kurabiye suratlı kızım.... Göknil'imin doğum hikayesi.....

misivam

iki prenses annesi
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2009
878
10
39
herkese merhaba kızlar....

2 gün aradan sonra yine kadınlar kulübündeyim. bir ara doğurup geldim yani :)))) ah kızlar okadar güzel okadar hızlı ve okadar kolay bir doğumum oldu ki..... allahım hepinize böyle kolay bir doğum nasip eder inşallah.... şimdi başlayayım anlatmaya.......

bu güzel serüvenimiz 2010 mart ayında başladı. ilk denememizde çok şükür allahım meleğimizi bize nasip etti. 6 aya kadar çok güzel bir hamilelik geçirdim. son üç ay erken doğum riskinden yatarak geçti. 07.12.2010 sabahı annemin arkadaşına kahvaltıya davetliydik. gittik kahvaltımızı yaptık, kahvelerimizi içtik, ordan kalktık bazı işlerimizi hallettik, ordanda eve döndük. ama o gün herzamankinden farklı bir gerginlik vardı üzerimde. annemlerin evi 4.katta ve asansör yok. hamileliiğim boyunca gık demeden kullanmıştım o merdivenleri. fakat o gün çıkarken kendimde bir yorgunluk hissetmiştim. evde yine internetin başında dinlenirken anneme dedim biraz yatayım bugün kendimi bi garip hissediyorum. yaklaşık 1 saat kadar uyudum. uyandığımda sol tarafım inanılmaz ağrıyodu. tuvalete gittim geldim biraz hafifledi. derken eşimle babam geldi yemek yedik. bende bi gariplik var ma sürekli belim ve kasıklarıma ağrı giriyo aynı adet sancısı gibi. saat 9 a kadar takip ettim her 10 dk da bir gelen bi ağrı olduğunu fark ettim. hemen doktorumu aradım dedim böyle böyle... oda ılık bir duş alıp dinlenmemi ve yalancı sancı olabileceğini söyledi... eğer devam ederse veya herhangibir işaret suyun gelirse hemen beni ara dedi. bende girdim banyomu yaptım, abdestimi aldım, giyindim... gittim salona bizimkilerin yanına herkes yüzüme bakıyo nasılsın diye... bende iyiyim ama ağrılar her 10 dk da bir gelmeye devam ediyo dedim. oturdum saçımı tararken birden ılık bişiler geldiğini hissettim ve annemle koştuk banyoya... bi baktık kanlı akıntı gelmiş ama baya bi gelmiş ıslatıcak kadar.... annem bebek geliyo diye koşuşturdu içeriye. hemen eşim geldi noldu diye bende prensesimiz geliyo sanırım dedim. hemen doktorumu aradık bizi doğum yapacağım hastaneye yönlendirdi. annemlerle gitik hastaneye çatı muaynemi yaptı ebeler bide ne desinle 2 cm açılmışım bile.. dediler seni salmayız hemen yatışını yapalım dediler. biz şok olduk tabi eve döneriz diye düşünüyoduk. neyse yatışım oldu bi baktım bi hemşire geldi lahmanını yapalım dedi. ben yine şok... lahmanı yaptılar tuvaletten çıkamadım 15 dk. işimi bitirdim hadi gidiyoz dedi hemşire kataterini takalım damar yolunu açalım dedi. ben bi garip oldum. okadar hızlı gelişiyoduki herşey anlatamam. serumumu bağladılar. arkadan anestezi uzmanı geldi. muhabbet ederek epiduralim takıldı ama ilaç verdirmedim. sancılara dayanabiliyodum çünkü. beni sancı odasına aldılar nst ye bağlandım derken doktorum geldi... bende bir rahatlama tabi... hemen nekadar açılmışım diye kontrol etti 3 cm olmuşum. bu arada ağrılarım yoğunlaşmaya başladı ilacı verdiler. 10 dk sonra rahatlama oldu. doktorum 15 dk sonra yine geldi muayne etti 5.5 cm olmuş açılmam şok olduk hepimiz. 20 dk sonra tekrar kontrol açılmam 7 cm!!!!!! beni hemen yan taraftaki doğumhaneye aldılar. saat 23.30 du. biraz muhabbet biraz ıkınma derken saat 00.40 bebeğim kucağımdaydı. hayatımda tarif edemiyceğim bir duyguydu. bukadar kolay nasıl olmuştu. bukadar çabuk bebeeğim nasıl doğmuştu. annem ve eşim doğum sırasında hep yanımdaydı. eşim kameraya çekiyordu annemse başımı okşaya okşaya..... tarif edilemez yoğun duygularla bebeğimin o güzel yüzünü izleyerek dikişlerim atıldı ve odama çıkarıldım. tabi bütün sülale odamda ve herkes şaşkın mutlu......... nasıl bukadar hızlı oluvermişti herşey???? derken 3. günüm kızımla... geceleri gıkı çıkmadan her 2 saatte bir uyanım beni sömürüyo :))))) nasıl emiyo kuşum anlatamam size. maşallah kuzucuğuma.... şimdi uyuyo yanımda. meleğim.... kokusu bakışları nasıl bir duygu bu.... allahım isteyen herkese nasip etsin bu duyguyu.... şimddilik bukadar kızlar uyanıyo fıstığım... meme vakti.... $100_6447.jpg

