Dolmalar Sarmalar Kuru Patlican Dolmasi [Resimli]

ellerine sağlık, bayılırım kuru dolmalara çok sık yaparım
kuru patlıcan, kabak, acur, biber hepsini birlikte doldurur, pişiririm
:KK56:

Patlıcanla aram çok iyi değildir, yerim ama aramam, ama bu kurutulmuşuna hastayım, bir sebze kuruyunca nasıl bukadar lezzetli olur anlayabilmiş değilim, tarifte süper ellerinize, emeğinize sağlık.

Rica ederim arkadaslar... Mükemmel bi lezzet gercekten de..
Tarifi deneyen arkadaslar fotograf ekleyebilir..:KK16:

ellerinize sağlık çok güzel görünüyor....ne zamandır niyetim var yapmaya fırsat bulup yapamadım bir:26: yalnız patlıcan tarfine biberde (kuru) ekleyebiliriz sanırım değil mi??

ellerinize sağlık çok güzel görünüyor....ne zamandır niyetim var yapmaya fırsat bulup yapamadım bir:26: yalnız patlıcan tarfine biberde (kuru) ekleyebiliriz sanırım değil mi??

Kuru biberle hic denemedim ama o sekildede cok lezziz olurr..
Merak ettim tadini, fikir oldu bana :)

Kuru biberle hic denemedim ama o sekildede cok lezziz olurr..
Merak ettim tadini, fikir oldu bana :)

ben de yapmak istiyorum en kısa zamanda:26: birde toprak kapta olur mu dersiniz? (güveç) bir de aynı şekilde hazırlayıp kapaklı borcamla fırına atsak nasıl olabilir? sizce:KK31:

ben de yapmak istiyorum en kısa zamanda:26: birde toprak kapta olur mu dersiniz? (güveç) bir de aynı şekilde hazırlayıp kapaklı borcamla fırına atsak nasıl olabilir? sizce:KK31:

güvecte yapmak riskli gibi geldi, hic denemedim.. daha dogrusu hic güvecte yemek pisirmedim:44:
ama denemekten zarar gelmez, güzel olursa banada haber verebilirsin :)
borcamda hemen pismeyebilir, önce ocakta biraz kaynattiktan sonra firinda pisirebilirsin

kuru patlıcan dolmasına tavuk butu minik parçalar halinde doğranıp, kıyma yerine harca katılarak yapıldığında nefis oluyor...etlerden ayrılan kemiklerde tencerenin altına yerleştirilerek dolmalar üzerine dizilecek bu daha da bir lezzet katıyor....En Büyük KK

güvecte yapmak riskli gibi geldi, hic denemedim.. daha dogrusu hic güvecte yemek pisirmedim:44:
ama denemekten zarar gelmez, güzel olursa banada haber verebilirsin :)
borcamda hemen pismeyebilir, önce ocakta biraz kaynattiktan sonra firinda pisirebilirsin
[/QUOTE

teşekkürler,deneyince payalaşacağımm...:KK31:

X