Kuzenime bu durumu anlatmalı mıyım 🥴

Evet aynı dediğiniz gibi söyleyecek bence de.. O yüzden söylemeye karar verdim 2 gündür konuşmadık muhtemelen yarın beni arar.. Söyleyeceğim.. Ben arayamıyorum nedense elim gitmiyor.. Aslında nedeni de belli de 😐 öyle işte
Bence söyleyeceğinizi kuzeninizin eşinede söyleyin üzgünüm saklayamam söylicem aldatıyor olabilirsin deyin belki size gerçek sebebini açıklar çok önemli bir şey değilse büyük bir kaos çıkabilir ne bileyim ya keşke söylemeseydim demeyin sonra

laf arasinda soylerim, esine borc verdigimi, hani cok onemli bir sirri paylasiyor gibi degil de. Ne bileyim,
"x su donemde paraya sikismisti bizden istedi, verdik, senin de haberin vardir belki" tarzinda bir sekilde.

artik bu bilgiyle ne yapacagina o karar verir.

Afedersiniz de öyle bir yazmışsınız ki sanki adama milyon lira borç vermiş gibi. İşte deveye sormuşlar boynun neden eğri hesabı her işini kendi görmeli, kendine yetmeli insan yoksa böyle geri ödediğin 1.000, 1.500 lira ile elin diline düşersin.
Ayrıca insan sıkıntıya düşebilir bazen açık çıkar bazen ekstra bir harcaması olur bazen zorunluluk olur bende yaşıyorum bunu nakit avans vs çekmek yerine sizden ufak meblağlar istemiş; dostluğunuza güveniyor demek ki. Bu verdiğiniz paralar ne kumara yeter; ne kötü alışkanlığa.
Lütfen insanları rahat bırakın, vermek istemiyorsanız en baştan yok deyin.

ya kumar oynuyor ya baska bır kadın var bundan sonra kesınlıkle para vermemelısınız
sız vermeyın kı bı sure sonra gızlı kalamaz bır sekılde enı sonu o paraların nereye gıttıgı bu sekılde ortaya cıkar
karısının arkasından ıs cevırmıs oldunuz hos degıl ben olsam esının haberı yanı kuzenınızın haberının olmadıgını ogrendıgım an bırdaha asla para yollamazdım

çok benzer bir durum yaşadım.
yalnız benim o kuzenimle çok çok samimiyetim yoktu, annesi ile görüştüm damadının durumunu.
fakat x teyze kişisi de aylar geçmesine rağmen aksiyon almadı.
bende başta çok küçük miktar isteyip ikincide kart/nakit ne varsa yollar mısın gibi saçma bir yaklaşım olduğu için tabi hemen kesmiştim konuyu.

kuzeninizle çok yakınmışsınız, ben olsam anlatırdım. hesap hareketleriniz belli, telefonlaşmalarınız belli. kanıtlarınız var yani.
bu adam git gide dozu arttıracak. ve madem evine harcamıyor ya kumar, ya hap ya da kadın vardır.

Afedersiniz de öyle bir yazmışsınız ki sanki adama milyon lira borç vermiş gibi. İşte deveye sormuşlar boynun neden eğri hesabı her işini kendi görmeli, kendine yetmeli insan yoksa böyle geri ödediğin 1.000, 1.500 lira ile elin diline düşersin.
Ayrıca insan sıkıntıya düşebilir bazen açık çıkar bazen ekstra bir harcaması olur bazen zorunluluk olur bende yaşıyorum bunu nakit avans vs çekmek yerine sizden ufak meblağlar istemiş; dostluğunuza güveniyor demek ki. Bu verdiğiniz paralar ne kumara yeter; ne kötü alışkanlığa.

adam belki başkalarından da bu şekilde borç alıyor, bilmiyoruz ki.
ben de benzer bir olay yaşadım, damat benden de başka aile fertlerinden de, arkadaşlarından da "karıma söylemeyin" diye borç almış.
ki kuzen kişisi konu sahibine içine döktüğü için söylemeyi düşünüyor zaten. bunları duymasa söyleme niyeti yoktu belli ki.

