Kurutma Makinesi Markası Kararsızlık

Cotton Candy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2019
2.051
2.143
Herkese merhaba. Uzun zamandır aklımda kurutma makinesi almak vardı ancak şimdi uygun şartlar oluştu. Forumda açılmış bütün konuları okudum ama hala kararsızım. Çamaşır makinem Siemens İQ 500 . Kurutma makinesini büyük olasılıkla kapalı balkona koydurucam. Çünkü üst üste koyulacağı zaman alttaki makinenin geçerli garantisi olması isteniyormuş Bosch bayideki satıcının söylediğine göre. Benimkinin hem garantisi yok, hem de aynı marka olmazsa sorun olabilir de denildiği için mecbur kapalı balkona koyulacak gibi duruyor.
Hoover ı ilk burda okudum çoğu kişide memnun fiyatı da diğer markalara göre oldukça uygun fakat servis konusu nasıl böyle bir durum yaşayan olduysa artısı eksisi nedir belirtebilir mi? Bi diyorum arçelik ya da Beko alayım hem servis yaygın hem fiyat uygun, bi tarafımda az daha para verip Bosch a mı yönelse diyorum. Annemler almışken Samsung al alan herkes memnun diyor o kadar paraya değer mi bilemiyorum. Kısacası gerçekten kararsızım. Beyaz eşyanın gerçekten şans olduğuna da inanıyorum, iyi diye alırsın sorun çıkarır, idareten alırsın yıllarca yolda bırakmaz. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba ben hoover kullanıyorum 5 ay oldu alalı gayette memnunum çekme vs olmalı ama etrafımda da hiç kullanan yok benım makıne 2,10 dk da al giy kuruluğunda yapıyor suresı uzun mu kısa mı bılmedım. ama şöyle diyeyim bugün olsa yıne alırdım çamaşır ser al derdi yok birde evimde toz bitti hakikaten... yalnız yerinizde olsam üst üste kurdururum.

Merhaba ben hoover kullanıyorum 5 ay oldu alalı gayette memnunum çekme vs olmalı ama etrafımda da hiç kullanan yok benım makıne 2,10 dk da al giy kuruluğunda yapıyor suresı uzun mu kısa mı bılmedım. ama şöyle diyeyim bugün olsa yıne alırdım çamaşır ser al derdi yok birde evimde toz bitti hakikaten... yalnız yerinizde olsam üst üste kurdururum.

Çok teşekkür ederim. Hoover ı burda duydum bayada memnun alanlar, fiyatı da uygun olduğu için düşünmeye başladım.
İnşallah gerek kalmaz ama servis konusu hakkında bilginiz var mı? Bi yorumda cihaz güzel ama servise ihtiyacınız olmaması için dua edin yazılmıştı. Yazın servislerle uğraşan biri olarak çok sıkıntı çektim. Evimde sigortadan kaynaklı aynı anda bir çok cihazım servislik oldu, baya sıkıntı çektim kartları yanmıştı o yüzden soruyorum servisi. Sütten ağzı yandı misali

Çok teşekkür ederim. Hoover ı burda duydum bayada memnun alanlar, fiyatı da uygun olduğu için düşünmeye başladım.
İnşallah gerek kalmaz ama servis konusu hakkında bilginiz var mı? Bi yorumda cihaz güzel ama servise ihtiyacınız olmaması için dua edin yazılmıştı. Yazın servislerle uğraşan biri olarak çok sıkıntı çektim. Evimde sigortadan kaynaklı aynı anda bir çok cihazım servislik oldu, baya sıkıntı çektim kartları yanmıştı o yüzden soruyorum servisi. Sütten ağzı yandı misali
ben makineyı kurmaya gelen servısle gorustum sadece hıc sıkıntı olmaz merak etmeyın dedıler ama yıne de tam bılemıcem..

Ben de Hoover kurutma makinesi kullanıyorum. Normalde beyaz esyalarim Arcelik'tir ama ilk defa kurutma makinesi kullanacagim ve biraz da etrafımdaki insanlarin çamaşırların kuculdugune dair yorumlarindan dolayı daha uygun fiyatlı olduğu için Hoover almıştım. 2 yıldır hiç sorun cikartmadigi için servis durumunu bilemiyorum ama fiyat performans olarak başarılı. Ha sizin bu iş için daha fazla bütçeniz varsa tabii ki daha iyi bir ürün seçin.

Merhaba ben 2,5 senedir Profilo kullanıyorum ve çok memnunum küçülme olmadı hiç yaşamadım. Kesinlikle bi Araştır derim. zaten sıemens Bosch Profilo üçüde aynı alman şirkete ait aralarında fiyat olarak en uygunu profilo.

