KÜRTAJDAN HEMEN SONRA HAMİLE KALAN var mı?

Kürtaj sonrasi korunmak gerekip gerekmediginden emin degilim. Ama gerekiyorsa ve bebek varsa ne olacak? Yine mi kayip yaşayacaksınız?
Belli ki bir bilginiz yok. Kürtaj sonrası korunmak gerekiyor evet. En az bir adet dönemi geçirmek gerekiyor yoksa bebek rahimde tutunamıyor ve rahim adetle kendini yenilemediğinden bu çok riskli ve stresli bir durum. Belli ki çocuk sahibi veya evli değilsiniz. Bu yüzden bu konuya sırf insanları aşağılamak için yorum yazıyorsunuz. Çok acınası

İlgi alanımda olmayan bir konu ise nereden bileyim bir cerrahi operasyondan sonra ne yapılması gerektiğini?

Anne olmak gibi bir planim da olmadığı için evet bilmiyorum. İlgi alanıma giren kısım korunmak. 🤗

Bilmediğimi söylemeye çekinmem, öğrenmekten de zevk alırım.

Hap, iğne, spiral zarar veriyorsa kondom ile korunurlar. Kürtajdan sonra korunmak şart mı, asla ama asla gebelik oluşmaması mı gerekiyor, hiçbir korunma yöntemi kullanamıyorlar mı? O zaman gereken süre kadar ilişkiye girmeyecekler. Bu kadar basit.

Her bilgisizliği savunmak zorunda hissetmeyin kendinizi. 🤭

İlgi alanınız benim yazdığım konu değil. Zira ben bu konuda bilgisi olan birilerinin bişey yazmasını istiyorum. Siz anne değilsiniz başınızdan benim durumum geçmemiş e cerrahi bi geçmişinizde yoksa ne diye ilgi alanınız olmayan bir konuya dadanıp yorum yapma isteği duyuyorsunuz? Korunup korunmamış olmak benim problemim sizin probleminiz değil. Birde hadsizde tekrardan mı kayıp yaşayacaksınız diyorsunuz. Bu kadar pis zihniyetli olmayın lütfen. Bir kez kayıp yaşamış bir kadına tekrar mı kayıp yaşacaksınız demek kötülüğün kaçıncı seviyesi?

Dr korun demese de enfeksiyon açısından 2 hafta ilişki yasak, konuya daha sonra bakacaklar için yazıyorum..
Bizim 5 yıl bebeğimiz olmadı kasımda spontan gebelik yaşadım ocakta kalbi durdu. Küretajdan sonra 1 kez adet oldum sonrasında tek ilişki ile hamile kaldım..

Dr korun demese de enfeksiyon açısından 2 hafta ilişki yasak, konuya daha sonra bakacaklar için yazıyorum..
Bizim 5 yıl bebeğimiz olmadı kasımda spontan gebelik yaşadım ocakta kalbi durdu. Küretajdan sonra 1 kez adet oldum sonrasında tek ilişki ile hamile kaldım..
Merhaba ben doktoruma ilişki konusunu sorduğumda bana ağrılarım ve kanamam durduğunda bir hafta sonra demişti. Zaten 1 hafta sonra kontrole gittiğimde herşeyin gayet iyi olduğunu ilişki için bir sakınca görmediğini söyledi. Sanırım herkes için geçerli değil. Kanaması çok olan ve devam edenler için bu süre uzayabilir.

Bu arada geçmiş olsun. Kürtaj sonrası hamilelik hemen iyi değil diyorlar. En az bir iki adet dönemi geçirmek gerekmiş. Eşimle bizde geri çekilme ile ilişki yaşadık herhangi bir boşalma vesaire olmadı ama göğüslerim şiştiği için hamile olabilir miyim diye soruyorum. Arkadaşımda bana bunun hiç sağlıklı bir durum olmadığını söyledi. Tekrar bir düşük yaşarsam rahmimi etkileyebilirmiş. 😢

