Kuzenime bu durumu anlatmalı mıyım 🥴

Ben yaşasam nasil anlatirdim bilmiyorum. Herhalde yalnizken evine giderdim. Bastan beri nasil olduysa soylerdim. Haberin var saniyordum. Hepimiz paraya sıkışabiliriz normaldir, biz de oyle sandim derdim.
Sonra seninle konusunca, sen bir tuhaflik oldugunu söyleyince, esin de senden gizleyince benim icime bir şüphe düştü. Seni uyarmak istedim. Borcunuz yoksa paralar nereye gidiyor seni sıkıntıya sokacak bir durum olabilir diye düşündüğüm icin susmaya gönlüm el vermedi diyebilirsiniz. Tak diye esine sormasin. Takip etsin, arastirsin. Hesap hareketlerini incelesin. Direkt sorarsa butun delilleri yok edebilir.
Aslında eşim onun eşiyle konuşsun sorsun fikri mantıklıydı ama dediğiniz gibi eğer bir durum varsa eşimin konuşması sonrası delilleri yok edebilir bu çok doğru.. 🤔

Dediğiniz gibi bende açık açık desem de mantıklı aslında..kızımı da alıp gideyim en iyisi diyeyim ki böyle böyle.. Ayyyhh şuan sanki konuştum gibi rahatladım ☺️İnanın bana stres oldu artık benim meseleme dönüştü sanki.. Bi konuşsam da kurtulsam artık.. Eşim tuttu beni aslında bu zamana kadar.. Kesin kumar işi bu.. Ortaya çıkmalı zaten..

ve bir daha borç vermeyin, olacak olanları eşinizden sakın saklamayın . kumar ,dolandırıcı ,tefeci , başka kadın mı belli değil
Eşimden asla birşey saklamam, saklamadım da. Bi de ondan saklasaydım şuan stresten depresyona girebilirdim herhalde 🤦‍♀️ mahvolurdum..

Ya belki de kocasında suphelenmesini gerektiren bir durum var. Neden hemen borcuna yordun ki:)
Bence boşver, didikleme de.
Bu arada maaş gibi her ay borc isteyenleri sevmiyorum ya,benim de öyle birkaç arkadaşım var. Tabii ki zor anında atarım ama her ay da istenmez ki
Yaaa varya inanılmazsınız gerçekten 😊 herkes bana burda ayrı birşey söyledi.. Şuan sizde bambaşka birşey söylüyorsunuz.. Dediğiniz doğru olabilir evet.. Borç mevzusu geçince üstüne bir de kuzenim konuşunca olayları hemen birleştirdik.. Belki de para mevzusu ve eşiyle arasındaki sıkıntı farklı da olabilir 🤔 evet yani bu da olabilir 🤔

Burda "Yemleme" deriz bu olaya..önce az az borç alıp tam söylediği günde ödeyip dolandıracağı kişiyi yemler güven sağlar sonra asıl vurgunu gerçekleştirir ama sizdeki miktar asıl vurgun denilecek bir miktar değil.Dikkat edin diyorum sadece
Ya demeyin öyle 🙈 bu adam dolandırıcılık yapacak konumda olamayacak kadar yakın ve içimizde biri.. Yani bir tek ben değil bizim sülalemize yakın biri ve burnumuzun dibinde yaşıyor.. Beni dolandırsa o parayı her şekilde alabilecek olduğumu bilir . Böyle birşey niyetlense bile bize yapabileceğini aklının ucundan geçiremez çünkü eşi benim ailem.. Bir de bu adam böyle bir adam değil ya da ben öyle görüyorum.. Ama tabi ki insanoğlu yine de bilemem.. De sizler böyle söyleyince de kendimi bi tuhaf hissediyorum..aptal gibi verdim parayı işte..