Siz galiba tam olarak anlamadınız ☺️ zaten öyle düşündüğüm için verdim borcu geri de aldım burda zaten sorun yok.. Paranın da peşine düşmedik gayet net yazdım aslında ama anlaşılmadı demek🙄

çok benzer bir durum yaşadım.
yalnız benim o kuzenimle çok çok samimiyetim yoktu, annesi ile görüştüm damadının durumunu.
fakat x teyze kişisi de aylar geçmesine rağmen aksiyon almadı.
bende başta çok küçük miktar isteyip ikincide kart/nakit ne varsa yollar mısın gibi saçma bir yaklaşım olduğu için tabi hemen kesmiştim konuyu.

kuzeninizle çok yakınmışsınız, ben olsam anlatırdım. hesap hareketleriniz belli, telefonlaşmalarınız belli. kanıtlarınız var yani.
bu adam git gide dozu arttıracak. ve madem evine harcamıyor ya kumar, ya hap ya da kadın vardır.
Bakın hap işini hiç düşünmedim 🤔.. Ama ne olursa olsun sizinde dediğiniz gibi miktar küçük olsun büyük olsun bu para evine harcamadığı bir para.. Eşinin de bilgisi dahilinde olmayan bir para.. O yüzden bunu söyleyeceğim kuzenime.. Benim derdim para değil ki sorun gizli kaçak işler olup olmayacağı..

Gelismeleri haberdar eder misiniz?
Elbette.. Sabah kuzenim mesaj atmış bugün bizim bu taraflarda olacakmış akşam üzeri sana bi uğrarım belki diye.

Bugün bu meseleyi çözeceğiz inşallah.. Ama arkadaşlardan biri eşine de söyleyin bu konuyu karısına diyeceğinizi demiş.. O kafamı karıştırdı.. Acaba desem mi ki 🤔

Elbette.. Sabah kuzenim mesaj atmış bugün bizim bu taraflarda olacakmış akşam üzeri sana bi uğrarım belki diye.

Bugün bu meseleyi çözeceğiz inşallah.. Ama arkadaşlardan biri eşine de söyleyin bu konuyu karısına diyeceğinizi demiş.. O kafamı karıştırdı.. Acaba desem mi ki 🤔
Söylerseniz eşi size gıcıklanabilir. Güven artık sarsar haliyle... ama karşınızdakide kuzeniniz yapacak bir sey yok. Ağzından laf çeke çeke konuşun.

Bence söyleyeceğinizi kuzeninizin eşinede söyleyin üzgünüm saklayamam söylicem aldatıyor olabilirsin deyin belki size gerçek sebebini açıklar çok önemli bir şey değilse büyük bir kaos çıkabilir ne bileyim ya keşke söylemeseydim demeyin sonra
Ufff ya bu da hiç aklıma gelmedi ama ona söylesem ancak beni engellemeye çalışır diye düşünüyorum.. Çünkü onun fikri belli.. Ya da desem direk gizli kaçamak neler yaptığını da anlatabilir mi 🤔 ama bu benim için daha kötü olmaz mı.. Bunu da gidip kuzene diyemem ki.. Ya bilmemem gereken birşey öğrenirsem.. Bu sefer de kuzenden bunu sakladığım için sıkıntı çekeceğim.. En azından şuan ne olduğunu bilmiyorum.. Sizce??

Anlatmalısın.
Evlilikleri ne yöne gider bilemezsin ama en azından sizin suçlanma ihtimaliniz olmaz.
Ayrıca sıkı ilişkileriniz varmış.

Empati yapın aynı durumda sende olabilirdin.

borç istemek bir değil iki değil
bir defa yapar da hadi anlarsınız bu ne böyle hep istemiş bide eşine söyleme sakın diyor

dikkat edin meblayı çoğaltarak borç isteyebilir

Eşi de arkadaşınız, ve adam sizden söylememenizi rica etmiş. Eşinizle birlikte önce kendisi ile konuşun derim, ve bunu eşinden (kuzeninizden) gizlemenin doğru olmadığını söyleyin; ve kuzeninize söyleyecekseniz de bunu o konuşmadan sonra söyleyin.

Merhaba arkadaşlar.. Aylardır içim içimi yiyor sormayın gitsin.. Zaten anlatacağım şimdi ☺️🙈

Benim bir kuzenim var.. Eşi ile onlar evlenmeden önce tanışıyoruz yani kendisi damadımız olmanın dışında arkadaşımdır.. Kuzenim ise kardeşim gibidir.. Birlikte büyüdük.. O yüzden hala bu güzel ilişkimiz devam eder.. Eşlerimizle birlikte bir araya geliriz birbirimizi evlerimizde ağrılarız bazen dışarda takılırız falan.. Yani muhabbetimiz çok iyidir..

