KV & Kayınlarım ??

Gurur duyun bence eşinizle. Ezdirmeyi geçtim, KV beni aşağılamaya başlasa, o da KV ile bir olur. ..
Bi defa annesiyle bir oldu sinirlendirdi beni burnundan getirdim hayatı, evde huzur falan kalmadı alamadım hırsımı. Ama kocam genel olarak ezdirmez hele hele abisine vs ver ağzının payını sussun der. Bebeğine odaklan sen yarın öbür gün bebeğin hastalansa sen suçlu olursun.

Butun sorun eşinde ama farkinda degilsin.
Elin evinde oturamam diyip karisini (karisina gore el olan) 2 erkekle birlikte yasatiyor. ne mahremi var ne ozeli.
Karisina hizmetciligi reva goruyor.
Zaten kadina ne kadar deger verdigi kendi dogmamis kizina kiz olursa sevmem demesinden anlasiliyor.

Herkes 'mutlu' olmak için evlenir. Ama ben hala nen evlendiğimi bilemiyorum. Koyuyor artık... :KK43:

Bi defa annesiyle bir oldu sinirlendirdi beni burnundan getirdim hayatı, evde huzur falan kalmadı alamadım hırsımı. Ama kocam genel olarak ezdirmez hele hele abisine vs ver ağzının payını sussun der. Bebeğine odaklan sen yarın öbür gün bebeğin hastalansa sen suçlu olursun.
Biliyorum. Eğer çocuğum olduktan sonra bu böylee devam ederse, ben böylee devam edemem zaten. Kusura bakmasın. Ben rabii kii çocuğumun babasız büyümesini istemem. Ne kadar zor, kensim biliyorum. Ama çocuğumun üzülmesini de göze alamam..

Esine soyledinmi ya sikinti etme hamileymissin bide canim bebegine zarar sen ev isi yapmk zorunda dglsn o izmariti bile ellemen sana cok zarar senn bol bol dnlenmen lazm doktora gttim de cocukta zayflama varmis doktor cok kndni yoruyosun falan bsyler uydur sana yazik gülüm sen dogum yapinca ne olcak kalkip hmn ismi goreceksin e kocana sole evinizi ayirtin maddi durumunuz iyiyse bu nedr ya resmen el kiziyiz die bole ypmalarndan nfret edyorum kocalarn ailesnden

Herkes 'mutlu' olmak için evlenir. Ama ben hala nen evlendiğimi bilemiyorum. Koyuyor artık... :KK43:
senin eşinmiydi kız istemeyen ya.
eşin annesine çok düşkünmüş bir de.
nasıl oluyor da ev işi yapmana itiraz edebiliyor?
ne bileyim bu tıynette bir adamdan beklenen bir koruma davranışı değil gibi pek.
ee kv üzerine gelmeyecek mi iş yapmıyorsun diye?
eşine şikayet etmeyecek mi?

Biliyorum. Eğer çocuğum olduktan sonra bu böylee devam ederse, ben böylee devam edemem zaten. Kusura bakmasın. Ben rabii kii çocuğumun babasız büyümesini istemem. Ne kadar zor, kensim biliyorum. Ama çocuğumun üzülmesini de göze alamam..
Ben de babasız büyüdüm de çocuğumu da öyle bi ortamda yetiştirmek istemem. Kolaylıkların olsun canım, ben çalışıyorum ama kendi evimi zor temizliyorum, hamilelik çok zor.

Hizmetçi misin sen?

27 yaşındaki koca kazık kadar herifin odasını toplamak sana mı kalmış???

Hep böyle anneler yüzünden erkekler kadınları hizmetçi olarak görüyor. Kayınvaliden o odayı pis görünce sana topla demeyecek gerekirse kendi oğullarına bağırıp çağırıp derhal toplamalarını söyleyecek.

Kendi arkasını toplamayan erkeklere tahammülüm yok. 27 yaşına gelmiş hâlen arkasını toplayamıyor pisliklerini yengesi temizliyor bu nasıl bir yüz?? Nasıl bir aile bu utanma denilen bir şey yok mu?

Burnuma fake kokuları geliyor. İlk başta kocam yanımda şikayet etsem büyük kavga çıkarır evde diyordunuz. Şimdi de söylemeye korkuyorum o da annesiyle bir olur diye diyorsunuz. Kv beni asagilasa eşim de annesiyle beraber asagilar falan diyorsunuz. Şaka mısınız. Ya derdinizi anlatamiyorsunuz yada fakesiniz ne yazdığınızı unuttunuz.