Merhaba arkadaşlar.. Aylardır içim içimi yiyor sormayın gitsin.. Zaten anlatacağım şimdi ☺️🙈

Benim bir kuzenim var.. Eşi ile onlar evlenmeden önce tanışıyoruz yani kendisi damadımız olmanın dışında arkadaşımdır.. Kuzenim ise kardeşim gibidir.. Birlikte büyüdük.. O yüzden hala bu güzel ilişkimiz devam eder.. Eşlerimizle birlikte bir araya geliriz birbirimizi evlerimizde ağrılarız bazen dışarda takılırız falan.. Yani muhabbetimiz çok iyidir..

Bir gün kuzenimin eşi bana paraya sıkışık olduğunu ve 1000 tl nin şuan için işini göreceğini, eğer verebilme durumum olursa 10 gün sonra geri ödeyeceğini söyleyen bir mesaj attı.. Bende hemen hesabına istediği parayı attım.. Dediği gibi tam 10. Gün paramı hesabıma geri attı ve tekrardan teşekkür etti..

Aradan 20 gün gibi bir süre geçti ve tekrar bir mesaj attı.. Tekrar borç istedi aynı şekilde yine kendisinde istediği parayı attım.. Önceki istediğinde olduğu gibi yine söylediği gün parayı hesabıma attı ve yine teşekkür etti.. Bu arada ilk borç verdiğim zaman eşim yanımda yoktu ve daha sonra bu aklıma hiç gelmediğinden ve para ile ilgili bir durum olmadığından eşime bunu söylememiştim ama ikinci borç verdiğimde muhabbet ederken eşime söyledim..

Aradan yine biraz zaman geçti ve tekrar bana bir mesaj attı ve tekrar borç istediğini ve bu kez 2.500 tl ye ihtiyacı olduğunu söyledi.. Bende tatilde olduğumuzu ve paraya ihtiyaç duyabileceğimizi bu nedenle o miktarda yardımcı olamayacağımı söyledim.. O da 1.500 tl verebilir misin diye sorunca, bu ay harcama yaptığımı ve hesabımda ancak kendi ihtiyacım kadar para olduğunu söyledim..

Sonra kıyamadım yine dedim ki dur bi eşime söyleyeyim belki birşeyler ayarlarız onunla dedim.. Ben bunu söyleyince, bu durumu eşim ile paylaşamamı, ayrıca kuzenim ile de paylaşmamamı söyledi ben bi şaşırdım.. Ve ona zaten eşim ile paylaşmış olduğumu ve daha önce kuzenimden de bunu gizlediğini düşünmemiş olduğumu, ondan saklamanın da gereksiz olduğunu yazdım..

Bunların üzerine beni aradı ve buların aramızda olduğunu düşünüyordum neden eşine söyledin çok utandım keşke söylemeseydin falan dedi.. Bende utanılacak birşey olmadığını ve eşimden böyle gereksiz şeyleri gizlemeyeceğimi söyledim.. Bana ısrarla eşime söyleme dedi.. Ona ne tamam dedim ne de söyleyeceğim dedim ve kapattık..

Konuşurken zaten eşim yanımdaydı. Mahçup oldu ama ne münasebet benden gizleyeceksin falan dedi bende zaten hak verdim.. Bu konu üzerinde biraz konuştuk.. Eşim de belli ki sıkışmış, taksitleri var ödeyemedi karısını üzmek istemiyor herhalde sen boşver yine de deme utanıyor zaten dedi..

Eşim kendi hesabından 1500 tl attı ona. 15 gün sonra parayı geri atacağını söylemişti ki zaten dediği gibi de yaptı..

Aradan bir ay gibi bir süre geçti.. Bu kez aynı şekilde eşimden borç istemiş ve o da vermiş.. Fakat bu kez dediği gün parayı atmadı. Eşimde istemedi zaten o atar sıkışık belli ki dedi..

