Küçük Nokta Kadar Siyah Böcekler :(

geceningolgesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2022
1.339
4.534
32
İyi akşamlar kızlar. Sizlere bir şey danışmak istedim çünkü artık kaşınmaktan ve sinirden bittim.
3 gün önce telefonumun üzerinde gezen küçücük saç sirkesi kadar siyah bir böcek gördüm. Ama minicik, hızlı şekilde geziniyor. Ezince de hemen öldü. Yalnız bunlar bitmiyor ve her yerdeler sanki. Vücudumda da varlar sanırım çünkü sinek ısırığı gibi kırmızı izler çıktı ve deli gibi kaşınıyor her yerim. Vücudumda dahi gezindiklerini hissediyorum. Artık duş almaktan da yoruldum. Sıcak suda bir şey varsa gitsin diye kendimi haşlıyorum :KK43:
Özellikle bir koltuğa oturunca oluyor telefonumun üzerinde 1-2 tane geziniyor öldürüyorum tekrar çıkıyorlar. Çıldırmak üzereyim. Evi temizledik, nevresimleri değiştirdik, kıyafetlerimizi yıkadık. Ama yok her akşam aynı şey tekrar oluyor. Bu nedir bilen var mı? Ve bundan nasıl kurtarırız evi? Kedim var korkuyorum hayvana da geçer zarar verir diye, onun iç dış parazitlerini düzenli yaptırıyoruz ama veterinere gidip tekrar soracağım :KK43:
Evde kuşta yok kuş biti olsa, gerçi pencereden bile gelmiş olabilir mi? Tahta kurusu değil gibi baktım fotoğraflarına ama o baya büyük.
Güncelleme: Fotoğrafı bu şekilde, bir şeyi de belli olmuyor ama belki bilen biri çıkar

Eklentiler

• 20230615_224014.jpg
    20230615_224014.jpg
    32,7 KB · Görüntüleme: 565
Son düzenleme:
Böceğin her türlüsünden huylanırim bende. Evimizin arkası bahçe olduğu için kertenkele bile girmişti birkaç defa 😣 çok fena birşey bu simdi bile kaşındım. Böceğin resmini atma şansınız var mi belki bir bilen çıkar
Ahh keşke çekebilsem o kadar küçük ve hızlı ki. Hayır etrafa da bakınıyorum göremiyorum da bir şey. Bana resmen keşke büyük böcek olsaydı ilaçlatır kurtulurduk dedirtti bu canavarlar :KK43:

Yuzde yuz kuş biti bence o. Su an kuslarin yuva yapma mevsimi zaten. Biri yuvasinda yavru vs ölmüş, anne korkmus yuvayi terketmis olabilir. Balkon cam kenari dış duvarlarin etrafi iyice bakin kuş yuvasi varsa atın. Sonra duvarlari camasir suyuyla silin. Duvarlardan yuruyup geliyorlar çünkü. Eve de standart şu marketlerdeki sprey bocek ilaclarindan iyice sıkın, birkac saat kapali tutun ilac tesir etsin. Sonra iyice havalandirin evi.

Yuzde yuz kuş biti bence o. Su an kuslarin yuva yapma mevsimi zaten. Biri yuvasinda yavru vs ölmüş, anne korkmus yuvayi terketmis olabilir. Balkon cam kenari dış duvarlarin etrafi iyice bakin kuş yuvasi varsa atın. Sonra duvarlari camasir suyuyla silin. Duvarlardan yuruyup geliyorlar çünkü. Eve de standart şu marketlerdeki sprey bocek ilaclarindan iyice sıkın, birkac saat kapali tutun ilac tesir etsin. Sonra iyice havalandirin evi.
Ayy galiba kuş biti ya :KK43: Apartmanın boşluğuna bakıyor mutfağımız o boşlukta da yavru kuşlar vardı. Hiç camı açmadık ama apartman koridorundan oraya cam açılıyor o şekilde geldi sanırım :KK43: Tamamdır hafta sonu ben annemle güzelce bir girişeyim bir de öyle deneyeyim. Çok teşekkürler.

Peçeteyi ıslatıp yanınızda tutun böceği gördüğünüz an üstüne atın en azından ne böceği daha iyi anlarız. Ben de çok huylanırım ama anlamak için yapacak başla bir şey yok 🥴

Peçeteyi ıslatıp yanınızda tutun böceği gördüğünüz an üstüne atın en azından ne böceği daha iyi anlarız. Ben de çok huylanırım ama anlamak için yapacak başla bir şey yok 🥴
Doğru söylüyorsunuz ben fotoğrafını çekmeye çalışıp atayım buraya :KK43: Kaşınmaktan bittim ya. Bir şey yoksa bile vücudumda muhtemelen psikolojik etkiliyor kaşınıyorum.

Minik böcekler uzmanlık alanım foto yolla :KK48:
Telefonumda fark eder etmez bir şekilde yakayıp fotoğrafını çekip atarım :KK43: Huylanmaktan fotoğraflayamadım.