Yok canım korkma zaten bir kayıp yaşamışsın insanlar acımasız yorumlar yapıyorlar bilmiş bilmiş konuşuyorlar. dediğim gibi betan sıfırlanmamıstır ondandır dikkat et bana doktor iki adet dönemi gecir sonra düşünebilirsin demişti. O sekilde daha sağlıklı olur sanırım biraz daha sabır🙏🏻
Sanırım zaten yeni araba kredisi çekmiştik biraz borcumuz vardı Allahın istediği buymuş 😞 İnsanlar 6-7 aylıkken bebeklerini kaybediyorlar bu daha zor... Göğüslerim neden şişti bilmiyorum hamilelik testi pozitif çıktı vesaire derken iyice sinirlerim bozuldu hiç bişey yapasım yok. Umarım adet olurumda 3 ay sonra tekrardan hamile kalabilirim :KK43:

Merhaba Nisan 23 de zorunlu kürtaj oldum 10 gün sonra eşimle geri çekilme yöntemi ile ilişki yaşadık. Şimdi göğüslerim şiş ve bazen adet sancısı gibi sancılar oluyor minik. Aslında kürtajdan hemen sonra hamile kalmak riskli diyorlar bu yüzden korktum. Bir yandan da acaba diyip mutlu oldum.Aranızda kürtajdan hemen sonra adet görmeden hamile kalan var mıdır?
Bugün doktora gittim. Doktorum kist oluştuğunu söyledi ve minik miktarda da olsa dış gebeliğin olma riskini söyledi. Kan testini bekliyorum şuan. Umarım öyle bir şey yoktur. Ayakta kalmakta güçlük çekiyorum gerçekten. Lütfen dualarınızı eksik etmeyin 😓

Bazı doktolar 3 ay korunma öneriyor bazıları da korunmaya gerek yok diyor, ben kürtaj olduğumda 3 ay korun dedi benim doktorum, arkadşım da olmuştu ona gerek yok dedi. Belki rahim toparlanmadiğindan ağrılı bir süreç olur . Arkadaşım kurtajdan 20 gün sonra hamile kaldı sağlıklı doğum yaptı. Illa kötü şeyler olacak diye birşey yok olmayada bilir. Durumu yazarsaniz sevinirim

Bazı doktolar 3 ay korunma öneriyor bazıları da korunmaya gerek yok diyor, ben kürtaj olduğumda 3 ay korun dedi benim doktorum, arkadşım da olmuştu ona gerek yok dedi. Belki rahim toparlanmadiğindan ağrılı bir süreç olur . Arkadaşım kurtajdan 20 gün sonra hamile kaldı sağlıklı doğum yaptı. Illa kötü şeyler olacak diye birşey yok olmayada bilir. Durumu yazarsaniz sevinirim
Merhaba kan testimde beta hcg 11 çıktı doktorum pazartesi tekrar kan testi istedi. Ama çok büyük bir kist var şuanda sol yumurtalığımda içinde bi sürü küçük küçük bişeyler var ben pek anlamadım ama. Normalde sol yumurtalığımda böyle bir durum yoktu. Doktorum bana hamilelik için en az 3-4 ay beklemem gerektiğini söyledi. Bu şekilde daha sağlıklı ve oluşan kistlerin durumunu gözlemlemek için... Çok mutsuzum gerçekten.Psikolojim alt üst oldu

Merhaba kan testimde beta hcg 11 çıktı doktorum pazartesi tekrar kan testi istedi. Ama çok büyük bir kist var şuanda sol yumurtalığımda içinde bi sürü küçük küçük bişeyler var ben pek anlamadım ama. Normalde sol yumurtalığımda böyle bir durum yoktu. Doktorum bana hamilelik için en az 3-4 ay beklemem gerektiğini söyledi. Bu şekilde daha sağlıklı ve oluşan kistlerin durumunu gözlemlemek için... Çok mutsuzum gerçekten.Psikolojim alt üst oldu
Kistimin görüntüsü

Eklentiler

• IMG-20220519-WA0001.jpeg
    IMG-20220519-WA0001.jpeg
    106,6 KB · Görüntüleme: 202
Benim de kurtajdan sonra yumurtalıkta kist oldu ama yumurtlayamadiğim icindi. Belki beta sifirlanmadi. Bozma moralini pazartesiye bak bakalim.