Hayırlı olsun ama yeni mi doğdu bebeğin.kameranın tarihi yanlış herhalde 2004 yılını gösteriyo da resimde..:KK50:

:nazar::nazar::nazar:ilk önce kızına nazar değmesin pek güzelmiş doğumun ise ne güzel kolayca olmuş kızın hiç üzmemiş seni darısı benim başıma bebişinle mutlu,sağlıklı bir ömür diliyorum

ayy ne guzel bir dogum olmus.. Gule gule buyut kizini canim.. masaallah kuzuna..:nazar:
darisi bize insaallahh:emir_bebek:

maşallah bu bebişe annesini üzmeden gelivermiş.
allah herkese sizin gibi kolay doğum nasip etsin
sağlıkla büyütün bebişinizi.

kıyamam ben onaaa:KK54:
Allahım ne güzel birşey ya. cnm allah uzun ömür versin kızına. doğumunun kolay geçmesine çok sevindim. allah herkese nasip eder inş.
ama aklıam takılan bişey var.
7 cm lik açılman olmuş zaten. buna ramen kesin var mı tatlım? dikiş atıldı demişsin ya

canım en son açılmam 9 cm di. ama yinede kesi uygulandı. yırtılma olmasın diye. artık kesi olmadan birçok doktor doğum gerçekleştirmiyo malesef. ama içte maşallah hiç dikişim yok sadece dışta var. oda sorun yaratmıyor çok şükür.

Hayırlı olsun ama yeni mi doğdu bebeğin.kameranın tarihi yanlış herhalde 2004 yılını gösteriyo da resimde..:KK50:

:))) sorma canım ya... hiç akıl edemedik onu. zaten makinede bizim değil. hızlı çekim yapıyo diye bi yakınımızdan aldık. :)))

cevap yazan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. darısı isteyen ve bebiş bekleyen herkesin başına..... öpüldünüz....

okurken çok duygulandım gerçekten.
40 haftamı doldurdum ve kızımın dünyaya gelmesini bekliyorum.
inş. benimde seninki kadar kolay olur....
ALLAH kızınla mutlu bir ömür nasip etsin sana ve isteyen herkese.

canım çok sağol. allah sanada benimki gibi kolay doğum nasip etsin. hayırlı doğumlar...

gözünüz aydın allah uzun ve hayırlı ömürler versin dünya güzeli kızına o nasıl bir bakış öyle bilmiş bilmiş:nazar::nazar:

Allah sağlıklı sıhhatli hayırlı ömür versin....maşaalah kızına :nazar:ne güzel doğumun kolay olmuş darısı benimde başıma olsun inş...

canımmm

2 gün önce geldi bu melek dünyaya demek ki...

çoook tatlı boncuukk maşallahhh :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Allah bol sağlıklı mutlu güzel kaderli biri hayat versiiinn :nazar:

hemen toparlanmanızı diliyorum :) :KK69: :KK71: çok geçmiş olsun size de..

maşallah çok imrendim size rabbim hepimize böyle kolay doğumlar nasip etsin inşallah :KK69:

canım en son açılmam 9 cm di. ama yinede kesi uygulandı. yırtılma olmasın diye. artık kesi olmadan birçok doktor doğum gerçekleştirmiyo malesef. ama içte maşallah hiç dikişim yok sadece dışta var. oda sorun yaratmıyor çok şükür.

çok geçmiş olsun cnm.içten dikişin yoksa çabuk toparlanırsın. Allah herkese naip etsin senin ki gibi doğumu. tekrardan geçmiş olsun. kızında çok şeker maş. ama kaldır resmini yaa kıyamıyorum bakmaya:nazar:

okurken gerçekten çok duygulandım. ben de 4 aylık evliyim, henüz erken diyoruz ama sizin gibi annelerin güzel hikayelerini okuyunca insan hemen bebeği olsun kucağına alıversin istiyor. allah analı babalı büyütsün, inşallah hep mutlu ve sağlıklı bi bebek olur, allah sizi ondan onu da sizden ayırmasın:)

X