Kuzenimle konuşurken biraz sıkıntılıydı.. Bana eşinde son bir kaç aydır bir haller olduğunu, akşamları hep geç geldiğini, durumunun da bir garip olduğunu anlattı.. Bende maddi sıkıntıları mı var acaba gibisinden bi yokladım güya kendimce.. O da öyle bir durum olmadığını söyledi bana.. Belki bilmediğin bir durum olabilir mi dedim o da "bilmediğim bir durum var eminim buna zaten ama konu maddi değil" dedi.. Taksitleri birlikte ödediklerini, ne kadar gelir ne kadar gider var birlikte planladıklarını söyledi.. Kuzenim başka birinden şüphe ettiğini söyledi.. Biraz konuşup eve döndüm..

Eşime anlattım tabi ki hemen.. Eşimde şaşırdı ama bir şüphe üzerine böyle düşünmek yanlış olur biz bu duruma hiç müdahil olmayalım dedi.. Borç verdiğini falan da deme dedi.. Bize borcu olduğunu da bilmesin dedi.. Ama benim içim hiç rahat değil..

Sizce bu ne kadar doğru?? Başka birinden şüphe ediyor kuzenim.. Belki bana anlatamadığı şeyler de var.. Eğer dediği gibiyse bizden borç alıp, eve gitmeden başka biriyle mi gezip tozdu bu adam.? Ve ben bunu şuan kardeşim dediğim kuzenimden saklıyorum 😞 kocasını başka biriyle görsem gidip kuzenime asla demem ama bu durum biraz daha sıkıntı veriyor bana.. Susmam doğru gibi geliyor ama kuzenimde öyle konuşunca ne kadar doğru sizce??????? Sonuçta maddi bir sıkıntı bile olsa belli ki işin içinden çıkamıyor bu durumu eşinin bilmesine hakkı yok mu??
Adam tutarsız davranıyor. Birinden borç alıp kimse duymasın istiyorsam işimi riske atmam borcu istemeden tembihlerim. Sizden para isteyip kimseye söylemeyeceğinizi düşünmesi enteresan.
Bu zamana kadar gayet düzgün olan adam ne olduda arsız birine dönüştü?
Bu iş aldatma işi değil bence. Kumar oynuyor bu adam

Adam tutarsız davranıyor. Birinden borç alıp kimse duymasın istiyorsam işimi riske atmam borcu istemeden tembihlerim. Sizden para isteyip kimseye söylemeyeceğinizi düşünmesi enteresan.
Bu zamana kadar gayet düzgün olan adam ne olduda arsız birine dönüştü?
Bu iş aldatma işi değil bence. Kumar oynuyor bu adam
Evet aslında benden para istemesi değil de eşime ve kuzenime söylemememi istemesi bana enteresan gelen..

Kumar oynuyor olma ihtimali şuan en yüksek görünüyor.. Sanırım karar verdim kuzenimle konuşup anlatacağım ve bu sıkıntıdan kurtulacağım.. Eğer varsa bir durum daha iyi yanında olurum kuzenimin.. Yoksa diğer türlü suçlu hissediyorum..

Merhaba arkadaşlar.. Aylardır içim içimi yiyor sormayın gitsin.. Zaten anlatacağım şimdi ☺️🙈

Benim bir kuzenim var.. Eşi ile onlar evlenmeden önce tanışıyoruz yani kendisi damadımız olmanın dışında arkadaşımdır.. Kuzenim ise kardeşim gibidir.. Birlikte büyüdük.. O yüzden hala bu güzel ilişkimiz devam eder.. Eşlerimizle birlikte bir araya geliriz birbirimizi evlerimizde ağrılarız bazen dışarda takılırız falan.. Yani muhabbetimiz çok iyidir..

Bir gün kuzenimin eşi bana paraya sıkışık olduğunu ve 1000 tl nin şuan için işini göreceğini, eğer verebilme durumum olursa 10 gün sonra geri ödeyeceğini söyleyen bir mesaj attı.. Bende hemen hesabına istediği parayı attım.. Dediği gibi tam 10. Gün paramı hesabıma geri attı ve tekrardan teşekkür etti..

