dedi de ben 36 yı bekledim çünkü gerçekten problemleri vardı, bocalardı😂
Ha bu sırada oyun terapisti, ayrı görüştüğüm çocuk psikologları da aynı şeyi önerdi. Bunlar o sizin instamom kafanızdaki kişiler değil, hastane doktorlarıdır. Kendi muayenehanesinde devamlılık için uydurdular deseniz gene çürütürüm😊
Kısaca, geldik geçtik bayrağı diktik el salladık bile çoktaaan o yollara, büyük laflar etmeyin.
Bir siz bilmiyorsunuz ya da bir tek sizin yolunuz doğru değil. Aynı amaca bambaşka yollardan gidenleri ‘keyfi için kreşe veriyor’ damgası yapıştıracak kadar ucuz ve bilgisiz konuşamazsınız.
Hadi selametle…
Aynen canım sana en mükemmel anne ödülünü verelim. Ben sana saat derken sen kreş ve sosyalleşme faydaları adlı paragrafı yazıp ahkam kesiyosun o kadar alakasız ki sonra gelmiş o dedi bu dedi kesin öyledir sen verdin diye vicdanını rahatlatıyosun bu kadar yani. Senin çocuğunda sorun varmış önermişler biz normali konuşuyoruz. Ne iş yapıyosunuz gerçekten merak ediyorum burada anonimken kim olduğumu bilmeden böyle sallayanlara sadece gülüyorum😄

Kıyafetlerini makinaya mı atıyor😱 yapmayın Allah aşkına şu saçma sapan yeni dayatmalara uymayın ben de modern düşünen bir insanım ama bebeler için bu montessori saçmalığı biraz fazla değil mi çocuklar oynasın oynayarak keşfetsin bir daha o yaşlara gelmeyecekler kendi zamanınızda yaşayamadıklarınızı çocuklar üzerinde uygulamaya çalışmayın bunu ben değil uzmanlar söylüyor biraz uzmanların videolarını izleyin tamamen para tuzağı yeni moda oldu
Bunun nesi kötü ki? Gündelik ev işlerini birlikte yaparken öğreniyor benim oğlum da. Çamaşırları ayırıyoruz taşımama makinaya atmama yardımcı oluyor, birlikte yemek pişiriyoruz. Kendisi de biliyor basit yemekler nasıl yapılır, onu ekle bunu ekle diyor. Zevk alıyor bunları yaparken.

Oğlum haziran ayinda 3 yaşında olucak , eylul gibi de 3.5 a yaklasicak sosyalleşmesi için anaokuluna göndermek istiyorum fakat senelik 170 bin ₺ dediler aylık 16,500 ₺ ödemesi var yani eşim memur bu bütçemizizora sokucak bi rakam ama zamlarla falan zorlansakta yapabiliriz belki diyor bi tarafimiz.okul montessori okulu yani sevdiğim bir eğitim şekli var içime siniyor. onun disinda böyle çevremizdeki diğer uygun fiyatli yerlere baktığımda şuan 10 bin ₺ tam gün ama bu şimdiki fiyatları eylülde haliyle oralarda zam yapicak. / çok kararsizim 1 yaşında bir oğlum daha var ikisine aynı anda yetemiyorum yani en azından sabahtan küçük oğluma vakit ayirsam işlerimi halletsem kalan vaktimdede büyük oğlumla daha kaliteli vakit geçirebilirim diyorum ama artıları eksileri neolur tecrübeli annelerden tavsiye bekliyorum
Devlet kreşlerine gönderebilirsiniz benim çocuklarımda gidiyor yarım gün yemek okula ait 2000 lira bi öğretmen ikide stajyer çok güzel ilgileniyorlar

