Kullanildigini hissetmek

Bizi kekliyorlar. Biz birsey ikram ettigimizde geri donusunu genelde aliriz. Atiyorum komsuya yemek ikaram etsen bile, o tabak baska bir ikramladolmadan geri donmez kulturel olarak. Burada ise eger ' bunu ben odeyeyim sonrakini odersin sende' muhabbeti gecti mi 'aah tesekkurler canim' cevabi gelip. sonra 'sonraki' de hic gelmiyor.
Hos gerci bu arkadasla ben odeyeyim, sen ode muhabbeti bile olmadi. Tum aksam boyunca sigarasina kadar ben odedim, elini hic cebine atmadigi ve 'ben sana sonra gonderirim' dedigi icin. Hic biseyde gondermedi.
Bide soyle bisey var, o bulusmamizda lafi gecmisti benim tatile gidecegimin, ve o zaman 'istedigin zaman buyur gel, beraber vakit geciririz' diyordum. Dun geldim tatil yerime. Az once bana mesaj atmis yarin geleyim mi, hangi saatte musaitsin?' diye. Onu cagirip sifir yemek pisirip, ozellikle disari cikartip hesap gelince elimi cebime atmasam mi, yoksa sadece musait degilim diyip basimdan savursam mi?

"Canim gecen hafta aldiklarimi odeyecegini soylemistin, 100euro tutuyor. Yollayabilir misin?" Deyin şu an cevap olarak.

Bizi kekliyorlar. Biz birsey ikram ettigimizde geri donusunu genelde aliriz. Atiyorum komsuya yemek ikaram etsen bile, o tabak baska bir ikramladolmadan geri donmez kulturel olarak. Burada ise eger ' bunu ben odeyeyim sonrakini odersin sende' muhabbeti gecti mi 'aah tesekkurler canim' cevabi gelip. sonra 'sonraki' de hic gelmiyor.
Hos gerci bu arkadasla ben odeyeyim, sen ode muhabbeti bile olmadi. Tum aksam boyunca sigarasina kadar ben odedim, elini hic cebine atmadigi ve 'ben sana sonra gonderirim' dedigi icin. Hic biseyde gondermedi.
Bide soyle bisey var, o bulusmamizda lafi gecmisti benim tatile gidecegimin, ve o zaman 'istedigin zaman buyur gel, beraber vakit geciririz' diyordum. Dun geldim tatil yerime. Az once bana mesaj atmis yarin geleyim mi, hangi saatte musaitsin?' diye. Onu cagirip sifir yemek pisirip, ozellikle disari cikartip hesap gelince elimi cebime atmasam mi, yoksa sadece musait degilim diyip basimdan savursam mi?
Ayyy bu ne pişkinlik hem diğer borcu vermedi hem de yine mi geleyim diyor? 🙄🙄🙄 ya benim param kıymetlidir ya asla idare edemem öyle, karşı taraf da beklemem yanlış olmasın. Bir arkadaşım var şehir dışına çıkınca misal 2 biner den ordtak hesap yaparız baştan. Metro, taksi, içecek… ufak tefek ordan öderiz hep. Ağır hesaplar direkt alman usülü, önce bir ydırgamıştı ama sonra o da alıştı 🙄😁
Bence hiç çağırmayın, yine garanti değil ödeyeceği. Hatta şey deseniz; ya diğer tatilde masraflar ağır gelince bir arkadaşlar geldim 🤔🙃 şaka bi yana direkt savın bence

Ayyy bu ne pişkinlik hem diğer borcu vermedi hem de yine mi geleyim diyor? 🙄🙄🙄 ya benim param kıymetlidir ya asla idare edemem öyle, karşı taraf da beklemem yanlış olmasın. Bir arkadaşım var şehir dışına çıkınca misal 2 biner den ordtak hesap yaparız baştan. Metro, taksi, içecek… ufak tefek ordan öderiz hep. Ağır hesaplar direkt alman usülü, önce bir ydırgamıştı ama sonra o da alıştı 🙄😁
Bence hiç çağırmayın, yine garanti değil ödeyeceği. Hatta şey deseniz; ya diğer tatilde masraflar ağır gelince bir arkadaşlar geldim 🤔🙃 şaka bi yana direkt savın bence
ya simdi obur harcamalarimdan oturu durumum yok haberin olsun ona gore gel desem, gelip kendi yeme icmesini halledip yine evde ben yokmusum gibi davranip kendi kendine tatil yapabilir. Hic gelme durumum yok desem onceki borclarini gozardi edip 'tamam canim' diyebilir.. Ama ben ona cok fazla bana bindirdiklerini odetmek istiyorum. En son tatilleri benle bedavaya getirip, hatta evime dondugumde ve disarida bulustugumuzda bile herseyi bana kitlemesi 'sana gonderirim' bahanesi ile ve hic gondermemesi sinirme dokundu. Bi de o aksam tum talepler ondan gelmisti, 'benim sigaram su, onuda al ben sana sonra gonderirim, ay burdan sonra suraya gidelim, hesap gelincede yine 'ben sana gonderirim' hepsi fos cikti yani

ya simdi obur harcamalarimdan oturu durumum yok haberin olsun ona gore gel desem, gelip kendi yeme icmesini halledip yine evde ben yokmusum gibi davranip kendi kendine tatil yapabilir. Hic gelme durumum yok desem onceki borclarini gozardi edip 'tamam canim' diyebilir.. Ama ben ona cok fazla bana bindirdiklerini odetmek istiyorum. En son tatilleri benle bedavaya getirip, hatta evime dondugumde ve disarida bulustugumuzda bile herseyi bana kitlemesi 'sana gonderirim' bahanesi ile ve hic gondermemesi sinirme dokundu. Bi de o aksam tum talepler ondan gelmisti, 'benim sigaram su, onuda al ben sana sonra gonderirim, ay burdan sonra suraya gidelim, hesap gelincede yine 'ben sana gonderirim' hepsi fos cikti yani
Ya o zaman müsait değilim diye geri çevirin bu kızın gelip size borcunu ödeyip bide üstüne bu tatilin bütçesini paylaşacağını zannetmiyorum, arsız çünkü. Direkt borcunuzu isteyip, gelme teklifini de geri çevirin bence