Aradan 20 gün gibi bir süre geçti ve tekrar bir mesaj attı.. Tekrar borç istedi aynı şekilde yine kendisinde istediği parayı attım.. Önceki istediğinde olduğu gibi yine söylediği gün parayı hesabıma attı ve yine teşekkür etti.. Bu arada ilk borç verdiğim zaman eşim yanımda yoktu ve daha sonra bu aklıma hiç gelmediğinden ve para ile ilgili bir durum olmadığından eşime bunu söylememiştim ama ikinci borç verdiğimde muhabbet ederken eşime söyledim..

Aradan yine biraz zaman geçti ve tekrar bana bir mesaj attı ve tekrar borç istediğini ve bu kez 2.500 tl ye ihtiyacı olduğunu söyledi.. Bende tatilde olduğumuzu ve paraya ihtiyaç duyabileceğimizi bu nedenle o miktarda yardımcı olamayacağımı söyledim.. O da 1.500 tl verebilir misin diye sorunca, bu ay harcama yaptığımı ve hesabımda ancak kendi ihtiyacım kadar para olduğunu söyledim..

Sonra kıyamadım yine dedim ki dur bi eşime söyleyeyim belki birşeyler ayarlarız onunla dedim.. Ben bunu söyleyince, bu durumu eşim ile paylaşamamı, ayrıca kuzenim ile de paylaşmamamı söyledi ben bi şaşırdım.. Ve ona zaten eşim ile paylaşmış olduğumu ve daha önce kuzenimden de bunu gizlediğini düşünmemiş olduğumu, ondan saklamanın da gereksiz olduğunu yazdım..

Bunların üzerine beni aradı ve buların aramızda olduğunu düşünüyordum neden eşine söyledin çok utandım keşke söylemeseydin falan dedi.. Bende utanılacak birşey olmadığını ve eşimden böyle gereksiz şeyleri gizlemeyeceğimi söyledim.. Bana ısrarla eşime söyleme dedi.. Ona ne tamam dedim ne de söyleyeceğim dedim ve kapattık..

Konuşurken zaten eşim yanımdaydı. Mahçup oldu ama ne münasebet benden gizleyeceksin falan dedi bende zaten hak verdim.. Bu konu üzerinde biraz konuştuk.. Eşim de belli ki sıkışmış, taksitleri var ödeyemedi karısını üzmek istemiyor herhalde sen boşver yine de deme utanıyor zaten dedi..

Eşim kendi hesabından 1500 tl attı ona. 15 gün sonra parayı geri atacağını söylemişti ki zaten dediği gibi de yaptı..

Aradan bir ay gibi bir süre geçti.. Bu kez aynı şekilde eşimden borç istemiş ve o da vermiş.. Fakat bu kez dediği gün parayı atmadı. Eşimde istemedi zaten o atar sıkışık belli ki dedi..

Kuzenimle konuşurken biraz sıkıntılıydı.. Bana eşinde son bir kaç aydır bir haller olduğunu, akşamları hep geç geldiğini, durumunun da bir garip olduğunu anlattı.. Bende maddi sıkıntıları mı var acaba gibisinden bi yokladım güya kendimce.. O da öyle bir durum olmadığını söyledi bana.. Belki bilmediğin bir durum olabilir mi dedim o da "bilmediğim bir durum var eminim buna zaten ama konu maddi değil" dedi.. Taksitleri birlikte ödediklerini, ne kadar gelir ne kadar gider var birlikte planladıklarını söyledi.. Kuzenim başka birinden şüphe ettiğini söyledi.. Biraz konuşup eve döndüm..

Eşime anlattım tabi ki hemen.. Eşimde şaşırdı ama bir şüphe üzerine böyle düşünmek yanlış olur biz bu duruma hiç müdahil olmayalım dedi.. Borç verdiğini falan da deme dedi.. Bize borcu olduğunu da bilmesin dedi.. Ama benim içim hiç rahat değil..