Bu arada geçmiş olsun. Kürtaj sonrası hamilelik hemen iyi değil diyorlar. En az bir iki adet dönemi geçirmek gerekmiş. Eşimle bizde geri çekilme ile ilişki yaşadık herhangi bir boşalma vesaire olmadı ama göğüslerim şiştiği için hamile olabilir miyim diye soruyorum. Arkadaşımda bana bunun hiç sağlıklı bir durum olmadığını söyledi. Tekrar bir düşük yaşarsam rahmimi etkileyebilirmiş. 😢
Ben iki düşük bir histeroskopi ameliyatı sonrası, son kürtajdan 2 ay sonra hamile kaldım hiçbir sorunumuz olmadı. Küretaj uygun şekilde yapıldıysa sorun olmuyor tabii rahim kalınlaşmasına destek olmak için gebeliği öğrenir öğrenmez hemen progestan fitil başladık. Testiniz çıkmış umarım kist küçülür, sağlıklı ilerler..

Ben iki düşük bir histeroskopi ameliyatı sonrası, son kürtajdan 2 ay sonra hamile kaldım hiçbir sorunumuz olmadı. Küretaj uygun şekilde yapıldıysa sorun olmuyor tabii rahim kalınlaşmasına destek olmak için gebeliği öğrenir öğrenmez hemen progestan fitil başladık. Testiniz çıkmış umarım kist küçülür, sağlıklı ilerler..
Maalesef doktorum hamile olmam ile ilgili hiç pozitif konuşmadı. Betan sıfırlanmamıştır pazartesi tekrar kan aldır dedi. Kistlerini kontrol etmemiz gerekiyor dedi regl sonrası. Çünkü çok büyük olduğunu söyledi ve sol tarafım sızlıyor. Neden böyle oluyor kürtaj ile ilgisi var mı diye sorduğumda net bir cevap vermedi :KK43: Sizde kist oluşmuş muydu?

Maalesef doktorum hamile olmam ile ilgili hiç pozitif konuşmadı. Betan sıfırlanmamıştır pazartesi tekrar kan aldır dedi. Kistlerini kontrol etmemiz gerekiyor dedi regl sonrası. Çünkü çok büyük olduğunu söyledi ve sol tarafım sızlıyor. Neden böyle oluyor kürtaj ile ilgisi var mı diye sorduğumda net bir cevap vermedi :KK43: Sizde kist oluşmuş muydu?
Hayır olmadı sadece klomen kullandığımda kist oldu bir de gençken basit sıvı kist oluyordu. Bende de kürtajlardan birinden sonra rahim içi yapışıklık olmuştu bu sık görülen bir yan etki ama böyle kisti pek görmemiştim. Siz yine de umutlu olun doktorum bir kere kist olsa da hamile olabilirsin o ay demişti bana. Sanırım iki yumurtalık da aynı anda yumurta oluyor biri gelişmeyip kist oluyor. Emin değilim ama parça kaldıysa da beta düşmüyor diye biliyorum onu da görürdü herhalde

Kist bende de oluyor korkma adetle atılan bir kisttir. Adetten sonra tekrar kontrole gidersin

Sanırım zaten yeni araba kredisi çekmiştik biraz borcumuz vardı Allahın istediği buymuş 😞 İnsanlar 6-7 aylıkken bebeklerini kaybediyorlar bu daha zor... Göğüslerim neden şişti bilmiyorum hamilelik testi pozitif çıktı vesaire derken iyice sinirlerim bozuldu hiç bişey yapasım yok. Umarım adet olurumda 3 ay sonra tekrardan hamile kalabilirim :KK43:
Merhaba kaybiniz icin üzuldum insallah tekrar sağlıklı bir sekilde hamile kalirsiniz bende 7 haftalik dusuk yaptim göğus ve sırt agrisi 1 ay boyunca gecmedi vucudunuz zamanla kendini toparlayacaktir testlere aldanmayin pozitif cikmasida normal hcg zamanla sıfırlanir

X