Kekler - Pastalar kuzumun resimli şeker hamurlu doğum günü pastası..(resimli)

slm lady pacino ellerine sağlık pastan çok güzel olmuş
eminönünde pasta malzemeleri nerede satılıyor? tarif edebilirmisin?

slm lady pacino ellerine sağlık pastan çok güzel olmuş
eminönünde pasta malzemeleri nerede satılıyor? tarif edebilirmisin?
teşekkür ederim arkadaşım:KK61:tabiki tarif ederim.eminönünde mısır çarşısına giriyoruz hemen ilk sola sap orda kahveci mehmet efendi var zaten kahve kokusunu takip et:KK34: kahvecinin sokağından direkt aşağı yürü hiç bi sokağa sapma zaten yoluna çıkıcak çeşitli pasta malzemeleri satan yerler.ben nüans tan alış veriş yapıyorum..fermo ya göre çok daha ucuz.ve ürünleri harika.kuvertür çikolatalarımı elitten alıyorum yine o sokakta.takıldığın olursa yine sorabilirsin.

önce pandispanyayı katlarına düzgünce ayırıp vişne suyu ile ıslatıyoruz.Akabinde pastacı kremamızı hazırlıyoruz.
Yapılışı:250 gr süt
1 çay bardağı toz şeker
1/2 çay bardağı un
1 tatlı kaşığı buğday nişastası
3 yumurta sarısı
1 çay kaşığı vanilya

Bütün malzemeyi soğukken tencereye koyalım ve devamlı karıştırarak (puding gibi) pişirelim. Arzu ederseniz piştikten hemen sonra içerisine kıvam vermesi için çok az margarin ilave edip karıştırabilirsiniz. Ama ben margarin kullanmayı tercih etmiyorum.
arasına kremayı düzgünce sürüp meyvelerimiz koyuyoruz.kaplaması için ince bir kat krem şanti sürüyoruz(çünkü şeker hamuru fazla ıslaklık sevmez:)pastamız bu şekilde dolapta beklerken bizde bi yandan şeker hamurunu hazırlıyoruz,hamuru bi müddet yoğurup yumuşatıyoruz silpat üzerinde büyükçe açıyoruz fakat ince çok ince olamamalı yoksa çatlama yapar.düzgünce pastamızın üztüne yerleştiriyoruz.şeker hamuruna resmi transfer etmek için glikoz kullanabilir yoksa çok ince bi kat bal sürüp resmi yapışırıyoruz ve gerisi resimde gördüğünüz gibi süsleniyor.(yapıştırma işlemi su ile denenmez hamur erir çünkü)

pastanız pastanedekiler kadar güzel ama en önemlisi annesi sevgiyle hazırlamış miniğine, çok çok begendim ellerinize sağlık, bende bir erkek evlat bekliyorum, ogluşum hayırlısıyla doğsun inşAllah bende böyle pastalar yapmak isterim, ellerinize emeginize sağlık:KK34:

pastanız pastanedekiler kadar güzel ama en önemlisi annesi sevgiyle hazırlamış miniğine, çok çok begendim ellerinize sağlık, bende bir erkek evlat bekliyorum, ogluşum hayırlısıyla doğsun inşAllah bende böyle pastalar yapmak isterim, ellerinize emeginize sağlık:KK34:

çok teşekkür ederim,ama dediğiniz gibi en önemlisi sevgiyle hazırlandı bunun katkısı büyük.inşallah evladınız hayırlısıyla dünyaya gelir,hayırlı evlat olur.ve güzel doğum günü pastaları yaparsınız:KK1:

X