Sizce bu ne kadar doğru?? Başka birinden şüphe ediyor kuzenim.. Belki bana anlatamadığı şeyler de var.. Eğer dediği gibiyse bizden borç alıp, eve gitmeden başka biriyle mi gezip tozdu bu adam.? Ve ben bunu şuan kardeşim dediğim kuzenimden saklıyorum 😞 kocasını başka biriyle görsem gidip kuzenime asla demem ama bu durum biraz daha sıkıntı veriyor bana.. Susmam doğru gibi geliyor ama kuzenimde öyle konuşunca ne kadar doğru sizce??????? Sonuçta maddi bir sıkıntı bile olsa belli ki işin içinden çıkamıyor bu durumu eşinin bilmesine hakkı yok mu??

kocasını başka biriyle görsem gidip kuzenime asla demem ama bu durum biraz daha sıkıntı veriyor bana..
Ne demek kocasını biriyle görsem söylemem! Göz göre göre kuzeniniz eşi tarafından keklenecek, sizde canım ciğerim dediğiniz kuzeninizden bunu saklayacaksınız.

Ya demeyin öyle 🙈 bu adam dolandırıcılık yapacak konumda olamayacak kadar yakın ve içimizde biri.. Yani bir tek ben değil bizim sülalemize yakın biri ve burnumuzun dibinde yaşıyor.. Beni dolandırsa o parayı her şekilde alabilecek olduğumu bilir . Böyle birşey niyetlense bile bize yapabileceğini aklının ucundan geçiremez çünkü eşi benim ailem.. Bir de bu adam böyle bir adam değil ya da ben öyle görüyorum.. Ama tabi ki insanoğlu yine de bilemem.. De sizler böyle söyleyince de kendimi bi tuhaf hissediyorum..aptal gibi verdim parayı işte..
Valla akraba var bizde bi tanetecrübeyle sabit 😁 anlamamız, çözmemiz yıllarımızı aldı o kadar kendinden emin konuşur ki asla kondurmazsın ama sistemi sizin kuzenle aynı bize yemiyor da artık yapmadığı kimse kalmamış 6-7 ay kadar önce biri diyomuş ki eşime, x çok borcuna sadık 10 günlük diye aldı 9 günde geri getirdi eşimde abi bak bu seni yemliyo dikkat et demiş adamda inanmamış en son 10 bin kaptırdı bankada param var hacizli kurtarayım vercem demiş bunu diyeli de bi 6 ay oldu galiba hala alcak adam bekliyo hayır bayada umutlu alcağından insanın güleside geliyo yani

Aslında eşim onun eşiyle konuşsun sorsun fikri mantıklıydı ama dediğiniz gibi eğer bir durum varsa eşimin konuşması sonrası delilleri yok edebilir bu çok doğru.. 🤔

Dediğiniz gibi bende açık açık desem de mantıklı aslında..kızımı da alıp gideyim en iyisi diyeyim ki böyle böyle.. Ayyyhh şuan sanki konuştum gibi rahatladım ☺️İnanın bana stres oldu artık benim meseleme dönüştü sanki.. Bi konuşsam da kurtulsam artık.. Eşim tuttu beni aslında bu zamana kadar.. Kesin kumar işi bu.. Ortaya çıkmalı zaten..
Evet yoksa kuzeniniz de borcun altinda kalacak. Buyuk bir sorunda ne varsa gidebilir. Sadece kuzeniniz değil, varsa çocukları için de sorun yaratabilecek bir durum bu.

