Ksa dnem Askerlik...

Kızlar bırı yardımcı olabılır mı sımdı ben safakları karıstırdım sanırım bıraz..

Ben esımı 11. ınde ugurladım.. 12. sınde toplama bırlıgıne teslım oldu elazıga.. 14. de de asıl bırlıgıne teslım oldu cukurcaya... sımdı safak hangısınden baslıyor ?
asıl bırlıge ulastıgı tarıhtemı ? yoksa yasal olarak tum aynı donem askerlerının askerlıgının basladıgı sayıldıgı tarıhtemı ? eger oylese bu tarıh 12 sımı oluyor..

kafanız mı karıstı yoksa :)

kıyamam yaa... evliyken olmak dahada zordur eminim... biter gelir inşallah sağsalim hepsine dua ediyorum hergece kazasız belasız yuvalarına dönsünler allahım

Amın Amın Amın canım.. Allah kabul etsın.. evlı cok daha zor.. ustelık bızde bı ufaklık paşa var 11 aylık... babası onuda cok ozluyor... :KK43:

Betülcüğüm bence bütün askerlerl eşit olması lazım çünkü teslim tarihleri aynı onu yol izni gibi düşün askerlikten sayılıyordur yani

Agustos+eylül+ekim+kasım+aralık+ocak=31+30+31+30+31+31=184 gün

184-12 (1-12 agustos askerlikten sayılıyor) =172
172-12 (Her ay için 2 gün izin hakkı var) = 160
Bir de uzaklıga göre 1 -2 gün yol izni olursa 160-2=158 gün saymamız lazım

Askerlik ay üzerinden hesaplanıyormus arkadaşlar biginize:)

Son düzenleme:
Kızlar bırı yardımcı olabılır mı sımdı ben safakları karıstırdım sanırım bıraz..

Ben esımı 11. ınde ugurladım.. 12. sınde toplama bırlıgıne teslım oldu elazıga.. 14. de de asıl bırlıgıne teslım oldu cukurcaya... sımdı safak hangısınden baslıyor ?
asıl bırlıge ulastıgı tarıhtemı ? yoksa yasal olarak tum aynı donem askerlerının askerlıgının basladıgı sayıldıgı tarıhtemı ? eger oylese bu tarıh 12 sımı oluyor..

kafanız mı karıstı yoksa :)

canım bende elazıga 11inde yolladım 12sinde orda oldu. 12sinde baslıyo cünkü saat 5e kadar teslim olmak zorundalardı yani ogün resmi olarak askerliğin basladıgı gün

e 156 denıyor o zaman o nereden cıktı...
o zaman 12 sınden sayacaz bız baska bırseyı karıstırmadan :)
ay olarak hesaplanıyor ancak safak ıcın gun bıze lazım dımı :)

canım bende elazıga 11inde yolladım 12sinde orda oldu. 12sinde baslıyo cünkü saat 5e kadar teslim olmak zorundalardı yani ogün resmi olarak askerliğin basladıgı gün

Dogru dogru evet cunku zaten agustosun 1 ınden ıtıbaren asker sayılıyorlar aslında...
o zaman 12 gun yasal ızın varsa 12. sınde de teslım olmak zorunda.. evet mantıklı unutmusum :)

Agustos+eylül+ekim+kasım+aralık+ocak=31+30+31+30+31+31=184 gün

184-12 (1-12 agustos askerlikten sayılıyor) =172
172-12 (Her ay için 2 gün izin hakkı var) = 160
Bir de uzaklıga göre 1 -2 gün yol izni olursa 160-2=158 gün saymamız lazım

Askerlik ay üzerinden hesaplanıyormus arkadaşlar biginize:)

hadi ya biz yanlış biliyoduk ozaman! böyle cok iyi ocagın ortası oluyo zaten hesabına göre canım

işte ayların 30 31 cekmesi etkiliyor bizim için 4 tane 31 gün olan ay sayısı bazı dönemler için 2-3 olabilir ve 158 yerine 156 gün çıkar sonuç. gün hesabı zaten yaptım canım 158 sayıcaz 12 sinden başlayarak o yuzden yazdım ya hesapları:)

Son düzenleme:
işte ayların 30 31 cekmesi etkiliyor bizim için 4 tane 31 gün olan ay sayısı bazı dönemler için 2-3 olabilir ve 158 yerine 156 gün çıkar sonuç. gün hesabı zaten yaptım canım 158 sayıcaz 12 sinden başlayarak o yuzden yazdım ya hesapları:)

yani yarın sabah safak 154=))

kızlar bizim yerimiz rahat olduğu için uzun uzun konuşabiliyoruz. daha önce de yazmıştım telefon sayısı fazla olduğu için rahat görüşebiliyoruz.
burcudeniz özellikle sana söylüyorum güzelim. operasyon haberlerinin hepsine inanma. bunların bazıları teröristlere yem olarak veriliyor. şimdi her iki taraf da birbirlerinin telsizlerine girebiliyorlar arada bir de olsa. bu yüzden de böyle asılsız operasyon haberleri de çıkıyor. her duyduğuna inanma. tamam mı? tuncelide hozat veya herhangibir ilçesinin yolları sürekli mayınlarla dolu değil güzelim. sonuçta orada ilçelerden tunceli merkeze gelen insanlar var,mesela kışın kayakçılar gelir oralara kayak yapmak için. eğer sürekli mayınlarla kaplı olsaydı ulaşım asla yapılamazdı. kışın askerler askeri jeeplerle operasyona gidiyor. yani herzaman mayınlarla kaplı değil. daha önce başka bir arkadaşa da söylemiştim. kış geliyor onlar inlerine çekilmeye ya da büyük illere gitmeye başlarlar. yaza hazırlık yapmak için.
hep ii düşün.

mmnelvn haklısın, bu tıp haberler cıkabılıyor..
ama yınede suan operasyon yapılmaz zaten gundemde olan acılım yuzunden..
yoksa bu herseyı bozar.. ama bu nemrutların ne yapacagı hıc bellı de olmaz Allah korusun hıc ummadıgın anda saldıradabılırler..
yınede hayır konusalım hayır olsun...

mmnelvn haklısın, bu tıp haberler cıkabılıyor..
ama yınede suan operasyon yapılmaz zaten gundemde olan acılım yuzunden..
yoksa bu herseyı bozar.. ama bu nemrutların ne yapacagı hıc bellı de olmaz Allah korusun hıc ummadıgın anda saldıradabılırler..
yınede hayır konusalım hayır olsun...

haklısın canım. inanın yazdıklarınızı okudukça çok kötü oluyorum. sanki benim nişanlım çukurcada ya da tuncelideymiş gibi

Kızlar sız konusurken sabıt telefondan mı konusuyorsunuz yoksa cebınızı mı arıyorlar..
benım esım cebımı arıyor her zaman o da cok kontor yıyormus.. ama ne zaman evde oldugumuzu bılemezkı.. aradıgında ulasamayadabılır.. nasıl yapsak bılemedım..

bugun konusuyorken hat dustu sanırım tel kapandı bı daha aradı.. o aramadan once benı aradıgı no yu ben aradım ama sureklı mesgul calıyordu sonra o arayınca kapatta ben arayım dedım o da olmaz kı oyle dedı bu hattan kac kısı konusuyor dırek aradıgında burayı dusuremezsın dedı dogrumu bu ya...
onun benı aradıgı ankesorluden ben onu arayabılsem keske daha rahat konusuruz :KK43:

X