Kendinizi bu kadar ezdirmeyin lutfen hamilesiniz ve siz hizmetci degilsiniz yapmicaginizi soyleyin kimse kimseyi zorlayamaz bir kere tepenize cikarsa böyle onunu alamazsiniz esinize soyleyin tekrar yaptirmaya zorluyor diye dogumdan sonra ne yapacaksiniz ? Lohusa halinizle yine temizlik yaptirir bu kv size. Ogullarina insanligi ogretememis kendi problemi sizin mecburiyetiniz degil

senin eşinmiydi kız istemeyen ya.
eşin annesine çok düşkünmüş bir de.
nasıl oluyor da ev işi yapmana itiraz edebiliyor?
ne bileyim bu tıynette bir adamdan beklenen bir koruma davranışı değil gibi pek.
ee kv üzerine gelmeyecek mi iş yapmıyorsun diye?
eşine şikayet etmeyecek mi?
Aynen.. Benim kocam 'ANA KUZUSU' üstüne üstelik kız çocuğuna da tepki veren de o. Ama eşim aşırı derece kıskanç, özellikle de büyük Kaynım'dan çok kıskanır. Beni şurda 100 m yerde ki dükkana hayatta göndermez. Bu yüzden istemiyor odayı temizlememi. Yoksa ona kalsa o da temizlettirir. KV üstüme gelmiyor ama şöyle... Sabahtan akşama kadar "Oda temizlenecek, oda pis, şu odanın haline bak, gören olsa ne der, bu oda ne zaman temizlenecek, ben bu topal ayakla orayı nasıl toplayacam" gibi gibi bir sürü laf söyler, sonra "Gel, beraber toplayalım" der, gireriz odaya, 2-3 dk sonra çıkar, bende "Gelin hiç birşey yapmıyor" diyecek diye, çünkü çok ağır laflar söyleyip eşimi dolduruşa getiriyor, eşimde ondan sonra benimle konuşmuyor, bana soğuk davranıyor, benden uzaklaşıyor. Bende korkumdan temizlemeye mecbur bırakılıyorum..

Aynen.. Benim kocam 'ANA KUZUSU' üstüne üstelik kız çocuğuna da tepki veren de o. Ama eşim aşırı derece kıskanç, özellikle de büyük Kaynım'dan çok kıskanır. Beni şurda 100 m yerde ki dükkana hayatta göndermez. Bu yüzden istemiyor odayı temizlememi. Yoksa ona kalsa o da temizlettirir. KV üstüme gelmiyor ama şöyle... Sabahtan akşama kadar "Oda temizlenecek, oda pis, şu odanın haline bak, gören olsa ne der, bu oda ne zaman temizlenecek, ben bu topal ayakla orayı nasıl toplayacam" gibi gibi bir sürü laf söyler, sonra "Gel, beraber toplayalım" der, gireriz odaya, 2-3 dk sonra çıkar, bende "Gelin hiç birşey yapmıyor" diyecek diye, çünkü çok ağır laflar söyleyip eşimi dolduruşa getiriyor, eşimde ondan sonra benimle konuşmuyor, bana soğuk davranıyor, benden uzaklaşıyor. Bende korkumdan temizlemeye mecbur bırakılıyorum..
Uzgunum ama boyle evlilik cok saglikli degil ve cok uzun sürmez

Esine soyledinmi ya sikinti etme hamileymissin bide canim bebegine zarar sen ev isi yapmk zorunda dglsn o izmariti bile ellemen sana cok zarar senn bol bol dnlenmen lazm doktora gttim de cocukta zayflama varmis doktor cok kndni yoruyosun falan bsyler uydur sana yazik gülüm sen dogum yapinca ne olcak kalkip hmn ismi goreceksin e kocana sole evinizi ayirtin maddi durumunuz iyiyse bu nedr ya resmen el kiziyiz die bole ypmalarndan nfret edyorum kocalarn ailesnden
Aynen. . Bir de ben küçüğüm diye daha çok eziyorlar..

Hizmetçi misin sen?

27 yaşındaki koca kazık kadar herifin odasını toplamak sana mı kalmış???

Hep böyle anneler yüzünden erkekler kadınları hizmetçi olarak görüyor. Kayınvaliden o odayı pis görünce sana topla demeyecek gerekirse kendi oğullarına bağırıp çağırıp derhal toplamalarını söyleyecek.