Bit salgını varmış dikkat edin
Kuş biti mi? Normal bu bizim saçlardaki bitlerden değil bu çünkü. Şimdi arkadaş deyince kuş bitidir diye araştırdım çok yakından göremediğim için ve çok minik olduğu için belli olmasa da benziyor ona :KK43:

İyi akşamlar kızlar. Sizlere bir şey danışmak istedim çünkü artık kaşınmaktan ve sinirden bittim.
3 gün önce telefonumun üzerinde gezen küçücük saç sirkesi kadar siyah bir böcek gördüm. Ama minicik, hızlı şekilde geziniyor. Ezince de hemen öldü. Yalnız bunlar bitmiyor ve her yerdeler sanki. Vücudumda da varlar sanırım çünkü sinek ısırığı gibi kırmızı izler çıktı ve deli gibi kaşınıyor her yerim. Vücudumda dahi gezindiklerini hissediyorum. Artık duş almaktan da yoruldum. Sıcak suda bir şey varsa gitsin diye kendimi haşlıyorum :KK43:
Özellikle bir koltuğa oturunca oluyor telefonumun üzerinde 1-2 tane geziniyor öldürüyorum tekrar çıkıyorlar. Çıldırmak üzereyim. Evi temizledik, nevresimleri değiştirdik, kıyafetlerimizi yıkadık. Ama yok her akşam aynı şey tekrar oluyor. Bu nedir bilen var mı? Ve bundan nasıl kurtarırız evi? Kedim var korkuyorum hayvana da geçer zarar verir diye, onun iç dış parazitlerini düzenli yaptırıyoruz ama veterinere gidip tekrar soracağım :KK43:
Evde kuşta yok kuş biti olsa, gerçi pencereden bile gelmiş olabilir mi? Tahta kurusu değil gibi baktım fotoğraflarına ama o baya büyük.
Ahh küçük yaratıklar benim korkulu rüyalarımdir. Özellikle bir koltukta geldiğini söylemişsiniz eskiyen koltuklarda olabiliyor ahşaptan kaynaklı onu kontrol edin.umarim çözüm bulursunuz

Ahh küçük yaratıklar benim korkulu rüyalarımdir. Özellikle bir koltukta geldiğini söylemişsiniz eskiyen koltuklarda olabiliyor ahşaptan kaynaklı onu kontrol edin.umarim çözüm bulursunuz
İnanın benimde öyle. Kelimesi bile huylandırıyordu şimdi dibime kadar kendi geldi. İlaçta alıp ilaçlama da yapacağız artık. Umarımmm :KK43:

Telefonumda fark eder etmez bir şekilde yakayıp fotoğrafını çekip atarım :KK43: Huylanmaktan fotoğraflayamadım.

Kuş biti mi? Normal bu bizim saçlardaki bitlerden değil bu çünkü. Şimdi arkadaş deyince kuş bitidir diye araştırdım çok yakından göremediğim için ve çok minik olduğu için belli olmasa da benziyor ona :KK43:
Onu bilmiyorum ama 1 haftadır bit salgını var diye duyuyorum

Güncelleme: Fotoğrafı bu şekilde, bir şeyi de belli olmuyor ama belki bilen biri çıkar
Iııııı bu benim evdeki böceklerden her yaz belli bir zaman çıkıyor nefret ettim artık neyse. Özellikle mutfagimda ocagimin üzerinde yoğunlukta. Mutfagimi birkaç gün üst üste de sinek ilaciyla ilacladim özellikle köşeleri ocak arkalarını falan sonra yok oldular ama mutlaka her yaz belli bir süre çıkıyorlar

Kurşun kalem ucuyla bıraktığımız nokta işareti kadar küçük, değil mi? Büyük ihtimalle kuş biti onlar. Ben banyomuzda lavabo ve klozet kapağının üzerinde tek tük görmüştüm ilk olarak, beyaz zemin üzerinde daha net belli oluyor. Banyodaki minik penceremizin dışına her sene kumru yavrulardi, bu bitler o pencerenin sinekliğinden girmişler. Ben ilaçlama şirketini aramıştım ama gelmeleri zaman alacağı ve bizde de bebek olduğu için zamanim yoktu, o yüzden kolları sıvadim. Kovada elimi degdiremeyecegim kadar sıcak su ve çamaşır suyu karıştırıp fırça ile tüm banyoyu , zemin ve duvarları bir güzel fircaladim, orayı öyle beklettik. Üzerimize geçme ihtimali de varmış, onun için de önlem aldık , nevresim, havlu vs değiştirdik güzelce. Şunu da ekleyeyim, ahşap fırça ve paspas sapları oluyor ya, onların tepesinde de delik ve pürüzlerinin içine de girdiklerini fark ettim, o sapları ve süpürgeleri de aynı Su ile sildim ve beklettim güzelce, ortalığı duruladiktan sonra birkaç gün dikkat ettim, neyse ki hiç görmedik. Siz de tuvalet banyo ve duvar altlarında yuvalanmalar varsa kontrol edin, bizim için o sene geç olmuştu ama bir daha banyo penceresinde kuş yuvalanmasin diye önlem aldık biz. Siz de öyle yapabilirsiniz yoksa kuşlar yuvayı terk etse bile boş yuvada bir süre barinmaya devam edip eve girme ihtimalleri oluyor bunlarin.

X