Bir gün kuzenimin eşi bana paraya sıkışık olduğunu ve 1000 tl nin şuan için işini göreceğini, eğer verebilme durumum olursa 10 gün sonra geri ödeyeceğini söyleyen bir mesaj attı.. Bende hemen hesabına istediği parayı attım.. Dediği gibi tam 10. Gün paramı hesabıma geri attı ve tekrardan teşekkür etti..

Aradan 20 gün gibi bir süre geçti ve tekrar bir mesaj attı.. Tekrar borç istedi aynı şekilde yine kendisinde istediği parayı attım.. Önceki istediğinde olduğu gibi yine söylediği gün parayı hesabıma attı ve yine teşekkür etti.. Bu arada ilk borç verdiğim zaman eşim yanımda yoktu ve daha sonra bu aklıma hiç gelmediğinden ve para ile ilgili bir durum olmadığından eşime bunu söylememiştim ama ikinci borç verdiğimde muhabbet ederken eşime söyledim..

Aradan yine biraz zaman geçti ve tekrar bana bir mesaj attı ve tekrar borç istediğini ve bu kez 2.500 tl ye ihtiyacı olduğunu söyledi.. Bende tatilde olduğumuzu ve paraya ihtiyaç duyabileceğimizi bu nedenle o miktarda yardımcı olamayacağımı söyledim.. O da 1.500 tl verebilir misin diye sorunca, bu ay harcama yaptığımı ve hesabımda ancak kendi ihtiyacım kadar para olduğunu söyledim..

Sonra kıyamadım yine dedim ki dur bi eşime söyleyeyim belki birşeyler ayarlarız onunla dedim.. Ben bunu söyleyince, bu durumu eşim ile paylaşamamı, ayrıca kuzenim ile de paylaşmamamı söyledi ben bi şaşırdım.. Ve ona zaten eşim ile paylaşmış olduğumu ve daha önce kuzenimden de bunu gizlediğini düşünmemiş olduğumu, ondan saklamanın da gereksiz olduğunu yazdım..

Bunların üzerine beni aradı ve buların aramızda olduğunu düşünüyordum neden eşine söyledin çok utandım keşke söylemeseydin falan dedi.. Bende utanılacak birşey olmadığını ve eşimden böyle gereksiz şeyleri gizlemeyeceğimi söyledim.. Bana ısrarla eşime söyleme dedi.. Ona ne tamam dedim ne de söyleyeceğim dedim ve kapattık..

Konuşurken zaten eşim yanımdaydı. Mahçup oldu ama ne münasebet benden gizleyeceksin falan dedi bende zaten hak verdim.. Bu konu üzerinde biraz konuştuk.. Eşim de belli ki sıkışmış, taksitleri var ödeyemedi karısını üzmek istemiyor herhalde sen boşver yine de deme utanıyor zaten dedi..

Eşim kendi hesabından 1500 tl attı ona. 15 gün sonra parayı geri atacağını söylemişti ki zaten dediği gibi de yaptı..

Aradan bir ay gibi bir süre geçti.. Bu kez aynı şekilde eşimden borç istemiş ve o da vermiş.. Fakat bu kez dediği gün parayı atmadı. Eşimde istemedi zaten o atar sıkışık belli ki dedi..

Kuzenimle konuşurken biraz sıkıntılıydı.. Bana eşinde son bir kaç aydır bir haller olduğunu, akşamları hep geç geldiğini, durumunun da bir garip olduğunu anlattı.. Bende maddi sıkıntıları mı var acaba gibisinden bi yokladım güya kendimce.. O da öyle bir durum olmadığını söyledi bana.. Belki bilmediğin bir durum olabilir mi dedim o da "bilmediğim bir durum var eminim buna zaten ama konu maddi değil" dedi.. Taksitleri birlikte ödediklerini, ne kadar gelir ne kadar gider var birlikte planladıklarını söyledi.. Kuzenim başka birinden şüphe ettiğini söyledi.. Biraz konuşup eve döndüm..

Eşime anlattım tabi ki hemen.. Eşimde şaşırdı ama bir şüphe üzerine böyle düşünmek yanlış olur biz bu duruma hiç müdahil olmayalım dedi.. Borç verdiğini falan da deme dedi.. Bize borcu olduğunu da bilmesin dedi.. Ama benim içim hiç rahat değil..