Aslında bende kuzenimin kumar ya da başka bir borcu varsa bu durumdan haberdar olmak hakkı diye düşünüyorum.. Ben ilk başta borç verirken bunu kuzenim biliyor diye düşünüyordum.. İşler sonradan bu hale geldi.. Şimdi kuzenime söylesem nasıl dicem o konuda içim sıkılıyor.
Kuzeninizle bir araya geldiğinizde sorun, geçen sefer üzgündün, aklım sende kaldı, nasıl şimdi yine eve geç geliyor mu? , diye girin konuşmaya. Sonrasındada kötü bir alışkanlık mı edindi acaba, kumar falan oynuyor olabilir mi, diye sorun. Borç verdiğinizi söylemeyin ama.

Aldatma, kumar, kötü alışkanlık vs gibi aile birliğini bozacak şeyleri direk söyleme taraftarı değilim. Bu tip şeyleri karşı tarafa ima ederek, içine kurt düşürerek, bazı şeyleri kendi araştırıp bulmaya teşvik etmek gerekir. Çünkü direk söylerseniz inkar edip, sizinle de arası bozulabilir. Gerçi zaten kendide şüpheleniyormuş, siz bu şekilde konuşursanız daha dikkatli izler ve kısa zamanda neler olduğunu anlar diye düşünüyorum.

Yani siz kuzenin içine şüpheyi ekip, gerisini ona bırakın.

Tabi eşiniz adamla konuşursa daha iyi olur, en azından ne yapmış o paralarla öğrenir, ona göre bir yol çizersiniz.

Bence kumar iddia vs değil. Öyle olsa her seferinde nasıl tam vaadettiği gün geri ödeyebilir ki parayı? Belki eşinden sakladığı geçmiş bir borç olabilir bilemedim. Ama başka kadın olsa yine sizden borç alması ne alaka? Bilemedim enteresan bir durumlar var belli ki ama.

Ne demek kocasını biriyle görsem söylemem! Göz göre göre kuzeniniz eşi tarafından keklenecek, sizde canım ciğerim dediğiniz kuzeninizden bunu saklayacaksınız.
Zaten şüphe duyuyor ve böyle birşey varsa zaten ortaya çıkacak.. Ben görüp desem de çıkacak demesem de.. Ben böyle şeylerden korkarım..

Dedim diyelim e belki kuzenim benim gibi değil affetme taraftarı olacak ve bunu ben biliyorum diye sıkıntıya düşecek kendini kötü hissedecek..Ya birine derse diye uykuları kaçaçak huzuru bozulacak.. Ya da çok sinirlenerek bir anda cinnet geçirecek normalde yapmayacağı şeylere sebep olacağım ya da tam tersi kocası olmayacak birşey yapacak ve tüm bunların sorumlusu ben olacağım..

Bu gibi durumlardan uzak durmaya çalışmamda sebep budur.. En basitinden bir örnek vermem gerekirse bir arkadaşımın akrabası, karısı tarafından aldatıldığını duyar duymaz gidip adamı öldürmüş, karısını da yaralamıştı, kadın şuan tek kolunu kullanamıyormuş.. Çocukları var bakamıyor doğru düzgün..

Ama eğer ona söyleyen kadın bunu ona söylemeseydi kendi kendine anlayıp sadece kadını boşayacaktı belki de bilemeyiz bunu.. Bir de gurur meselesi oluyor.. Kendi içlerindeki meseleden çıkıp 3. Veya 4. Şahıslar giriyor araya ve bu gerçekten hiç hoş değil. Sevmiyorum böyle şeyleri..

Sizden başka bir iki arkadaş daha sebebini sormuştu o yüzden neden böyle düşündüğümü açıklamak istedim ☺️

Bu durum her yönüyle tuhaf valla. Kumar olsa gününde ödeyemez borçları. İddia oynuyor olabilir bir ihtimal ama bu da eşini şüpheye düşürecek veya hareketlerini tuhaflastiracak bir şey değil. Eskort falan tutuyor olabilir ara ara

Karısı başka birinden şüphelenmiş. Bir kadın durduk yere böyle bir hisse kapılmaz
Kumar olsa aldığı paraları aynen dediği tarihlerde, aynı miktarda iade edemez. Kumara düşen cebinde para kalmayana kadar oynar. Örnek:serdar ortaç
Ya herkes bizi dolandırmak için yol yaptığını düşünüyor 😳 ama bende buna ihtimal vermiyorum, bu yakınlıkta sürekli irtibat halinde olduğumuz anne babalarımızın kardeş olduğu bir ilişkide nasıl bunu düşünsün ki.. Bir de beni dolandırsa o parayı kuzenim zaten verir bunu da bilir..

