Saç Rengi ve Saç Boyama Küllü renk nasıl bir renk?

küllümango bana da yardımcı olablr misin dünden beri kmse bi şey yazmamş :KK43:
$DSCF8523.jpg
saçlarm şmdi bu renk 2 gün önce açtrdm ama hiç beğenmedm, kadın gibi hssedyrm kendmi.. çok daha doğal bi renk istemştm ben aslndaa ama kuafr renk otrsn gel cila atalm dedi ben de bu küllü renklere bakym bi dedm bi fikir ver ltfen bu rengn üzerine gdecek çok da koyu olmayan bi ton var mı ? arada yina sarı ışıltılarm kalablr ama böyle bi sarı istemyrm :/

igora 8.4 bej orta sarı kullanabılırsın. ama yeni boyatmışşan 2 hafta kadar bekle derim.

Sürekli dışarda olmam gerek ve ben bu halde dolaşmak istemyrm, kokoşlar gbi oldum :)
Aşağı yukarı nasıl bi renk çıkar peki bunun üstüne onu boyatrsam ?

selam küllü mango aylardır yazılarını okuyorum, küllü boyalar konusunda gerçekten çok bilgilisin.. bana da yardımcı olabilir misin? öncelikle saçımın geçmişini anlatayım..orjinal saçım küllü açık kumral..senelerce röfleli kullandım..herkes hayran kalırdı saçıma.. ama ben bi delilik yapıp sıkıntıdan saçımı oryelle açtırıp karamel oldum.. 1 sene kadar önce..sonrasında da yine dore tonlarda devam ettim..ama istediğim küllüydü.. kuaförüm (beceremediğinden) o renk seni çok yaşlı gösterir deyip durudu.. neyse..en son 5 ay önce kendim boyamaya başladım.. sırasıyla..8.3-8.13-8.1 boyadım ama yine turuncu turuncu parlamalar gitmedi.. bende en son saçıma cila yaptım..akos silver boya+ aynı oranda koleston 12.1 ve oksidan+su+saç kremi koyup 20 dakka bekledim.. fena omadı ama yiende tam küllü değil.. http://www.kadinlarkulubu.com/attachment.php?attachmentid=176521&d=1282946658 bu resimdeki rengin bana çok yakışacağını düşünüyorum..şuan saçım aktığında böyle oluyo..
$saç.jpg

ney yapsam ne etsemde.. küllü açık kumral olsam..??

Küllümango bana da yardımcı olabilir misin ?Öncelikle benim saçlarım tamamen doğal hiç boyamadım şuana kadar açık bir küllü kumral istiyorum ya da koyu sarı gri küllü olsun istiyorum ama 8 tonları gibi .9 tam sarı oluyr sanırım .Saçlarım 6 tonlarına yakın .Normalde istediğim herhangi bir markann 8.1 boyasını alsam istediğim rengin tutacağını düşünüyordum ama bir arkadaşım saçlarını ilk defa boyadığında(saçları benmkinden 1 ton daha koyu) 10ya da 11 di tam net hatırlamıyrm bir sarıya boyayıp ancak tatlı bir kahve elde edebildiğini söyledi ben de majirel ya da igora almayı düşünüyorum ama hangi renk alcağımı bilemedim bu durumda .9.1 ya da 9.11 alsam istediğim renk tutar mı yoksa daha açık bir sarı ana tonla karıştırmam mı gerekir kaç numara boya almalıyım ?İstediğim rengi eklcktm ama ekleyemedm fotograf sen anlamışsındır ama sanırım nasıl bir renkten bahsettiğimi .

