Nakış kurdele nakışı

Kanaviçe Şemaları, Kurdele Nakışı Tekniği, Nakış Şemaları, Aplike Teknikleri, Aplike Modelleri, Nakış Teknikleri, Yaptığımız Nakış Örnekleri Nakış hakkında öğrenmek istediğiniz tüm teknik ve modellerin olduğu başlıktır.
o çiçekleri daha yakından görebileceğin şekilde foto ekleyeyim ben sana el emeklerim adında konum var oraya eklerim az sonra :))

kalistem çantanda işlediğin çiçeklerden yaptım ama pek olmadı, bir bakarmısın nerde hata yapmışım?
img0826.jpg

bir daire çizdim ,zigzag teğellediğim kurdelemin ucunu kumaş altına alıdım.
img0829i.jpg

dairenin üzerine topluiğne ile tuturup ,sabitlemeye başladım
img0832q.jpg

daire tamamlanınca aynı işlemi daire içine yeniden uyguladım
img0834o.jpg

img0836q.jpg

img0838k.jpg

en sonda ortasına boncuk diktim
sorum şu senin yapmış olduklarına hiç benzemedi :) acaba kurdelam 2 cm likdi bundan dolayı olabilirmi?
yarım metre kurdelayı büzmüştüm ,(çiçek oluşturma alanım dar olduğu için ) büzgü az geldiği için olabilirmi? heyecanla cevabını bekliyorum şimdiden çoooooooook tşkler canım :)

Son düzenleme:
Tijenciğim çiçeklerinin uygulaması doğru olmuş ve dikimide mükemmel, fakat seninde dediğin gibi kurdelenin dar olması etkilidir bir de 50cm az gelmiş gibi çünkü ben ipimi büzdüğümde kurdeledeki pilileri zor ayırıyordum çok sıktı yani üst üste biniyordu, en azından bir 25-30cm daha fazla olmalıydı diye tahmin ediyorum...

hatlarım tahmin ettiğim gibi :)
3 cm kurdela daha dolgun olacağı kesin ve bol büzgü :)
tamam canım bir dahaki uygulamam da bunlara dikkat edeceğim
çooooooook tşkler

Son düzenleme:
X