Kafam karışık.. Bilemiyorum 🥴🥴bir de parayı alıyor belki o arada kazanıyor bize yolluyor olabilir.. Ya da kaybediyor başka birinden borç alıp veriyor bilemedim..

Bu durum her yönüyle tuhaf valla. Kumar olsa gününde ödeyemez borçları. İddia oynuyor olabilir bir ihtimal ama bu da eşini şüpheye düşürecek veya hareketlerini tuhaflastiracak bir şey değil. Eskort falan tutuyor olabilir ara ara
Bende aslında kumar olarak düşündüm ama eve geç gelmeler falan enteresan.. Ama bir arkadaş kumar oynayan idda falan oynayan insanlar evde de normal davranmıyor gibisinden birşey dedi o yüzden evden kaçmaya çalışıyor olabilir dedi. Eski eşi öyleymiş.. Bilemiyorum 🤦‍♀️

Ya herkes bizi dolandırmak için yol yaptığını düşünüyor 😳 ama bende buna ihtimal vermiyorum, bu yakınlıkta sürekli irtibat halinde olduğumuz anne babalarımızın kardeş olduğu bir ilişkide nasıl bunu düşünsün ki.. Bir de beni dolandırsa o parayı kuzenim zaten verir bunu da bilir..

Kafam karışık.. Bilemiyorum 🥴🥴bir de parayı alıyor belki o arada kazanıyor bize yolluyor olabilir.. Ya da kaybediyor başka birinden borç alıp veriyor bilemedim..
Bu işler zaten bu şekilde başlıyor benimde bahsettiğim kardeş çocuğu ama ilk tabiki direk dolandırma düşüncesiyle başlamıyor Ahmet'in şapkasını Mehmete, Mehmet'in şapkasını Hüseyin'e takarken takarken kendileri bile anlamadan bu işlerin kurdu oluyorlar.İşin içinde kumarda olsa kadında olsa bunun sonu malesef eş dost akrabanın cebine yansıyor o yüzden gözünüzü açık tutun

Bende aslında kumar olarak düşündüm ama eve geç gelmeler falan enteresan.. Ama bir arkadaş kumar oynayan idda falan oynayan insanlar evde de normal davranmıyor gibisinden birşey dedi o yüzden evden kaçmaya çalışıyor olabilir dedi. Eski eşi öyleymiş.. Bilemiyorum 🤦‍♀️
İddia o kadar etkilemez yav kumardır olsa olsa.. belki sizi urkutmemek için ilk etapta küçük meblaglarla başlayıp zamanında ödeyerek güven sağlamaya çalışmıştır ki sonradan istemeye yüzü olsun. Veya ilk mesajımda dediğim gibi arada kaçamak yapıyordur birileriyle paraya Sıkıştıkca da istiyordur sizden nasılsa eşine soylemezsiniz diye de rahattır. Sonucta her ne olursa olsun eşinin bilmeye hakkı var. Kuzeniniz kardeşiniz gibiymiş, bu durumda soylemelisiniz. Hani kadının hiçbir şeyden haberi yoktur evliliğinde kendini çok mutlu sanıyordur o zaman bir acaba dersiniz söylesem ben mi sebep olmuş olurum diye ama bir de kadın size dert yanıyorsa siz de bu para meselesinin bir parçasıyken kadının yapbozun parçalarını tamamlamasina imkan verin bence. Yemişim arkadaşlığını onun. Dürüst olsun önce, arkadan iş çevirmesin.

X