Kendi arkasını toplamayan erkeklere tahammülüm yok. 27 yaşına gelmiş hâlen arkasını toplayamıyor pisliklerini yengesi temizliyor bu nasıl bir yüz?? Nasıl bir aile bu utanma denilen bir şey yok mu?
Kaynım, benim atletimi bi keresinde görmüş makineden çıkardıktan sonra. Ben bilmiyordum ama KV söyledi. 2-3 hafta boyunca ben Kaynımın yüzüne bakamadım utancımdan, bunlar utanıyor mu, utanmıyor mu ben anlamadım bi türlü ?

Burnuma fake kokuları geliyor. İlk başta kocam yanımda şikayet etsem büyük kavga çıkarır evde diyordunuz. Şimdi de söylemeye korkuyorum o da annesiyle bir olur diye diyorsunuz. Kv beni asagilasa eşim de annesiyle beraber asagilar falan diyorsunuz. Şaka mısınız. Ya derdinizi anlatamiyorsunuz yada fakesiniz ne yazdığınızı unuttunuz.

Ya da siz okuma bilmiyorsunuz? Eşim yanımda olmuyor. Bi kere gördü toplarken "Çık odadan bir daha bu odada görmeyecem seni !!" dedi. KV "Bi bok yapamaz" deyip, yine yaptırıyordu. 2.kez gördüğünde "Annem "toplanacak" dedi, o yüzden topluyorum" dedim. "Kendileri yapsın, sanane" dedi. Kaynım da ordan tersleyince, eşim bıçaklamaya kalkmış. Bunu bana KV dedi. Ben gözümle görmedim. Eşim "ANA KUZUSU" bi erkektir. Yaptığı, gördüğü herşeyi anlatır. Annesinin lafından hiç çıkmaz. Ama kıskanç olması, avantajım bu konuda. Çünkü büyük Kaynım'dan beni çok kıskanır. O yüzden o odayı toplamamı asla istemez. Neden kıskandığını bilmiyorum. Ama KV bile, büyük Kaynım'a biraz ilgi gösterse, eşim KV'ye 1-2 hafta tavır alır.. ?? Yoksa eşime kalsa "topla" der. KV bu konuda eşimi etkisi altına alırsa, eşim de toplattırır. Ama bunun karşılığında ne bi 'Teşekkür', ne bi 'Sağol' kelimesi duymadığım gibi, hep bi aşağılama, hep bi ezme tavrı gördüğümden ben artık bu duruma çok üzülüyorum, kaldıramıyorum. Eşim gerçekten çok 'ANACI' ama bu durumda kıska oluşu benim avantajım

kumral_quzeli kumral_quzeli
Ya ben cidden sen bu konuyu neden açtın anlamadım bak sayfa 40 olmuş herkes temizleme artık yapma etme diyor sen her yoruma haklısınız yazıyorsun sonra diğer yorumuna bakıyorum yapmam lazım, kocama söylemeden yapmam lazım, yapıyorum çünkü mecburum,kocam çok kızdı ama ben yinede yapıyorum... dan başka hiç bir şey yok.
Şöyle kararlı bir şekilde evet arkadaşlar haklısınız artık yapmayacağım diye bir şey yok, sen bu ortamda bile kararlı olduğunu gösteremiyorsun o evde tabi ki söyleyemezsin.
Ya bu kadar ezik kadın görmeye tahammül edemiyorum gerçekten.
Konunun sonucuna gelirsem.
Yapmaya devam et her yeri temizle.. aynen devam.

Kendinizi bu kadar ezdirmeyin lutfen hamilesiniz ve siz hizmetci degilsiniz yapmicaginizi soyleyin kimse kimseyi zorlayamaz bir kere tepenize cikarsa böyle onunu alamazsiniz esinize soyleyin tekrar yaptirmaya zorluyor diye dogumdan sonra ne yapacaksiniz ? Lohusa halinizle yine temizlik yaptirir bu kv size. Ogullarina insanligi ogretememis kendi problemi sizin mecburiyetiniz degil
Zaten artık yapmıyorum. Bu yüzden beni kimse yargılayamaz. Ama aynı evde oturduğumuz için KV ne yapsam beğenmiyor ve bu zoruma gidiyor. Eğer KV ile aram açılsa, eşimle de kötü olmam mı sizce? O yüzden 'Oda toplama' konusunda eşimi her zaman ikna etmek zorundayım, yarın bir gin KV bu konuda etkisi altına alırsa, o zaman bu odayı her zaman toplamak zorunda kalırım. Ve ben nunu istemiyorum. KV bana her ne kadar tavır yaparsa yapsın, ben ona yine güleyim, edeyim, en azından aram açılmaz :&