Sizce bu ne kadar doğru?? Başka birinden şüphe ediyor kuzenim.. Belki bana anlatamadığı şeyler de var.. Eğer dediği gibiyse bizden borç alıp, eve gitmeden başka biriyle mi gezip tozdu bu adam.? Ve ben bunu şuan kardeşim dediğim kuzenimden saklıyorum 😞 kocasını başka biriyle görsem gidip kuzenime asla demem ama bu durum biraz daha sıkıntı veriyor bana.. Susmam doğru gibi geliyor ama kuzenimde öyle konuşunca ne kadar doğru sizce??????? Sonuçta maddi bir sıkıntı bile olsa belli ki işin içinden çıkamıyor bu durumu eşinin bilmesine hakkı yok mu??
Bence de adam kumar oynuyor zırt pırt para istemesinden ben öyle hissettim.

Arkadaşlar güzel fikirleriniz için teşekkür ederim..

İlgilenen arkadaşlarım için gelişmeleri aktaracağım..

Kuzenim yanıma geldi biraz önce çıktı.. Yine eşinden dert yanıyordu.. Benim eşimden en son aldığı borcu size söylemiştim iki gün oldu sanırım geri almıştık.. Laf arasında dedim ödemeler bunalttı belki geçenlerde benden borç almıştı falan dedim.. Kuzenim şaşkın bir şekilde ne zaman dedi.. Dedim işte hatırlamıyorum ama belli ki maddi sıkıntısı var falan dedim..

Meğerse en son eşimden aldığı 2000 tlyi kuzenimden istemiş.. Hem de bir arkadaşıma borç vereceğim ayın 15inde geri verecek diye.. 😳

Aynı şeyi kuzenime de yapmış yani.. Kuzenim de asla maddi sıkıntı değil Black her türlü borçtan haberim var aldığımız birşey de yok dedi.. Bu parayı her ne yapıyorsa benden gizli birşey için kullanıyor dedi.. Ve telefonunu da asla ortalıkta bırakmadığını söyledi.. Önceden böyle birşey yapmayan adam ne oldu da böyle yapıyor falan dedi..

Kuzenim ısrarla başka bir kadın olduğunu, hesaplarımızı birlikte yaptığımız için de bizden böyle sürekli borç isteyip akşam eve geç geldiği saatlerde kadınla falan harcadığını düşünüyor.. Aslında bunu bende düşünmüştüm ne yalan söyleyeyim.. Kredi kartlarını bilgim olur diye kullanamaz e kenardaki az buçuk her ay kalan paramıza da dokunmuyor başka bir ihtimal gelmiyor aklıma dedi..

Bende idda falan oynama meselesi üzerinde durdum ama kuzenim bir kez takılmış oraya başka şeyi kabul etmiyor..çok fazla şey konuştuk ama ben kısacık önemli noktalara değineceğim..

Benden yardım istedi.. Kimseye bahsetmeyeceğini biliyorum ama yine de söylemek isterim dedi.. Eşini takip etme kararı aldı.. Ne yalan söyleyeyim bana da mantıklı geldi..

Ama sorun şu ki onun da bebeği var.. Araç kullanmasını tam olarak bilmiyor.. Bana yanımda ol en azından akşm işten çıkınca nereye gittiğini öğreniriz dedi 😳😳

Bende bir süre telefon ve bilgisayarını kontrol edip takipte kalmasını istedim..daha sonra bunu tekrar düşünürüz dedim..

Şimdi sizlere soruyorum kuzenimin istediğini yapmalı mıyım?? Açıkçası bir kadın olarak onun yanında olmak isterim ama ortada fol yok yumurta yok.. Tabi bundan eşime bahsetmedim bile..Orası da var.. 🥴🥴

Kuzenim sadece akşam nereye gittiğini öğreneceğiz hepsi bu dedi.. Yani ajan gibi kadınla basmaya gitmiyoruz hemen o moda girme dedi.. Çünkü ben bu fikri duyunca baya bi dehşete kapılmıştım 🙈

Bir işler çeviriyor. Karısının bilmeye hakkı var. Ben olsam söylerim. Belki başkalarından da almıştır. İzlesin kocasını bakalım.
Bir işer çevirdiği kesin. Kuzenimle konuştum.. Gelişmeleri yazdım az önce sizlere.. ☺️ İnşallah kötü birşey çıkmaz altından..

Eşi de arkadaşınız, ve adam sizden söylememenizi rica etmiş. Eşinizle birlikte önce kendisi ile konuşun derim, ve bunu eşinden (kuzeninizden) gizlemenin doğru olmadığını söyleyin; ve kuzeninize söyleyecekseniz de bunu o konuşmadan sonra söyleyin.
Konuşmadan söyledim kuzenime 😐

X