Merhaba ben 2,5 senedir Profilo kullanıyorum ve çok memnunum küçülme olmadı hiç yaşamadım. Kesinlikle bi Araştır derim. zaten sıemens Bosch Profilo üçüde aynı alman şirkete ait aralarında fiyat olarak en uygunu profilo.
alıp direk giyme kurulugunda kac saatte bıtırıyor acaba

Ben hep 3 saatte kurutabiliyorum. 2 saat dediğiniz hangi bölüm. Bana da söyler misiniz deneyeyim. Bide çok mu az çamaşır atıyorsunuz yani 3-5 tanegerci 3 saate de elektrigimde farketmiyor gayet başarılı o konuda.
Ek olarak konu sahibi için Çekme yapmadı bende de , ve hep ütülü çıkıyor.

Ben de Hoover kurutma makinesi kullanıyorum. Normalde beyaz esyalarim Arcelik'tir ama ilk defa kurutma makinesi kullanacagim ve biraz da etrafımdaki insanlarin çamaşırların kuculdugune dair yorumlarindan dolayı daha uygun fiyatlı olduğu için Hoover almıştım. 2 yıldır hiç sorun cikartmadigi için servis durumunu bilemiyorum ama fiyat performans olarak başarılı. Ha sizin bu iş için daha fazla bütçeniz varsa tabii ki daha iyi bir ürün seçin.
2 yıldır kullanan biri olarak neleri nasıl kurutuyorsunuz bana da söyler misiniz. Benim de hoower geçen yaz almıştım yeni kullanmaya basladim

Ben hep 3 saatte kurutabiliyorum. 2 saat dediğiniz hangi bölüm. Bana da söyler misiniz deneyeyim. Bide çok mu az çamaşır atıyorsunuz yani 3-5 tanegerci 3 saate de elektrigimde farketmiyor gayet başarılı o konuda.
Ek olarak konu sahibi için Çekme yapmadı bende de , ve hep ütülü çıkıyor.
benim çamaşır makinam 9 kg tıka basa doldurup yıkanan çamaşırları da aynen kurutmaya atıyorum.. sentetik diye bir program var programın süresi güneş kuruluğu istiyorsam 2 saat. ben 2 saat çalıştırıp bitince hemen arkasından yine aynı programı seçip 10/15 dk daha açıyorum ve alıyorum çamaşırları ve evet ütülü gibi oluyor tabiki hemen çıkarıp katlarsam

2 yıldır kullanan biri olarak neleri nasıl kurutuyorsunuz bana da söyler misiniz. Benim de hoower geçen yaz almıştım yeni kullanmaya basladim
benim çamaşır makinam 9 kg tıka basa doldurup yıkanan çamaşırları da aynen kurutmaya atıyorum.. sentetik diye bir program var programın süresi güneş kuruluğu istiyorsam 2 saat (normalde o program yanlış hatırlamıyorsam dolap kuruluğu 1,5 saat ama ben ayarlarından güneş kuruluğunu seçiyorum ). ben 2 saat çalıştırıp bitince hemen arkasından yine aynı programı seçip 10/15 dk daha açıyorum ve alıyorum çamaşırları ve evet ütülü gibi oluyor tabiki hemen çıkarıp katlarsam

benim çamaşır makinam 9 kg tıka basa doldurup yıkanan çamaşırları da aynen kurutmaya atıyorum.. sentetik diye bir program var programın süresi güneş kuruluğu istiyorsam 2 saat (normalde o program yanlış hatırlamıyorsam dolap kuruluğu 1,5 saat ama ben ayarlarından güneş kuruluğunu seçiyorum ). ben 2 saat çalıştırıp bitince hemen arkasından yine aynı programı seçip 10/15 dk daha açıyorum ve alıyorum çamaşırları ve evet ütülü gibi oluyor tabiki hemen çıkarıp katlarsam
Ayni programda nasıl 10 dk ya dusuruyosunuz

Ben her şeyi kurutuyorum açıkçası. Yün kazak, ipek, jean bunlar hariç.

Yıkama alışkanlığı olarak havlu bornoz vs bu tarz kalın kumaslari birlikte yıkar pamuklu programında kuruturum. Tshirt, çorap, atlet ve sentetik tarz şeyleri ise birlikte kurutacaksam all in one programinda kurutuyorum.

Çarşaf nevresim bunlar yine pamuklu programda.

Spor ürünleri ise spor programında kurutuyorum. Zaten kullanmaya başladığınızda kendi pratik rutininizi oluşturursunuz. Mesela nevresim tarzı şeyleri dörde katlayıp koymak daha kolay kurumasını sağlıyor. Diğer türlü birbirlerine dolaşıyorlar ve bazı yerler nemli kalabiliyor.

Her 3-4 kurutmada bir en alttaki kapağı açıp filtreyi temizleyin, her kurutmadan sonra ise kapak içindeki suyu dokup yine iç filtre deki birikmiş tiz vs artıkları atın. İşiniz bitince kapağı aralik bırakın.

X