kumral_quzeli kumral_quzeli
Ya ben cidden sen bu konuyu neden açtın anlamadım bak sayfa 40 olmuş herkes temizleme artık yapma etme diyor sen her yoruma haklısınız yazıyorsun sonra diğer yorumuna bakıyorum yapmam lazım, kocama söylemeden yapmam lazım, yapıyorum çünkü mecburum,kocam çok kızdı ama ben yinede yapıyorum... dan başka hiç bir şey yok.
Şöyle kararlı bir şekilde evet arkadaşlar haklısınız artık yapmayacağım diye bir şey yok, sen bu ortamda bile kararlı olduğunu gösteremiyorsun o evde tabi ki söyleyemezsin.
Ya bu kadar ezik kadın görmeye tahammül edemiyorum gerçekten.
Konunun sonucuna gelirsem.
Yapmaya devam et her yeri temizle.. aynen devam.
Yok, okudukça herkesin haklı olduğunu anladım. Artık yapmıyorum. Az önce baktım da odayı çöp götürüyor. KV misafirlikte. 'Toplarım' diye aklından geçiriyor. Ama yapmayacağım. Ben onların b*klu donunun toplamaya mecbur da değilim. Ben Kaynım, yıkanacak atletimi gördüğü zaman utanıyorum, bunlar nasıl utanmıyor bilmiyorum

Zaten artık yapmıyorum. Bu yüzden beni kimse yargılayamaz. Ama aynı evde oturduğumuz için KV ne yapsam beğenmiyor ve bu zoruma gidiyor. Eğer KV ile aram açılsa, eşimle de kötü olmam mı sizce? O yüzden 'Oda toplama' konusunda eşimi her zaman ikna etmek zorundayım, yarın bir gin KV bu konuda etkisi altına alırsa, o zaman bu odayı her zaman toplamak zorunda kalırım. Ve ben nunu istemiyorum. KV bana her ne kadar tavır yaparsa yapsın, ben ona yine güleyim, edeyim, en azından aram açılmaz :&
Esim kiskanc diyorsunuz bu oda toplama konusunda doldurusa getiremez dersin kayinlarimim odasini toplamadigim icin boyle diyor der biraz huyuna gidersin oyle bi konumda ama siz daha cok gencsiniz ve hamilelik siz el ustunde tutulmalisiniz ama kendinizi asla yipratmayin cocugunuzu ve kendinizi dusunun