Sizi iyi anlıyorum. Yaş farkı 1 olan iki erkek çocuğum var. Büyüğü 3 olduğunda kreşe başlattık ama bu sürece evde yardımcı ile geldik. O zaman yardımcı ücretleri kreşlerden fazla idi ve küçük oğlumun da benle birebir zamana ihtiyacı olduğundan, büyüğün sosyalliğinin gelişip kendini anneden bağımsızlaştırması adına iyi bir yoldu.
Şuan bu ücretlerle açıkcası önermem. Keşke her çocuk 3 yaşa geldiğinde ki bana göre gelişimine bağlı daha erken de olabilir, akranlarıyla zaman geçirmeli, onu bir birey olarak gören yerlerde eğitim almalı. İmkanlar artık eskisi gibi değil, yardımcı seçeneği size kesinlikle hem nefes aldırır, hem yaz geliyor parka bahçeye çıkar gezersiniz, o küçükle ilgilenirken siz büyüğünüzle ya da tam tersi şekilde, evde de iş bölümüyle haya konforunuzu arttırarak evde eğitime bile özel zaman ayırabilirsiniz.
Size katılıyorum. Bizim yardımcımız kreş öğretmenlik geçmişi olan çok da aklı başında biri ama son zamanlarda evde kendi dünyamızda olmamızın bazı dezavantajlarını fark ettim. Pek çok kavramı bilişsel olarak evet biliyor, hep gezmeye de gidiyoruz dış dünyayı da görüyor ama utangaç. Evde patron, dışarıda çekingen. 3 yaş yarım gün istiyordum, bunu da biraz adaptasyon yılı olarak görüyorum ama istediğim özelliklerdeki okullar 3 yaş yarım gün almıyor. Zaten hastalıkla da geçecekmiş yarı gidecek yarı gidemeyecek. Ben de gitsin, başkalarıyla etkileşimde olsun, kendini ifade etmeyi savunmayı öğrensin istiyorum. Yoksa hep el bebek gül bebek nereye kadar.

Aynen canım sana en mükemmel anne ödülünü verelim. Ben sana saat derken sen kreş ve sosyalleşme faydaları adlı paragrafı yazıp ahkam kesiyosun o kadar alakasız ki sonra gelmiş o dedi bu dedi kesin öyledir sen verdin diye vicdanını rahatlatıyosun bu kadar yani. Senin çocuğunda sorun varmış önermişler biz normali konuşuyoruz. Ne iş yapıyosunuz gerçekten merak ediyorum burada anonimken kim olduğumu bilmeden böyle sallayanlara sadece gülüyorum😄
Gerçekten size bir şey anlatılmaz. Saati açıkladım, anlayacak olsanız anlardınız. İnsan bir kerede anlıyor, çocuğunda sorun varmış derken siz bir kendinize mi baksanız anlamadınız çünkü, normal olan sizseniz çocuğunuz da mı normal emin miyiz?

Vallahi çok zorluyorsun, senin normaline göre biz yaşayamayız da neyse. Sen evde büyüt bebecini, biz ora senin bura benim kocişimle gezip tozmak yatmak kalkmak keyif çatmak için okullara verdik, hayatı yaşadık. Yaşayamayan çalışmak zorunda olan hatta ona buna baktırıp yine gezemeyen yansın derdine ohhh canıma değsin.

Siz dışında bir Allahın kuluna bile değildir yukarıdaki paragraf, neyseki bilen biliyor beni😂 ama siz iyi anlarsınız o yazıyı, sizin dilden:KK66:
E haydi baayyyysss

Gerçekten size bir şey anlatılmaz. Saati açıkladım, anlayacak olsanız anlardınız. İnsan bir kerede anlıyor, çocuğunda sorun varmış derken siz bir kendinize mi baksanız anlamadınız çünkü, normal olan sizseniz çocuğunuz da mı normal emin miyiz?

Vallahi çok zorluyorsun, senin normaline göre biz yaşayamayız da neyse. Sen evde büyüt bebecini, biz ora senin bura benim kocişimle gezip tozmak yatmak kalkmak keyif çatmak için okullara verdik, hayatı yaşadık. Yaşayamayan çalışmak zorunda olan hatta ona buna baktırıp yine gezemeyen yansın derdine ohhh canıma değsin.

Siz dışında bir Allahın kuluna bile değildir yukarıdaki paragraf, neyseki bilen biliyor beni😂 ama siz iyi anlarsınız o yazıyı, sizin dilden:KK66:
E haydi baayyyysss
Okey beyb

X