Küllümango bana da yardımcı olabilir misin ?Öncelikle benim saçlarım tamamen doğal hiç boyamadım şuana kadar açık bir küllü kumral istiyorum ya da koyu sarı gri küllü olsun istiyorum ama 8 tonları gibi .9 tam sarı oluyr sanırım .Saçlarım 6 tonlarına yakın .Normalde istediğim herhangi bir markann 8.1 boyasını alsam istediğim rengin tutacağını düşünüyordum ama bir arkadaşım saçlarını ilk defa boyadığında(saçları benmkinden 1 ton daha koyu) 10ya da 11 di tam net hatırlamıyrm bir sarıya boyayıp ancak tatlı bir kahve elde edebildiğini söyledi ben de majirel ya da igora almayı düşünüyorum ama hangi renk alcağımı bilemedim bu durumda .9.1 ya da 9.11 alsam istediğim renk tutar mı yoksa daha açık bir sarı ana tonla karıştırmam mı gerekir kaç numara boya almalıyım ?İstediğim rengi eklcktm ama ekleyemedm fotograf sen anlamışsındır ama sanırım nasıl bir renkten bahsettiğimi .

Boya numaralarından pek anlamıyorum ama saç rengimiz aynı sanırım. ne koyu ne açık kumral renk kendi saçım. bende açık küllü istiyorum avatarımdaki gibi.

boyadın mı peki? boyadıysan foto koyaiblir misinn?

Boya numaralarından pek anlamıyorum ama saç rengimiz aynı sanırım. ne koyu ne açık kumral renk kendi saçım. bende açık küllü istiyorum avatarımdaki gibi.

boyadın mı peki? boyadıysan foto koyaiblir misinn?

Benim saçlarım da öyle .Henüz boyamadım tatlm koyu renk olur saçın 9.1le boyarsan falan dediler kafam karıştı 9.1 boyasammı yoksa 10la karıştırıp öyle mi boyasam dye karr veremedğim için .ama boyarsam foto eklerim .

küllümango bana da yardımcı olablr misin dünden beri kmse bi şey yazmamş :KK43:
Eki Görüntüle 380001
saçlarm şmdi bu renk 2 gün önce açtrdm ama hiç beğenmedm, kadın gibi hssedyrm kendmi.. çok daha doğal bi renk istemştm ben aslndaa ama kuafr renk otrsn gel cila atalm dedi ben de bu küllü renklere bakym bi dedm bi fikir ver ltfen bu rengn üzerine gdecek çok da koyu olmayan bi ton var mı ? arada yina sarı ışıltılarm kalablr ama böyle bi sarı istemyrm :/

canım saçlarının doğal tonunu yakalamasını istiyorsan silver şampuanlar var saçlarındaki doreliği azaltır ve küllü bir renk verir.

arkadaşım.küllü tam sarı değilde hafif girimsi sarı oluyor ama mat bır renk değil kesinlikle.aksine kuaforler saçın parlaması için saç kızıl tonlarında bıle olsa küllü ile cila atıyolar saça.çünkü saça ayrı bır ışıltı ve doğallık verıyor. hani almanlar gelir ulkemize hepsinin saçı kumraldır ama boyle bebek kumralı derler ipek gibi yumuşak durur o saç.işte ona o görunumu veren küllüdür.
ancak çoğu boyada küllüyu kızılı ortmek için kullanırlar. bu yuzdende boyanın içine fazlaca yeşil koyarlar.yeşil boya evet saçtakı kızıllığı alır ama kullu tonda yapmaz.kolestonda boyle bır boyadır.saçın yeşilimsi bır ton alır kullu bır ton almaz.o yuzden sanada lorealın kullulerini dene derim. ve şuandaki saç rengin nedir buda önemli.
fashıon tv nız varsa bı ara aç ordaki modellerin 10 tanesinden 9 unun saçı kullu tondadır ve ışıl ışıl parlar o ışıkların altında. kullu hakkında ne varsa sormak istediğin bana sor canım.benim kullu saç takıntım olduğundan çok ıyı bılrım bu konuyu

canım sen biyerde boya silici kullanıyorum demişsin bende bugün aldım affinage eraser saçlarım kısa hürrem bakırına boyadım patlıcan moru oldu . saçımın gerçek rengi açık kahve. nasıl uygulamalıyım bunu hiç bilmiyorum ya :KK43: açıp palette altın karamele yarım tüp palette tarçın bakır karıştırıp boyamayı düşünüyorum offf :KK43::KK43:

Küllümango bu saça bir bakar mısın? küllü mü, değil mi? çok güzel bir renk yaaa, bayıldımm:)
Annemin saçını boyamayı düşünüyorum sarı,buğday teni var. gözleri mavi, diplerinde beyazları çıktı, daha önce kızıla boyadım bir kere koyu yakut rengi. beğenmedi, sarı istiyor loreal 9.1 aldım akan kızılları kapatır mı? yardımcı olursan çok sevinirim.

$IMG_0002.jpg

arkadaşım.küllü tam sarı değilde hafif girimsi sarı oluyor ama mat bır renk değil kesinlikle.aksine kuaforler saçın parlaması için saç kızıl tonlarında bıle olsa küllü ile cila atıyolar saça.çünkü saça ayrı bır ışıltı ve doğallık verıyor. hani almanlar gelir ulkemize hepsinin saçı kumraldır ama boyle bebek kumralı derler ipek gibi yumuşak durur o saç.işte ona o görunumu veren küllüdür.
ancak çoğu boyada küllüyu kızılı ortmek için kullanırlar. bu yuzdende boyanın içine fazlaca yeşil koyarlar.yeşil boya evet saçtakı kızıllığı alır ama kullu tonda yapmaz.kolestonda boyle bır boyadır.saçın yeşilimsi bır ton alır kullu bır ton almaz.o yuzden sanada lorealın kullulerini dene derim. ve şuandaki saç rengin nedir buda önemli.
fashıon tv nız varsa bı ara aç ordaki modellerin 10 tanesinden 9 unun saçı kullu tondadır ve ışıl ışıl parlar o ışıkların altında. kullu hakkında ne varsa sormak istediğin bana sor canım.benim kullu saç takıntım olduğundan çok ıyı bılrım bu konuyu

Merhaba küllümago,

Dikkatinizi çekmek için bu şekilde yazıyorum, lütfen kusura bakmayın, inanın foruma size yazabilmek için üye oldum.

Ben de bir küllü hastasıyım ve kuaförlerle didişmekten yoruldum, tek söyledikleri işimize karışmayın ve sonuç fiyasko. Beni anlamamakla suçluyorlar da daha yaptıkları işi kendileri bilmiyorlar, neyse bunlarla kafanızı şişirmek istemem.

Saçımda yoğun beyaz olmasa hiç boyamayacağım aslında ama maalesef.

Size yazma nedenime gelince, sırf küllüye kavuşmak için saçımı geçen ay açtırdım ki benim için çok zor bir karardı. Tabi saçım turuncuda kaldı ve direkt vurdukları selective 6.1 küllü saçımı yemyeşil yaptı. 1 ay sonra tekrar başladım aramaya, bir sürü kuaförle konuştuktan sonra bir kuaför dün loreal inoa 6.1 koyu kumral küllü 7.1 kumral küllü ve doğal bir renk dediği rengi karıştırıp saçıma sürdü, sonrasında bu doğal rengi de kullanmayacağız sadece küllü süreceğiz dedi, saçlarım çok akmıştı ve sapsarıydı. Sizin yazdıklarınızı okumuş olduğum için mavi mi katsanız filan dedim ve hayır olmaz dedi ki hepsi aynı şeyi söyledi zaten.

Şu an saç rengim çok kötü değil henüz akmadı tabi, ama hala biraz turuncu parlamalar var, tabi renk oturmadığı için de olabilir, ama tekrar uzun bir süreç de yaşamak istemiyorum.

Ne dersiniz bir öneriniz olur mu acaba, mavi boya konusunda ısrar etmeli miyim, tavsiye edebileceğiniz bir kuaför filan, evde bir kaç kez boyama yaptım ama beyazlarımı bile kapatamadım, o nedenle kuaförlere mecburum.

Şimdiden teşekkür ederim.

X