Allah aşkına mesaj atıp iste paranı ya, eminim aynısını ona yapsan kaç kez mesaj atmıştı. Kendi paranı istemeye utanma asla.
Ben de yanlışlıkla birine 500 vermiştim, dalgınlıkla. Geri istedim fena kavga ettik, 500 liraya mı kaldın vs demişti. 200 lira için eskortluk yapan biriydi hemde 🤦🏼‍♀️ İnsanlar çok yüzsüz. İste paranı, başla çok sinirlendim şu an 😡

Selamlar,
Hemen konuya girmek istiyorum. Yaklasik 4 yildir yurdisinda yasiyorum. Yine yabanci olan yakin bir arkadasim var burada, son zamanlarda biraz degisik olduguna karar verdigim.

2 ay once falan burada, yakin bir yerde bir tatil kentinde kafa dinlemek icin ev tutmustum. Bu arkadasim oraya 'ay aslinda benimde buradan uzaklasmaya cok ihtiyacim var, sen musait olunca soylermisin seni ziyarate geleyim hem gorusmus oluruz' falan dedi, bende seve seve onu davet ettim. Geldi 5 gun kaldi, ev1 oda bir salon, yanyana uyuduk o sure boyunca. Bircok zaman ben evde hic yokmusum gibi davrandi, yuksek sesle muzik dinlemeler, gecenin 2 sinde bagira bagira kendi dilinde arkadaslariyla telefonda konusmalar, kahkahalar falan. Yani misafir versiyonunu onun hic sevmedim.

O kadar geldi, gunluk evde ne varsa yemekler pisirdim falan, ama bir gun sabah kahve icmeye bi yere gittik 'ikimizde maasli calisiyoruz sonucta, para onemli, boluselim tabi ki hepsini sen odeme' dedi, hos onunkini odemeye niyetim yoktu zatende, o muhtemelen o benimkini odememek icin boyle bir aciklama yapti. Garibime gitti, bir kahve alt tarafi, ve zaten kartimi cikarmisim ortaya, onun benimkini odemesinide beklemiyordum ama yinede o kadar gelip kalip deniz tatili yapip, benim evimde ne varsa yiyip icip, bir kahveyi laf yapmasi.. Neyse.. Cokta takilmadim sonra normal arkadasligimiz devam etti. Ben ordan geri dondum, ara ara gorustuk.. Normalde iyi tatli saf bir kiz.

En son gecen hafta bulustuk disari falan ciktik, birseyler yedik ictik hesap geldi, 'sen ode ben sana transfer yapayim' dedi, tamam dedim. Sonra ordan kalktik, sigara alacaktim, sonra orada 'bi tanede sundan lutfen' dedi, eli cebine gitmedi onun sigarasini da benimkinide odedim. Herhalde toplu gondercek falan diye. Gecenin geri kalaninda da birseyler yedik ictik, hesap zamani ortadan kayboldu ben odedim sonrada 'ayyy cok tesekkur ederim' dedi. Bende 'sorun degil gonderirsin zaten' dedim. Simdi o gun 100 eur falan harcadim, ve ustunden 10 gun gecti gelen giden yok banka hesabima.

Asiri rahatsiz oldum zaten, o kizla dahada gorusesim yok ama 100eur burada az bir para degil, o benden bende ondan zengin degilim, ikimizde normal calisanlariz. Ve katakule laflar ile hicbirsey odememesine sinir oldum. Bunu nasil ona nazik bir sekilde soyleyebilirim yakinda? Yoksa bir soguk su icme zamani mi gelmis?

Nazik olmana gerek yok.
O sana hiç nazik olmamış çünkü.
Ayrıca hiçte saf değil, saf temiz olanın aklına bu şeytanlık gelmez.
Açıkca ara söyle. Nekadarsa transfer etsin.

Nazik olmana gerek yok.
O sana hiç nazik olmamış çünkü.
Ayrıca hiçte saf değil, saf temiz olanın aklına bu şeytanlık gelmez.
Açıkca ara söyle. Nekadarsa transfer etsin.
Acikcasi simdi sey dedim (cekindim sizin dediginizi demeye) : 'Gecen ay bazi arkadaslarimin surekli hesaplarini odemis olamamdan ve geri donusunu almamamdan oturu suan maddi durumum pek iyi degil. Sadece evde vakit gecirebilecegim bir sure, haberin olsun. O nedenle bu bulusmayi/tatili daha ileri bir tarihe tasimak zorundayim, haberlesiriz kesin tarih icin!' (gercektende bir arkadasim daha oldu bir yere gittik deli gibi yedik ictik ve odemedi. Onada ayni mesaji kopyala yapistir attim, cunku o da sormustu).. Artik cevaplarina gore kimle devam edebilecegime yada kimi hayatimdan cikaracagima karar verecegim. Dahada para yok

Bu arada boyle davranan bu ikisi ozellikle Fasli ve muhtemelen kulturlerinde bu karsiliksiz odeme seyi var. Ama beni ilgilendirmez ben onlar icin surekli anlamsizcs odemek zorunda degilim 😁

Son düzenleme:
X