Yine 'DERTLİ BİR GELİN' :KK43:
Uzun olacak ama, inşallah bana yardımcı olursun.. Bu sefer derdim o kadar büyük değil aslında, ama aklıma takılan birşey var... Gel gelelim konuya.. Benim 2 tane Kaynım var. Biri 27, biri de 16 yaşında. Malum bilirsiniz ki 'erkeklerin çoğu bazen dağınık ve pis oluyorlar.' Ama kayınlarımın artık bu durumu aştıklarını düşünüyorum. Aslında beni ilgilendirmez, ama her defasında odalarını KV bana toplattırdığından, artık ben utanmaya başlıyorum. Bildiğiniz gibi değil kızlar, çok fena ve çok iğrençler.. 27 yaşındaki Kaynım sigara içiyor. Bardakların içine tükürüp tükürüp, sigara söndürüyor. İzmaritlerini masasının altına atıyor. Meyve suyu vs. döktüğü zaman her yer yapışık oluyor ve bu durum temizliği daha da zorlaştırıyor. Yatağı "yağır" gibi. Battaniye ve Yorganları acayip pis kokuyor. Kağıtlar, kürekler, şarj aletleri, şeker kabukları ne ararsanız hep yerlerde, halı yanık ve sigara izmariti dolu, saçını jöle ile yaptığından yastığı bile bi iğrenç. Yediği yemek tabakları, yatağın içinde küflü. Ben temizlersem anca, alınıyor ordan. 16 yaşında ki kaynım zaten ondan beter.. Okula gidiyor, kitapları yerlerde, saçını keser ama kılları yerde, kulağını temizlediği kulak çöpleri yerlerde, alnında bi tane yara var, onu yoldukça peçete'ye siler ve yere atar. İçtiği meyve suları şişelerini yatağın altına atar. Namazını nerde kılar bilmiyorum, ama seccade'yi buruşturup yatağın alt köşesine sokar. Ceviz kabuğu olsun, Fıstık kabuğu olsun böyle çöpleri de yere atıyorlar. İkisinin de kiyafetlerini düzgün bi şekilde katlar, dolaplarına yerleştiririm, ama bişey giyecek oldular mı, bütün kiyafetlerini çıkarır çıkarır atarlar.. Banyo veya duş yaparlar iç çamaşırlarını kapının arkasına atarlar, kullandıkları havlu da banyo da ıslak kalır. Banyo da haliyle ıslanınca KP girdiği zaman kızıyor. KV 'Şeker hastası' ayağı yara, ona elimden geldiği kadar yardımcı oluyorum, allah var. Ayağını hissetmiyor. Yarası var, ama yok gibi, çünki "acı yok, gitsem yürüyerek her yere giderim' diyor.
Ben oturmasını, ayağa kalkmamasını söylerim ama beni hiç dinlemez. Gören herkes "Maşallah gelinine" der. Bu yüzden gurur duyuyorum kendimle, ama KV'ye ben gibi türlü yaranamıyorum nedense? Hep eleştiriyor beni. 1 hafta oldu onlar izinden döneli, bende onlar gelmeden 2-3 gün önce yine bahsettiğim bu odayı toplamıştım, her yerleri kaldırdım, döşekleri, masaları, kutuları ne varsa hepsini kenara çektim. Her yeri süpürdüm, ilaçlı sularla sildim, sigara izmaritlerini topladım, kiyafetleri de boş olan yatağın üstüne koydum, katlamak için. Fakat zaman olmadı, bi makinelik yıkanacak çamaşır çıktı, diğer kiyaferlerde katlanıp dolaba yerleştirilecekti. Bende 'günler torbaya mı girdi' dedim. Ertesi gün yapmak için odayı bıraktım. Ama her şeyi yerli yerine koydum. Düzgünce herşeyi ayarladım. O gece küçük kaynım ben orayı temizledim diye KV & KP'nin yatak odasından kendi odasına geçmiş. Ertesi gün çamaşırları katlamak için girdiğimde şok oldum yine, yatağın üstünde ki bütün çamaşırları yere indirmiş. Sigara izmariti, meyveli yoğurt bulaşığı olan bi battaniye vardı. Sarıp kenara koymuştum. Onu açmış, bütün sigara izmaritleri yerde, alnını kanatmış yine kanlı peçeteler ortalıkta. İç çamaşır, havlu, atlet yine hepsi kapının arkasında yığın gibi. Yemek yemiş, tabaklarını yine yatağın altına itivermiş. Yani şaşırırsınız 'bir gece de bu kadar pislik nerden' diye, ama iki kaynım da birbirinden beter. Neyse yine topladım, çamaşırları da yine bi kenara çektim. Yine süpürdüm ortalığı, kaynım okuldan gelince "çık, yatcam" dedi... Bende KV & KP'nin yatak odasına bi bakayım, onlar gelmeden orayı bi düzelteyim dedim, bi girdim orası da aynı. Ceviz kabukları, Şeker kağıtları, içtiği meyve su şişeleri, bardak, tabak, çanak ne ararsanız?? Yatak kokmuş.. KP'nin kiyafetleri ve KV'nin kiyafetleri ayrı ayrı katlanıktı, onlar karışmış. . Yani anlayacağınız ortalığı pislik götürüyor. Ben toplamasından şikayetçi değilim. Ama KV gelir gelmez Kayınlarımın odasına girdi " Burası sanki 3 ay toplanmamış gibi, sen burayı nasıl topladın??" diyince, "Anne bak tertemiz topladım..." demeye kalmadan, bi baktım yine aynı.. Büyük kaynım da "Senin gelin toplamamış..." deyip, dalga geçince iyice moralim bozuldu. Şimdi kızlar siz söyleyin, sizce bundan sonra onların odasını temizleyip hizmetlerini yapmalı mıyım? Yoksa bazı şeylerden elimi, ayağımı çekip, kendi işlerine mi yönelmeliyim ??
Adiler. Allah boyle kaynana ( çünkü tum bu köle muamelesi gormene sebep kaynanan) milletinln topunun belasını versın! O kadar yazıda ben namaza takıldım. O pislik içinde yasayan bu adamlarun namazu kabul olmaz. Temızlık olmadan inadet mi olurmuş. Ve sana yapılan bu muameleden allah ta meleklerı de razı gelmez. Sen de gelme! A-lış-ma!!!

X